Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Jaco »

mrozilla pisze:więc mija się z celem przeszukiwanie postów w celu znalezienia potrzebnych danych,
Aż tak wiele ich nie ma więc szybko takie info można znaleźć.
mrozilla pisze:bo umieszczenie ich i ułatwienie diagnozy problemu leży po stronie potrzebującego...
Nie każdy tu jest fenomenem.
mrozilla pisze:Mobile partner tutaj:(...)A Dashboard każdy sobie sam może stworzyć bez problemu (info tutaj):
Teraz już ma to czego chyba szukał :ok:
gowka1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-06-21, 17:30
Lokalizacja: tuchow

Huawei E270

Post autor: gowka1 »

Wszystkie podejscia wgrania oprogramowania albo czegos innego koncza sie tak samo jak na zdj.Co robic.Pozd
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: wojteks »

gowka1 pisze:koncza sie tak samo jak na zdj.Co robic
a. Sprawdzić czy modem jest widoczny w managerze urządzeń (muszą być sterowniki w systemie)
b. Wyłączyć jakiekolwiek programy od modemu (służące do łączenia się powiedzmy iPlus Manager)
c. Upewnić się że masz uprawnienia administratora w Windows

Jak to nie pomoże użyj innego komputera pod warunkami jak wyżej.
Nie pomagam na PW!
gowka1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-06-21, 17:30
Lokalizacja: tuchow

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: gowka1 »

Spróbowałem na innym kompie i wszystko gladko poszlo.Dzieki.Pozd.
Ostatnio zmieniony 2010-10-02, 15:50 przez gowka1, łącznie zmieniany 1 raz.
xman750
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-08-24, 22:48
Lokalizacja: Glasgow

Sierra Compass 889 problem...

Post autor: xman750 »

Witam

mój problem z 889 wygląda tak: wszytko śmiga ale nie ma dysku TRU install ściągnąłem ze strony sierry programik który to niby aktywuje ale niczego on nie zmienia mam 3 identyczne modemy z O2 i na każdym ten sam problem. Liczę że ktoś tutaj ma więcej doświadczęń z tą marką i coś podpowie. sprawdzane na 3 różnych laptopach...
xman750
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-08-24, 22:48
Lokalizacja: Glasgow

Huawei E169G czytnik kard microSD

Post autor: xman750 »

Witam
Pytanie z innej beczki, czy komuś się może udało aktywowac czytnik kart microSD w modemie Huawei E169G ? domyślnie jest on zakryty obudową tak jak i wyjście antenowe ale po przełożeniu do obudowy od e169 mamy wszystko na miejscu więc przydałoby się zrobic z tego użytek...
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Chris-Kr »

Pijo pisze:Wyciągnąłem sterowniki z instalacji modemu e173 z Play. Wydaja się być nowsze od wersji 3.17.00. Mógłby ktoś to weryfikować :

W Menedżerze urządzeń podana jest wersja sterownika: 2.0.6.702 , data sterownika ; 2010-05-11
Zestaw sterowników 3.17.00 zawiera sterowniki w wersji 2.0.6.702, więc wygląda na to, że to są te same sterowniki.
Przy sprawdzaniu wersji sterowników trzeba uważać, ponieważ Windows (a przynajmniej XP) oszukuje i pomimo zainstalowania nowych sterowników, aż do rebootu systemu we właściwościach urządzenia wyświetla stary numer wersji sterowników!
Pliku nie ściągałem, bo nie mam zamiaru za to płacić.
Krzysztof
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Pijo »

Chris-Kr pisze:Zestaw sterowników 3.17.00 zawiera sterowniki w wersji 2.0.6.702, więc wygląda na to, że to są te same sterowniki.

Sprawdzałem i rzeczywiście wersja sterownika w obu jest ta sama. Kasuje poprzedni post.
egons
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-12-05, 18:53
Lokalizacja: grudziadz

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: egons »

Witam. szanownych forumowiczów.
Czytam ten temat odnośnie modemów i czytam i nie mogą wyczytać tego co mnie interesuje, jest tu mowa o Dashboardach, o Firmware ale co jest co w modemie co do czego jak to się robi żeby na przykład zmienić o ile dobrze sie wypowiem aplikację w modemie która zarządza połączeniem internetowym.
Mam modem huawei z PLAY ze zdjętym simlockiem (tak mi powiedziała osoba od której go mam) i na nim jest aplikacja blueconnect, jak można zmienić tą aplikację w modemie i na jaka polecacie. Wiem tylko tyle że po kliknięciu na literę modemu w systemie prawym i wybranie otwórz pojawiają mi się pliki i foldery jakby od tego blueconnecta.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Chris-Kr »

