[problem] Przycinanie się wideo(czasami)

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jarq7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-12-03, 12:18
Lokalizacja: Łódź

[problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: Jarq7 »

Witam, mam internet CDMA Plus, często oglądam relacje na żywo przez internet i mam problem z przycinającym się obrazem. W godzinach po południowych od 12 do 20 jest najwieksze obciazenie sieci ale mimo tego pingi mam na poziomie 100ms (screen http://screener.tk/f/o/f/owUIdiS.png) a prędkość neta w okolicach 1mb/s (http://www.speedtest.net/result/2483501138.png),(noc gts : http://fotozrzut.pl/zdjecia/5df9c9c9d9.png) więc nie jest źle.Mam przeglądarke Google CHrome wersje : Wersja 24.0.1312.57 m(chyba najnowsza)Według menadzera zadan Chrome do oglądania relacji online przęgladarka korzysta z wtyczki shockwave flash (więcej info: http://fotozrzut.pl/zdjecia/c32dead142.png zamazałem wiekszosc informacji aby nie bylo reklamy)Podczas oglądania nie korzystam z programow co obciazaja siec(gg,skype itp)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: YaHooo »

Jarq7 a to nie jest spowodowane np przycinaniem się CPU w komputerze? Próbowałeś instalować najnowszą wersję flasha? Jaką podczas przycinania masz prędkość pobierania np z noc gts? Być może używasz za dużej rozdzielczości do swojego łącza i wtedy może rzeczywiście się zacinać odtwarzanie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: centrix23 »

Miałem podobny przypadek. Spróbuj zainstalować starszą wersję flasha. W moim przypadku pomogło. Oczywiście zakładam, że przycinanie nie jest spowodowane niewydolnością sieci.
Jarq7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-12-03, 12:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: Jarq7 »

YaHooo pisze:Jarq7 a to nie jest spowodowane np przycinaniem się CPU w komputerze? Próbowałeś instalować najnowszą wersję flasha? Jaką podczas przycinania masz prędkość pobierania np z noc gts? Być może używasz za dużej rozdzielczości do swojego łącza i wtedy może rzeczywiście się zacinać odtwarzanie.
To pierwsze odpada, mam dobry sprzęt i niedawno był instalowany system, flasha mam <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> najnowszego, podczas ogladania transmisji prędkosc jest w granicach 100kb/s (1mbit/s)A można zmienić rozdzielczość podczas ogladania ?
centrix23 pisze:Miałem podobny przypadek. Spróbuj zainstalować starszą wersję flasha. W moim przypadku pomogło. Oczywiście zakładam, że przycinanie nie jest spowodowane niewydolnością sieci.
Możesz podać jaka dokładan wersja to była ?
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: centrix23 »

Nie pamiętam dokładnie. Chyba była to 10 bądź 9. Zacznij od 10.
Jarq7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-12-03, 12:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: Jarq7 »

Ok , niestety pojawiły się problemy przy instalacji starszej wersji ; http://screener.tk/f/o/f/5wKiLHF.png
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: centrix23 »

A odinstalowałeś poprzednią wersję przed instalacją tej starszej? Po odinstalowaniu obecnej wersji zrób restart, potem spróbuj zainstalować wersję starszą.
Jarq7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-12-03, 12:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: Jarq7 »

Dobra rozumiem, flash jest zintegrowany wraz z Chrome.

[ Dodano: 2013-02-03, 20:28 ]
<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie jest to wina flasha, przy wersji 10 zacinanie nastepuje co 1 sek i teraz juz w ogóle nie da się oglądać ;)
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: centrix23 »

Ok. A próbowałeś na innej przeglądarce np firefox. Przed chwilą przeczytałem, że wbudowany w Chromie flash stwarza czasami problemy, zwłaszcza jeżeli chodzi o stream.
Jarq7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-12-03, 12:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: Jarq7 »

Tak, próbowałem wczesniej na najnowszej Operze i było jeszcze gorzej niż na chrome po zatym na Operze strony ładowały sie dużo dłuzej niz na Chrome.
Dodam że teraz sytuacja wygląda dużo lepiej przy transmisji, mniej jest przycięć obraz w 95% jest płynny, pewnie spowodowane jest to mniejszym obciążeniem sieci ? Ale w godzinach kiedy jest najwieksze obciazenie sieci dobry mam ping i prędkość neta.
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: centrix23 »

Jeżeli strony typu youtube, wrzuty itp. działają bezproblemowo, oczywiście przy założeniu, że bufor wyprzedza znacznik postępu, to w przypadku streamu problem upatrywałbym, tak jak piszesz - w obciążeniu sieci, bądź w samej jakości dostarczanego streamu. W moim przypadku problem leżał po stronie flasha, bo mimo dobrej prędkości youtube przycinał się. Na szczęście downgrade pomógł. Pozdrawiam :cfaniak:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: YaHooo »

Jarq7 pisze:To pierwsze odpada, mam dobry sprzęt i niedawno był instalowany system, flasha mam <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> najnowszego, podczas ogladania transmisji prędkosc jest w granicach 100kb/s (1mbit/s)A można zmienić rozdzielczość podczas ogladania ?
To jeszcze nic nie oznacza. Błąd we wtyczce od Flasha może powodować 100% użycie CPU i takie rzeczy są możliwe.
centrix23 pisze: oczywiście przy założeniu, że bufor wyprzedza znacznik postępu, to w przypadku streamu problem upatrywałbym, tak jak piszesz - w obciążeniu sieci,
To chyba odwrotnie. Jeśli w buforze są dane, a mimo to przycina. Może to oznaczać problem wydajnościowy sprzętu/oprogramowania, albo słabą jakość strumienia danych.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: centrix23 »

YaHooo pisze:Jeśli w buforze są dane, a mimo to przycina. Może to oznaczać problem wydajnościowy sprzętu/oprogramowania, albo słabą jakość strumienia danych.
Trochę nie sprecyzowałem moją wypowiedź, ale oczywiście miałem na myśli to o czym napisał kol. YaHooo w w/w cytacie :ok:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [problem] Przycinanie się wideo(czasami)

Post autor: YaHooo »

centrix23 pisze:ale oczywiście miałem na myśli to o czym napisał kol. YaHooo w w/w cytacie :ok:
To dobrze :ok: Ale wolałem po prostu doprecyzować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