Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: ja.michal »

Mam mały problem. Zakupiłem sobie Test Drive Ulimited i kiszka jest na 7.
Na początku był problem z plikiem, że czegoś brakuje - to było na DVD z grą więc poszło.
Potem zaczęła gra się instalować, ale jak doszło do końca to się cała instalacja sama cofa i nie ma gry. :/
Pobrałem patch wydany do Visty. Taki program, że przez niego wybiera się DVD i idzie instalacja. No, ale coś nie tak. Niby się instaluje, ale na końcu jest minimalnie cofnięcie instalacji (nie pełne, jakby tylko moment do tyłu) i wisi wszystko. :( Trzeba zabić proces. W systemie niby TDU jest zainstalowana więc próbuję odpalić, niby ładuje się, ciemny ekran, ale zaraz wywala problem z programem. Próbowałem trybu zgodności z XP i Vistą i też wywala problem z programem. :( Pobrałem jakiś patch wydany przez producenta gry i nadal kiszka.

Nawet odpaliłem instalatora Windows bo też się doczytałem, że to może być jakaś przeszkoda.

Nie wiem totalnie co i jak to odpalić.

Dodam, że przy odinstalowywaniu też pod koniec jest jakaś dziwna zwiecha programu i trzeba zabijać proces.

Ma ktoś na to jakąś radę?

Dokładnie to Toest Drive Unlimited + dodatek MegaPack.

:help:
Ostatnio zmieniony 2010-02-19, 23:48 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DoMiNo
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-10-11, 22:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: DoMiNo »

ja.michal to w końcu instalujesz Toca czy TestDrive? Bo co innego w temacie a co innego w poście.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: krystianb »

A próbowałeś uruchom jako administrator?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: ja.michal »

DoMiNo, sorry. Już mi się pomyliło. :)
Toce mam na kompie już od 2 tygodni i chodzi.
Wczoraj kupiłem Test Drive Unlimited i nie chodzi. :(
krystianb pisze:A próbowałeś uruchom jako administrator?
Oczywiście. Nic to nie daje.
Awatar użytkownika
DoMiNo
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-10-11, 22:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: DoMiNo »

ja.michal też troszkę walczyłem z TDU, ale wystarczył mi ten patch http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1536 Może masz coś w systemie nie tak? Osobiście sugeruję, załóż sobie nowego użytkownika na komie i spróbuj wtedy ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: krystianb »

DoMiNo pisze:Osobiście sugeruję, załóż sobie nowego użytkownika na komie i spróbuj wtedy
Z użytkownikiem to raczej nie najlepszy pomysł, zależy czy gierka instaluje się dla wszystkich userów czy tylko dla jednego.
Lepsze było by przywrócenie systemu do punktu przed instalacją jeśli to możliwe.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: ja.michal »

DoMiNo, niestety ten patch pozwala instalować, ale też nie daje pożądanego efektu. Właśnie z tym się gra cofa na koniec kawałek (bez patch całkowicie).
krystianb pisze:Lepsze było by przywrócenie systemu do punktu przed instalacją jeśli to możliwe.
To sprawdzę najpierw. Jak się nie uda to jeszcze pójdę na innego kompa z tym, że z 7 Home.

[ Dodano: 2010-02-20, 21:51 ]
Wiecie co. Jakiś problem robi ten megapack co w zestawie mam (dodatkowe 50 pojazdów).
Bez tego niby jest problem z instalacją, ale jak się da anuluj i zabije proces na końcu instalacji to gra o dziwo chodzi.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: ja.michal »

Jak napisałem wyżej, gra chodzi, ale bez dodatku bo wywala grę.

Swoją drogą muszę zmienić kompa bo jadę na 640x480 i mini detalach + 2x antyaliasing, żeby się w wyścigach nie cięło.

Kurczaki kilometrów można narąbać w tej grze. Zrobiłem chyba od wczoraj po tym Oahu ponad 800km i ledwo co odkryte. :]

DoMiNo, czym Ci się najlepiej jeździ? ;)
Ja to latam cały czas Murcielago bo się najlepiej trzyma drogi. ;)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: Blido »

ja.michal pisze:Swoją drogą muszę zmienić kompa bo jadę na 640x480 i mini detalach + 2x antyaliasing, żeby się w wyścigach nie cięło.
A nie lepiej grać na wyższej rozdzielczości, ale bez AA? Jeśli masz włączony 2xAA to dla karty jest to takie samo "przeżycie" jakby była ustawiona dwukrotnie wyższa rozdzielczość.
ja.michal pisze:Kurczaki kilometrów można narąbać w tej grze. Zrobiłem chyba od wczoraj po tym Oahu ponad 800km i ledwo co odkryte. :]
Aż muszę zagrać :) Zwłaszcza że TSU ostatnio bardzo potaniało. A ponoć rozgrywka w necie daje sporo frajdy.
ja.michal pisze:Ja to latam cały czas Murcielago bo się najlepiej trzyma drogi. ;)
Ja tym jeżdżę praktycznie w każdej ścigałce z tego samego powodu. Nie ma się co dziwić - napęd AWD :ok:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: ja.michal »

Blido pisze:A nie lepiej grać na wyższej rozdzielczości, ale bez AA? Jeśli masz włączony 2xAA to dla karty jest to takie samo "przeżycie" jakby była ustawiona dwukrotnie wyższa rozdzielczość.
Niestety gorzej wg mnie. Nie cierpię kantów, a przy niższej rozdziałce z AA chodzi tak samo jak i bez. Wyższe rozdzielczości tną.

