Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Emer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-27, 20:48
Lokalizacja: Zabrze

Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: Emer »

Witam, jestem nowy w temacie więc sory jeśli piszę coś nie tak.

Mam modem z UK ale nie wiem czy ma simlocka choć skoro w uCan Connect pokazuje mi 4 sieci (Plus, POL, Orange PL i Era) z czego przy 3 ostatnich jest krzyżyk a do Plusa nie idzie się podłączyć. Niestety nie wyskakuje w ogóle Aero2. Jako APN wpisałem "darmowy" i dziwne bo czasem w oknie zasięgu pokazuje się Aero2 ale bez zasięgu i transmisji danych (widok w załączniku)
Używam Windows 7 64 bit i w managerze zadań mam 2 urządzenia opisane jako: "Zewnętrzne urządzenie Bluetooth" z opisem "Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)"

Co mam zrobić żeby zadziałało?


[ Komentarz dodany przez: Administrator: 2012-12-28, 20:06 ]
Wycięto zbędne już obrazki - administracja.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Emer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: krystianb »

Emer pisze:Niestety nie wyskakuje w ogóle Aero2
Od 1.10 nie ma już tego wyróżnika, dawne nodeB aero emitują wyróżnik plusa, dlatego nie widać.

Na screenie modem wygląda jakby się zalogował, może w ustawieniach jest zablokowana transmisja podczas roamingu?

A co do tych niezainstalowanych urządzeń, to one są dalej po wyjęciu modemu z gniazda?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Emer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-27, 20:48
Lokalizacja: Zabrze

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: Emer »

Po wyjęciu modemu, z managera nie znikają niezainstalowane urządzenia więc pewnie to nie ma nic wspólnego. Zrobiłem mały test w TNI i jak wsadzam kartę z Orange albo Play to modem normalnie działa ale przy Aero2 niestety nic :(
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: krystianb »

Emer pisze:przy Aero2 niestety nic
Nie loguje się do sieci? A jesteś pewien, że jesteś w zasięgu, tni przy próbie wyboru operatora wyświetla plus umts 2 razy, choć nie jestem tego pewien jak to wygląda.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: berni »

Emer pisze:Mam modem z UK ale nie wiem czy ma simlocka choć skoro w uCan Connect pokazuje mi 4 sieci
Jaki masz instalator w swoim K3760 (to iCON 411)? U mnie jest GlobeTrotter Connect 3.1.0.1086 , ze sterami 5.0.20.0 i w Win7 64-bit bezproblemowo instaluje tego Optiona. Co do Aero2 to nie mam z tej sieci simki aby sprawdzić połączenie z netem. Czy wymuszałeś UMTS 900 MHz w modemie? Moje testy tak wyglądały:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=395288#395288
i wtedy gdy był wyróżnik dla Aero2 to można było sprawdzić czy jestem w zasięgu tej sieci. Mój iCON 411 nie zawsze się logował poprzez ten roaming, nieraz po wydaniu komendy AT : at_opbm="U2100",0 (wyłączenie UMTS 2100 MHz i pozostawienie tylko UMTS 900 MHz) musiałem czekać kilka minut aby się zalogował. Teraz na takim wymuszeniu w Plusie trwa to sekundę. Zobacz też tematy o Optionach na forum Aero2, tu przykłady
http://aero2forum.pl/showthread.php?tid ... 58#pid3358
http://aero2forum.pl/showthread.php?tid ... t=icon+505
Ponadto zrobiłem też testy z simką Play Fresh i na UMTS 2100 MHz łączy poprzez roaming w Plusie i Orange, a na samym U900, gdy widzi tylko sieć Plusa, nie udało mi się połączyć przez ten roaming.
Emer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-27, 20:48
Lokalizacja: Zabrze

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: Emer »

Sytuacja wygląda następująco. Udało mi się w TMI złapać sygnał z simką Aero2 i to momentami nawet 100% (jestem bardzo blisko 3 nadajników). NIestety nie umię się połączyć bo wyskakuje błąd Dial-up nr. 628. The port was disconnected. W tym samym miejscu z simką Orange i dobrym zasięgiem wyskakuje to samo ale już z simką Play od razu odpala. Zacząłem się zastanawiać czy nie ma sim-locka ale nie wiem jak to sprawdzić.

W załączniku zrzut ekranu z simki aero2 w modemie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: wojteks »

Emer pisze:zrzut ekranu z simki aero2 w modemie
Nie jesteś zalogowany do żadnej sieci więc niby jak ma nastąpić połączenie?
Nie pomagam na PW!
Emer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-27, 20:48
Lokalizacja: Zabrze

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: Emer »

wojteks pisze:Nie jesteś zalogowany do żadnej sieci więc niby jak ma nastąpić połączenie?
Można trochę jaśniej? Nie wiem jak się mam zalogować do sieci, jak miałem w modemie simkę play to było tak jak na poniższym screenie.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-11-30, 17:39 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-11-30, 17:39 przez Emer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: wojteks »

Emer pisze: jak miałem w modemie simkę play to było tak jak na poniższym screenie.
Tu widać wyraźnie że jesteś zalogowany do Play w technologii UMTS i jest podany poziom sygnału. Skoro SIM Aero2 nie loguje się do sieci samoczynnie to wskazuje że jesteś poza zasięgiem lub modem odrzuca kartę.

