[Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

[Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: Digitall »

Cześć, napisałem w końcu ciut lepszą wersję aplikacji do utrzymania pracy modemu..
Program w określonych odstępach czasu (od 3 do 60 minut) sprawdza odpowiedź ICMP serwera www.wp.pl, jeśli takiej nie dostanie, lub wystąpi wyjątek typu Nie można odnaleźć hosta.. program podejmie próbę zrestartowania modemu.

Aplikacja po uruchomieniu pyta o wykonanie pierwszego restartu - ZALECANE - zapamięta hasło. U mnie zapamiętywanie hasła działa tylko w danej sesji/uruchomieniu programu.
Aplikacja po zminimalizowaniu siedzi sobie na pasku obok zegara. 2Klik na ikonce pokazuje okno, gdziekolwiek by ono nie było.

AutoReboot v0.1
Wersja FREEWARE, testowa. Wymagany MS Framework 3.5 do działania (to coś to jak Java VM, Vista ma to chyba na stałe od dzieciństwa..).
Wszelkie uwagi/błędy mile widziane.

EDIT by BliSki
AutoReboot v0.1.1
- dodano 'reboot' na żądanie (menu, bądź przycisk w oknie głównym)
- poprawki w kodzie, m. in. nie uruchomisz więcej niż jednej instancji aplikacji równocześnie.

AutoReboot v0.1.5
- pełna konfiguracja z zapisem do pliku
- nowa treść umowy licencyjnej
Więcej o tej wersji: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=204257#204257



UWAGA: Pliki dostęne są jako załączniki do tej wiadomości i widoczne są tylko przez zarejestrowanych użytkowników.
Ostatnio zmieniony 2009-08-10, 22:35 przez Digitall, łącznie zmieniany 4 razy.
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
uckrvlsrvpot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-04-02, 11:39
Lokalizacja: warsaw

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: uckrvlsrvpot »

To miło że ktoś się tak stara pisze i udostępnia software, Ale! przecież użytkownik płaci co miesiąc abonament i sporo zapłacił za sam router, więc nie powinno być czegoś takiego że tak wiele osób ma ten sam problem i nie jest on do tej pory rozwiązany. Klient płaci więc ma prawo do jakiegoś odpowiedniego poziomu usługi.
Obrazek

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-06-07, 22:53 ]
Dodałem obraz widoczny jako IMG.
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 19:25 przez uckrvlsrvpot, łącznie zmieniany 2 razy.
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: YaRoO »

uckrvlsrvpot ma racje. To żenada jest żeby modem się rozłączał i nie wstawał. Orange powinno udostępnić nowszą wersję softu i może to rozwiązało by problem. Powinni coś robić żeby naprawić ten mankament bo nie boryka się z nim jedna osobo tylko wiele użytkowników. A dla użytkownika Digitall wielkie thx za programik. Na pewno się przyda!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez YaRoO, łącznie zmieniany 1 raz.
gorbi24
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2009-02-24, 12:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: gorbi24 »

Czemu ten program na XP nie chce działać? Wyskakuje komunikat: Aplikacja nie została właściwie zainicjowana.
elpanczo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-09, 12:08
Lokalizacja: okolice Nowego Sącza

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: elpanczo »

gorbi24 pisze:Czemu ten program na XP nie chce działać? Wyskakuje komunikat: Aplikacja nie została właściwie zainicjowana.
Trzeba zainstalować Microsoft .NET Framework.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: Digitall »

No zapomniałem dodać, Microsoft Framework 3.5 wymagany..
Generalnie ja nie mam problemów ze zwiechami, ale ktoś narzekał, więc postanowiłem napisać ten programik (przy okazji samemu się troszkę podszkolić), żeby może komuś pomóc..
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: Jo_gurt »

uckrvlsrvpot, oczywiście masz rację. Ale jak nie ma rozwiązania (na razie), to trzeba sobie radzić inaczej. Także wielkie gratulacje dla Digitalla.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: bob »

Jo_gurt pisze:Także wielkie gratulacje dla Digitalla.
Gratulacje. :ok:
mk321
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-24, 23:02
Lokalizacja: okolice Mińśka Maz.

