Jak zerwać umowe z iPlus?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BraYneX
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-01-26, 21:52
Lokalizacja: Wwywyt

Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: BraYneX »

Mam iPlusa i w maju kończy mi się umowa. Jak ą należy zerwać bez żadnych kar? Trzeba z miesiąc wcześniej ich powiadomić czy jak? A mogę zerwać już teraz bez konsekwencji tj. żadnej kary?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: Jaco »

BraYneX, poszukaj info na forum bo było wałkowane wiele razy.
BraYneX pisze:Jak ą należy zerwać bez żadnych kar? Trzeba z miesiąc wcześniej ich powiadomić czy jak?
Napisz wypowiedzenie i prześlij je listem poleconym do BOA,pójdź do salonu Plusa i chyba tam też można napisać wypowiedzenie.
BraYneX pisze:A mogę zerwać już teraz bez konsekwencji tj. żadnej kary?
Nie.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: Blido »

BraYneX pisze:Jak ą należy zerwać bez żadnych kar?
Żeby zerwać bez kar trzeba przede wszystkim poczekać aż się skończy ;)
BraYneX pisze:Trzeba z miesiąc wcześniej ich powiadomić czy jak?
Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni, więc jeśli chcesz zakończyć umowę o czasie musisz złożyć wypowiedzenie miesiąc przed jej końcem. Jeśli tego nie zrobisz umowa automatycznie przejdzie na czas nieokreślony. Naturalnie wtedy też możesz ją zerwać w każdej chwili, ale z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia. Umowę możesz wypowiedzieć w salonie Plusa albo korespondencyjnie (listem poleconym)
BraYneX pisze:A mogę zerwać już teraz bez konsekwencji tj. żadnej kary?
Nie możesz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: YaHooo »

Blido pisze:Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni
Tylko uwaga! Okres wypowiedzenia się liczy od początku następnego okresu rozliczeniowego. Tak więc jak umowa nam się kończy powiedzmy 16 czerwca, to wypowiedzenie należy złożyć przed 16 maja (dajmy jeszcze im tydzień na wrzucenie tego w syetem, czyli wyjdzie 9 maja). Wtedy okres wypowiedzenia się zacznie 16 maja i skończy 16 czerwca, razem z umową.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: Patryk »

YaHooo pisze:dajmy jeszcze im tydzień na wrzucenie tego w syetem, czyli wyjdzie 9 maja
Święta racja,choć jeśli dokonuje się wypowiedzenia w punkcie/salonie,to jest to rejestrowane od razy - dostaje się potwierdzenie z datą wpływu.
BraYneX
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-01-26, 21:52
Lokalizacja: Wwywyt

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: BraYneX »

Miałem tego Iplusa 2 lata i płaciłem 110zł. A jak zrezugnuje to muszę oddac modem czy przeszedł na moją własność
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: Jaco »

BraYneX pisze:A jak zrezugnuje to muszę oddac modem czy przeszedł na moją własność
Poczytaj swoją umowę.
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: paweliplus »

Modem zostaje dla ciebie , nie musisz oddawać

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-02-01, 17:28 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-02-01, 17:28 przez paweliplus, łącznie zmieniany 1 raz.
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: neon »

Siema!

Może mi ktoś powiedzieć o co tu chodzi, przeczytałem mnóstwo tematów na tym forum i nadal nic z tego nie rozumiem.

Wszyscy piszą o jakiś okresie zastrzeżonym, który to miałby wynosić 24m-ce, ale u mnie w umowie, ani w regulaminie umowy nic nie jest na ten temat napisane.

Mam umowę na czas nieoznaczony i z tego co przeczytałem w regulaminie umowy wynika, że trwa ona do czasu jej wypowiedzenia, czy to oznacza, że mogę ją zerwać w każdej chwili?

A co z limitami? Mam limit 3GB/75zł a teraz jest 6GB/75zł można sobie to jakoś powiększyć?
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: DJ1910 »

Musisz mieć jakiś okres zastrzeżony, bo chyba nie płaciłeś pełnej kwoty za aktywację (pewnie pareset złotych) jak to ma miejsce w przypadku wziecia usługi na czas nieokreślony.
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: neon »

Nie, za aktywacje płaciłem 40zł czy jakos tak, ale chyba najlepiej będzie jak zadzwonie do BOK-u, czy może lepiej iść do salonu firmowego?

[ Dodano: 2010-02-06, 09:56 ]
Przeczytałem cały regulamin i umowę i śladu nie ma po żadnym okresie zastrzezonym. :zdziwko:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: krystianb »

neon pisze:Przeczytałem cały regulamin i umowę i śladu nie ma po żadnym okresie zastrzezonym.
Jest jeszcze regulamin promocji w której neta się brało. Wydaje mi się, że gdzieś w eboku jest data końca cyrografu, nie wiem czy czasem nie przy zmianie taryfy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: Procio »

Mam taki sam problem jak neon... U mnie też na umowie pisze czas nieokreślony, a podczas brania netu zapłaciłem 121zł? Jakoś tak jak dobrze pamiętam.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: Patryk »

krystianb pisze:Wydaje mi się, że gdzieś w eboku jest data końca cyrografu
Nie ma,przynajmniej w starym dobrym ebok.pl :) (jak jest w Plus Online niestety nie wiem,obrzydliwe to jest i niewygodne).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: krystianb »

Patryk pisze:Nie ma,przynajmniej w starym dobrym ebok.pl
Właśnie gdzieś w starym była ta data. W jakimś dziwnym miejscu. Wydawało mi się, że właśnie była w okolicach zmiany taryfy informując do kiedy ma się ograniczenia do przejścia tylko na równą lub wyższą cenowo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: neon »

Dziś jak dzwoniłem do BOK-u spytałem o to i miła pani konsultantka powiedziała mi że ten czas zastrzeżony czyli te 2 lata jest zawsze przy umowie na czas nieoznaczony, lecz w każdej chwili mogę zerwać umowę lecz jak zrobię to przed upływem 24m-cy od podpisania umowy to będę płacił karę umowną, a po tych dwóch latach to bez żadnych kar mogę złożyć wypowiedzenie i w ciągu 30 dni ją unieważnia.
Grizzly
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2010-01-18, 23:31
Lokalizacja: Polska

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: Grizzly »

Witam,mysle ze to dobry temat..
Dnia 2 lutego wyslalem wypowiedzenie umowy Iplusowi (oczywiście , mialem jakies powody bo nie wyslalem sobie wypowiedzienia ot tak) dzisiaj dostalem takie pismo od plusa : Szanowny kliencie , potwierdzamy wplyniecie do departamentu reklamacji zgloszednia z dnia 2010 - 02 - 02 .... myslalem ze to juz koniec z plusem .. wiec moje pytanie brzmi tak - Jezeli Plus zaakceptuje wypowiedzenie to kiedy moge dostac pismo ze moja umowa zostala juz zakonczona ? Mogą oni mi odpisac za 3 miesiace ?
Żart = BAN
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak zerwać umowe z iPlus?

Post autor: Jaco »

Grizzly pisze:ezeli Plus zaakceptuje wypowiedzenie to kiedy moge dostac pismo ze moja umowa zostala juz zakonczona
Za 30 dni lub tak jak pisze regulamin. Poczytaj sobie.
ODPOWIEDZ