Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

piotrekbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-13, 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: piotrekbb »

Niestety mój E176G + D100 równiez nie działa :klnie: Czy istniej możliwość zrzucenia firmwaer z Ery i wgranie do d100 Play? Dzwoniłem na infolinie play i po dwóch półgodzinnych rozmowach stwierdzili,że ktoś się tym zajmie (nowy soft) ale nie wiedzą kiedy :szok:
Pozostaje mi zwrócić D100 poniewaz nie mam zamiaru zmieniać E176G na jakiś starszy.


Obrazek

:gwiazdki: :zly:
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Dzownilem juz chyba 10 razy do playa niestety o kompetentnego agenta nie latwo, kazdy rozklada rece, na wiesc iz Era posiada dzialajace wersje z nowszym firmware konsultant odpowiedzial zebym sproboowal u nich zalatwic sobie ten soft:) Dzwonilem do Ery na konto abonenckie znajomej i sciemnilem ze uzywa Blueconnect w wersji prepaid i ze firmware jest za stare, tutaj pani byla bardziej kompetentna niestety nie maja tego nigdzie na stronie ani nie moga wyslac na maila. Napisalem bezposrednio do huawei przez ich glowna strone jeszcze nie odpowiedzili chyba zadzownie do przedstawicielstwa w polsce i przedstawie im brak jakiegolowiek supportu z ich strony. A zgrac softu niestety nie mozna.

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2009-06-13, 22:00 ]
Po kropce zdanie rozpoczynamy dużą literą!

Ach ta pisownia...
piotrekbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-13, 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: piotrekbb »

Dzwoniłem juz kilkanaście razy w tej sprawie do Play i każdy udaje ,że nic nie wie.
Najbardziej rozbroił mnir tekst: "w jakim mieście ma pan problem z routerem..." Pprzeciez mówie ,że problem nie dotyczy modemu tylko routera ale oni swoje ,że to nie ma znaczenia.
Chyba przyjdzie mi zwrócić cały zestaw czyli E176G + D100 + umowa... :/
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Powiem tak tutaj wlasnie widac na czym Play oszczedza... Tak jak maja ciekawe oferty to ich Support i obsluga jest do kitu. Niestety to wina odgornie ustalonego schematu BOK, na konsultancie "techniku" siedzi osoba ktoraj est o min. 3 mc na lini. "prawdziwcyh" technikow mozna ew dorwac przez punkty germanos badz Playzone, ale wtedy to tylko mailowo. Obsluga Punktu sprzedazy poinformowala mnie iz problem z routerami jest juz powszechnie znany i pracuja nad rozwiazaniem tego. Konsultant wspomnial cos ze pojawi sie to jak najszybciej na stronce. Pozostaje nic tylko czekac i korzystac z poczciwej E220-tki.
Ostatnio zmieniony 2009-06-16, 17:50 przez moadip, łącznie zmieniany 1 raz.
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Oto odpowiedz ktora dostalem od play jako odpowiedz na moje zgłoszenie:

"Komentarz zamknięcia: Szanowny Panie, dziękujemy za zgłoszenie nadesłane za pośrednictwem naszej strony internetowej dnia 9 czerwca 2009 roku, dotyczące aktualizacji oprogramowania. Uprzejmie informujemy, iż na naszej stronie internetowej (http://web.playmobile.pl/pl/internet/pr ... index.html ) zamieszczona jest aktualizacja oprogramowania do modemu Huawei e176G. Prosimy o zaktualizowanie oprogramowania na Pańskim modemie. W przypadku gdy powyższa aktualizacja nie usprawni działania routera prosimy o kontakt z Producentem za pośrednictwem strony internetowej: www.huawei.com. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt za pośrednictwem www.playmobile.pl, e-mailem: [email protected] lub telefonicznie pod numerem 790-500-500. Informujemy o serwisie Play24 na stronie www.moj.playmobile.pl. Znajdują się w nim szczegółowe informacje dotyczące stanu konta, historii połączeń oraz dostępnych usług. Poprzez Play24 może Pan również skontaktować się z Obsługą Klienta, na bieżąco śledzić status swojego zgłoszenia oraz zobaczyć naszą odpowiedź. Z poważaniem, XXXX XXXX konsultant back office ds. obsługi klienta"
piotrekbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-13, 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: piotrekbb »