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: mk321 »

Digitall gratulacje :) Kawał dobrej roboty.

Zobaczymy czy rozłączanie neta to na pewno wina routera. Jeśli się nie będzie rozłączał podczas działania programu to znaczy... że naprawiłeś błędy dużych firm (a uściślając "nakleiłeś łatkę" ;p).

Jak na moje oko to trochę zajmuje miejsca w pamięci (8,5 mb).. Ale w tych czasach już tak się nie oszczędza. I tak dobrze, że nie więcej.

Chociaż ja się już przyzwyczaiłem do tamtego starego. W tym mi brakuje, że nie mogę zresetować sobie routera na życzenie (może dodać przycisk RESET albo w tym menu co się wyświetla obok zegarka jak się kliknie PPM jak program jest w tray'u?). Znaczy jest możliwość: zamknąć program, uruchomić ponownie, nacisnąć Tak, ustawić licznik i zminimalizować (ale to trochę klikania ;p).

A co do starego to dla mnie (bo ja używam takiego programu nie tylko przeciwko rozłączaniu routera) byłby idealny, gdyby zapamiętywał hasło (to pewnie musiałby być cały czas uruchomiony, w pamięci mieć hasło i login, a tylko po drugim uruchomieniu programu router by się resetował - a hasło i login cały czas w pamięci). A i tego nowego za bardzo nie ma jak dodać do Zaplanowanych Zadań.
W każdym razie funkcję do czego został stworzony spełnia doskonale.

A co do zapamiętywania hasła: nie wiem jak je w tym programie zapamiętujesz, ale jeśli jest jakaś zmienna (z loginem i hasłem) to można by było ją zapisać do pliku. I po ponownym otwarciu by już nie pytał o hasło (i nie byłby konieczny początkowy reset).
No chyba, że zapamiętywaniem hasła zajmuje się sam Windows (czy przeglądarka internetowa).

A jak już jesteśmy przy zapisywaniu do pliku to może też wartość licznika zapisywać do pliku?

Hmm a jak WP przestanie działać?? Takie uzależnienie? Może jakieś pole do wprowadzania strony (i to zapisywać do pliku). Albo, żeby pobierało z pliku np. ini.

Tak trochę się dziwie czemu nie można ustawić licznika poniżej 2 minut... (no w sumie to za bardzo niepotrzebne bo sam reset długo trwa).

No i żadnych błędów nie zauważyłem (a trochę go maltretowałem ^^).

I chyba wszystko. Sorka, że się trochę czepiam (a raczej chcę pomóc) ale jak przeczytałem "uwagi [...] mile widziane" to piszę co mi na myśl przyjdzie.

Jeszcze raz dzięki za program :ok:
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: Digitall »

OK, jak znajdę troszkę czasu dodam nowe funkcjonalności..
Niestety, do komunikacji http, używam gotowej kontrolki, która nie umożliwia zapamiętania hasła, musiałbym 1/4 przeglądarki www napisać, żeby hasło przesyłać ręcznie (tak mi się zdaje), a to niestety nie wchodzi w rachubę (przynajmniej na tym etapie)..

Dodam reset na żądanie w menu, oraz ew. jako przycisk dodatkowy w oknie głównym.
Dodam więcej serwerów do sprawdzenia, jeżeli żaden z nich nie odpowie to będzie reset (tzn. będzie sprawdzać jeden, gdy ten nie odpowie, to następny.. aż skończy się dostępna lista i żaden nie odpowie -> restart modemu).

Ustawienie licznika poniżej 3 minut nie ma sensu, ponieważ restart trwa dosyć długo..
Ew. mogę dać mniej (będzie utrzymywać połączenie tak że się nie uśpi), ale zrobię restart najszybciej po 3 minutach od poprzedniego restartu.