Simlocka sprawdzisz przez komendy AT lub DCunlockerem.
Nie pomagam na PW!
Emer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-27, 20:48
Lokalizacja: Zabrze

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: Emer »

Sprawdziłem DCUnlockerem i simlocka nie ma - była tylko opcja "Enable to all" i ją zrobiłem ale nie wiem czy to coś dało bo nic w połączeniach się nie zmieniło - działa tylko Play, a Orange i Aero2 nie. Nie chce mi się wierzyć żebym nie miał zasięgu bo próbuje się łączyć z zakładu pracy (Koksownia Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej) a na liście nadajników pisze że na tej koksowni na kominach jest kilka nadajników wykorzystywanych przez AERO2!!

Brakuje już mi pomysłów co dalej z tym zrobić.....
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: wojteks »

Pokaż co masz ustawione w "ustawienia" i GPRS/UMTS
Nie pomagam na PW!
Emer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-27, 20:48
Lokalizacja: Zabrze

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: Emer »

wojteks pisze:Pokaż co masz ustawione w "ustawienia" i GPRS/UMTS
Takie mam ustawienia.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: wojteks »

Emer pisze:Takie mam ustawienia.
Dlaczego masz wybrany "Huawei" a nie Option?
Nie pomagam na PW!
Emer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-27, 20:48
Lokalizacja: Zabrze

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: Emer »

wojteks pisze:Dlaczego masz wybrany "Huawei" a nie Option?
Zmieniłem na optiona ale dalej nic :/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: wojteks »

Emer pisze:Zmieniłem na optiona ale dalej nic
Mogłeś złymi komendami AT coś namieszać w modemie, przywróć mu ustawienia fabryczne właściwą komendą AT.
Nie pomagam na PW!
Emer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-27, 20:48
Lokalizacja: Zabrze

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: Emer »

wojteks pisze:Mogłeś złymi komendami AT coś namieszać w modemie, przywróć mu ustawienia fabryczne właściwą komendą AT.
Musi być komendą AT? Bo nie wiem jaka by to miała być :/ a w TMI jest Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN "Reset modemu" - wystarczy?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: wojteks »

W "Reset..." wybierz AT&F
Nie pomagam na PW!
Emer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-27, 20:48
Lokalizacja: Zabrze

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: Emer »

wojteks pisze:W "Reset..." wybierz AT&F
Zrobione, ale dalej bez efektu....
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: berni »

Tutaj
http://aero2forum.pl/showthread.php?tid ... t=icon+505
jest też porada ze zmianą sterowników dla Optiona, która umożliwiła połączenie z netem.
Krótko opiszę jak zainstalowałem sterowniki do Optiona bez GTConnect i uCANConnect:
stery 5.0.33.0 pobrane z
http://www.option.com/en/support/softwa ... d/icon431/
1) po podłączeniu modemu Windows zainstalował swoimi sterownikami 3 urządzenia:
-Urządzenie pamięci masowej
-ZCOption HSUPA Modem USB Device
-SD HSUPA Modem USB Device
2) nie zezwoliłem na instalację z Wirtualnego CD-Rom
3) Menedzer urządzeń -> widok -> pokaż ukryte urządzenia -> kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej -> urządzenia pamięci masowej -> we właściwościach -> szczególy -> identyfikator -> USB\VID_0AF0&PID_7501 -> aktualizuj oprogramowanie sterownika -> przeglądaj komputer -> wskazanie na katalog ze sterami C:\_temp\Driver-5_0_33_0-Signed\64 -> zainstalował się kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej -> GlobeTrotter GI4xx i pojawiły się też 4 nieznane urządzenia -> w podobny sposób wskazałem katalog ze sterami, i Option został prawidłowo zainstalowany w systemie.
Połączenie z netem skonfigurowałem sobie poprzez Dial-up, również TNI bezproblemowo połączył w RAS i NDIS. Można też do łączenia zastosować applet Wireless WAN configuration , tutaj połączenie to Reconnect a rozłączenie to Disconnect. Uaktywnienie dla Plusa UMTS 900 MHz komendą AT zrobiłem w Putty. W załączniku kilka zrzutów.
Emer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-27, 20:48
Lokalizacja: Zabrze

Re: Problem z uruchomieniem Aero2 na K3760

Post autor: Emer »

Sterowniki też zmieniałem i dalej nic. Z kartą Play działa cały czas bez względu na wszystkie zmiany a z orange i aero2 nic, nie che się do sieci zalogować mimo że mogę zmienić operatora na orange (z kartą Play w modemie). Brakuje już mi pomysłów :(

Mieniłem numer do logowania na *99***1# i z kartą Aero2 w modemie zaczął mi wchodzić na opcje zmiany operatora i pokazuje że Aero2 jest dostępne ale mimo to nie chce się połączyć. Jak daje połącz to "myśli" dłużej niż wcześniej ale i tak po czasie wyskakuje błąd dial-up 628 the port was disconnected
ODPOWIEDZ