Dostałem identyczą odpowiedź.Różnica jest taka ,że ja kupowałem zestaw E176G + D100 i przed zakupe dostałem informacje na infoloni o kompatybilności sprzętu.
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Z pomoca milych pan z Huawei Polska po 7 razie przedyktowania prawidlowego adresu mailowego do kolegi w chinach uzyskalem od niego odpowiedz i w zalaczniku software do aktualizacji routera. Zaktualizowalem niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia czy dziala z e176g poniewaz zamienilem sie na ten czas na e220 a swoj stary modem sprzedalem, wiec jezeli ktos moglby sprawdzic czy dziala to bylbym bardzo wdzieczny. Wersja datowana jest na 2 czerwca, pomimo iz nosi nizsza wersje nizeli ten instalowany standardowo przez play. Ale prosze sprawdzcie jak dziala i dajcie znac. Aha i radze zapisac dane dostepowe tzn ten caly cpap i cala reszte, ja zorbilem zrzuty ekranow i pozniej na podstawie tego ustawialem.

Oto link do megaupload:

http://www.link.wylaczony/?d=M4CRE213
piotrekbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-13, 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: piotrekbb »

Dzięki działa z E176G :zdrowko:
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: guteq »

moadip, rewelacyjne wiadomości! Wszyscy użytkownicy D100 będą Ci wdzięczni! :) :ok:

piotrekbb, możesz powiedzieć czy doszły jakiekolwiek nowe funkcje w porównaniu ze starym softem?
Pozdro,
GutEQ
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

dzis odbieram swojego e176g, z tego co widzialem opcji wsumie nie przybylo ale dzialanie routera jest jeszcze bardziej usprawnione. Moze mi sie wydaje ale jakby byla mniejsza latencja pomiedzy zpaytaniem przegladarki a odpowiedzia sieci. Pewnie soibe to wkrecam ale niech sie inni wypowiedza ktorzy skorzystali.
Jeszcze raz pozdro dla Pań z Huawei Polska w Warszawie :)
piotrekbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-13, 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: piotrekbb »

guteq pisze:
piotrekbb, możesz powiedzieć czy doszły jakiekolwiek nowe funkcje w porównaniu ze starym softem?
Moim zdaniem nie.Najważniejsze ,że działa router.Najberdziej smieszne jest to ,że Play dalej nie rozwiązał problemu i uparcie twierdzi ,że to wina oprogramowania modemu :szok:

moadip jeszcze raz duże :zdrowko:
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Spoko, jak czlowiek nie wezmie spraw w swoje rece i nie jest klientem z 1000 numerow u operatora to nei ma szans na ich pomoc. Znam to z doswiadczenia.
Pozdrawiam!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: ja.michal »

piotrekbb pisze:uparcie twierdzi ,że to wina oprogramowania modemu
Z modemami mają też problem. :rotfl:
Kakos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-29, 22:04
Lokalizacja: Jabłonna/W-wa

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: Kakos »

piotrekbb pisze:Dzięki działa z E176G :zdrowko:
Witam,

U mnie nie chce działać, mimo, że wykonałem wszystko zgodnie z dołączoną do pliku instrukcją :/ piotrekbb czy mógłbyś napisać po kolei co zrobiłeś? Ja niestety jestem jeszcze laikiem w sprawach sieciowych...

Z góry dziękuję i pozdrawiam

K.K.


