Nokia 6310 i HSCSD w Iplusie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jpiter
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-06-20, 23:25
Lokalizacja: Rzeszów

Nokia 6310 i HSCSD w Iplusie

Post autor: jpiter »

Czy ktokolwiek wie, czy funkcja HSCSD działa w iplusie, bo ja u siebie zaobserwowałem taka prawidlowosc, iż na modemie GC79 (GPRS) ciagnie pliki z predkoscia ok 5,9 Kb/s natomiast przez IRDE na telefonie ok 9Kb/s wiec chyba cos jest na rzeczy.
Mam w związku z tym pytanie do forumowiczow, czy ktos probował łączyć się przez blutooth i nokie np.6310 oraz jakie predkosci uzyskiwal. Bo jezeli jest tak jak pisza ze w tej technologii mozna uzyskac polacznie rzędu 4x54 kbit/s to moze gra jest warta swieczki.
Stad drugie pytanie czy w linuxie sa jekies ograniczenia transferu przez USB. Chodzi o to żeby maksymalnie wykorzystac potencjalna przepustowosc HSCSD.

pozdrawiam i czekam na komentarze
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Nokia 6310 i HSCSD w Iplusie

Post autor: klisza »

Za HSCSD trrzeba dopłacać - liczone jest na minuty. Poza tym w iPlusie jest chyba zablokowany numer dostepowy HSCSD. Ale mimo wszystko lepiej się tym nie bawic. :wink:
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
skorpion
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-05, 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nokia 6310 i HSCSD w Iplusie

Post autor: skorpion »

csd jest,ale do tego,ani do hscsd nie jest potrzebny iplus....w innych abo tez to idzie
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nokia 6310 i HSCSD w Iplusie

Post autor: Jaco »

Ja dziś testuje Nokię 6310 i bluetooth w połączeniu z internetem i do zwykłego przeglądania stron jeszcze może być ale z pobieraniem to koniec.NetMeter wskazuje max 5,5 KB/s
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6310 i HSCSD w Iplusie

Post autor: zDaleKi »

Jaco pisze:Ja dziś testuje Nokię 6310 i bluetooth [...]NetMeter wskazuje
max 5,5 KB/s
Ta nokia ma tylko GPRSa więc więcej nie uzyskasz. :(
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nokia 6310 i HSCSD w Iplusie

Post autor: Jaco »

BliSki ja to wiem.Dzisiaj oddałem modem do Ery aby zdjeła mi simloka i w zastępstwie dostałem tą Nokię.Lepszych np:6230 nie mają bo to za drogi interes.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6310 i HSCSD w Iplusie

Post autor: zDaleKi »

Jaco pisze:BliSki ja to wiem.Dzisiaj oddałem modem do Ery aby zdjeła mi simloka.
A już myślałem, że narzekasz, bo chcesz więcej ;)

Pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu mieliśmy tyle na modemie tepsy i byliśmy szczęśliwi, ze mamy internet ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nokia 6310 i HSCSD w Iplusie

Post autor: Jaco »

Poczytaj mój podpis.

Prawie zadowolony...Żeby zasięg mi się poprawił...

Pozdrawiam

EDIT:
Pią Lip 7 17:51:13 2006
Ależ ta Nokia (6310) wolna.Do otwierania stron to jeszcze może być choć baaarrrddzzzzooooo wolno.O poczcie mogę zapomnieć.Dobrze że jeszcze mam 6230.Na tej jest o wiele lepiej.Nie mogę sie doczekać już swojego modemu.Era pośpiesz się.
ODPOWIEDZ