Czym zastąpione są komendy AT w dzisiejszych telefonach

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gilange
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-28, 12:02
Lokalizacja: Gdańsk

Czym zastąpione są komendy AT w dzisiejszych telefonach

Post autor: gilange »

Dostałem polecenie do sprawozdania aby napisać do czego służą komendy AT i czym są zastąpione w dzisiejszych telefonach. Znalezienie odpowiedzi do pierwszej części pytania nie było trudne, jednak z drugą częścią pytania jest gorzej. Nie mam pojęcia w czym się poruszać i o co chodzi dokładnie prowadzącemu laboratorium. Pomocna by była informacja czym jest ten zamiennik i jakieś źródła gdzie mogę o tym poczytać (książki które powinny być dostępne w czytelniach uczelnianych, artykuły w internecie itp.) Nie jestem a telekomunikacji, jest to tylko dodatek do sprawozdania wiec nie muszę dogłębnie opisywać problemu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czym zastąpione są komendy AT w dzisiejszych telefonach

Post autor: YaHooo »

gilange według moich informacji każdy telefon/modem dostępny obecnie na rynku posiada obsługę komend AT. A co do zastąpienia ich czymś innym to pierwsze słyszę. Google też nic nie wiedzą. Chyba coś nieprecyzyjnie się Twój prowadzący wyraził.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Czym zastąpione są komendy AT w dzisiejszych telefonach

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:według moich informacji każdy telefon/modem dostępny obecnie na rynku posiada obsługę komend AT.
Nie rozpędzał bym się, zdarza się już wycinanie modemu i zastępowanie go wirtualną kartą sieciową. Za komunikację oprogramowania producenta z telefonem odpowiadają specjalizowane interfejsy. Choćby już stare WM6.1 żeby dostać się do funkcji modemu czy portu COM trzeba się przez BT połączyć, po kablu bez modyfikacji systemu w telefonie się nie da. Jak to jest w nowożytnych systemach nie wiem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
gilange
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-28, 12:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czym zastąpione są komendy AT w dzisiejszych telefonach

Post autor: gilange »

Byłem u prowadzącego i dowiedziałem się, że informacjami które chciał on żebym umieścił w sprawozdaniu były inne sposoby wykorzystania telefonu jako modemu do internetu. Jedyne co mu zdołałem powiedzieć to Tethering. Kolega wspomniał coś o innych oprogramowaniach które to umożliwiają. Może źle usłyszałem ale prowadzący wspomniał chyba coś o nikia OVI. Jeżeli ktoś orientuje się jakie oprogramowanie oferowane jest przez poszczególnych producentów telefonu do wykorzystywania telefonu jako modem prze bluetooth to prosiłbym o namiary na jakieś informacje o tym.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czym zastąpione są komendy AT w dzisiejszych telefonach

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Nie rozpędzał bym się, zdarza się już wycinanie modemu i zastępowanie go wirtualną kartą sieciową.
Ale wydaje mi się, że to kwestia sterowników. Modem jako taki jest w urządzeniu. Problem jest jak się do niego dobrać. A można dobrać np za pomocą bluetooth. I za jego pomocą da się wysyłać komendy AT.
krystianb pisze:żeby dostać się do funkcji modemu czy portu COM trzeba się przez BT połączyć,
Właśnie o tym piszę. A to wskazuje na to, że jednak komendy AT nie pójdą jeszcze długo w odstawkę.
gilange pisze:eżeli ktoś orientuje się jakie oprogramowanie oferowane jest przez poszczególnych producentów telefonu do wykorzystywania telefonu jako modem prze bluetooth to prosiłbym o namiary na jakieś informacje o tym.
W zasadzie wystarczy sparować telefon z komputerem i zrobić połączenie dial-up z poziomu systemu operacyjnego. W zasadzie oprogramowanie producenta (w przypadku gdy jest widoczny modem) nic innego nie robi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Czym zastąpione są komendy AT w dzisiejszych telefonach

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Właśnie o tym piszę. A to wskazuje na to, że jednak komendy AT nie pójdą jeszcze długo w odstawkę.
Pójdą pójdą, udostępnianie netu po BT przez wirtualną kartę sieciową też jest możliwe w większości telefonów, wystarczy uciąć modem i porty com i po zabawie. Wystarczy spojrzeć na modemy huawei w wersji hilink. Bez modyfikacji jest tylko karta sieciowa i nic więcej.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czym zastąpione są komendy AT w dzisiejszych telefonach

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Pójdą pójdą,
Jednak wydaje mi się, że wewnętrznie telefon/modem też posługuje się komendami AT. Ale to już tak bardziej moje dywagacje.
krystianb pisze:Bez modyfikacji jest tylko karta sieciowa i nic więcej.
Co jest w zasadzie o wiele bardziej wygodne. Jednak ma mniejsze możliwości po podłączeniu do komputera.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Czym zastąpione są komendy AT w dzisiejszych telefonach

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Jednak wydaje mi się, że wewnętrznie telefon/modem też posługuje się komendami AT.
Może jakby poczytać specyfikację qualcomm'a to by się człowiek dowiedział. Samo przesyłanie danych po COM to relikt przeszłości, wystarczy spojrzeć na starsze modemy optiona, gdzie wąskim gardłem był właśnie wirtualny modem. W trybie NDIS dało się więcej danych przepchać, co prawda jeszcze w konfiguracji kartysieciowej wklepywało się komdeny, ale kto wie czy już sam sterownik ich nie interpretował.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czym zastąpione są komendy AT w dzisiejszych telefonach

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Może jakby poczytać specyfikację qualcomm'a to by się człowiek dowiedział.
Tylko niestety sensowne rzeczy są tajne i nie ma do nich wglądu. Jednak bardzo możliwe jest to co piszesz. A my możemy tylko zgadywać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