Przerywajace sie polaczenie iPlus nokia 3220

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
joksior
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-26, 12:35
Lokalizacja: Stargard

Przerywajace sie polaczenie iPlus nokia 3220

Post autor: joksior »

Witam

Mam iPlusa i modem EDGE (nokia 3220) Jestem w zasięgu EDGE i kreski mam na maxa więc z zasięgiem nie mam problemu. Zawsze nie mialem problemów z internetem. Ostatnio przez jakies tydzien i do dzis polaczenie mi przerywa na kilka minut i potem przywraca, dziala dalej normalnie. Sprawdzalem system (ad-aware, norton) i jest czysty. Nic nie instalowalem ani nic nie konfigurowalem, samo sie to zrobilo. Od czego sie tak dzieje? prosze o pomoc.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Przerywajace sie polaczenie iPlus nokia 3220

Post autor: Ufo atakuje »

To chyba normalne w tej technologi. Mi wczoraj tak rwało, i to około północy, że nie mogłem korzystać, a dziś jest OK. Też już myślałem, że coś się chrzani. Don't panic.
joksior
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-26, 12:35
Lokalizacja: Stargard

Re: Przerywajace sie polaczenie iPlus nokia 3220

Post autor: joksior »

Ufo atakuje pisze:To chyba normalne w tej technologi. Mi wczoraj tak rwało, i to około północy, że nie mogłem korzystać, a dziś jest OK. Też już myślałem, że coś się chrzani. Don't panic.

To nie jest normalne, mam iplusa od pol roku i nigdy takiego czegos nie mialem, a polaczenia przerywa mi przez caly dzien :(
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Przerywajace sie polaczenie iPlus nokia 3220

Post autor: canidy »

Ja korzystam od ok pół roku i używałem 4 różnych modemów (MC23i, ED77, SE GC85 i GT 3G EDGE HSDPA) i nawet raz nie zerwało mi połączenia przy normalnym korzystaniu, czyli nie w trakcie jazdy. Jedynie w trakcie jazdy pociągiem 3 razy na chwilę dosłownie rozłączyło mnie. Więc też nie sądzę aby rozłączanie było normalne. U kumpla występowało to samo przez dwa dni i po prostu zreinstalował GT Mobility Managera. Jak mi kiedyś w Nokii 6310i rozłączało GPRS to tworzyłem jescze raz połączenie Dial-Up i było po sprawie.
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Przerywajace sie polaczenie iPlus nokia 3220

Post autor: Varmack »

Mi tez ostatnio zaczelo przerywac w iPlusie. Do tej pory nie mialem zadnych takich problemów, a teraz rozlancza. I nie wazne czy gram w gre online, czy sciagam jakis plik. Używam GC79, i szlag mnie trafia gdy sciagam cala noc plik 80 MB i mi przerywa przy 60 MB, co powoduje ze musze sciagac od nowa...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Przerywajace sie polaczenie iPlus nokia 3220

Post autor: matinati »

Mnie też ostatnio nie przerwało połączenia ale wywaliło z BTS-u z którego kortzystam zazwyczaj. Mam full zasięg. Po wyrzuceniu spadło na 3 kreski zasięgu WM i natychmiast połączenie diametralnie zwolniło. Nie wiem co mogło się dziać być może BTS z którego korzystam został przeciążony. Teraz narzie jest wszystko ok tzn. po staremu.
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
jul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-07-24, 17:05

Re: Przerywajace sie polaczenie iPlus nokia 3220

Post autor: jul »

zadzwoń do bok to ci powiedzą że nie umiesz obsługiwać kompa i każą poprzestawiać ustawienia a jak się zdenerwujesz to ustawisz na csd i zapłacisz kilka tys.pisałem o tym że plus naciąga na kasę-u kolegi się od tego zaczeło rwało jak choinka więc gość z boku kazał mu wszystko poprzestawiać no i dostał solidny rachunek. proszę o zachowanie ostrożnosci bo stały internet nie oznacza stałego rachuku.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez jul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Przerywajace sie polaczenie iPlus nokia 3220

Post autor: bob »

Nie w przypadku orange ,CSD jest zablokowane przy usłudze łączenia do netu jeśli jest to usługa samodzielna.
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: Przerywajace sie polaczenie iPlus nokia 3220

Post autor: michal_99 »

mi sie zdarzy ze zerwie polaczenie ale to doslownie bardzo sporadycznie... moze raz na 2 tygodnie... jak Ci rwie tak czesto to musi cos byc nie tak
ODPOWIEDZ