Firmware Huawei e180

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kristopher0725
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-09-18, 15:36
Lokalizacja: Wrocław

Firmware Huawei e180

Post autor: kristopher0725 »

Witam, wyrwałem modem Hauwei e180 za 20zł i wszystko ładnie śmiga...maks download jaki miałem to 300KB, Upload max jaki miałem to 200KB.

Ale mam pytanko, jak sprawdzić jaką wersję mam wgraną firmware i jak wgrać ewentualnie nowszą. Czy jeżeli wszystko wykonam prawidłowo to jest jakaś szansa na uwalenie modemu???

Pobrałem z waszego downloadu firmware i dashboard...właśnie, co to ten dashboard??

To tyle moich pytań...głównie zależy mi na opisie wgrywania firmware.

Pozdrawiam Kris.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

kristopher0725 pisze:jak sprawdzić jaką wersję mam wgraną firmware
Najprościej pobrać to http://www.nerve.org.za/mdma/ uruchomić i kliknąć przycisk Device Info. Tam będzie podane Firmware Version.
kristopher0725 pisze:jak wgrać ewentualnie nowszą.
Rozłączyć się z internetem, wyłączyć wszelkie menadżery połączeń oraz wszelkie zbędne programy, wyjąć kartę SIM. Następnie odpalasz program instalujący firmware i postępujesz zgodnie z jego instrukcjami.
kristopher0725 pisze:Czy jeżeli wszystko wykonam prawidłowo to jest jakaś szansa na uwalenie modemu???
Raczej nie ma takiej możliwości. Chyba, że wgrasz firmware z innego modelu.
kristopher0725 pisze:właśnie, co to ten dashboard??
Jest to zawartość wirtualnego cd-romu która zainstaluje się po włożeniu modemu po raz pierwszy do komputera. A zainstaluje się menadżer połączenia z internetem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kristopher0725
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-09-18, 15:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: kristopher0725 »

Dzięki wielkie Yahoo za piękną odpowiedź ;)

Wreszcie tym programikiem dowiedziałem się jaki mam firmware...zajefajnie.

Teraz mam inny dylemat :) W dziale download są 3 różne wersje pod HUAWEI e180.
Obrazek

Pokażę fotkę jaki ja mam modem:
Obrazek

Natomiast programik odczytał taki firmware:


Obrazek


No oki...domyślam się że muszę zainstalować firmware z pierwszego linku :)

No to próbuję :) Dam znać jak poszło :)

Wszystko poszło pięknie i gładko :)
Sprzęt na którym to robiłem to win 7 x64bit PL
Kontrola użytkownika UAC wyłączona...program odpalony w trybie administratora.
Modem podłączony bez żadnych przejściówek bezpośrednio w port USB.
Wyjęte wszystkie karty jak SIM i microSD.

Początek instalacji:(Zaznaczyłem Auto remove....)
Obrazek

Ostrzeżenie o aktualizacji...
Obrazek

Informacja że wszystko przebiegło idealnie ;)
Obrazek

Klikamy finish i po wszystkim :)
Obrazek

Sprawdziłem w programie poleconym przez Yahoo jaką mam wersję firmware....
Obrazek


Teraz tylko zastanawwia mnie co ta zmiana tak naprawdę wniosła :) Właśnie idę coś uploadować i zobaczę czy są jakieś znaczoce zmiany czy wszystko jest tak samo a może i gorzej :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

kristopher0725 pisze:Dzięki wielkie Yahoo za piękną odpowiedź ;)
Nie ma za co :ok:
kristopher0725 pisze: Teraz mam inny dylemat :) W dziale download są 3 różne wersje pod HUAWEI e180.
Zasada jest taka, że bierze się albo firmware Twojego operatora, albo firmware producenta. Nie polecam wgrywania softu od innego operatora, bo to może się skończyć uwaleniem modemu. Więc dobrze wybrałeś soft :)

Aha i jeszcze taka mała uwaga. Jakbyś wgrywał soft potencjalnie nieodpowiedni, to by wyskoczyło okienko w prośbą o tzw Flash Code, albo w ogóle nie dałby zaktualizować modemu.
kristopher0725 pisze:Teraz tylko zastanawwia mnie co ta zmiana tak naprawdę wniosła :)
A tego nie wie nikt ;) Huawei nie udostępnia changelog'a więc nic sensownego nie można powiedzieć. Ale mogą być np:
- poprawione błędy w firmware,
- dodane/usunięte komendy AT,
- poprawiona stabilność modemu,
- poprawione osiągi.