P.S. Moje obecne wersje (po update z pliku moadip) firmware, to:

Boot Loader Version: 396.11.00.09.108

Router Hardware Version: WLB1GCPU
Router Software Version: 396.11.00.09.108
Release At: Jun 1 2009 09:09:40

Modem Hardware Version: CD25TCPV
Modem Software Version: 11.104.20.00.264
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Musisz pozniej uruchomic quick setup pozniej wybrac przy dialup nr *99#
APN ---> Static i w pole obok wpisac Internet
Pozniej PPP Conection ---> Auto
Dalej PPP Authentication: chap-pap
Nastpenie wpisac klucz do WIFI i nazwe SSID czyt. Nazwe Sieci
na koniec najlepiej jakbys w ustawieniach --> Sim settings ---> Auto validtaion---> Auto Validtaion ---> on
I wtedy powinno ruszyc ;) pozdro.
Kakos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-29, 22:04
Lokalizacja: Jabłonna/W-wa

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: Kakos »

OMG! Działa! Działa! I to hula jak marzenie. Bardzo dziękuję :D

Mam jeszcze jedno pytanie. W którym miejscu w ustawieniach sieciowych można ustawić maksymalny transfer (pamiętam, że wybiera się coś pomiędzy full 10Mb/s a 100 Mb/s)

Jescze raz dziękuję i pozdrawiam
KK
ericandor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-01-15, 07:47
Lokalizacja: PL

Workaround dla "starego" firmware.

Post autor: ericandor »

Dzisiaj wraz z kolega przyjrzelismy sie dokladnie problemowi i znalezlismy workaround ktory dziala ze "starym" firmware ;).

W miejscu numeru telefonu (*99*#) nalezy wpisac "*99*#;x0dt*99*#" (bez cudzyslowow).
Przetestowane na D100 z salonu PLAY z E176g.

Problem polegal na tym ze software (zapewne pppd) nie radzil sobie z odpowiedzia E176g informujaca o udanym polaczeniu "CONNECT 7200000". Trik polega na wymuszeniu na modemie pomijania informacji o predkosci polaczenia (ATX0). Gdy modem wysyla samo "CONNECT" D100 dziala poprawnie.

Pozdrawiam ;)
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Pytanie czy za sprawa tego dodatkowego polecenia bedzie w stanie zbudowac stabilne polaczenie?
malutki123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-26, 09:41
Lokalizacja: Polska

Re: Workaround dla "starego" firmware.

Post autor: malutki123 »

ericandor pisze:
W miejscu numeru telefonu (*99*#) nalezy wpisac "*99*#;x0dt*99*#" (bez cudzyslowow).
Przetestowane na D100 z salonu PLAY z E176g.
:zdrowko: Pomimo dość dziwnego numeru wszystko dziala. Jeżeli chodzi o stabilność to po podłączeniu do routera po lanie kompa (Vistax64) i po wifi lapka (Vista x86) i jednoczesnym przeglądaniu nie ma żadnych opóźnień czy też błędów. Ale tak szczerze to przy dłuższej pracy ma się takie odczucie ze ten router D100 to nie jest Router tylko routerek ;) ale do domu wystarczy.

Ten numer *99*#;x0dt*99*# tylko do softu od Play który był pierwotnie w D100 jeżeli ktoś wgrywał nowy soft powinno działać na domyślnym *99#

Ericandor :brawa:

Pozdrawiam :padam:
...Oprócz błękitnego nieba, nic mi dzisiaj nie potrzeba....
Awatar użytkownika
Cezar1871
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-01-24, 18:02
Lokalizacja: Polska

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: Cezar1871 »

Panowie czy nowe Firmware nadal jest w języku angielskim ?. Podobno Era ma w swoich PL ?. Jak to chodzi z nowym Firmware ?
ericandor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-01-15, 07:47
Lokalizacja: PL

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: ericandor »

Po upgradzie wszystko nadal po angielsku.
Marriu
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-08-30, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Huawei d100

Post autor: Marriu »

Witam, jestem nowy na forum, przeczytałem dyskusję o d100.
Czy podłączał ktoś poprzez hub/switch modem oraz np. dysk twardy lub drukarkę?
Bardzo mnie ten temat interesuje. Wiem, że Edimasz oferuje modem z 2 wyjściami USB, jednym na modem a drugim właśnie na inne urządzenia USB sieciowe.
Liczę na rozwinięcie wątku.