egons pisze:Czytam ten temat odnośnie modemów i czytam i nie mogą wyczytać tego co mnie interesuje, jest tu mowa o Dashboardach, o Firmware ale co jest co w modemie co do czego jak to się robi żeby na przykład zmienić o ile dobrze sie wypowiem aplikację w modemie która zarządza połączeniem internetowym.
Czym był oryginalny dashboard, możesz przeczytać tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Dashboard
W dziedzinie, która nas interesuje, dashboardem przyjęło się nazywać oprogramowanie zainstalowane w modemie w postaci wirtualnego CD-ROMu, które po podłączeniu modemu do komputera, instaluje na tym komputerze oprogramowanie służące do nawiązywania połączenia modemowego, czyli tzw. Menadżer Połączeń (ang. Connection Manager).
Natomiast firmware to jest wewnętrzne oprogramowanie urządzenia (dowolnego), które powoduje, ze to urządzenie w ogóle działa.
O ile wymiana dashboardu jest dość mało ryzykowna (jeśli coś pójdzie źle, co najwyżej modem nie będzie w stanie zainstalować na komputerze menadżera połączeń), to niepowodzenie w podmianie firmware'u zamieni nasz modem w martwy kawałek plastiku.
Mam modem huawei z PLAY ze zdjętym simlockiem (tak mi powiedziała osoba od której go mam) i na nim jest aplikacja blueconnect,
Czyli ktoś już dashboard w tym modemie zmieniał.
jak można zmienić tą aplikację w modemie i na jaka polecacie. Wiem tylko tyle że po kliknięciu na literę modemu w systemie prawym i wybranie otwórz pojawiają mi się pliki i foldery jakby od tego blueconnecta.
Jeśli faktycznie wiesz tylko tyle, to samodzielna zmiana dashboardu może być ryzykowna.
Krzysztof
egons
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-12-05, 18:53
Lokalizacja: grudziadz

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: egons »

Dziękuje bardzo za rozjaśnienie zagadnień. Jeszcze tylko jest potrzebna informacja jak zmienić soft czyli firmware pewne tematy z dziedziny software nie są mi obce (na komputer nie szczekam :) ) Więc na pewno dam sobie radę jak będzie jasna instrukcja.
Krzysztof jeszcze raz dziękuję za te informację i polecam się na przyszłość.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

egons, zmienić firmware to nic prostszego.
Wyciągnąć SIM, włożyć modem do komputera, wyłączyć oprogramowanie do modemu i uruchomić plik instalacji firmware i czekać.
Pamiętać oczywiście, żeby nie wyciągać modemu przed końcem instalacji i laptopa mieć pod zasilaniem sieciowym.
egons
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-12-05, 18:53
Lokalizacja: grudziadz

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: egons »

Jaki soft proponujecie do tego modemu?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

Producenta.
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Pijo »

Nowe drivery Huawei - 4.20.12.00
Wersja sterownika: 2.0.6.704


http://dl.dropbox.com/u/9521484/modemy/ ... .12.00.rar
slipihed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-02-18, 16:37
Lokalizacja: Grudziądz

sterownik huawei k3765 dla Mac OS X 10.5.

Post autor: slipihed »

Witam,

Jestem tu nowa.. trafiłam na to forum w związku z problemami ze zdobyciem sterowników dla modemu huawei k3765 na Mac'a.. Proszę o pomoc! to dość pilna sprawa..

Pozdrawiam
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: crash »

posiada ktoś driver do sierry model 889 działający w xp? jakoś windows nie działa mi z tym co jest na flashu. Domaga się sterownica c889
largusek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-04-05, 15:42
Lokalizacja: polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: largusek »

Witam,
Może ktoś z was mi pomoże bo ja już nie daje rady. Szukałem wszędzie i chyba wszystkie posty na tej stronie i już mam taki mętlik w głowie, że szok.
Posiadam modem icon 225. Był on kupiony w orange. Po długich kombinowaniach udało mi się ściągnąć simlocka i usunąć to chore oprogramowanie z orange.

No i tu jest problem. Nie wiem jak ale na modemie zainstalowały się sterowniki do niego i oprogramowanie GlobeTrotterConnect które instaluje się po podłączeniu modemu. Oprogramowanie to jest po angielsku. Na dysku posiadam to samo oprogramowanie lecz w języku polskim. Czy istnieje jakikolwiek sposób na podmianę pliku instalacyjnego na modemie?

