Nie mogę skonfigurować noki 6020

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Odys
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2005-10-28, 20:15
Lokalizacja: Pozna?/Tuczno

Nie mogę skonfigurować noki 6020

Post autor: Odys »

Zmieniłem komputer stacjonarny na laptopa. Na stacjonarnym pamiętam że po wielu męczarniach udało mi się połączyć a tu nic :(
Najpierw zainstalowałem nokia pc suite>zrobiłem uzyskaj połączenie, ale nic. Kreator połączeń nie wykrywa. Zrobiłem połączenie sieciowe w windowsie ale też nic. Na PC nazwa połączenia nazywała się "nokia 6020 cable #3 (OTA)", a teraz jest jakies "fax modem czy cos w tym stylu. Przy probie połączenia wywala komunikat o braku sygnału. Tak jakby modemu <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie było.
Tel. łącze kablem ca-42, mialem do niego plytke ale zgubilem, wiec sciagnalem sterowniki z netu, moze w tym problem?
Dlaczego nie chce mi wykryć telefonu programem Pc suite?? Na PC działa...
Co zrobić żeby uzyskać połączenie na laptopie?
Odys.

Re: Nie mogę skonfigurować noki 6020

Post autor: Odys. »

Nikt mi nie pomoże:( a za 2 dni oddaje PC i zostanie mi tylko laptop
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie mogę skonfigurować noki 6020

Post autor: Enzo »

Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 19:28 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
iPlus+E61i=FUN
markom

nokia 6020

Post autor: markom »

A w jakiej sieci chcesz podłączyć neta na 6020?
Pytam bo łączyłem w erze ten telefonik przez dku-5 i necik śmigał jak trzeba.Jeśli chcesz to napisz na GG 4581077 może coś pomogę.
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Nie mogę skonfigurować noki 6020

Post autor: niq »

Właśnie słyszałem, że niektórzy mają niestety takie problemy z tym telefonem. Ja dlatego wolałem telefon z technologią bluetooth, gdzie odpowiedni program sam mnie połączy, a tu widzę są chyba problemy z tym kablem. Życzę powodzenia:)
Gość

Re: Nie mogę skonfigurować noki 6020

Post autor: Gość »

Odys pisze:Zmieniłem komputer stacjonarny na laptopa. Na stacjonarnym pamiętam że po wielu męczarniach udało mi się połączyć a tu nic :(
Najpierw zainstalowałem nokia pc suite>zrobiłem uzyskaj połączenie, ale nic. Kreator połączeń nie wykrywa. Zrobiłem połączenie sieciowe w windowsie ale też nic. Na PC nazwa połączenia nazywała się "nokia 6020 cable #3 (OTA)", a teraz jest jakies "fax modem czy cos w tym stylu. Przy probie połączenia wywala komunikat o braku sygnału. Tak jakby modemu <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie było.
Tel. łącze kablem ca-42, mialem do niego plytke ale zgubilem, wiec sciagnalem sterowniki z netu, moze w tym problem?
Dlaczego nie chce mi wykryć telefonu programem Pc suite?? Na PC działa...
Co zrobić żeby uzyskać połączenie na laptopie?
Myślę że wina leży po stronie braku orginalnych sterowników do kabla, sprubuj uzyskać połączenie przez irdę, powinno się udać.
markom

nokia 6020

Post autor: markom »

O ile wiem sterowniki do kabelka CA-42 są instalowane automatycznie z pakieten Nokia PC Suite, więc wydaje mi sie że nie w tym problem.
Oto cytat z pomocy w Nokia Pc Suite

Łączenie telefonu Nokia kablem CA-42 przy użyciu programu Nokia Connection Manager
Wymagania wstępne: kompatybilny telefon Nokia, kabel CA-42, odpowiedni system operacyjny Windows i niezainstalowany pakiet Nokia PC Suite.

Zainstaluj pakiet Nokia PC Suite na komputerze zgodnie z instrukcjami. Sterownik Nokia Connectivity Cable Driver jest instalowany automatycznie wraz z pakietem Nokia PC Suite.

Podłącz kabel. System Windows powinien wykryć kabel i znaleźć jego sterowniki.
W odpowiedzi na pytanie o podpis cyfrowy wybierz przycisk Tak (jeśli się zgadzasz), a sterowniki zostaną zainstalowane.

Uruchom program Nokia Connection Manager (jeśli jeszcze nie został uruchomiony).

W programie Nokia Connection Manager wybierz połączenie kablem szeregowym.

W programie Nokia Connection Manager kliknij przycisk Konfiguruj... i wybierz odpowiedni port COM z listy.

Podłącz kabel do telefonu.


Myślę że problem może być w instalacji samego modemu Nokia 6020 Cable.
Trzedba wejść w panel sterowania w XP, następnie kliknąć w opcje telefonu i modemu i dodać nowy modem.Nie pozwolić aby system instalował go automatycznie tylko zaznaczyć opcję wybrania modemu z listy,no i wybrać Nokia 6020 Cable i OK,wtedy się zainstaluje modem,oczywiście trzeba zaznaczyć port na którym modem ma śmigać,port ma być ten sam co telefon łączy się z Nokia PC Suite.
Potem trzeba ustanowic nowe połączenie z netem,czyli Panel sterowania,Połączenia sieciowe,Utwórz nowe połączenie itd. Potrzebny póżniej numer dostępu,nazwę użytkownika i hasło(to w zależności od sieci).
Po ustanowieniu połaczenia pozostaje jeszcze we właściwościach modemu Nokia 6020Cable wpisać odpowiednie Dodatkowe polecenia inicjujące,
zależą one od sieci.W TAKTAK-u jest to dokładnie:
AT+CGDCONT=,,"erainternettt"
Takie polecenia do innych sieci można znależć na tym forum,trzeba tylko poszukać.

