Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawel0381
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-04-18, 16:45
Lokalizacja: lubelskie

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: pawel0381 »

ja.michal pisze:Nie łączysz się przypadkiem w GPRS? U Plusa to często spotykane. GPRS jest do około 57kb/s.
Własnie o to chodzi że nie jak raz spadłem na GPRS to całkiem niechciała mi przeglądarka wystartować. A TNI po jakimś czasie wskazywał NO SIGNAL i połączenie urywało. Ale nie wiem dokładnie jak to sprawdzić? W TNI w parametrach połączenia wskazuje mi EDGE.
jarek999 pisze:Zasięg sprawdzisz na stronie Plusa (to jest jedna sieć- Nordisk-Polska ma koncesję na usługę CDMA a Polkomtel go wykupił i wzbogacił ofertę o tą usługę oraz dał powera z inwestycjami w sieć)


Sprawdzałem u siebie ten zasięg to jest CDMA z Plusa a jakieś 500 m odemnie jest HSPA+ tylko ja go nigdy nie złapałem. Nawet jak wyjdę na zewnątrz. Sprawdzałem Nordiska to aktywacja u nich 50 zł i dodatkowo 29 za 2GB (69 za 8GB) miesięcznego limitu i to w promocji no nie jest to takie głupie.
Ale jak będzie chodzić teraz jak ten mój Plus no to gdzie te 3,1 Mb/s to raczej nierealne.
Aero wykluczone zasięg sprawdzałem brakuje mi te 500 m do HSPA+ (tak się zastanawiam) to oni na innych nie technologiach nie nadają bo tam na CP (mapa zasięgu) są tylko dwie technologie LTE i HSPA+.
W Playu tez mam EDGE z tym że oni nie mają tutaj BTSa żadnego a chyba nadają na Plusie więc też odpada.
Era i Heyah też EDGE ale maja słabe taryfy. No nie wiem co z tym zrobić nie chciałbym ruszać TP SA no ale zobaczymy. Szok z tą prędkością w tym EDGE w Plusie.
Awatar użytkownika
clamaranop
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2012-01-14, 14:33
Lokalizacja: Baboszewo

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: clamaranop »

Myślę że najlepszym wyjściem u ciebie była by ta neostrada albo kupić antenę i spróbować złapać HSPA +.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26148
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: wojteks »

pawel0381 pisze:Aero wykluczone zasięg sprawdzałem brakuje mi te 500 m do HSPA+
Plus na swojej mapie ma też zasięg HSPA+ (na 900MHz) z Aero2. Musisz kupić/pożyczyć modem z gniazdem antenowym (powiedzmy Huawei e3131, e353u-2 w ostateczności e173u-2) i sprawdzić zasięg Aero2/Plusa HSPA+
Nie pomagam na PW!
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: jarek999 »

clamaranop,
dodatkowo 29 za 2GB
Za 29zł to jest 4GB, 49zł-8GB (opcja niższy abonament-droższy sprzęt), 69zł-10GB,79zł-15GB (opcja tani sprzęt wyższy abonament). W Plusie na CDMA są niższe limity podstawowe w porównywalnej cenie ale za to można wykupić ściąganie w nocy bez limitu.
Aero wykluczone zasięg sprawdzałem brakuje mi te 500 m do HSPA+
Mapki po przejęciu Polkomtela przez Z.Solorza mogą być mylne bo biorą pod uwagę infrastrukturę 2 sieci CP-Aero2 i Plus, 500m to jest śmieszna odległość, najprawdopodobniej jesteś w zasięgu WCDMA900 (UMTS900-HSPA+ Aero2) a stacje na tej częstotliwości rozrzucają sygnał na kilka razy większy obszar. Jeżeli modem nie obsługuje WCDMA900 to nie złapiesz nic. Jedyne wyjście to: wojteks,
Musisz kupić/pożyczyć modem z gniazdem antenowym (powiedzmy Huawei e3131, e353u-2 w ostateczności e173u-2) i sprawdzić zasięg Aero2/Plusa HSPA+
jareq
pawel0381
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-04-18, 16:45
Lokalizacja: lubelskie

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: pawel0381 »

jarek999 pisze:W Plusie na CDMA są niższe limity podstawowe w porównywalnej cenie ale za to można wykupić ściąganie w nocy bez limitu.
zgadzam sie to chyba najsensowniejsze rozwiązanie.
jarek999 pisze:Mapki po przejęciu Polkomtela przez Z.Solorza mogą być mylne bo biorą pod uwagę infrastrukturę 2 sieci CP-Aero2 i Plus, 500m to jest śmieszna odległość, najprawdopodobniej jesteś w zasięgu WCDMA900 (UMTS900-HSPA+ Aero2) a stacje na tej częstotliwości rozrzucają sygnał na kilka razy większy obszar
wiesz ja niesugerowałem sie tak mapami chociaż na nich widać że mi brakuje te dosłownie 500 m może nawet mniej. A bardziej sugerowałem się teraźniejszym transferem dlaczego jest taki niski dziś mi podskoczył do 7 - 20 kB tylko nie trzyma poziomu tylko "skacze cały czas" nie wiem może to dziś dlatego że święto:)
jarek999 pisze:Jeżeli modem nie obsługuje WCDMA900 to nie złapiesz nic. Jedyne wyjście to: wojteks,
A nie orientujesz się gdzie można sprawdzić co ten mój stary modem obsługuje ja mam w tej chwili Huawei E 169 i napisane na nim jest HSDPA.
No jakbyście mi odpowiedzieli jeszcze na to dałbym wam już święty spokój. A za dotychczasowe rady dziękuję. Rzadko trafiają się takie fora gdzie "zielonych" tak traktują. Pozdrawiam.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Chris-Kr »