Tak przy okazji to myślę, że można Twojego posta podlinkować gdzieś w FAQ, bo pytanie o to jak aktualizować firmware pada dość często :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kristopher0725
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-09-18, 15:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: kristopher0725 »

Jak w koncu mi przyjdzie karta Aero2(czekam i czekam...) to wkleje jeszcze fotki jak sprawdzic firmware i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> caly modem dzięki komendzie AT. Potrzebny jest tylko ten program net info czy jakoś tak,ktorym laczymy się z modemem.Swoja droga, genialny jest ten program i gratuluje autorowi bo wykonal swietna robote :)

Zreszta wyystarczy wpisac w komendach AT takie cos: ATI1

Wyskocza wszystkie niezbedne informacje :)
Bardzo polubilem to forum ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

kristopher0725 pisze:Jak w koncu mi przyjdzie karta Aero2(czekam i czekam...)
Bardzo byłoby dobrze jakbyś pochwalił się jak to działa.
kristopher0725 pisze:Potrzebny jest tylko ten program net info czy jakoś tak
Ogólnie to potrzeba jakiegoś programu do wprowadzania komend AT. Windows XP nawet ma coś takiego na pokładzie, a to jest <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38083#38083">»HyperTerminal«</a>
kristopher0725 pisze:Swoja droga, genialny jest ten program i gratuluje autorowi bo wykonal swietna robote :)
Dziękuję z imieniu autora :)
kristopher0725 pisze: Bardzo polubilem to forum ;)
Miło nam :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Yuri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-11-05, 12:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: Yuri »

Gdzie mogę znaleźć najnowsze firmware do mojego e180 w sieci www.three.ie
U nich na stronie nic nie ma. No i mam jeszcze problem ze zdjęciem simlocka no ale to opisałem w innym temacie
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

Yuri pisze:Gdzie mogę znaleźć najnowsze firmware do mojego e180 w sieci www.three.ie
Niestety nie mam pojęcia.
Yuri pisze:U nich na stronie nic nie ma.
W googlach też nic nie ma?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Yuri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-11-05, 12:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: Yuri »

Może mi ktoś pomóc bo słyszałem że można jakoś zablokować oprogramowanie wgrane oryginalnie na modem i zrobić tak żeby się od razu instalował Mobile Partner.
Jak ma skonfigurować Mobile Partner żeby chodził mi pod każdą sieć tzn. jak włożę obojętnie jaką kartę sim do mojego e180 i żebym miał internet na kompie.
Przeszukałem całe forum i jakoś nie mogę znaleźć (może mam jakoś pecha albo źle szukam)
Z góry thx za jakiś link bądź radę, dodam że jestem początkujący
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

Yuri pisze:Może mi ktoś pomóc bo słyszałem że można jakoś zablokować oprogramowanie wgrane oryginalnie na modem i zrobić tak żeby się od razu instalował Mobile Partner.
Po prostu musisz wgrać Mobile Partner do modemu. Zrobisz to pobierając z internetu dashboard przeznaczony dla Twojego modemu.
Yuri pisze:ak włożę obojętnie jaką kartę sim do mojego e180 i żebym miał internet na kompie.
Raczej tak się nie da. Niektórzy operatorzy mają inne ustawienia. Ale możesz załadować sobie profile do Mobile Partnera dla wszystkich krajowych sieci i wtedy w zasadzie przed łączeniem wybierasz tylko operatora i też się łączysz od razu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Yuri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-11-05, 12:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: Yuri »

YaHooo pisze:Po prostu musisz wgrać Mobile Partner do modemu. Zrobisz to pobierając z internetu dashboard przeznaczony dla Twojego modemu.
W dziale downloads znalazłem trzy pliki dashboards pod e180
1. Dashboard dla modemu Huawei E1803 Three AU H3GAU
2. Dashboard dla modemu Huawei E180 dla systemów Windows i Mac
3. Dashboard dla modemu Huawei E180 Movistar dla systemów Windows

Czy mógłbyś mi napisać który wybrać i gdzie to wgrać na kartę Micro SD czy do pamięci modemu???
Dane mojego modemu:
Huawei Mobile Connect
HSPA Rotate USB Stick
Model E180
FCC ID:QISE 180

Gdzie mogę znaleźć te profile do Mobile Partnera bo właśnie mi o to chodziło???

