Czy działanie radia moze wpływać na jakość internetu ?

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Czy działanie radia moze wpływać na jakość internetu ?

Post autor: Patryk »

krystianb pisze:W modulacji AM częstotliwość nośna jest stała, zmienia się tylko amplituda.
I tak właśnie jest w TDMA (GSM) - sygnał wynikowy,już po kluczowaniu,wychodzący do stopnia końcowego jest bardzo podobny do analogowego sygnału zmodulowanego w AM.

Byka walnąłem okropnego pisząc o tych 25 kHz pasma w GSM :rotfl: - tyle ma efektywnie jeden kanał rozmówny,ale pasmo transmisyjne to przecież 200 kHz...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy działanie radia moze wpływać na jakość internetu ?

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Tyle, że chyba w tej chwili piszesz o demodulacji FM. W modulacji AM częstotliwość nośna jest stała, zmienia się tylko amplituda.
Tak to prawda. Lecz jak poddasz sygnał modulacji AM, to częstotliwość będzie stałą, lecz to, że zmienia się obwiednia sygnału spowoduje pojawienie się wstęg. W przypadku modulacji 1 częstotliwością f_mod częstotliwości nośnej f_noś. W sygnale wynikowym pojawią się 2 wstęgi f_noś-f_mod oraz f_noś+f_mod. Po więcejh odsyłam http://pl.wikipedia.org/wiki/Modulacja_amplitudy Natomiast jeśli modulujemy sygnałem w przedziale 0-f_max to sygnał zmodulowany będzie miał pasmo f_nos-f_max do f_nos+f_max :)
Patryk pisze:tyle ma efektywnie jeden kanał rozmówny,ale pasmo transmisyjne to przecież 200 kHz...
No tak w końcu mamy 8 szczeliln czasowych ;) Jednak przecież telefon nadaje na 1 kanale, więc zakłócenia i tak mają 25kHz ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