Na modemie jest plik setup.exe (angielska wersja GlobeTrotterConnect) i chciałbym ten plik podmienić na mój GlobeTrotterConnect.msi i edytować autorun.inf tak aby instalowało się to moje oprogramowanie a nie "setup".

Nie mam bladego pojęcia jak zrobić by przenieś ten plik instalacyjny z mojego kompa na modem. Chce aby on był na stałe na modemie.

Ktoś wie jak zrobić by można było przekopiować ten plik do pamięci modemu?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: YaHooo »

largusek pisze:Ktoś wie jak zrobić by można było przekopiować ten plik do pamięci modemu?
Samego pliku nie da się przenieść do pamięci modemu. Potrzebujesz wgrać nowy dashboard który jest w naszym rodzimym języku.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
largusek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-04-05, 15:42
Lokalizacja: polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: largusek »

łooosz kurde, to ja chyba odpuszczę bo już samo zdejmowanie simlocka było dla mnie nie lada wyczynem.

Chyba, ze jest jakiś jeden program który mógłbym ściągnąć i po prostu zainstalować i który by mi to zmienił bo inaczej to ja chyba z nerwów palce poogryzam
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: berni »

largusek pisze:Nie wiem jak ale na modemie zainstalowały się sterowniki do niego i oprogramowanie GlobeTrotterConnect które instaluje się po podłączeniu modemu. Oprogramowanie to jest po angielsku.
Mam również iCON-a 225 z sieci Orange UK bez blokady simlock. Zawiera on w sobie instalator "ICON 225 USB Connect" - jest to brandowany GlobeTrotter Connect. Nie wgrywałem jeszcze do niego nowego oprogramowania wg tej metody "Debranding modemów Option":
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=21291
ale zastosowałem inną metodę, którą opisałem tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p ... ht=#317720
hubicom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-05-02, 21:59
Lokalizacja: PN WLKP

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: hubicom »

Tak jak by linki padły?
nie mogę pobrać żadnego firmware dla Huawei :(
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: berni »

largusek pisze:Chyba, ze jest jakiś jeden program który mógłbym ściągnąć i po prostu zainstalować i który by mi to zmienił bo inaczej to ja chyba z nerwów palce poogryzam
Dzisiaj wreszcie wgrałem oprogramowanie do iCON-a 225 (tego z Orange UK) pobrane ze strony Optiona
http://www.option.com/en/support/softwa ... s/icon225/
Pierwsze wgrałem "iCON 225 SuperFire FW only" - to najnowsze firmware FW2.5.24Hd a następnie wgrałem "iCON 225 SuperFire SW only" - tu był tylko dashboard, to najnowsza wersja GlobeTrotter Connect - jest w nim do wyboru język polski. Przy wgrywaniu obydwóch softów niezbędny był HexEditor tak jak jest to opisane w temacie
"Debranding Modemów Option".
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Pijo »

berni pisze:Pierwsze wgrałem "iCON 225 SuperFire FW only" - to najnowsze firmware FW2.5.24Hd a następnie wgrałem "iCON 225 SuperFire SW only" - tu był tylko dashboard, to najnowsza wersja GlobeTrotter Connect - jest w nim do wyboru język polski. Przy wgrywaniu obydwóch softów niezbędny był HexEditor tak jak jest to opisane w temacie
berni, a probowałes ten zabieg na Icon 225 z Plusa ( kiedyś pisałes ze chyba taki posiadasz) ?

U mnie na Icon 225 z Plusa nie mogłem wrzucić firmware z końcówka 24 na plusowum produkt codzie jak i modyfikowanym przez hexa editora. Icon z Plusa ma standardowo nieaktywny wirtualny cdrom.

Bez problemu natomiast wrzuciłem firmware z końcowka 23 z dc-files na plusowym produkt codzie.
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: berni »

Pijo pisze:probowałes ten zabieg na Icon 225 z Plusa ( kiedyś pisałes ze chyba taki posiadasz) ?
Jeszcze nie próbowałem, mam go cały czas, spróbuję wgrać samo firmware aby zostawić oryginalnie wyłączony i pusty dashboard.
Co do zaktualizowanego iCON-a 225 z Orange UK to ten ma takie oznaczenie

Kod: Zaznacz cały

94.750: CPagePreparation::Do, product:  Icon 225.
94.750: CPagePreparation::Do, code:  GI0225-11224.
Tutaj zanim zflashowałem go softami pobranymi ze strony Optiona wcześniej aktualizowałem wewnętrzne oprogramowanie dwoma innymi flasherami, ten drugi to był plik

Kod: Zaznacz cały

 option_fimware_(OEM_firmware)_icon255_SuperfireMOD_2.5.23Hd.exe
i firmware w tym iCON-ie tak wzrastało: 2.5.13Hd -> 2.5.21Hd -> 2.5.23Hd -> 2.5.24Hd

