Problem !! Nokia 6020 i Kabel DKU-5

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Razielpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-07-26, 16:00
Lokalizacja: ?wiebodzin

Problem !! Nokia 6020 i Kabel DKU-5

Post autor: Razielpl »

Witam mam mały problem a mianowicie gdy podlączam kabel do kompa wyskakuje mi Error " Nie rozpoznano urzadzenia USB - jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera ma awarię, ale system Widows nie może go rozpoznać. "a na wyswietlaczu mojego telefonu pokazuje sie komunikat "Akcesoruim Podlaczone" a zaraz potym "Akcesorium niekompatybilne " . Mecze sie z tym juz od kilku dni , przeszukalem google i forum jednak wszystkie problemy byly zwiazane z nieoginalnym kablem a muj jest oryginalny . Probowałem robic tak jak radza w tym temacie http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... kable+dku5 i dalej lipa . Help Plz !!
Dla przypomnienia :
Telefon : Nokia 6020
Kabel : DKU-5 ( orginalny )
Siec : Era ( nie wiem czy to jakas roznica )

z Gory Thx i sory za literówki i inne byki =]
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Razielpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Problem !! Nokia 6020 i Kabel DKU-5

Post autor: kszysek »

mi też się tak kiedyś zdażyło na 6230i z kablem DKU-2 (za 8PLN z allegro) ale wczesniej na 100% działalo - pomogło wyłączenie i ponowen włączenie telefonu. Spróbuj może coś to da.
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
Awatar użytkownika
Razielpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-07-26, 16:00
Lokalizacja: ?wiebodzin

Re: Problem !! Nokia 6020 i Kabel DKU-5

Post autor: Razielpl »

Ehhh dalej nic :( . No ale dzięki za szczere chęci . ^^ =]
Ostatnio zmieniony 2006-07-26, 18:13 przez Razielpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: Problem !! Nokia 6020 i Kabel DKU-5

Post autor: skalar13 »

Zakupiłeś zły kabel. Tego kabla nie stosuje sie do transmisji danych, to kabel do prac serwisowych na tym telefonie. Odpowiedni kabel to CA-42.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Awatar użytkownika
Razielpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-07-26, 16:00
Lokalizacja: ?wiebodzin

Re: Problem !! Nokia 6020 i Kabel DKU-5

Post autor: Razielpl »

Ten kabel jest potrzebny mi tylko do tego by zgrywac zdjecia z telefonu bo jakos malo ma miejsca :P a koles w serwisie powiedzial ze ten kabel jest dobry do tego , to po pierwsze a po drugie co za roznica czy do transmisji danych czy do prac serwisowych jak i tak nie moge nawiazac polaczenia z telefonem :( niech ktos mi pomoze bo mi juz nerwy siadaja. :( :evil:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem !! Nokia 6020 i Kabel DKU-5

Post autor: Jaco »

Razielpl pisze:Kabel : DKU-5 ( orginalny )
Skąd pewność że orginał.Jeśli by był orginalny nie pisał byś postu.Przez co chcesz łączyć sie z kompem.Jeśli tylko przez sterowniki od kabla to nic nie żdziałasz.Ściągnij sobie ze strony Nokii PC SIUTE dla twojego telefonu i spróbuj się połączyć.Pamiętaj najpierw zainstaluj te sterowniki od kabla następnie PC Siute Nokia.Postepuj zgodnie z komunikatami na monitorze.Jeśli masz orginalny kabel to musisz się połączyć.
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem !! Nokia 6020 i Kabel DKU-5

Post autor: lkmc »

Halo halo, powolutku, po pierwsze dku-5 to nie jest zaden tam kabel do prac serwisowych, tylko zwykly kabel do transmisji danych. Ale zgadzam sie ze lepszy jest ca-42, gdyz w przeciwieństwie do DKU-5 nie korzysta z wirtualnego portu COM opartego na pluginie usb.
A po drugie, o ile kabel nie jest zwyczajnie uszkodzony, to przyczyna lezy po stronie twojego portu usb (np. jesli to frontpanel to moze masz zle podpiete piny na plyte).
I nie piszcie bzdurnych postow o prawidlowej kolejnosci instalacji sterownikow, jesli komputer <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie rozpoznaje podlaczanego sprzetu.

a przy okazji... witam po wakacjach :):)
N6220 & moto c975
Awatar użytkownika
Razielpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-07-26, 16:00
Lokalizacja: ?wiebodzin

Re: Problem !! Nokia 6020 i Kabel DKU-5

Post autor: Razielpl »

Skąd pewność że orginał.Jeśli by był orginalny nie pisał byś postu.Przez co chcesz łączyć sie z kompem.Jeśli tylko przez sterowniki od kabla to nic nie żdziałasz.Ściągnij sobie ze strony Nokii PC SIUTE dla twojego telefonu i spróbuj się połączyć.Pamiętaj najpierw zainstaluj te sterowniki od kabla następnie PC Siute Nokia.Postepuj zgodnie z komunikatami na monitorze.Jeśli masz orginalny kabel to musisz się połączyć.


Instalowalem zgodnie z poleceniami pierw stery potem podlaczalem kabel itd. i do laczenie sie uzywalem PC SUITE z plytki CD ktora byla dolaczona do kabla . Co do jego orginalnosci nie moge byc 100 % pewny ale byl kupowany w Serwisie / komisie z telefonami nowyzmi i uzywanymi i sprzetem do nich za trzydziesci pare zlotych niepamietam dokladnie <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy jest orginalny no ale u mojego kumpla wykrywalo kabel natomiast nie wykrywalo podlaczonego do niego uzadzenia ... a z moimi portami USB jest wszystko ok bo do tego samego portu podlaczalem MP3 playera i dzialalo wszystko poprawnie .... ale mniejsza z tym kablem kupie chyba poprostu port podczerwieni i bedzie latwiej i szybciej :P to bylo by chyba na tyle ale mino wszystko dzieki

PS. Port podczerwieni musi takze byc dobrany do konkretnego modelu telefonu czy to bez roznicy ?? Wiem wiem to n00bowskie pytanie ale nie mam o tym pojecia :P :oops:
Sorry za ortografie i byki ^^
ODPOWIEDZ