Spróbuję zapamiętywać ostatnie ustawienia w rejestrze Windows dla aktualnego usera (lub gorzej - do pliku w %AppData%), oraz dam wybór IP modemu.

Wszystko na czasie! Pozdrawiam!

PS. Dużo zajmuje w pamięci bo niestety .NET Framework tak działa.. Ale warto.
Jak mawia pewien dr... 'wszystko jest możliwe, wymaga jedynie czasu i pieniędzy :)'
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
Awatar użytkownika
lcud
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-10-29, 13:52
Lokalizacja: Augustów

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: lcud »

Dziękuję za program, naprawdę się przydaje. Od niecałego miesiąca mam OF pro i działało super, nic nie rozłączało. Od kilku dni gdy próbuję pobrać jakiś większy plik łapie zwiechę gdzieś po 5min i tak w kółko:(

Mój modem to MV400, naprawdę trefne te modemy :/
Wszystko tak poza tym działa bardzo ładnie jak wcześniej, tj. prędkość i ping
Dodam że u mnie zwiechę modem łapie podczas pobierania plików, jak chodzę po www lub gram w coś przez neta działa ok. z wyjątkami
Orange Freedom Pro :-)
PS2, Dreamcast, XBOX 360 Premium + Panasonic Viera 32"
Gio#20
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-23, 14:10
Lokalizacja: Ciosmy

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: Gio#20 »

Noom ja mam tak samo jak przedmówca. I to jest bardzo denerwujące bo, jak coś ściągasz to musisz siedzieć przed kompem, ale koniec z tym dzięki Digitall'owi, bo u mnie nawet na "sevence" działa. Dzięki, rządzisz stary :D :brawa: :zdrowko:


EDIT: I wątpię żeby te modemy były kradzione (trefne) xDD
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: Digitall »

Po pierwsze, do ściągania plików jest Free Download Manager, IE prawie ZAWSZE mi rozłącza, podobnie Opera (pauzuje tylko na szczęście), w Firefoxie zwykle również nie pobieram..

Po drugie, polecam sprawdzić obcięcie prędkości, na poziom około 70-80% maksymalnego własnego transferu..

Po trzecie, to ruch sieciowy typu p2p zamula ten modem, nie ma na to rady innej niż zmniejszenie ilości połączeń lub/i ograniczenie prędkości transferu o ile to w ogóle pomoże lub nie korzystanie z p2p w ogóle (najlepsze lekarstwo).

Po czwarte, nie mam niestety teraz czasu na udoskonalenie aplikacji, może na weekendzie dodam restart na żądanie, ale teraz naprawdę to tylko sypiam w domu ostatnio :( Akcja wspomóż projekt (donate...), choćby małą kwotą każdego zadowolonego usera popchnęłaby projekt na oczekiwane przez userów wody (o ile możliwe w rozsądnym zakładanym czasie) :)

Po piąte, Win7 jest konkretny, szybki, stabilny i lekki.. do tego dobrze wygląda i jest niesamowicie wygodny, szczególnie pasek zadań (na dole) oraz gestury okien, choć niestety nie napiszę tego o menu Start. Chciałbym takiego linuxa.. bo ostatnio KDE poszło w złą stronę, a co nowe podsystemy (np. dźwięku) coraz bardziej szwankują, szkoda czasu na to (czas to również pieniądz), lepiej wydać kasę raz i częściej mieć więcej czasu z Win7.. jak już wyjdzie.. To taka mała dygresja ;-)
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
Awatar użytkownika
lcud
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-10-29, 13:52
Lokalizacja: Augustów

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: lcud »

Ja ściągam przez flashget z braciaka konta premium czasem jakiś albumik z mp3 czasem divx.
Wiadomo jak premium to wali speed na maxa. Przeważnie ściągam albo z samego rana albo późną nocą kiedy ładnie to leci (300-340KB/s) i łącza nie są pozapychane.
Z tym zmniejszeniem speeda sprawdzałem to kilka dni temu ale zmniejszyłem tylko do 200KB/s i nic nie dało. Może żebym zmniejszył do 50KB/s...