pawel0381 pisze: A nie orientujesz się gdzie można sprawdzić co ten mój stary modem obsługuje
http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... w_2G/3G/4G
ja mam w tej chwili Huawei E 169 i napisane na nim jest HSDPA.
Jeśli masz E169, to powinien obsługiwać pasmo 900 MHz.
Jeśli masz E169G, to nie obsługuje.
Żeby mieć pewność, musiałbyś uruchomić program Top_NeInfo (TNI) i spróbować wymusić prace tylko w tym pasmie.
Jeśli modem łyknie to polecenie, to oznacza, że modem obsługuje to pasmo.
Jeśli odpowie, że polecenie nie jest obsługiwane, to będzie jasne, że modem tego pasma nie obsługuje.
Krzysztof
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26148
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: wojteks »

pawel0381 pisze:A bardziej sugerowałem się teraźniejszym transferem
Nie sugeruj się transferem tylko technologią połączenia, EDGE to mizeria. Walcz o HSDPA/HSPA(+)
Nie pomagam na PW!
pawel0381
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-04-18, 16:45
Lokalizacja: lubelskie

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: pawel0381 »

Chris-Kr pisze:Jeśli masz E169, to powinien obsługiwać pasmo 900 MHz.
Własnie ma taki akurat i sprawdzałem link rzeczywiście obsługuje to pasmo.
Chris-Kr pisze:Żeby mieć pewność, musiałbyś uruchomić program Top_NeInfo (TNI) i spróbować wymusić prace tylko w tym pasmie.
Jeśli modem łyknie to polecenie, to oznacza, że modem obsługuje to pasmo.
Sprawdzałem za kolegi radą (cały czas korzystam z TNI bo na iplus menager to wcale nie chciał chodzić) nie było żadnego komunikatu ale nie mogę w TNI wymusić HSDPA :(
Więc co radzicie nowy modem i antena? Doradźcie mi jeszcze jaki modem i antenę do tego żebym mógł walczyć o te HDSPA lub HSPA+. Nie za bardzo wiem jakich dodatkowych info potrzebujecie żeby mi pomóc ale jak zapytacie konkretnie to odpowiem. W sumie ukształtowanie terenu biorąc pod uwagę to mapę plusa to sprzyja nie ma nic po drodze. Ok dzięki
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Chris-Kr »

pawel0381 pisze:Sprawdzałem za kolegi radą (cały czas korzystam z TNI bo na iplus menager to wcale nie chciał chodzić) nie było żadnego komunikatu
A powinien jakiś być!
Widocznie jednak nic nie wymuszałeś!
Czy przeczytałeś TNI FAQ? - http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... Info_-_FAQ
Krzysztof
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: pgoral »

Czy w LubięTo jest zasięg sieci również gdy jesteśmy w roamingu?

[ Dodano: 2012-05-09, 16:12 ]
tzn. zalogowani do plusa, orange, t-mobila?
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Maciek764 »

Plusa i Orange. Play nie ma umowy z T-Mobile.
marcinos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-16, 23:15
Lokalizacja: Głogów, Bądzów

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: marcinos »

Witam,

Szukam mobilnego neta jak gdzies pojade z lapkiem nad morze czy jeziorko zeby miec neta, duzy limit transferu nie potrzebny nie bd sciagac od tego mam net w domu.

Modem mam Huawei E3131

Moje wymagania: tak zeby dzialal w mniejszych miejscowosciach (wiec odrazu np Play Online na karte odpada bo dziala tylko na 3G play)

Wywnioskowałem z tego że do miasta czy gdzieś najlepiej jak sobie kupie 12GB z Orange na allegro ważne rok bo i tak bedzie ten 1 MB/s a transferu wystarczy, cena dobra, i wazne rok, a teraz na wakacje Oferta Lubie To (jako ze moge sie logowac do 3 roznych sieci) i za 50zł doładowanie mam 1GB wazne 150 dni, i moge jeszcze wziasc dwa razy po 1GB pakiety za 25zł w razie gdybym miał wieksze zapotrzebowanie lub tam gdzie Orange nie bedzie wogle dzialac)


Czy bedzie to najkorzystniejsza opcja czy macie jakies inne propozycje ?
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: pgoral »

a ten Play Lubie To to już tak na zawsze będzie czy to czasowa promocja z tą siecią?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

Lubię to! to oddzielna taryfa. Na razie jest. Dość popularna i dobra dla smartfonowców (po to zrobiona). Wątpię, że ją wycofają, a jak już to coś dadzą w zamian.

marcinos, chyba Lubię to! będzie najlepsza z racji zasięgu 3 sieci. W praktyce po sieci Plusa prędkość przycięta do 3-4Mb/s, a w Orange do 2Mb/s. Myślę, że i tak wystarczy do szperania po sieci, a i nie wiadomo czy będziesz miał wszędzie zasięg 3G, a na EDGE to już nie ma znaczenia bo i tak max koło 200kb/s.