Pozdrawiam,

Marriu
Internet to nie tylko śmieci, to także duży pozytek dla ludzkości...
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

mam podlaczona stacjonarke po kablu do tego routera, reszta jest przez wifi. Przy stacjonarce mam podlaczona drukarke wiec jezlei o to chdozi to wszystko dziala bezproblemowo. Jezeli chozi o usb to ten router posiada tylko 1 zl;acze i to wlasnie do modemu. Z kolei jezeli masz na mysli podlaczenie tego sprzetu do Hub usb to wydaje mi sie ze nie zadziala gdyz jest to czysty router 3G, wiec nic innego podpietego przez usb niz modemu po prostu nie rozpozna. Pozdrawiam
Marriu
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-08-30, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: Marriu »

Witam, dzieki za szybką odpowiedź.
Ja rozumiem, że wszystko można podłączyć do komputera a następnie udostępnić innym komputerom po sieci oferowanej przez router.
Chodzi mi o podłączenie urządzeń bezpośrednio do routera i udostępniania ich w sieci.
Np. właśnie "po hubie albo switch'u.
Tak, jak to robi EDIMAX 3G-6200WG. Moim zdaniem to kwestia konfiguracji. Takie mam przeczucie. Skoro zrobiłem z Samsunga i600 ruter umts, to czemu z rutera nie zrobić print servera?
Internet to nie tylko śmieci, to także duży pozytek dla ludzkości...
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Jezeli masz drukarke, ktora mozesz podlaczyc przez lan do sieci to nie widzę zadnej przeszkody zeby to nie dzialalo. Niestety ja mam drukarke na usb i nie moge sprawdzic czy cos takiego zadziala. Takze jezlei masz taki zestaw sprzetu to smialo kombinuj:)
Ostatnio zmieniony 2009-08-30, 15:16 przez moadip, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: krystianb »

Marriu pisze:Moim zdaniem to kwestia konfiguracji. Takie mam przeczucie. Skoro zrobiłem z Samsunga i600 ruter umts, to czemu z rutera nie zrobić print servera?
D100 ma tylko sterowniki do modemów huaweii, innego urządzenia nie wykryje. Trzeba by zmieniać firmware routera (podobno obsługuje wrt ale ile w tym prawdy to nie wiem)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Teoretycznie powinno przeciez zadzialac, jezlei podlaczy router przez Kabel do Switcha i rowniez drukarke na rj45 to w tym momencie nie powinno byc roznicy czy to komputer czy drukarka. nie mowimy o podlaczeniu do wejscia usb hub'a i pozniej tam drukarki przez usb.
Marriu
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-08-30, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: Marriu »

"nie mowimy o podlaczeniu do wejscia usb hub'a i pozniej tam drukarki przez usb."
No właśnie o tym bym chciał porozmawiać. Czemu nie?
Internet to nie tylko śmieci, to także duży pozytek dla ludzkości...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: krystianb »

Marriu pisze:No właśnie o tym bym chciał porozmawiać. Czemu nie?
Co robisz, żeby zaistalować drukarke na komputerze... Instalujesz sterownik. Niestety w routerze ich nie ma.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Marriu
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-08-30, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: Marriu »

Witam ponownie,

Znalazłem swego rodzaju "sposób" na ten ruter:
Kupiłem dysk zewnętrzny (i tak zamierzałem go kupić) LaCie na Ethernet, z wejściem USB.
Z routerem dysk łączy się przez Ethernet, do USB podłączyłem drukarkę i o dziwo: wszystko działa. Dysk jest widoczny po prostu jako "workgroup" dla wszystkich komputerów w sieci i... już.
Uwielbiam proste rozwiązania. Aha, zamiast drukarki do USB mozna podłączyć dowolny hub na USB (lub pojedyncze urządzenie) i podłączać np adapter do kart SD (na USB) albo inne badziewie, byle na USB.

Pozdrawiam
Internet to nie tylko śmieci, to także duży pozytek dla ludzkości...
ODPOWIEDZ