HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: assasyn »

Ja właśnie dowiedziałem sie od konsultanta w orange że HSDPA jest już w Trójmieście.

Czy Ktoś wie Kiedy Będzie w Krakowie???
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: piotr2802 »

Jeśli chodzi o Kraków to nie liczyłbym szybko na HSDPA w sieci Orange. Niech najpierw poszerzą zasięg UMTS, bo na razie to tylko działa w centrum + parę przyległych ulic i to na zewnątrz budynków.
Jeśli Orange nie obudzi się to Era szybko odbierze im klientów. Już teraz wielu moich znajomych przechodzi do Ery bo mają już wszędzie HSDPa tam gdzie jest dostępny UMTS.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: bob »

piotr2802 pisze:Jeśli chodzi o Kraków to nie liczyłbym szybko na HSDPA w sieci Orange. Niech najpierw poszerzą zasięg UMTS, bo na razie to tylko działa w centrum + parę przyległych ulic i to na zewnątrz budynków.
Jeśli Orange nie obudzi się to Era szybko odbierze im klientów. Już teraz wielu moich znajomych przechodzi do Ery bo mają już wszędzie HSDPa tam gdzie jest dostępny UMTS.
Coś w tym jest .Póki co mam HSDPA z Orange ale muszą się bardziej starać z zasięgiem.
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: assasyn »

piotr2802 pisze:Jeśli chodzi o Kraków to nie liczyłbym szybko na HSDPA w sieci Orange. Niech najpierw poszerzą zasięg UMTS, bo na razie to tylko działa w centrum + parę przyległych ulic i to na zewnątrz budynków.
Jeśli Orange nie obudzi się to Era szybko odbierze im klientów. Już teraz wielu moich znajomych przechodzi do Ery bo mają już wszędzie HSDPa tam gdzie jest dostępny UMTS.
przesiadka na ere mnie nie urządza :( musze sie trzymać orangutana, bo na dzień dzisiejszy nigdzie nie podpisze umowy no limit za 60zł/mc :)
MooNTER
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-25, 20:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: MooNTER »

assasyn pisze: przesiadka na ere mnie nie urządza :( musze sie trzymać orangutana, bo na dzień dzisiejszy nigdzie nie podpisze umowy no limit za 60zł/mc :)
mam to samo ;P
tymczasem czekam na UMTS bo wg. mapki zasiegu juz dawno jestem w zasiegu, a wedlug mnie ostatnie powiekszenie zasiegu (chyba w lipcu) odbylo sie tylko na mapce (mam stara i nowa mape zasiegu umts we Wroclawiu i zasieg - przynajmniej z mojej strony - jest taki jak pokazuje stara mapa - a na nowej mapie siega ze 2-3 km dalej...)
Pozdrawiam! MooNTER
Huawei - 5Mbps down, 1Mbps uplink @ UMTS&LicencjaGPRS no limit :)
TJE
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-06-02, 21:09

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: TJE »

Piszecie że trzymacie się orange bo jest no limit, czy nie macie żadnej alternatywy typu jakiś lokalny ISP lub neostrada? Ja miałem orange no limit ale jak zawitał do mnie inny ISP to pozbyłem się orange i awaryjnie mam simdate.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: seboo »

kurcze - napiszcie mi jak to mozna bylo zalapac sie na no limit - czy to byla ta licencja sprzedawana z urzadzeniami HP ??
ile w takiej wersji no limit mozna wyciagac na miesiac zeby nie pojawialy sie klopoty z siecia ;) ?
MooNTER
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-25, 20:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: MooNTER »

TJE pisze:Piszecie że trzymacie się orange bo jest no limit, czy nie macie żadnej alternatywy typu jakiś lokalny ISP lub neostrada? Ja miałem orange no limit ale jak zawitał do mnie inny ISP to pozbyłem się orange i awaryjnie mam simdate.
ja mam kablowke za ~90zl/mc (z telewizja ale ona mi nie potrzebna), dialog aDSLa nie chce mi dac z reszta rezygnacja ze stacjonarki to kwestia czasu..), wiecej alternatywy nie mam, tak ze w cenie 60zl/m-c nic nie ma, a jak bedzie HSDPA (a licze na to ze jak umts sie pojawi to i niedlugo pozniej) to juz zadnej alternatywy nie widze
seboo pisze: kurcze - napiszcie mi jak to mozna bylo zalapac sie na no limit - czy to byla ta licencja sprzedawana z urzadzeniami HP ??
ile w takiej wersji no limit mozna wyciagac na miesiac zeby nie pojawialy sie klopoty z siecia Wink
miedzy innymi byla to licencja sprzedawana z HP'kami w Vobisie, wczesniejsze wersje (sprzed 2-2,5 roku?) byly laczone z abonamentem telefonicznym, pozniej chyba byly dwie opcje i ostatnia wersja bez limitow danych (ale byl "limit na modem" czyli nie mozna zmienic modemu na inny a jak sie go np. zgubi to trzeba zaplacic kare bo karta sim musi byc aktywna a do innego modemu wlozyc nie mozna ;P) tylko na osobnej karcie.
W praktyce jak cos jest nie tak to konsultant jak i dzial techniczny zaleca przetestowanie na innym modemie wiec jednak mozna zmienic, jesli chodzi o limity danych to nie wiem, wydaje mi sie ze po prostu zadnych nie masz ;), mi do 5-6GB sie nie czepiali, wiecej nie sciagalem. Raz wlaczyli mi limit ale po telefonie do BOKu sciagneli.
Kart szukaj w ogloszeniach/na allegro - czasem sie ktos pozbywa...
Pozdrawiam! MooNTER
Huawei - 5Mbps down, 1Mbps uplink @ UMTS&LicencjaGPRS no limit :)
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: assasyn »

seboo pisze:kurcze - napiszcie mi jak to mozna bylo zalapac sie na no limit - czy to byla ta licencja sprzedawana z urzadzeniami HP ??
ile w takiej wersji no limit mozna wyciagac na miesiac zeby nie pojawialy sie klopoty z siecia ;) ?