Pozdrawiam :)
Odys.

Re: nokia 6020

Post autor: Odys. »

markom pisze:oczywiście trzeba zaznaczyć port na którym modem ma śmigać,port ma być ten sam co telefon łączy się z Nokia PC Suite.
Wszystko ładnie pięknie, ale PC suite nie wykrywa telefonu! Wydaje mi się że komp widzi tylko kabel i do niego zainstalował sterowniki a telefonu nie wiadomo dlaczego nie wykrywa.
Robert p

Re: Nie mogę skonfigurować noki 6020

Post autor: Robert p »

Spróbuj odwrotnie tak jak podaja .Odinstaluj pc suite i najpierw modem jak go znajdzie (jak go sam pokarzesz) to póżniej pc suite, ja tak miałem i myslalem że mnie ch .... strzeli,a poza tym pokombinuj jak załapiesz to pózniej prytszcz.Poczytaj stronke noki tam jest wszystko a zwlaszcza te dwa pliki do ściągniecia o sterach i pc suite jak to Ći nie pomoze to litr wódy jak to nie to..........weż fachowca
markom

nokia 6020

Post autor: markom »

Odys może komp wykrywa kabel a nie telefon bo w Nokia PC Suite jest opcja
Zarządzanie połączeniami i tam trzeba wejść,następnie zaznaczyć ptaszkiem
Kabel szeregowy(DKU-5, CA-42)potem kliknąć Konfiguruj i wtedy zaznaczyć port na którym system wykrył kabel.Wtedy Nokia PC Suite wykryje telefon.
U mnie wykrywa 6020 a także inne Nokie tylko przez kabel DKU-5,ale przez CA-42 też powinien wykryć.
Może to pomoże.
Odys.

Re: Nie mogę skonfigurować noki 6020

Post autor: Odys. »

CA-42 jest zaznaczony i wybrany port. Zobaczę czy pomoże najpierw zainstalowanie telefonu a potem pc suite. Ale teraz nie mogę tego zrobić, kumplowi któremu sprzedaje komputer dałem laptopa żebym ja miał net :D
Za tydzień będę miał go spowrotem,jak nicto nie pomoże to znowu sie odezwę.
Podrawiam
XFILES
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-06, 15:51

Re: Nie mogę skonfigurować noki 6020

Post autor: XFILES »

nie instaluj oprogramowania pc suite bo nie bedziesz miał odpowiedniego coma wolnego tylko com1 walczyłem z tyum aż doszedłem i modem ustaw na standardowy 9600 i zmień prędkość na 230,4
wilga
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-16, 22:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie mogę skonfigurować noki 6020

Post autor: wilga »

A mi poszło dzięki PC Suite. Wszystko było skonfigurowane wg wskazówek z tego forum. Jednak połaczenie nie dochodzilo do skutku, tak jakby modem był niewidoczny dla komputera. Dopiero przypadkowe kliknęcie w ikonkę "Łączenie z Internetem" w Nokia PC Suite zadziałało :D
pozdrawiam
_______________________________
Nokia 6020, DKU-5(no name), Orange
xxx5312
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-17, 17:50
Lokalizacja: Koszalin

Re: Nie mogę skonfigurować noki 6020

Post autor: xxx5312 »

Odys pisze:Zmieniłem komputer stacjonarny na laptopa. Na stacjonarnym pamiętam że po wielu męczarniach udało mi się połączyć a tu nic :(
Najpierw zainstalowałem nokia pc suite>zrobiłem uzyskaj połączenie, ale nic. Kreator połączeń nie wykrywa. Zrobiłem połączenie sieciowe w windowsie ale też nic. Na PC nazwa połączenia nazywała się "nokia 6020 cable #3 (OTA)", a teraz jest jakies "fax modem czy cos w tym stylu. Przy probie połączenia wywala komunikat o braku sygnału. Tak jakby modemu <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie było.
Tel. łącze kablem ca-42, mialem do niego plytke ale zgubilem, wiec sciagnalem sterowniki z netu, moze w tym problem?
Dlaczego nie chce mi wykryć telefonu programem Pc suite?? Na PC działa...
Co zrobić żeby uzyskać połączenie na laptopie?
Hmy.... proble twki w sterowniku, za pewne sciagneles stery firmy nokia, a to i jak nie dziala to znaczy ze masz kabel podrobe, jedyne wyjscie to sciagnac stery do kabla ale nie moga to byc stery od nokii.

zalaczam linki tam sciagniesz stery do ca 42

http://ds.my-mam.com/MA660/Driver/MA660driver.zip

http://ds.my-mam.com/MA620/Driver/MA620driver.zip

http://ds.my-mam.com/ModemSetup/ModemSetup_USB.exe

Uwaga po wyzej link posiada dodatkowy ster do modemu

http://www.ca42.com/download/ca42.zip

<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy beda dzialac ale warto sprobowac
:D :) :D

jesli chcesz sie polaczyc z netem to powinienes uzyc innego programu produkty nokii na podrubie moga sprawiac problemy

Pozdro!!!!
mobil-help
ODPOWIEDZ