jak skonfigurować notebooka

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzegorz_miro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-04, 23:15

jak skonfigurować notebooka

Post autor: grzegorz_miro »

Witam, mam problem z korzystaniem z bezprzewodowego internetu. co prawda mam w notebooku wbudowaną kartę sieci bezprzewodowej i chociaż wykrywa mi samoczynnie dostępne sieci, to i tak z żadną z nich nie mogę się połączyć.
Czy sama karta i zainstalowane sterowniki wystarczą aby odbierać bezprzewodowy internet, czy musi być jeszcze jakiś program.
Gorąco proszę o pomoc :wink:
miro_com
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: jak skonfigurować notebooka

Post autor: NewWalk »

Jakiego masz laptopa i jaka aplikacja wykrywa Ci sieć bezprzewodową?

Ja np. mam Asusa na Intel Centrino i aplikacja Intel PROSet/Wireless wykrywa mi sama dostępne sieci WiFi pokazując zasięg itp. Potem wybieram 'połącz' i klik i jestem w sieci :)

A czy te sieci do których próbujesz się połączyć są sieciami ogólnodostępnymi?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: jak skonfigurować notebooka

Post autor: Jaco »

grzegorz_miro pisze:Witam, mam problem z korzystaniem z bezprzewodowego internetu. co prawda mam w notebooku wbudowaną kartę sieci bezprzewodowej i chociaż wykrywa mi samoczynnie dostępne sieci, to i tak z żarną z nich nie mogę się połączyć.
Czy sama karta i zainstalowane sterowniki wystarczą aby odbierać bezprzewodowy internet, czy musi być jeszcze jakiś program.
Gorąco proszę o pomoc :wink:
BliSki pisze: Tak dla przypomnienia:
To że sieć jest niezabezpieczona, to nie znaczy, że jest darmowa. Tak samo jak mieszkanie jak nie jest zamknięte na "klucz", to nie znaczy, że możemy do niego wejść.
Nie wiem jak jest w tym wypadku, ale to tylko takie drobne wyjaśnienie, żeby nie brać czegoś takiego za pewnik.
Sama karta ci wystarczy i prawidłowo skonfigurowane połączenie.
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: jak skonfigurować notebooka

Post autor: NewWalk »

Jaco pisze:To że sieć jest niezabezpieczona, to nie znaczy, że jest darmowa. Tak samo jak mieszkanie jak nie jest zamknięte na "klucz", to nie znaczy, że możemy do niego wejść. Nie wiem jak jest w tym wypadku, ale to tylko takie drobne wyjaśnienie, żeby nie brać czegoś takiego za pewnik.
To objaśnienie jest rewelacyjne :)
Jaco MISTRZ :!:

PS. Ale to chyba tekst BliSki'ego :)

hehe pozdro
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: jak skonfigurować notebooka

Post autor: Jaco »

NewWalk pisze:To objaśnienie jest rewelacyjne :)
Jaco MISTRZ :!:

PS. Ale to chyba tekst BliSki'ego :)
Ja go właśnie sobie tylko za cytowałem :lol:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak skonfigurować notebooka

Post autor: zDaleKi »

Po pierwsze wątek porusza temat internetu radiowego i tam go przenoszę.
grzegorz_miro pisze:mam w notebooku wbudowaną kartę sieci bezprzewodowej i chociaż wykrywa mi samoczynnie dostępne sieci, to i tak z żarną z nich nie mogę się połączyć.
Tak jak już zostało tu zacytowane to że sieć jest wykrywana to jeszcze nie wszystko.

Napisz nam, czy te sieci są ogólno-dostępne, np. jakieś Hot-Spoty, czy może są to tylko prywatne sieci sąsiadów?
Czyli napisz nam co dokładni masz na myśli pisząc: " i tak z żadną z nich nie mogę się połączyć. "
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
grzegorz_miro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-04, 23:15

Re: jak skonfigurować notebooka

Post autor: grzegorz_miro »

Witam, nie jestem żadnym pasożytem, który próbuje złapać kilka fal sąsiadów.
Tak jak napisałem wykrywa mi wszystkie sieci dostępne- ale łączę sie tylko z tymi ogólnodostępnymi- a przynajmniej próbuje, bo i tak nie wychodzi.

Mam nowego Acera Aspire 5100 z kartą 802.11b/g wireless Lan.

:shock:
miro_com
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak skonfigurować notebooka

Post autor: zDaleKi »

grzegorz_miro pisze:ale łączę sie tylko z tymi ogólnodostępnymi- a przynajmniej próbuje, bo i tak nie wychodzi.
Jaki dokładnie masz komunikat błędu?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
grzegorz_miro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-04, 23:15

Re: jak skonfigurować notebooka

Post autor: grzegorz_miro »

o to chodzi, że nie wyskakuje mi żaden błąd, po prostu podczas wykonywania procesu łączenia nie może tego zakończyć, ale nie ma żadnego komunikatu.
Pozdr
miro_com
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: jak skonfigurować notebooka

Post autor: NewWalk »

hmm a zasięg jaki masz?
Gringo
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2007-01-09, 03:24

Re: jak skonfigurować notebooka

Post autor: Gringo »

Dla mnie sprawa jest prosta twój laptop widzi sieć ale sieć nie widzi twojego laptopa i dlatego nie możesz się połoczyć.Zakładam że sieć jest ogólnie dostepna i jest możliwość podłoczenia się do niej.
ODPOWIEDZ