Wczoraj też rozmawiałem z bratem przez skypa przez wideorozmowę ok godzinki w ciągu tego czasu raz się net rozłączył.
Z p2p nie korzystam szkoda czasu.

Osobiście i tak jestem zadowolony mimo tych zawieszek, w mojej miejscowości nie znajdę nic lepszego od OFP

Win 7 może kiedyś, póki co niektóre ważne dla mnie aplikację się na nim nie uruchamiają, mimo włączania trybu zgodności.
Orange Freedom Pro :-)
PS2, Dreamcast, XBOX 360 Premium + Panasonic Viera 32"
Gio#20
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-23, 14:10
Lokalizacja: Ciosmy

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: Gio#20 »

A ty chyba Digitall od niedawna korzystasz z 7 bo tylko na ostatnim poście masz tą ikonę :D ( taki troszkę off-top )
Awatar użytkownika
lcud
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-10-29, 13:52
Lokalizacja: Augustów

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: lcud »

No chyba raczej to wina modemów nie była. U mnie od dwóch dni net chodzi i ani razu się nie zawiesił, czy coś pobieram czy nie chodził ładnie i szybko.
Wcześniej mimo ustawienia prędkości pobierania na 50KB/s też neta wieszało jak pobierałem z RS.
Teraz z RS pobiera stałe 350KB/s czy w dzień czy w nocy. Pięknie chodzi, żeby zawsze tak było (marzenie).
Orange Freedom Pro :-)
PS2, Dreamcast, XBOX 360 Premium + Panasonic Viera 32"
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: Oficer »

A co zrobiłeś??że tak ci działa zgłosiłeś czy co?
Awatar użytkownika
lcud
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-10-29, 13:52
Lokalizacja: Augustów

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: lcud »

Nic nie zgłaszałem, samo tak nagle się naprawiło i na razie działa bez problemowo...
Orange Freedom Pro :-)
PS2, Dreamcast, XBOX 360 Premium + Panasonic Viera 32"
LarryGoGo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-07-02, 19:30
Lokalizacja: Sławiny

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: LarryGoGo »

Witam
Gdzie można ściągnąć ten program? Nie ma nigdzie działającego linka.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: zDaleKi »

LarryGoGo pisze:Witam
Gdzie można ściągnąć ten program? Nie ma nigdzie działającego linka.
Załącznik w pierwszym poście nie działa u Ciebie? http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=188221#188221
A dokładnie tu: http://www.bez-kabli.pl/download.php?id=2040
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26151
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: wojteks »

LarryGoGo pisze:Gdzie można ściągnąć ten program?
W pierwszym poście jest link. U mnie działa. Trzeba być zalogowanym.
Nie pomagam na PW!
patrys90
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-09, 05:16
Lokalizacja: nowa wieś

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: patrys90 »

Ja za to mam modem AnyDATA ADU-500A (ten nowy) i u mnie nie działa ten program, uruchamia się, wyświetla mi się pytanie czy zrestartować ręcznie biorę TAK, pojawia się okno w którym jest informacja, że modem został zrestartowany a tak nie było, puźniej też się nie restartuje. Może źle to robię, nie wiem proszę o podpowiedzi plis :zawstydzony:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26151
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: wojteks »

patrys90 pisze:a za to mam modem AnyDATA ADU-500A (ten nowy)
To jest tylko modem i jego ten program nie zresetuje. Musisz raczej odłączać fizycznie modem od USB.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: Digitall »

AutoReboot v0.1.1

- dodano 'reboot' na żądanie (menu, bądź przycisk w oknie głównym)
- poprawki w kodzie, m. in. nie uruchomisz więcej niż jednej instancji aplikacji równocześnie

