Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
minik42
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-02-17, 19:06
Lokalizacja: Patryki

Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: minik42 »

Witam.
Mam problem z modemem E173 od Ery, wszystko było dobrze, aż do ponownego włączenia komputera, nie mogłem zalogować się do sieci, tzn. nie wyszukiwał wcale zasięgu, pomyślałem, że to problem windowsa 7, albo wirusy, no to przeinstalowałem system, nic to nie dało(zainstalowałem XP). Podłączyłem stary modem E220, wszystko normalnie działało, więc zawiozłem modem do reklamacji, oni powiedzieli, że wszystko działa i że to ja coś mam nie tak, zrobili mi jakąś listę co mam zrobić, zrobiłem wszystko według listy (na liście same idiotyczne rzeczy typu podłącz ponownie modem), nadal nie działa. Pomyślałem, że może to być problem softa, jeżeli tak to prosiłbym o podanie linka do takiegoż softa. Jeżeli mieliście już taki problem to proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: Pijo »

Problem są zapewne tylko sterowniki . Sprobuj zainstalować te z mojego podpisu (te pierwsze wystarczą )
minik42
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-02-17, 19:06
Lokalizacja: Patryki

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: minik42 »

Sory, że tak długo nie odpisywałem, ale nie miałem czasu, a tak po za tym to nowe sterowniki nie pomogły. Proszę o pomoc.
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: berni »

minik42 pisze:Mam problem z modemem E173 od Ery, wszystko było dobrze, aż do ponownego włączenia komputera, nie mogłem zalogować się do sieci, tzn. nie wyszukiwał wcale zasięgu, pomyślałem, że to problem windowsa 7, albo wirusy, no to przeinstalowałem system, nic to nie dało(zainstalowałem XP)
Ten modem sprawdzałem u siebie w Windows Home SP3 i nie sprawiał problemów, zarówno z simką Blueconnect jak i Play Online.W zainstalowanym menedżerze blueconnect (to brandowany Mobile Partner ver. 11.302.09.17.49) zmieniłem:
Narzędzia->Opcje->Ogólne->Uruchamianie tu wyłączyłem
Uruchamianie przeglądarki internetowej automatycznie po podłączeniu
Uruchom blueconnect przy podłączaniu urządzenia
Top_Netinfo również bezproblemowo obsługuje ten modem.
W windowsowym Menedżerze zadań cały czas był uruchomiony proces DataCardMonitor - nie wiem jakie ma zastosowanie i jak go wyłączyć na stałe. W załączniku kilka zrzutów z Huawei E173s-1
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: YaHooo »

berni pisze:DataCardMonitor
Ten programik (z tego co udało mi się kiedyś tam ustalić jak jeszcze miałem Huawei'a) służy wykryciu modemu Huawei i ma uruchomić oprogramowanie Huawei. Można bezpiecznie to wywalić z rejestru (gałęź Run i pochodne). Jednak wtedy po włożeniu modemu do komputera nie uruchomi Ci się automatycznie Mobile Partner.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: berni »

YaHooo pisze:Ten programik (z tego co udało mi się kiedyś tam ustalić jak jeszcze miałem Huawei'a) służy wykryciu modemu Huawei i ma uruchomić oprogramowanie Huawei.
W zainstalowanym oprogramowaniu blueconnect dla Huaweia 173 w opcjach mam wyłączone "Uruchom blueconnect przy podłączaniu urządzenia" i gdy podłączę modem to nie uruchamia się ta aplikacja blueconnect, i to zarówno gdy w Menedżerze zadań jest DataCardMonitor czy też ręcznie go usunę. Dla porównania gdy mam zainstalowany Mobile Partner ver. 11.302.09.01.539 , tu nie pamiętam skąd pobrałem dashboard dla Huaweia E156G - wirtualny CD_ROM to www.panatar.com - to gdy podepnę E156G zawsze uruchamia się Mobile partner. Wyjątkiem jest sytuacja gdy komendą AT mam wyłączony ten wirtualny CD_ROM. Ten MP nie rozpoznaje jednak Huaweia E173.
Sprawdzałem też czy ten menedżer blueconnect prawidłowo wykryje Huaweia E156G i umożliwi połączenie z netem - jest OK.
Która najnowsza nie brandowana wersja Mobile Partnera byłaby najlepsza dla Huaweia 173 ? Tylko żeby to była zwykła instalka a nie dashboard.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: YaHooo »

berni pisze:w opcjach mam wyłączone "Uruchom blueconnect przy podłączaniu urządzenia" i gdy podłączę modem to nie uruchamia się ta aplikacja blueconnect, i to zarówno gdy w Menedżerze zadań jest DataCardMonitor czy też ręcznie go usunę.
A co się dzieje jak włączysz uruchamianie Blueconnect, a zabijesz proces DataCardMonitor.exe?
berni pisze:Która najnowsza nie brandowana wersja Mobile Partnera byłaby najlepsza dla Huaweia 173 ?
Moim zdaniem należy użyć jak najnowszej. Wtedy powinny być sterowniki do większej liczby modemów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: berni »