Nie wiem, ale chyba kartę trzeba będzie zmieć bo 9600 słabo coś działa. :roll:
Blido pisze:Aż muszę zagrać :) Zwłaszcza że TSU ostatnio bardzo potaniało. A ponoć rozgrywka w necie daje sporo frajdy.
W sieci nie grałem. Po 1 za słaby komp jednak, po 2 trzeba jeszcze poćwiczyć, po 3 kierownica by się przydała. ;)
A TSU kupiłem w empiku z dodatkiem MegaPack za 59zł. :)
Blido pisze:Ja tym jeżdżę praktycznie w każdej ścigałce z tego samego powodu. Nie ma się co dziwić - napęd AWD :ok:
No nie w każdej tak dobrze chodzi, ale fakt, AWD swoje robi. Podobnie Gallardo.
Swoją drogą już mam Murcielago, Gallardo i Gallardo Spyder. To tak z Lambo. ;)
Dodatkowo F430 Spyder, jakiegoś Saturna (na początku kupiłem - fatalny), Nissana 350 Trubo Tuned coś tak jakoś i Jaguara zabytkowego co tylko do przejścia wyścigu w tej klasie mi był potrzebny. :]

Ogólnie bardzo fajnie się jeździ. Ale przy 200-300km/h nie idzie Oahu oglądać. :roll:

Faja rzecz jest w tej grze, że można chodzić na jazdę próbną wszystkimi pojazdami. 1.30min jazdy jest. Dużo czasu na sprawdzenie autka.
Do tego do wyścigów nie trzeba kupować samochodu od razu. Można wypożyczyć na 10 lub 20 min. :) Tak zrobiłem jak był wyścig dal Mercedesów. Wypożyczyłem E AMG, a w sumie mógł być SLR. :roll: E dała radę i byłem 1. ;)


Blido, tak swoją drogą to kupuj TDU to może się jakoś w sieci spotkać na jazdę wspólną? ;)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: Blido »

ja.michal pisze:po 3 kierownica by się przydała.
Takową posiadam, niedawno nabyłem specjalnie dla NFS Shift. W porównaniu z poprzednimi NFS-ami bardzo realistyczny, praktycznie nie da się kierować na klawiaturze, chyba że na najłatwiejszym, totalnie casualowym poziomie. Ale i na takim można było zapomnieć o porządnych driftach za pomocą klawiatury.
ja.michal pisze:Blido, tak swoją drogą to kupuj TDU to może się jakoś w sieci spotkać na jazdę wspólną?
Niezły pomysł, jak kupię to na pewno dam znać :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: ja.michal »

Blido pisze:Takową posiadam
Jaką jak można wiedzieć? :)
Ja chcę Momo kupić, ale € na razie na ten cel brak. ;)
Blido pisze:Niezły pomysł, jak kupię to na pewno dam znać :)
:ok: Tylko coś z PC muszę zrobić. ;)
Awatar użytkownika
DoMiNo
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-10-11, 22:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: DoMiNo »

ja.michal pisze:DoMiNo, czym Ci się najlepiej jeździ?
Koenigsegg'iem. Zwłaszcza tym co w dodatku dołożyli. Polecam też Enzo ale koniecznie po tuningu.
ja.michal pisze:Ja chcę Momo kupić, ale € na razie na ten cel brak.
No ja jeżdżę na MOMO i rewelacja. Na klawiaturze raz próbowałem i dałem spokój - po prostu nie umiem.
ja.michal pisze:Tylko coś z PC muszę zrobić.
Na GeForce GTX 260 OC chodzi na pełnych detalach, na monitorze 24".
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: Blido »