[ Dodano: 2011-05-03, 21:21 ]
Już sflashowany iCON-a 225 (iPlusowy). Tu tylko wgrałem najnowsze optionowe firmware - z wersji 2.4.6Hd na 2.5.24Hd. Dashboardu nie wgrywam. Procedura taka sama jak z ICON-em 225 z Orange UK, wszystko jest OK.
Ten z iPlusa ma takie oznaczenia:

Kod: Zaznacz cały

34.672: CPagePreparation::Do, product:  iPlus Modem USB Option Icon 225 HSDPA 7.2.
34.672: CPagePreparation::Do, code:  GI0225-11165.
34.672: CPagePreparation::Do: unsupported card (GI0225-11165).
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Pijo »

Nowe drivery od Huawei : http://dl.dropbox.com/u/9521484/modemy/ ... 7x64_A.zip

Wersja sterownika: 2.0.6.706

Niestety brak changeloga.

[ Dodano: 2011-05-08, 18:59 ]
berni pisze:Już sflashowany iCON-a 225 (iPlusowy). Tu tylko wgrałem najnowsze optionowe firmware - z wersji 2.4.6Hd na 2.5.24Hd. Dashboardu nie wgrywam. Procedura taka sama jak z ICON-em 225 z Orange UK, wszystko jest OK.
Ten z iPlusa ma takie oznaczenia:


Wcześniej próbowałem tą metodą ale wyrzucało mi jakiś błąd. Dziś spróbowałem jeszcze raz i poszło bez problemu. Spróbuje jeszcze wgrać dashboard. Mam nadzieje , że nie będzie problemów.
ee35487
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2011-08-15, 02:19
Lokalizacja: PL

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ee35487 »

Stery huawei 4.22.19.00

http://www.sendspace.com/file/la0pt8
Dosyć świeże, sprawdzając ich datę przez menadżer urządzeń (e1820) wychodzi maj 2011 ( 4.20.12.00 - siepien 2010)

Obrazek


Version 4.01.00.00
Fix the issue that BSOD appears when NDIS is unload.
Fix the issue that BSOD appears when driver is uninstalled with the card.
Fix the issue that the sleep cannot success on some PC.
Fix the BSOD when the CDMA card insert into the PC.
Add the USB requests that start/stop the GPS service when the GPS port is opened/closed.
Transfer the baseline code.
Combine the Jungo Driver.
Combine the new pid driver.
Combine the GPS driver for Win7.
Optimize the devsetup.
Combine the PCSC driver for Win7.

Version 4.02.00.00
Fix the problem that the devsetup would get the wrong OS version in compatible mode.
Fix the issue that NDIS driver cannot be loaded in Win2K.
Fix the indication message problem in WWAN.
Fix the firmware update problem .
Fix the connect problem of WWAN.
Include the DVB driver in the packet.
Add new PIDs in *.inf files, remove the PIDs that could conflict with other products.
Modify the *.inf files to support New PID features.

Version 4.03.00.00
Add PID 1557-1559.
Fix the problem of flight mode.
Fix the problem that the dll file cannot be found.
Fix the problem that the board cannot enter D2.
Fix the BSOD problem in 64 bit system.

Version 4.05.00.00
Fix the problem of WWAN API can not force registering the 2G network
Modify some network error code

Version 4.09.00.00
Fix the issue that it can not upload datas with WWAN driver of CDMA.
Support the modification of Model ID in WWAN driver.
Fix the PCA issue in Win7.

Version 4.10.00.00
Fix the issue that NDIS port can't be found by NDIS api, Which caused by the modification of Version 4.09.00.00.

Version 4.11.00.00
Add the new BDA driver.

Version 4.12.00.00
Modify 2000 can not delete hardware.

Version 4.15.00.00
Fix the auto connection of NDIS after resume from sleep for CDMA data card.

Version 4.16.00.00
Don't install wwan driver into non-Win7 system

Version 4.17.00.00
Remove BDA driver

Version 4.17.01.00
Improve ACM data transfer performance
Fix the issue that can't awake from hibernate on some special laptops.

Version 4.18.00.00
Add BDA driver
Fix a BSOD with modem in verifier mode.
Fix an issue that there is some sound after from S3/S4 with FUJITSU LIFEBOOK.
Fix the issue after unload the fake driver.
Fix the issue that the diag or pcui interface is dead after resume from S3/S4.

Version 4.19.00.00
Fix a BSOD with fake in verifier mode.
PCUI port can not communicate.