Może te pytania są bardzo trywialne ale jestem początkujący w tym temacie
Z góry dzięki za wyrozumiałość.
Ostatnio zmieniony 2011-11-07, 19:58 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

Yuri pisze:W dziale downloads znalazłem trzy pliki dashboards pod e180
1. Dashboard dla modemu Huawei E1803 Three AU H3GAU
2. Dashboard dla modemu Huawei E180 dla systemów Windows i Mac
3. Dashboard dla modemu Huawei E180 Movistar dla systemów Windows
Ja bym ładował do modemu ten drugi dashboard. Dla pewności podam Ci linka do tego o który mi chodzi http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.ph ... &fileid=57 To jest oryginalny menadżer Huawei. Dwa pozostałe które mamy to są brandowane przez operatorów.
Yuri pisze:gdzie to wgrać na kartę Micro SD czy do pamięci modemu???
To się wgrywa do pamięci modemu. Usuniesz tym sposobem ten menadżer co teraz masz. Po podłączeniu modemu do komputera będzie się instalować czysty Mobile Partner. Robisz to następująco:
- rozłączasz się z internetem
- wyjmujesz kartę SIM
- po ponownym włożeniu modemu do USB wyłączasz wszelkie menadżery połączeń
- uruchamiasz pobrany plik o nazwie huawei_E180_dashboard_UTPS11.030.01.13.03_MAC11.202.08.00.03.exe
- postępujesz zgodnie z informacjami jakie będą się pokazywać na ekranie
- nie uruchamiaj żadnych zbędnych programów podczas instalowania nowego dashboardu
- po zainstalowaniu wywal starego menażera oraz odinstaluj modem
- pozwól aby menadżer się zainstalował z pamięci modemu
- ciesz się nowym softem :)
Yuri pisze: Gdzie mogę znaleźć te profile do Mobile Partnera bo właśnie mi o to chodziło???
Róznież na naszej stronce, a konkretnie tu http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.ph ... &fileid=10
Yuri pisze: Może te pytania są bardzo trywialne ale jestem początkujący w tym temacie
Spokojnie, każdy kiedyś zaczynał :)
Yuri pisze: Z góry dzięki za wyrozumiałość.
Nie ma za co, od tego jest forum, a w dodatku nie chcesz mieć wszystkiego podanego na tacy i nawet sam wyszukałeś możliwe dashboardy jakie można wpakować do modemu. A to się ceni :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Yuri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-11-05, 12:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: Yuri »

YaHooo pisze:To się wgrywa do pamięci modemu. Usuniesz tym sposobem ten menadżer co teraz masz. Po podłączeniu modemu do komputera będzie się instalować czysty Mobile Partner. Robisz to następująco:
- rozłączasz się z internetem
- wyjmujesz kartę SIM
- po ponownym włożeniu modemu do USB wyłączasz wszelkie menadżery połączeń
- uruchamiasz pobrany plik o nazwie huawei_E180_dashboard_UTPS11.030.01.13.03_MAC11.202.08.00.03.exe
- postępujesz zgodnie z informacjami jakie będą się pokazywać na ekranie
- nie uruchamiaj żadnych zbędnych programów podczas instalowania nowego dashboardu
- po zainstalowaniu wywal starego menażera oraz odinstaluj modem
- pozwól aby menadżer się zainstalował z pamięci modemu
- ciesz się nowym softem :)
Bardzo Ci dziękuję za ten opis, wgrałem dashboard bez problemu. Zrobiłem krok po kroku jak napisałeś i teraz po włożeniu modemu instaluje mi się Mobile Partner :D

Bardzo duże piwo dla YaHoo :beer: :piwo: :zdrowko: :zdrowko: :zdrowko: :zdrowko: :zdrowko:

Poszperałem po necie i znalazłem co zrobić z tym plikiem "Profile_MobilePartner.prof"
Napiszę jak by ktoś miał ten sam problem.

Ponieważ w programie Mobile Partner wersja 11.030.01.13.03 nie ma opcji importu profili operatorów.

Żeby była możliwość wyboru operatora bez ręcznego wklepywania ustawień, należy zmienić nazwę pliku "Profile_MobilePartner.prof" na "UserProfile.prof" skopiować do "C:\Program Files\Mobile Partner\userdata".

EDIT
UWAGA:
Opisany wyżej sposób działa tylko w wersji Mobile Partnera do 16.xxxxxxx
Więcej informacji > tu <

Informacja dzięki koledze rio bravo
EDIT END

Oczywiście przy wyłączonym MP, po uruchomieniu będziemy już mieli możliwość wyboru.