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-07-12, 16:35 ]
Dodałem plik i informacje o zmianach do pierwszego postu.
Link do pobrania najnowszej wersji: http://www.bez-kabli.pl/download.php?id=2139
Ostatnio zmieniony 2009-07-12, 15:36 przez Digitall, łącznie zmieniany 2 razy.
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
Awatar użytkownika
bogi123
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2009-02-06, 17:05
Lokalizacja: Okolice - Ełku

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: bogi123 »

Witam; i pozdrawiam"Digitalla" jesteś FACHOWIEC :papa:
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: Digitall »

OK, już wiem jak przesyłać hasło i login (powinno działać zawsze).. więc w tym tygodniu będzie duży update (dodam szczegółową konfigurację).. To już będzie uniwersalny restarter ;-)
Postaram się to zrobić jeszcze w tym tygodniu właściwie, ale nie gwarantuję! Bo trzeba trochę odpocząć :)

A dzisiaj to już tylko spać... :papa:

PS. Jeśli ktoś ma ochotę to będę potrzebował nowe logo + nową ikonkę (Windows 7 / Vista compatible, czyli dużą dosyć), zaakceptowane logo/ikonka zostanie użyte, a autor dopisany w oknie o programie :) Bo ja niestety nie jestem grafikiem, chyba że coś znajdę co będę mógł wykorzystać. Chodzi o to, że logo/ikona powinny nie być kojarzone z AxcessTel, tylko jako oddzielny produkt, bo przecież ja nie jestem związany z tą firmą, ani ta aplikacja w sumie..
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
patrys90
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-09, 05:16
Lokalizacja: nowa wieś

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: patrys90 »

Oby to zadziałało bo zastanawiam się nad zrezygnowaniem z tego neta. Jak znajdę czas to pobawię się z tym logo, w fotos... nigdy nie próbowałem zawsze na kartkach się bazgrało, ale zobaczę co da się zrobić. :)
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: Digitall »

patrys90, jesteś z Nowej Wsi obok Trzebowniska?? :)
Jeśli masz poważne problemy ze zwiechami to proponuję zgłoszenie do BOKu.

Na moim przykładzie odkąd zainstalowałem Win7 nie mam 80% zwiech które mi się zdarzały.. Tzn. czasem się zdarzy podczas obciążenia i dużego ruchu, ale już nigdy podczas normalnego używania. Choć to raczej od tego nie zależy, bo wydaje mi się, że problem tkwi wewnątrz - modem dusi się i dławi przy dużej ilości danych do przeanalizowania, po czym na 99% sam się zrestartuje wewnętrzne (nie całkowicie ale częściowo).. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Niestety to może niekoniecznie oznaczać winę firmware, to może być przyczyna sprzętowa, której nie da się za bardzo obejść.. Tak jak dawniej błąd w procesorach AMD Phenom związany z TLB...
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
patrys90
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-09, 05:16
Lokalizacja: nowa wieś

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: patrys90 »

To nie chodzi o przeciążenia, to samoczynnie co 200mb pobranych plików blokuje połączenie, nawet w Total Connection Manager wyświetla mi ile już pobrałem. Jak zablokuje to biorę poprostu ''rozłącz'' i znowu połanczam się i dalej działa i tak wkoło.
Jestem z Nowej Wsi koło Krzeszowa
mk321
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-24, 23:02
Lokalizacja: okolice Mińśka Maz.

Re: [Aplikacja] AutoReboot - automatyczne restartowanie modemu..

Post autor: mk321 »

Ja jestem chętny spróbować wykonać logo/ikonkę. Grafikiem też nie jestem ale już trochę się tym "bawiłem". Mógłbyś podać wymiary jakie ma mieć ta grafika? I może ktoś ma pomysł co ona mogłaby przedstawiać? Bo mi jakoś do głowy specjalnie nie przychodzi.

PS. Ikonka to chyba standardowa czyli 32x32 i 16x16. A logo takie jak teraz tzn 64x64 czy inne?

PS2. Poszukam na jakiś darmowych stockach zdjęć wtyczki RJ-45 :P
ODPOWIEDZ