Version 4.20.00.00
Fix an issue that ECM driver can't be loaded.

Version 4.20.01.00
Fix an issue of driver setup.

Version 4.20.02.00
Fix an issue that the ports can not disappear sometimes.

Version 4.20.03.00
Fix the BSOD issue when download big file.

Version 4.20.05.00
Fix the issue that WWAN subnetmask error.
Fix a bug of home provider name queried.
Fix a bug of packet service detached.
Modify the information about the NDIS link speed.
Add PID 1C1C in ew_jubusenum.inf.

Version 4.21.00.00
Support QOS
Optimize the output of log
Optimize the sructure of driver file

Version 4.21.01.00
Optimize NDIS download speed
Fix a problem of install driver

Version 4.21.02.00
Fix the issue that WWAN port does not disappear after unplug
Fix the issue that software can not ping the server after connected
Fix the issue that connect failed by NDIS
Fix the issue that WWAN does not correctly display current data class
Improve the efficiency of WWAN PIN unlock processing

Version 4.21.03.00
Fix an issue that WWAN fails to connect

Version 4.21.05.00
Fix an issue in WWAN logo test

Version 4.21.06.00
Fix the high CPU usage issue with SFR connection manager

Version 4.22.00.00
NCM and ECM use the same file of driver.
Optimize the power management of driver.
Add a method that the driver sends the local time of PC to the device.
Add XML file for installation.
Fix an issue that the driver can not recognize some descriptor of USB device.
Fix an issue that the memory leaks when NDIS initializes.
Fix a BSOD issue for sleep test.
Fix an issue that the NDIS can not download the data from server for some device.

Version 4.22.01.00
Fix an issue for WWAN logo test.
Fixed an issue that the low version can be installed when the higher version had been installed.

Version 4.22.02.00
Fixed an issue that after the computer resumes from sleep, the NDIS connection shows ˇ°connection terminatedˇ±.

Version 4.22.04.00
Fixed an issue that prompt reboot when PC had install a beta wdf1.07

Version 4.22.05.00
Fixed an issue when PC has limited memory

Version 4.22.06.00
Fixed an issue of prompting installing driver when unistalling

Version 4.22.09.00
Fixed an issue of VP call can't hung up on E173s with mobile patener.
note: This version is based on version 4.22.06.00

Version 4.22.10.00
Add the new MODEM port name, with matched with protocol 0x17 for Orange.
Add new vodafone PIDs from WinDriver 4.21.10.11.

Version 4.22.15.00
Add the new PID 1447,14D2,14D3,14D4 for QC main version(not for VDF)
Add the display of the speed while 1X Rel A connecting
note: This version is based on version 4.22.10.00

Version 4.22.16.00
Fix the IRP reuse problem.

Version 4.22.17.00
Fixed an issue that the status of register is not changed when the device roams from one provider to another with WWAN.

Version 4.22.19.00
Add a new feature for setting the automatic register mode with WWAN.
Add an indication indicating the SIM is ready from locked status.

---

Firmware dla e182x (działa na e1820) - E182E Update_11.831.03.00.465.B427

http://www.huaweidevice.com/worldwide/d ... ftid=40884

Polityka huawei w kwestii fw jest nieznana, nie wiadomo czy im numerek wyższy tym soft nowszy, czy trzeba patrzeć na datę kompilacji. Tak czy siak, ten firmware jest również dosyć świeży (Dla przykładu ten polsatowski dla e182e to ztcp okolice maja 2010)


Obrazek
bigtaurus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2011-08-08, 08:19
Lokalizacja: Strzyżewice

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: bigtaurus »

Testował już ktoś może te drivery 4.22.19.00 do Huawei?
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Maciek764 »

Dla zainteresowanych - jest dostępny nowy Sierra Watcher (nowy - z sierpnia), piszę o tym dlatego, że nie każdy śledzi uważnie stronę Sierry ;) Z nowości to mamy nowy czadowy widok technologii z uwzględnionym 4G (pewnie pod modemy LTE) i śledzenie użycia danych (z możliwością ustawienia okresu rozliczeniowego).

http://www.sierrawireless.com/en/siteco ... B_307.aspx
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: YaHooo »

Maciek764 pisze:Dla zainteresowanych - jest dostępny nowy Sierra Watcher (nowy - z sierpnia), piszę o tym dlatego, że nie każdy śledzi uważnie stronę Sierry ;)
Dzięki za info :ok:
Maciek764 pisze:Z nowości to mamy nowy czadowy widok technologii z uwzględnionym 4G (pewnie pod modemy LTE)
To akurat mi się nie przyda ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