Natomiast mam problem ze zmianą na język polski bo ta wersja nie posiada w opcjach takich ustawień "zmiana języka"
Ostatnio zmieniony 2011-11-10, 19:00 przez Yuri, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

Yuri pisze: Bardzo Ci dziękuję za ten opis, wgrałem dashboard bez problemu. Zrobiłem krok po kroku jak napisałeś i teraz po włożeniu modemu instaluje mi się Mobile Partner :D
No to super w takim razie :ok:
Yuri pisze:Napiszę jak by ktoś miał ten sam problem.
Wielkie dzięki za radę. Tego nie wiedziałem, że w niektórych wydaniach MP nie ma opcji importu. Zapiszemy to dla potomnych :ok:
Yuri pisze: Natomiast mam problem ze zmianą na język polski bo ta wersja nie posiada w opcjach takich ustawień "zmiana języka"
W takim razie może pomoże ta łatka http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.ph ... &fileid=78 ?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Yuri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-11-05, 12:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: Yuri »

YaHooo pisze:W takim razie może pomoże ta łatka http://sterowniki.bez-kab...wfile&fileid=78 ?
Niestety ta łatka nic nie wnosi do tej wersji oprogramowania "huawei_E180_dashboard_UTPS11.030.01.13.03_MAC11.202.08.00.03.exe "
Jest to prawdopodobnie wersja okrojona bo nie ma:
1. opcji importu Profile Mobile Partner
2. w ustawieniach: TOOLS nie ma opcji CHANGE LANGUAGE czyli podmiana pliku który mi podałeś nic nie wnosi :(
tomud
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2011-06-26, 18:32
Lokalizacja: /dev/random

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: tomud »

Tutaj masz moj Dashboard ktory robilem dla siebie wlasnie pod E180... Ma import i export + liste operatorow (UTPS21.003.27.00.03_MAC21.003.27.00.03_PL_by_ToM.zip)


http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p ... ht=#349020
Yuri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-11-05, 12:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: Yuri »

tomud pisze:Tutaj masz moj Dashboard ktory robilem dla siebie wlasnie pod E180... Ma import i export + liste operatorow (UTPS21.003.27.00.03_MAC21.003.27.00.03_PL_by_ToM.zip)


http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p ... ht=#349020
Wielkie dzięki tomud, jak będę miał chwilkę wolnego czasu to go wrzucę i po testuję :D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

Yuri pisze: Jest to prawdopodobnie wersja okrojona bo nie ma:
W takim razie ja nie znam innego wyjścia.

Ale widzę, że kolega tomud podesłał już rozwiązanie :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Yuri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-11-05, 12:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: Yuri »

tomud pisze:Tutaj masz moj Dashboard ktory robilem dla siebie wlasnie pod E180... Ma import i export + liste operatorow (UTPS21.003.27.00.03_MAC21.003.27.00.03_PL_by_ToM.zip)


http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p ... ht=#349020
tomud czy możesz mi napisać czy ten twój Dashboard UTPS21.003.27.00.03_MAC21.003.27.00.03_PL_by_ToM będzie działał pod Windows 7 ????
tomud
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2011-06-26, 18:32
Lokalizacja: /dev/random

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: tomud »

Tak dziala pod Win 7 Home Premium - moja kobieta na tym uzywa, a ja uzywam na OS X 10.6 i Win XP Pro... Generalnie jeden mankament to nie jest calkowicie "spolszczony" - tzn. niektore bardziej zaglebione opcje. Po prostu mi sie nie chcialo ;) Ale jak moja kobita sobie z nim radzi (gdzie z angielskiego jest noga) - to nie powinno byc problemow :)
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: rio bravo »

Yuri pisze:Ponieważ w programie Mobile Partner wersja 11.030.01.13.03 nie ma opcji importu profili operatorów.

Żeby była możliwość wyboru operatora bez ręcznego wklepywania ustawień, należy zmienić nazwę pliku "Profile_MobilePartner.prof" na "UserProfile.prof" skopiować do "C:\Program Files\Mobile Partner\userdata".
Sposób będzie działał w wersjach mobile partnera do 16....
Wersja 21 ma profile zapisane w C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Mobile Partner\userdata plik nazywa się tak samo UserProfile.prof
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

rio bravo pisze:Sposób będzie działał w wersjach mobile partnera do 16....
Wersja 21 ma profile zapisane w C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Mobile Partner\userdata plik nazywa się tak samo UserProfile.prof
Bardzo Ci dziękuję za sprostowanie tych informacji :) Dodam informację wraz z linkiem do Twojego posta w odpowiednim miejscu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Yuri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-11-05, 12:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: Yuri »

tomud pisze:Tutaj masz moj Dashboard ktory robilem dla siebie wlasnie pod E180... Ma import i export + liste operatorow (UTPS21.003.27.00.03_MAC21.003.27.00.03_PL_by_ToM.zip)


http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p ... ht=#349020
Duże piwko :zdrowko: za tego Dashboard, zainstalowałem bez problemu.
Jak chodzi to okaże się w praniu :D

