Nokia 6610i i Nokia PC Suite

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maciej68
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-15, 20:53

Nokia 6610i i Nokia PC Suite

Post autor: maciej68 »

Pomóżcie, bo powoli zaczynam wymiękać. Naczytałem już się sporo, ale chyba jednak jeszcze mam jakieś braki. Nokia PC Suite zainstalowane, kabelek CA-42 też, telefon 6610i w tym programie chyba widać (skoro widzę jego zasoby w eksploratorze, muzyczki, obrazki itd). Problem jest przy łączeniu z internetem - nie znaleziono modemu. Poczytałem, że w panelu sterowania powinno się dodać modem, piwinno być widać po zabiegach instalacji Nokia cable (czy jakoś tam) ale ja widze na liście tylko modemy standardowe. Wskazuję sterownik z dysku, widzę Nokia 6610I cable, instalator pyta których portów chcę użyć do instalacji i nie widzę żadnego w możliwościach wyboru. A spodziewałem sie zobaczyć usb-to-serial com5.
Czuję że juz jestem bardzo blisko, pomocy
Maciej
Awatar użytkownika
pablo
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-06-26, 21:02
Lokalizacja: Zamość

Re: Nokia 6610i i Nokia PC Suite

Post autor: pablo »

Powiedz coś więcej.
Kabel orginał?
Strona Noki podaje że do tego telefonu pasuje dku-5 a w akcesoriach ca-42. :wink:
Pozdrawiam.

Huawei E220/Iplus/Linuks/~do 1.5Mbps na HSDPA
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Nokia 6610i i Nokia PC Suite

Post autor: Vipera »

6610i ma IrDE.
Jeżeli masz ją w swoim kompie, to zestaw połaczenie w programie via IrDA.
Chodzi całość bez problemu.
maciej68
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-15, 20:53

Re: Nokia 6610i i Nokia PC Suite

Post autor: maciej68 »

Kabelek chyba nie jest oryginalny, bo kosztował 30zł. Zapewniano mnie, że nie powinno być problemów.
Nokia 6610i irdę ma, mój komputerek nie ma. Tak więc miałem dylemat czy iść w stronę kableka czy w stronę irdy. Wybrałem kabelek, bo wiele niezachęcającego naczytałem się o irdzie, że na przykład układ 620 to najlepiej jakby z prędkością 9600 działał. Jeśli rozwiejecie moje wątpliwości co do irdy, to mam układ ze sprzedawcą, że kaalek mogę oddać i kupić irdę. Ale sądzę, że mój problem, póki co, tkwi w nieumiejętności zainstalowania sterownika do Nokii jako modemu. Ściągnąłem go ze strony Nokii, dostałem plik .inf, zupełnie nie wiem jak się z nim obejść, ale to chyba nie temat na tą grupę, no chyba że znajdzie się życzliwy? :-)
Maciej
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Nokia 6610i i Nokia PC Suite

Post autor: Vipera »

Na wstępie muszę zaznaczyć, że ten opis konfiguracji sterownika podaję z pamięci.
Bardzo dawno nie używałem Windowsa.
Więc jest to tylko opis pobieżny.

W menadżerze urządzeń wybierz dodanie nowego sprzętu i że wybierzesz sam sterownik i urządzenie.
Potem w rodzaju urządzenia -> modem i podajesz ścieżkę dostępu do pliku *.inf sterownika.

To tak mniej więcej w skrócie.

Co do IrDY, to muszę przyznać, że do GPRS mi wystarczała.
W PC mam ją jako urządzenie dołączone bezpośrednio do płyty głównej.
Nie jest to żadne wyszukane urządzenie (kosztowało chyba 20-30 zł).
Jeżeli twoja płyta główna ma miejsce do takiego podłączenia, to jest to lepsze niż podłączona na szeregowym czy USB.
maciej68
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-15, 20:53

Re: Nokia 6610i i Nokia PC Suite

Post autor: maciej68 »

Też mi się wydawało, że tak się instaluje sterowniki :-) I też tak zrobiłem. Wskazałem plik i.f, a dokładnie Nokia6610i_Cable_98SE_ME_2000_XP.inf, pojawia się sterownik Nokia 6610i cable, a potem pojawia się pytanie, który z portów chcę użyć do instalacji. I tu nie mam żadnej możliwości wyboru, mimo, że mam zainstalowany Prolific USB-to-serial Comm Port (com5). Co robić?
Co do irdy. Zapewne do gprs wystarczy. No ale zara będzie program wymiany telefonów i pojawi się edge. Czy wtedy irda też wystarczy?
Maciej
ODPOWIEDZ