problem z cdma po kupnie anteny

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wojtekcc
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-09-16, 21:10
Lokalizacja: Czemierniki

problem z cdma po kupnie anteny

Post autor: wojtekcc »

witam wiec tak mam problem po kupnie tej anteny http://www.cybertech.com.pl/p67,antena- ... kabel.html

probowałem juz wszytkiego antena jest dosc wysoko sasiad ma taka sama i ma na mv610 x3 lepsze predkosci ja na małej dodanej do adu 890w miałem okolo 2/3 tego co on ma czyli powiedzmy on ma 5mbps ja miłem 3-4mbps teraz mam czesem 2mbps testotowane o roznych porach zawsze jest gorzej skierowanana jest na ten sam bts w czym tkwi probelm drzewo przed antena okolo 5 metorw moze byc powodem ???

[ Dodano: 2013-02-11, 17:16 ]
http://www.speedtest.net/result/2501652959.png w tej chiwli jest tak a on ma teraz okolo 4 mbps i down ponad 2 mbps i ping okolo 80

[ Dodano: 2013-02-11, 17:16 ]
wyniki na małej antence miałem nawet do 6 mbps
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z cdma po kupnie anteny

Post autor: YaHooo »

wojtekcc pisze:w czym tkwi probelm drzewo przed antena okolo 5 metorw moze byc powodem ???
Jak najbardziej to jest możliwe. A jakie macie zasięgi obaj? Na pewno łączycie się do tego samej stacji?
wojtekcc pisze: wyniki na małej antence miałem nawet do 6 mbps
To czemu zmieniłeś ją na obecną?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wojtekcc
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-09-16, 21:10
Lokalizacja: Czemierniki

Re: problem z cdma po kupnie anteny

Post autor: wojtekcc »

ja mam na adu 890w zasieg 5/5 on ma na mv610 chyba cos kolo 70db czy cos takiego
stacja ta sama a przed antena u mnie jest dosc wysoki swierk

chicałem miec wiecej no i wiadomo z mała antena byłem dosc mocno ograniczony gdzie sobie moge biurko postawic
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z cdma po kupnie anteny

Post autor: YaHooo »

wojtekcc pisze:ja mam na adu 890w zasieg 5/5 on ma na mv610 chyba cos kolo 70db czy cos takiego
To w zasadzie chyba podobne macie zasięgi. Ale nie mogę powiedzieć na 100%. Bo nie porównuje się kresek z dBm.
wojtekcc pisze: stacja ta sama a przed antena u mnie jest dosc wysoki swierk
To może mieć wpływ. Bo przeszkoda w strefie Fresnela może powodować takie objawy.
wojtekcc pisze: chicałem miec wiecej no i wiadomo z mała antena byłem dosc mocno ograniczony gdzie sobie moge biurko postawic
Nie wiem nawet czy w CDMA będziesz miał więcej niż teraz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