Neostrada od sąsiada !

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: Oficer »

Ciągniecie kabla i rozdzielanie na dwóch użytkowników jest karalne o ile dobrze pamiętam :niepewny: ?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: sp6huk »

Oficer pisze:Ciągniecie kabla i rozdzielanie na dwóch użytkowników jest karalne o ile dobrze pamiętam :niepewny: ?
Przeczytaj Oficer mój pierwszy post, to zobaczysz co napisałem :] Kolega belchatowianin jest w pełni świadomy tego co robi.
A żeby wszystko było w pełni legalne to może byś belchatowianin wziął łącze od operatora, który nie zabrania dzielić łącza poza lokal. Np. Dialog (BSA) ;)
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: Oficer »

I to by było dużo lepsze rozwiązanie dla kolegi bo w przypadku kary nie było by ciekawie pewnie ze strony sąsiada :hyhy: .
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: belchatowianin »

No niestety mieszkam na wsi i jedyne łącze jakie tu jest to TP. Aktualnie mam radiówkę z orange i jest masakra :dobani:. A co do tego że to jest karalne, tak wiem o tym. Lecz znam osoby które to robią bo nie mają innego wyjścia. Skoro TP łaskawie nie chce mi wprowadzić kabla do domu to chyba muszę wziąć sprawy w swoje ręce, prawda :cwaniak: ?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: sp6huk »

BSA, to jest usługa innego operatora świadczona na linii TP. Więc jeżeli miałbyś możliwości technicznie (sprawdź to) to byś mógł od Dialogu wziąć łącze ;)
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: belchatowianin »

No ale jeśli sąsiad ma jeszcze umowę na telefon podpisaną na rok to chyba nie bardzo mogę zmienić operatora, prawda :niepewny: ?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: sp6huk »

A sąsiad ma umowę na telefon, a nie na internet, tak ? Jeżeli tak to możesz mieć telefon u jednego operatora a internet u drugiego. Tylko w tym przypadku, żeby sąsiadowi albo tobie nie rozłączało połączenia musielibyście kupić dwa filtry antyzakłuceniowe. Jeden do telefonu, a drugi do modemu ;)
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: belchatowianin »

No tak, sąsiad ma umowę na telefon. No to jeśli tak to warto się zorientować w dialogu, bo rzeczywiście wole mieć wszystko zgodnie z prawem :D.

"Usługa skierowana jest do klientów indywidualnych, segmentu SOHO oraz małego biznesu, będących w zasięgu sieci TP S.A. Dodatkowo TP S.A. musi posiadać możliwości techniczne instalacji usługi w danej lokalizacji.".

Czyli jeśli mam możliwości tech. do podpięcia neta z neostrady to i dialog będzie śmigał?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: sp6huk »

belchatowianin pisze: Czyli jeśli mam możliwości tech. do podpięcia neta z neostrady to i dialog będzie śmigał?
Powinien działać. Ale najpierw zapytaj się w TP o możliwości techniczne NEO. Bo nieraz robią tak, że jak zapytasz DIALOGU, a dialog u TP to dają negatywną odpowiedź :] Więc zrób jak mówiłem ;) My tu już cały temat rozwinęliśmy, a ty nie wiesz czy są możliwości techniczne. Od tego powinieneś właśnie zacząć :D
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: belchatowianin »

Racja, ale sądzę, że nie będzie problemu bo linia była zakładana u wszystkich we wsi w jednakowym czasie i niektórzy mają na niej neo 1mb/s, a sąsiad po prostu nie brał bo nie ma komputera :]. A wracając do Dialogu, to ceny na linii TP mają zaporowe :gwiazdki: 129zł za 1mb/s. Nieźle :zdziwko:
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: sp6huk »

belchatowianin pisze:Racja, ale sądzę, że nie będzie problemu bo linia była zakładana u wszystkich we wsi w jednakowym czasie i niektórzy mają na niej neo 1mb/s
Nie bądź taki pewien, że będzie u sąsiada działać, bo może nie być już np. wolnych portów w "rozdzielni" i wtedy nic nie zrobisz ;)
belchatowianin pisze:A wracając do Dialogu, to ceny na linii TP mają zaporowe :gwiazdki: 129zł za 1mb/s. Nieźle
No, ceny mają w (BSA) wysokie, ale na własnej linii mają tanio tylko ty nie masz linii dialogu :]
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: belchatowianin »

A na błękitnej linii Pani/Pan mi powie czy mam możliwości do podpięcia neo czy musi ktoś to sprawdzić fizycznie? :niepewny:
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: sp6huk »

belchatowianin pisze:A na błękitnej linii Pani/Pan mi powie czy mam możliwości do podpięcia neo czy musi ktoś to sprawdzić fizycznie? :niepewny:
Nie wiem czy Ci powie, zadzwoń na BL to się dowiesz ;)
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: szmitz »

belchatowianin, Możesz mieć założoną PCM-kę i po necie masz . U mnie tak było sąsiedzi mieli a ja nie mogłem i wtedy trzeba wiedzieć z kim gadać to Mi ściągnęli i mam teraz 2 Mb/s. .