Jeśli chodzi o dobry EDGE to T-Mobile. Teraz zwiększyli bonusy.

Z Orange mam złe doświadczenia. Najczęściej EDGE to tragedia, czasem nawet nie łączy.
marcinos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-16, 23:15
Lokalizacja: Głogów, Bądzów

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: marcinos »

Wlasnie o to chodzi tam gdzie bede mial 3G bedzie latac orange free na karte, tam gdzie nie to moze bedzie 3g play lub plus, w ostatecznosci edge plusa. Takze za 50 zl mam 12 gb w orange na rok, a za drugie tyle 3 gb w lubie to, w tym 1 gb na 150 dni. Pytanie tylko czy w lubie to pobiera pierw z bonusu czy z pakietu jesli taki wykupie?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

marcinos pisze:Pytanie tylko czy w lubie to pobiera pierw z bonusu czy z pakietu jesli taki wykupie?
To się sumuje i na koncie jest widoczne jako jedna pula. Czas wykupionych pakietów, przez zsumowanie, jest taki sam jak bonusu za doładowanie. Oczywiście po wyczerpaniu MB przed upływem 150dni prędkość spada do 16kb/s i nie są pobierane opłaty za transfer.
see_sharp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-06-02, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: see_sharp »

Witam.

Tak sobie czytam o tych ofertach internetu na kartę, bo będę potrzebował neta na wakacje... I mam pytanie: czy te wartości podawane na wiki to faktyczne, rzeczywiste prędkości, z jakimi net będzie działał w przypadku zasięgu HSPA+?

Mam bowiem jedną niejasność: na stronie Plusa widnieje takie info:
Plus Internet na Kartę to proste zasady: różnorodność zastosowań – kartę można umieścić w telefonie komórkowym, modemie PCMCIA, USB lub ExpressCard i pobierać dane najlepszej z dostępnych technologii: HSPA, 3G, EDGE, GPRS, HSCSD, CSD
Nie ma tam wymienionego HSPA+. Czy użytkownicy Plusa Internetu na Kartę są w stanie potwierdzić, jaką faktyczną prędkość downloadu osiągają przy pełnym zasięgu?

Pod uwagę biorę jeszcze ew. Play'a (i być może stamtąd kupię modem ze starterem, ponoć nie ma simlocka). Tam, gdzie spędzam wakacje (okolice Sącza), Orange ani T-Mobile nie mają nawet HSDPA. :/
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

Wszystko zależy od lokalizacji. To maksymalne prędkości dostępne u operatora.
see_sharp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-06-02, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: see_sharp »

Czyli mam rozumieć, że HSPA+ działa również w internecie Plusa na kartę, nie tylko w abonamencie?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

Tak. I nie ma limitów prędkości. Ile stacja bazowa wyciągnie.
Jedynie nie ma dostępu do LTE w internecie na kartę.
see_sharp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-06-02, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: see_sharp »

Super, dzięki za info. :)
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Procio »

Mam pytanie odnośnie internetu pre-paid w orange.
Tutaj: http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... aid#Orange wyczytałem, że kupując starter Orange Free na kartę za 20zł jest 1GB bonusu na start, ale jak to działa? Kupując ten starter od razu jest 1 GB pakietu nie tracąc przy tym ani złotówki, czy trzeba to 1 GB wykupować w jakimś pakiecie?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26148
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: wojteks »

Procio pisze:czy trzeba to 1 GB wykupować w jakimś pakiecie?
Nie, za 20zł kupujesz ten 1GB transferu i kartę SIM.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

Tylko, że prawdopodobnie trzeba się połączyć i rozłączyć (aktywacja), żeby bonus się uruchomił. Inaczej może zjeść złotówki. Tak jest np. w Play.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: pgoral »

ja.michal pisze:Oczywiście po wyczerpaniu MB przed upływem 150dni prędkość spada do 16kb/s i nie są pobierane opłaty za transfer.
A tak z ciekawości czy jak się skończy 150 dni to sieć znika, czy spada do 16?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

Nie połączysz się z siecią.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: pgoral »

a jak w ciągu 30 dni doładuję za 50 zł to znowu 150 dni net jest?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: pgoral »

Ale tam nie ma o tej taryfie - Lubie to!
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ryba825 »

pgoral, jak wół stoi.
ODPOWIEDZ