hsdpa orange

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: hsdpa orange

Post autor: bob »

NMT odpada (przynajmniej w tym przypadku).Orange jak i inni operatorzy oferują modemy 900/1800(1900)/2100Mhz(np.GT3G+HSDPA_READY).Biorąc pod uwagę, że HSDPA pojawia się dopiero po wybraniu #99* (normalnie pokazuje tylko zasięg UMTS) trzeba przyjąć, że to są nadajniki UMTS a co za tym idzie licencja na 2100Mhz.Nmt450 może kiedyś będzie wykorzystany (w charakterze UMTS/HSDPA )w rejonach poza miejskich obejmując większy obszar i obniżając koszty przedsięwzięcia ,ale jak na razie nawet sprzęt na to nie wskazuje... bob
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: hsdpa orange

Post autor: minineo »

a nie testował nikt we Wrocławiu ? :] dziś sobie wgrałem nowy firmware do globetrottera oraz zaktualizowałem aplikacje no i przy połączeniu pokazuje się 1,8mb/s no ale tylko pokazuje ;) niestety w moim miejscu pracy jest słaby sygnał umts zarówno w orange jak i plusie :) czy testował ktoś w mieście czy śmiga HSDPA ? w piątek/sobote będe wiedział czy działa koło mojego domu (zataszcze do niej laptopa :D) ponieważ znajoma mieszka 5m od nadajnika (mieszka na ostatnim piętrze, a nadajnik ma na dachu :D). UMTS jest u niej na maxa więc możliwe, że HSDPA też powinno być bo nadajnik był zakładany jakoś 2-3 miesiące temu ;)
Awatar użytkownika
felekdf1
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2006-12-23, 23:36
Lokalizacja: Brodnica

ED77 UMTS ??

Post autor: felekdf1 »

Hej czy jest możliwy odbiór UMTS i HSDPA w modemie Techlab ED77 ??
POZDRO :D
ED77
http://www.google.cay.pl/ - Zapraszam :)
Alkohochlik
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-03-19, 10:47

Re: hsdpa orange

Post autor: Alkohochlik »

wiecie moze czy na bemowie i babicach jest juz hsdpa? :)
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: ED77 UMTS ??

Post autor: gnd »

felekdf1 pisze:Hej czy jest możliwy odbiór UMTS i HSDPA w modemie Techlab ED77 ??
POZDRO :D
Nie, bo on ma tylko edge/gprs.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: hsdpa orange

Post autor: piotr2802 »

W Krakowie HSDPa Orange już jest. Wczoraj wieczorem niebieska dioda w Option GT Fusion + migała 4 razy. Transfer około 1 Mb/s. Teraz to można nazwać prawdziwym internetem, stronki otwierają się w czasie rzeczywistym , działa SKype i inne komunikatory z video.
Nie wiem tylko dlaczego w aplikacji do modemu Option GT nie pali się "HSDPA" tylko jest wygaszone "3G". Oczywiście aktualizacja oprogramowania jest zrobiona poprawnie.
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: hsdpa orange

Post autor: minineo »

piotr2802 pisze:działa SKype i inne komunikatory z video.
to działa i na UMTS bynajmniej w plusie bez problemu :) rozmowa + video z kamerki wczoraj sprawdzałem :D
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: hsdpa orange

Post autor: piotr2802 »

piotr2802 pisze: Nie wiem tylko dlaczego w aplikacji do modemu Option GT nie pali się "HSDPA" tylko jest wygaszone "3G". Oczywiście aktualizacja oprogramowania jest zrobiona poprawnie.
Specjalnie wywaliłem tę aplikację do Option GT fusion +. Najlepiej się łączyć odrazu przez połączenie dial-up. Chodzi znacznie stabilniej i szybciej.
Dzisiaj HSDPA wOrange w Krakowie chodzi jeszcze szybciej, przy sciaganiu plku mialem caly czas 120 kB/s
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: hsdpa orange

Post autor: de_stroy »

Ja mam pytanie (właściwie szczególnie do Ciebie Bob, bo jesteś z Katowic) - mieszkam na Brynowie, okolice Rolnej (niedaleko OBI). Czy mam szanse w tej lokalizacji złapać zasięg 3G Orange? Bo po prostu nie wiem, czy przesiąść się z EDGE'a na UMTS/HSDPA - w sensie, czy opłaca mi się wywalać kasę na modem...
I jeszcze jedno pytanie - jak się zachowuje net przy HSDPA po przekroczeniu limitu? Tak samo jak przy EDGE, czy prędkości downloadu i uploadu są większe?
(wybacz, jeśli to pytanie było już na forum... starałem się szukać, a nowym tematem nie chciałem zaśmiecać)
Komu w drogę, temu notebook...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: hsdpa orange

Post autor: bob »

1.Opłaca się to Hsdpa.Co do Brynowa to łapałem na wysokości Bo-Concept`u a po rozszerzeniu usługi to nie sprawdzałem w tych okolicach choć to blisko mnie ( AWF).
2.EDGE to męczarnia ( nie polecam) :
hsdpa download - ok.150-180 kBps (kB/s)
hsdpa upload pozorny 8 kBps -"-
hsdpa przy wysyłaniu na np. rapidshare.com po minucie ok. 40 kBps. (duże pliki).
p.s.
To wszystko razy osiem jeśli chcemy mieć kbps (kb/s)
Pozdrawiam ,bob.
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: hsdpa orange

Post autor: de_stroy »

Dzięki Bob :)
Jeszcze tylko jedno - bo w sumie nie odpowiedziałeś na moje jedno pytanie... Chodzi mi o to, jak się zachowuje HSDPA po przekroczeniu limitu? Bo ja internet wykorzystuje nie tylko do przysłowiowego sprawdzenia poczty... Często coś uploaduje (ach, te zawiasy transferu w Orange) na ftp, z rapida też korzystam, dużo ściągam (jak na możliwości EDGE'a)...
Bo przy takich transferach jakie ma HSDPA, to ja za pół dnia ten limit (0,5GB) wykorzystam... I jak później będzie mi się ślimaczyło tak jak teraz (ograniczenie do 16 kbps - tyle mam zawsze na testach łącza) to nie ma sensu dla mnie kupowanie droższego modemu.
Dlatego pytam - jak wygląda u Ciebie transfer po przycięciu prędkości?

Ps: Dosłownie za oknem na ul. rolnej mam nadajnik - ostatnio go modernizowali. Tylko nie mam pojęcia jakiej to sieci... Bo jeśli Orange, to śmigałbym na HSDPA bez zarzutu. EDGE zawsze mam pełny zasięg i przed limitem działa na max możliwości ED77 :)
Komu w drogę, temu notebook...
Awatar użytkownika
Raven
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-16, 08:58
Lokalizacja: PL

Re: hsdpa orange

Post autor: Raven »

Czy w Katowicach jest tez zasieg HSDPA z Plusa, chodzi mi o ścisłe centrum, tzn. Uniwersytecka, Bankowa?

Sprawdzal ktos?
ODPOWIEDZ