Pani na błękitnej Lini Tobie powie czy masz możliwość i najlepiej zapytaj się jej żeby tobie podała tłumienie na kablu to będziesz wiedział więcej . napisz to powiem jakie masz możliwości wzięcia prędkości neta .

Ja Polecam Netię na BSA . 64 zł net + 45 tel .(128 min. na stacjonarne lub 60 na kom.) :ok:
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: wojteks »

sp6huk pisze:sąsiadowi albo tobie nie rozłączało połączenia musielibyście kupić dwa filtry antyzakłuceniowe. Jeden do telefonu, a drugi do modemu
Mikrofiltr (nie jest to filtr antyzakłóceniowy) jest potrzebny tylko do telefonu/telefonów, modem ADSL łączy się bezpośrednio z linią telefoniczną.
Nie pomagam na PW!
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: belchatowianin »

Słysząc te wszystkie możliwości które uniemożliwią mi założenie neo (PCM-ki, brak wolnych portów), to coraz bardziej zaczynam wątpić, że będę miał tą neostrade :rotfl:. No ale jak nie spytam to nie będę pewien na 100%, dlatego w poniedziałek/wtorek zadzwonię na BL i dam znać :). Pozdrawiam! :papa:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: ja.michal »

belchatowianin, może Era WiMax dolatuje jak neo nie wypali?
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: belchatowianin »

Pytałem, ale nie jestem w zasięgu WiMaxa z ery :dobani:. Poza tym lubię pograć online i skłaniałbym się ku netowi po kablu ;)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: sp6huk »

belchatowianin pisze: Poza tym lubię pograć online i skłaniałbym się ku netowi po kablu ;)
Ale w WiMAX'ie nie ma wysokich pingów. Są na poziomie 60-80 MS więc można grać spokojnie w gry ;)

A możesz powiedzieć gdzie mieszkasz ? Może WiMAX z netii w takim razie :D
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: belchatowianin »

sp6huk pisze: Może WiMAX z netii w takim razie :D
Postękalice, jest to miejscowość 5-6km od Bełchatowa. Pytałem i o WiMaxa z netii. Owszem jestem w zasięgu, ale bełchatowski nadajnik jest pełny, i nie przyjmują na niego nowych klientów. Także pozamiatane :dobani:
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: sp6huk »

No to rzeczywiście klapa by była, gdyby na linii TP by nie można było wziąć łącza :(

[ Dodano: 2009-12-19, 20:41 ]
Choć nie do końca, bo znalazłem lokalnego providera, może on by miał w Postękalicach jeszcze zasięg ;) http://internet.piotrkow.pl/
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: belchatowianin »

sp6huk pisze:No to rzeczywiście klapa by była, gdyby na linii TP by nie można było wziąć łącza :(
Modlę się o to, by jednak dało radę. ;). Dużo osób w mojej miejscowości ma jedynie telefon z TP, bez neostrady. Więc może te porty nie będą zajęte :D. I na 'wlocie' :cwaniak: do mojej wsi stoi taka blaszana budka o wymiarach 2m x 4m (około), obok niej stoi skrzynka (bardziej szafka jakaś) :zdziwko:, i z tej skrzynki idą kable najpierw do tej budki, a później w górę na słup. I są to kable telefoniczne bo widzę dalej gdzie biegną. Zastanawia mnie co to może być :zdziwko: :d
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: Blido »

belchatowianin pisze:Pytałem, ale nie jestem w zasięgu WiMaxa z ery :dobani: . Poza tym lubię pograć online i skłaniałbym się ku netowi po kablu ;)
Oto mój wynik sprzed chwili:
Obrazek
W dzień rzadko przekracza 65ms. Mój znajomy ma na Neo 512 wyższy ping, bo ma daleko do centrali.
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: belchatowianin »

Z tego co mi wiadomo to centrala nie może być daleko ode mnie, ponieważ sąsiad 3 domy dalej ma neostrade 1mb/s i pingi po 15 w grach :hyhy:. No obym tylko mógł mieć neo na tej linii :cry:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: Patryk »

Z tego co mi wiadomo to centrala nie może być daleko ode mnie, ponieważ sąsiad 3 domy dalej ma neostrade 1mb/s i pingi po 15 w grach
Poszukaj więc "centrali" :)
Obrazek

Ale pamiętaj,że droga po kablach może być wyraźnie dłuzsza,niż chodnikiem czy asfaltem ;)
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: belchatowianin »

Jest pewna strona w internecie na której można sprawdzić dostępność usług z Netii. No więc sprawdziłem, wyniki :

Telefon i internet w pakiecie : Pakiet dostępny w sprzedaży
Tylko telefon : Usługa dostępna wyłącznie na linii TP
Tylko internet : Usługa dostępna

Można się choć trochę tym sugerować :zdziwko: ? Czy nie ma co brać pod uwagę tej stronki?
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: Neostrada od sąsiada !

Post autor: szmitz »

Tak ta strona podaje prawdę . Wiem to na własnym doświadczeniu bo jak neta nie mogłem wziąć w TP to i na tej stronie pisało brak możliwości technicznych .
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
ODPOWIEDZ