ja.michal pisze:Jaką jak można wiedzieć?
Taką: http://www.skapiec.pl/site/cat/72/comp/559332
Dość tania, ale bardzo dobra kierownica, moim zdaniem znacznie lepsza niż Logitech którego miałem kiedyś (nie pamiętam tylko jaki dokładnie model). Koło kierownicy jest mniejsze, co jest dla mnie zaletą - wielogodzinne granie znacznie mniej męczy ramiona i ogólnie jakoś przyjemniej się nią kręci ;) . Łatwiej też przykręcić do biurka. Jedyną wadą są moim zdaniem za lekko chodzące pedały - ciężko wyczuć gaz. Ale to niewielki problem, bo i tak 90% trasy (za wyjątkiem tras do driftu) trzymam do dechy. Tylko dla wyjaśnienia: prawie wszystkie sklepy wypisują że rzekomo kierownica ma sprzężenie zwrotne, co jest nieprawdą - ma tylko zwykłe wibracje. Zresztą nietrudno się domyślić, wiadomo przecież ile kosztują kierownice z ForceFeedback ;)
ja.michal pisze:Ja chcę Momo kupić, ale € na razie na ten cel brak.
To zupełnie inna klasa cenowa :] . Jak dla mnie nieopłacalna, bo szkoda mi prawie czterech stów aby sobie pograć raz na rok jak wyjdzie nowy NFS. Trzeba być maniakiem.
Awatar użytkownika
DoMiNo
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-10-11, 22:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: DoMiNo »

Blido pisze: Trzeba być maniakiem.
Maniakiem trzeba być kupując Logitecha G25 albo G29 ;)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: Blido »

DoMiNo pisze:Maniakiem trzeba być kupując Logitecha G25 albo G29 ;)
Po naszych drogach jeździ wiele całych "samochodów" w cenie tej kierownicy :hyhy:
Awatar użytkownika
DoMiNo
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-10-11, 22:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: DoMiNo »

:rotfl2:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: ja.michal »

DoMiNo pisze:Koenigsegg'iem. Zwłaszcza tym co w dodatku dołożyli. Polecam też Enzo ale koniecznie po tuningu.
Bez tuningów jeździłem, ale i tak pięknie też chodzą. :ok: Niestety na 7 coś mi ten dodatek bruździ i nie wiem co jest. :( Gra się nie odpala.
DoMiNo pisze:No ja jeżdżę na MOMO i rewelacja. Na klawiaturze raz próbowałem i dałem spokój - po prostu nie umiem.
Czyli muszę MOMO zakupić. :hyhy:
DoMiNo pisze:Na GeForce GTX 260 OC chodzi na pełnych detalach, na monitorze 24".
Oj nie mam PCI-E. ;) Tylko AGP. :)
A co 24" to idealnie pod samochodówkę. :ok: Panorama?
Blido pisze:Jedyną wadą są moim zdaniem za lekko chodzące pedały - ciężko wyczuć gaz.
To właśnie boli w tańszych kierownicach. MOMO mi się podoba bo wszystko jest ciężkie i czuć jako taki to wszystko. Akurat MOMO to chętnie kupię.
Co do:
DoMiNo pisze:Maniakiem trzeba być kupując Logitecha G25 albo G29 ;)
Za drogo jednak. ;)
Blido pisze:Po naszych drogach jeździ wiele całych "samochodów" w cenie tej kierownicy :hyhy:
A no. :rotfl:

Tutaj gość fajny fotel sobie zrobił. Rurki hydrauliczne i złączki i mamy wszystko czego trzeba. ;) Tanio i jak fajnie. :)
http://forums.extremeoverclocking.com/t246605.html
Awatar użytkownika
DoMiNo
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-10-11, 22:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: DoMiNo »

ja.michal pisze:Niestety na 7 coś mi ten dodatek bruździ i nie wiem co jest. Gra się nie odpala.
ja.michal pisze:Oj nie mam PCI-E. Tylko AGP.
Czyli czas na drogie zmiany :)
ja.michal pisze:A co 24" to idealnie pod samochodówkę. Panorama?
Konkretnie to http://www.iiyama.com/pl_PL/Product/product/27

I marzy mi się G25 :gwiazdki:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: ja.michal »

DoMiNo pisze:Konkretnie to
Ładny sprzęt no i cenowo nie jest jakoś straszne. :ok:
DoMiNo pisze:I marzy mi się G25 :gwiazdki:
Trochę wyrzeczeń + kredyt/raty i będzie ok. :hyhy:
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: lubczyk »

Jak już w temacie kierownic to ja od dawien dawna zbieram pieniądze na coś z http://www.playseat.com/shop/index.php/ ... h-g27.html tego zestawu ;].
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: ja.michal »

Niezłe to. :ok:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: ja.michal »

Panowie coś mnie na motorek wzięło. :hyhy: Kawasaki po tuningu ładnie leci i się wszędzie mieści nawet przy 340. :cfaniak:

Do tego fajne numery można tym robić. ;)

Obrazek
Obrazek
qwert3535
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-12-10, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja Test Drive Unlimited na Windows 7

Post autor: qwert3535 »

Mam taki problem. Mianowicie Podczas isntalacji TDU po 20-30 sekundach konczy sie. Wyczytalem ze trzeba uzyc TDU_VISTA_PATCH. ok Ściągnąłem ale gdy podaje ścieżkę do plyty wyskakuje komunikat ze nie ma tam instalatora tdu. pomocy
Ostatnio zmieniony 2011-12-10, 16:30 przez qwert3535, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