Wersja Mobile Partner którą mam z Huaweiem E156G jest wprawdzie nie najnowsza ale ma dodatkowe funkcje taka jak np. możliwość dzwonienia dlatego szukam sposobu aby obsługiwała najnowsze modemy Huawei. Na razie doszedłem do takich efektów: z brandowanego MP - blueconnect tego z E173, po zainstalowaniu skopiowałem katalog z podkatalogami c:\Program Files\blueconnect\Driver tu jest osobny instalator DriverSetup.exe , wyinstalowałem tego blueconnecta, zainstalowałem tylko ten DriverSetup.exe i na próbę podpinałem kolejno te dwa Huaweie. System prawidłowo je rozpoznawał i w Top_Netinfo łączyłem się z netem. Jest tylko jedna wada - po podpięciu modemów próbowały się instalować zawarte w nich instalatory.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: wojteks »

berni pisze:Jest tylko jedna wada - po podpięciu modemów próbowały się instalować zawarte w nich instalatory.
Można wyłączyć wirtualne CD w managerze urządzeń albo wyłączyć autostart dla USB/CD/DVD. Trzecia opcja to wyłączyć funkcję wirtualnego CD komendą AT.
Nie pomagam na PW!
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: berni »

Już uruchamiam Huaweia E173 w starszej wersji Mobile Partner: wyinstalowałem sterowniki programem c:\Program Files\Mobile Partner\Driver\DriverUninstal.exe , zainstalowałem DriverSetup.exe ze skopiowanego poprzednio menedżera blueconnect i Mobile Partner prawidłowo łączy z netem poprzez E173 - w załączniku zrzut.
wojteks pisze:Trzecia opcja to wyłączyć funkcję wirtualnego CD komendą AT.
Z Huaweiem E156G przerabiałem kilka komend AT i wszystko grało:
at^u2diag=256 -> wyłączałem wirtualny CD-ROM
at^u2diag=276 -> modem + k.sieciowa jednocześnie
at^u2diag=5 -> tylko karta sieciowa
at^u2diag=255 -> powrót do ustawień pierwotnych
Czy jest uniwersalna komenda która resetuje ustawienia, w przypadku gdyby zastosowałbym którąś z tych komend, a modem E173 nieprawidłowo by się zachowywał ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: wojteks »

berni pisze:Czy jest uniwersalna komenda która resetuje ustawienia,
Nie wiem, używałem z kilkoma różnymi modelami komendy:
berni pisze:at^u2diag=256 -> wyłączałem wirtualny CD-ROM
I nie było problemów. Akurat e173 nie mam przy sobie żeby sprawdzić.
Nie pomagam na PW!
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: berni »

Wykonałem pierwszą komendę

Kod: Zaznacz cały

Polecenie:
at^u2diag=256
Odpowiedz: 
at^u2diag=256
OK
Po restarcie i podpięciu modemu nie włącza się już program instalacyjny, system prawidłowo rozpoznaje modem, są te same porty i wirtualny czytnik microSD, brak jest wirtualnego CD-ROM-u. MP i Top_Netinfo prawidłowo łączą z netem. Jednak wydanie komendy (która w E156G przywracała stan początkowy)

Kod: Zaznacz cały

Polecenie:
at^u2diag=255
Odpowiedz: 
at^u2diag=255
+CME ERROR: 50
wywala błąd. Czy jest inna komenda AT która przywróciłaby pierwotne ustawienia tego Huaweia E173 ?
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: ezaq »

berni pisze:Czy jest inna komenda AT która przywróciłaby pierwotne ustawienia tego Huaweia E173 ?
Spróbuj at^u2diag=268

Chyba wtedy będzie aktywny modem, CD-ROM i czytnik kart. Niestety nie jestem tego do końca pewny, bo już trochę czasu minęło jak się bawiłem tą komendą, a nie mam teraz możliwości sprawdzenia.
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Problem z zalogownaiem E173 bluceonnect.

Post autor: berni »

ezaq pisze:Spróbuj at^u2diag=268
Pomogło, modem wrócił do pierwotnego stanu, dzięki @ezaq.
W Windows jest już oryginalny PID

Kod: Zaznacz cały

USBCDCACM\VID_12D1&PID_1C05&MI_00\6&28CE337&3&0000_00
Edit 26.06.2011

Przetestowałem też ten modem w trybie modem+k.siec. i tylko modem - podobnie jak z Huaweim E156G. Co się okazało, E173s-1 bezproblemowo przełącza się w te tryby odpowiednimi komendami at^u2diag=xxx jednak MP nie uruchamiał netu, wyskakiwał komunikat "The device has bin disconnected or is unavailable". Funkcje głosowe również nie działały.
ODPOWIEDZ