Widzę że ma bardzo dużą listę operatorów, co się chwali :brawa: o to mi chodziło :ok:
alabama
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-15, 15:54
Lokalizacja: płock

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: alabama »

rio bravo pisze:Wersja 21
Czy jest jakiś sposób żeby ta nowa wersja MP łączyła się automatycznie? Tak żeby nie było trzeba naciskać „Połącz”
antenka102
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-06, 20:05
Lokalizacja: polska

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: antenka102 »

Czy potrzebuję Kod flash by ruszyć dalej , jaki rodzaj passworda powinienem tam wpisać ?
a może pierw ściągnąć sim locka ?
- wyłączyć wszelkie menadżery połączeń - czyli co i gdzie poklikać ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

antenka102 pisze:Czy potrzebuję Kod flash by ruszyć dalej , jaki rodzaj passworda powinienem tam wpisać ?
Taki który sobie wygenerujesz na tej stronie http://a-zgsm.com/huawei.php
antenka102 pisze: a może pierw ściągnąć sim locka ?
W sumie nie ma to znaczenia. Można potem ściągać simlocka.
antenka102 pisze:wyłączyć wszelkie menadżery połączeń - czyli co i gdzie poklikać ?
Po prostu wyłączyć ten program którym łączysz się z internetem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Polacziki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-28, 19:29
Lokalizacja: Gorlice

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: Polacziki »

Witam,

Mam problem z moim internetem. Internet mam na modem w Playu. Problem polega na tym, że jak się łączę z internetem po krótkiej chwili odłącza się i tak bez końca. Mój modem to Huawei E180 HSPA Rotate USB Stick (kupiony w Irlandii od Meteora). Obecnie mam wgrany "Dashboard dla modemu Huawei E180 dla systemów Windows i Mac" - wg wskazówek we wcześniejszych wątkach. Po włożeniu jest sygnał, łącze się, ale później tracę połączenie. Co należy zrobić by modem przestał tracić łączność?

Mam Windowsa XP tak dla wiadomości.

Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

Polacziki pisze:Po włożeniu jest sygnał, łącze się, ale później tracę połączenie.
Masz pod ręką inną kartę SIM? Być może to problem z siecią. Ja bym jeszcze sprawdził jak działa w innej lokalizacji. Ewentualnie spróbuj zrobić połączenie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a>
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Polacziki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-28, 19:29
Lokalizacja: Gorlice

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: Polacziki »

- Sprawdziłem, na moim modemie kartę z play innego użytkownika i jest sygnał, połączenie - lecz dalej je przerywa.

- Tak samo sprawdziłem moją kartę play na modemie tego użytkownika, na moim komputerze i też jest sygnał i chodzi bardzo dobrze, nie przerywa.

Połączenie sprawdzałem też w tym tygodniu, dwa kilometry od mojego miejsca zamieszkania. W tym przypadku też jak się połączyłem to po chwili internet mi się przerywał.

Spróbowałem też połączenia Dial-up, lecz to też nic nie dało (wyskakuje błąd, brak sygnału wybierania).

Czy powinienem zmienić coś w oprogramowaniu, czy może problem leży w sterownikach ?
Co mam zrobić w takim wypadku ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware Huawei e180

Post autor: YaHooo »

Polacziki pisze:- Sprawdziłem, na moim modemie kartę z play innego użytkownika i jest sygnał, połączenie - lecz dalej je przerywa.
To albo wina modemu, albo sieci.
Polacziki pisze: - Tak samo sprawdziłem moją kartę play na modemie tego użytkownika, na moim komputerze i też jest sygnał i chodzi bardzo dobrze, nie przerywa.
To moim zdaniem oznacza, że to jest wina modemu.
Polacziki pisze: Czy powinienem zmienić coś w oprogramowaniu, czy może problem leży w sterownikach ?
Ja bym oddał modem na gwarancję. Bo sterowniki raczej nie będą powodować takich problemów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