Umowy bez limitow orangutan sprzedawał do konca lutego 2005, potem sie opamientali:) początkowo jak wprowadzili limity wszystkim ograniczali transfer po sciagnieciu 0,5GB ale wystarcztl tel do BOK zeby ci transfer odblokowali. Teoretycznie w umowach byl knyf ze kart sim mozna uzywac tylko z uzadzeniem z ktorym ja sprzedano(SE gc75e). ale to pic na wode fotomontarz ja mam 6630 i sciągam dane po edge (od 2 do 13 GB na miesiąć i nikt mi nic złego nie powiedział), jak sobie wymienie karte na usim to sie przesiadam na umts.

Taką umowe mozna znalezc na allegro, zrobic cesje i swietna sprawa:)
Scooby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-11-07, 12:25
Lokalizacja: Puck / Gda?sk

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: Scooby »

assasyn pisze:Ja właśnie dowiedziałem sie od konsultanta w orange że HSDPA jest już w Trójmieście.
Ja jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> w Gdańsku HSDPA nie zaobserwwałem - ani na Politechnice we Wrzeszczu, ani w centrum - okolice dworca głównego i galerii Medison.

Mam kartę Optiona GT+ z Orange, fimrware 3.8.1Hd sterowniki 2.1.0.39 i GTMM 4.5.0.625

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: bob »

Scooby pisze:Mam kartę Optiona GT+ z Orange, fimrware 3.8.1Hd sterowniki 2.1.0.39 i GTMM 4.5.0.625
Przy tej właśnie identycznej konfiguracji zaczynałem swoją przygodę z HSDPA.Zatem trzeba na razie przyjąć ,że informacja z BOK jest nierzetelna.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: piotr2802 »

No ale wróćmy do tematu. To kiedy w Krakowie będą jakieś testy HSDPA w sieci ORange ?
Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat. Era już dotrzymała słowa i chodzi to super w Krakowie. A ORANGE śpi :wink:
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: DADA »

piotr2802 pisze: A ORANGE śpi :wink:
Orange powolnie buduje dopiero infrastrukturę UMTS :?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: bob »

piotr2802 pisze:To kiedy w Krakowie będą jakieś testy HSDPA w sieci ORange ?
Plota mówi ,że Kraków jest planowany na grudzień.
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: assasyn »

inna plota, że na styczeń
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: bob »

assasyn pisze:inna plota, że na styczeń
A gdzie plotkowałeś ? Bo ja w salonie Orange.
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: assasyn »

Najnowsza wiesc głosi, że Oranutan odpalił HSDPA w Krakowie, inforacja ta pochodzi od ludzi, którzy zajmują się instalacja nadajników (w tym wypadku ich przeprogramowywaniem).

Za dwa dni będe mogl to informacje sprawdzic.
elektron
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-12-11, 15:09

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: elektron »

No niestety. Siedze na necie z Orange, centrum Krakowa i HSDPA niet. :(
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: assasyn »

Kraków ( łagiewniki- borek fałencki - ruczaj) jest HSDPA, tylko nie wiem dokladnie z którego BTS'a

karta miga cztery razy na niebiesko transfery ok 1200kbps

a chciałbym sie dowiedzieć bo raczej łapie zwykły UMTS
Karta option 3g
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: piotr2802 »

A podobno miałobyć HSDPA wszędzie tam gdzie już jest UMTS. Znowu Orange coś kombinuje.... :?
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: assasyn »

piotr2802 pisze:A podobno miałobyć HSDPA wszędzie tam gdzie już jest UMTS. Znowu Orange coś kombinuje.... :?
pisali ze w pierwszym kwartale tego roku tak bedzie, wiec maja jeszcze miesiąc
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: piotr2802 »

assasyn pisze:Kraków ( łagiewniki- borek fałencki - ruczaj) jest HSDPA, tylko nie wiem dokladnie z którego BTS'a

k
to jak z tym HSDPA ? Jest już w Krakowie czy nie ?
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: assasyn »

jak napisałem wczesniej, w tym trójkącie
( łagiewniki- borek fałencki - ruczaj)
łąpie mi HSDPA - wskazują na to i transfery i miganie modemu.
To potwierdza info od monterów którzy twierdzili ze w okolicach TESCO na kapelance HSDPA jest

Problem polega na tym ze po chwili jest już tylko UMTS - stąd moje przypuszczenie ze tylko tylko z jednego BTS'a i że w pobliżu mam jakiś z ktorego mam lepszy odbiór bez HSDPA

nie znam komend at dla optiona 3G wiec nie sprawdze który to nadajnik
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: piotr2802 »

Mamy HSDPA w Krakowie - lokalizacja Nowa huta. Niebieska dioda w Option miga 4 razy i transfery dużo większe niż w UMTS.
skicek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-03-28, 18:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: skicek »

HSDPA W CENTRUM GDAńSKA, SYGNAł POJAWIA SIę NAPRZEMIENNIE Z SYGNAłEM 3G, TRANSFERY ZNACZNIE WZROSłY, 59% SIłY SYGNAłU, 800Kb/s , nareszcie szybki net :-)))))
ICON, BE Premium
elektron
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-12-11, 15:09

Re: HSDPA w Orange Trójmiasto i Kraków

Post autor: elektron »

ODPOWIEDZ