jak ustawic siec z wlan?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
max_stonex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-02, 22:37

jak ustawic siec z wlan?

Post autor: max_stonex »

witam!
jest to moj pierszy post na forum a moja wiedza o internecie bezprzewodowym nie jest zbyt duza wiec prosze o wyrozumialosc :)

najpierw male wprowadzenie

od pewnego czasu pracuje u niemieckiej rodziny jako au-pair (wiem ze to ma malo wspolnego z moim problemem ale trudno bylo mi zaczac post )
moja rodzina posiada stale podlaczenie do internetu (dsl) ktore za pomoca switcha rozdzielone jest na 5 komputerow (3 kozystaja mozna by ujac ciagle glownie serfowanie po necie i troche pobieranie plikow)
w domu znajduje sie takze jeszcze laptop i iBook

pytanie(problem) :

czy istnieje mozliwosc stworzenia takiej sieci w ktorej czesc kompoterow (ta 5 podlaczona do switcha) w dalszym stopniu <font color="#FF00FF"><b>»»korzysta««</b></font> z obecnego polaczenia a czesc (laptop, iBook) mogla by na terenie domu miec internet bezprzewodowy?

jezeli tak to:
jak to zrobic? - jakich urzadzen potrzebuje ?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: jak ustawic siec z wlan?

Post autor: bob »

Wystarczy bezprzewodowy router np. linksys`a.Ja tak mam zrobione tylko ,że u mnie wszystkie urządzenia pobierają net bezprzewodowo (dwa laptopy , stacjonarny komp, psp i nawet nokia n80 ).Taki router może mieć również switcha wieloportowego.
ODPOWIEDZ