[NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: matek451 »

Coś tam przez te ćwierć wieku robili ale u sąsiadów hula ;) 512 kbps. Oczywiście jak nie ma awarii :)
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: fulo »

Ja mieszkam na końcu świata gdzie męczyłem się z EDGE Blueconnecta, ale gdy przerzuciłem się na CDMA pomarańczy to poczułem skok technologiczny :), teraz czekam na modernizacje i może na HSPA+ się przerzucę, ale kto to wie jak na razie ` w późniejszym` terminie planują. Do końca maja mam umowę i ciekawe czy wyrobią się. :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Do maja powinno być po robocie. ;)
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: kedi »

Narzekacie że wywala was po 300 mega. W mojej lokalizacji przed modernizacją wywala mnie w dużym przybliżeniu co 30 mega :facepalm:
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

A ja zauważyłem że przy pobieraniu zamiera po pobraniu 200-300MB a przy przeglądaniu neta już zamiera po kilkunastu do kilkudziesięciu MB
Wydaje mi się że jest to jakiś stosunek czasu korzystania z neta do wielkości pobranych danych Są to jednak tylko moje domysły ;)
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

Teraz to już chyba co 50 mb te paczki są zupełnie bezużyteczne. Na samym początku było ok teraz niestety ... Miałem dokupić jeszcze a tak mam bezużyteczne 16 GB na tej karcie... I przekładam w modemie na abonamentową chociaż pakiet się kurczy.

Pisał tu jakiś Pan z Orange możecie to wyjaśnić? Tylko proszę nie pisać, że to zależy od wielu czynników itd mam drugą kartę Orange Free działa wspaniale na tym samym sprzęcie w tym samym miejscu....

Czy ktoś zna jakiś sposób aby Edimag 3G sam wznawiał połączenie bez konieczności restartowania go? Połączenie zamiera...
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ra-v »

2 testy Plus i 2 testy Orange
2 testy Orange (jw) i 2 testy Play.
Pingiem nie ma co się sugerować, aplikacja działa na tyle dennie, że nie włącza HSPA. Można sugerować się jedynie proporcjami pinga. Co do rozstawu nadajników - wszystkie są po ok 600m od miejsca w którym to testowałem. Z tym, że Plus i Orange jest jakby w jednym miejscu (oba UMTS 2100), a Play dokładnie po drugiej stronie (UMTS 900 i 2100).

Co spostrzegłem - w Plusie potrafi transfer mocno skakać, pokazywał nawet 3Mb/s i upload 0.8. W Orange raczej transfer się "rozpędza" aniżeli skacze, i wychodzi na to, że powyżej 0.4 nie wejdzie (brak HSUPA?).
Czy Orange ma tutaj nowe nadajniki? Nie wiem, czy po wynikach można coś powiedzieć.

Niestety na modemie jeszcze nie było mi dane testować, ktoś pożyczył kartę SIM z pakietem 6GB, wróci przy końcu wakacji. W każdym razie transfery teoretycznie powinny być podobne. W praktyce zobaczy się, czy sztucznie limitują dane.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: piori »

Kurcze, co ja widzę, jednak popsuli taką fajną ofertę... A jeszcze na urlopie (połowa lipca) korzystałem normalnie z pakietu i nie było takich problemów.
Andrzejz78 pisze: Wydaje mi się że jest to jakiś stosunek czasu korzystania z neta do wielkości pobranych danych Są to jednak tylko moje domysły ;)
Zrobiłem kilka testów i chyba nie ma reguły: nawiązuję połączenie i natychmiast zaczynam pobieranie obrazu iso linuxa (za każdym razem z innego serwera w Europie), prędkość zawsze w granicach 2-3Mb/s, jako modem nokia E51 i wychodzi mi tak: 24MB, 29MB, 43MB, 5MB, 42MB, 4MB (mierzone TNI). Po tej porcji następuje "błąd odczytu pliku z serwera", żadne pingi nie przechodzą, ale sesja ciągle jest aktywna. Trzeba samemu zakończyć połączenie i ponownie kliknąć połącz, czekanie nic nie daje.
szuki, w routerach z OpenWrt powinna załatwiać to opcja watchdog/watchcat, ale pewnie masz oryginalny soft i w tym wypadku raczej nic się na to nie poradzi.
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Zgrywus »

Mam w tym momencie to samo, włączam youtube i tak 3 sekundy,11s(rekord),3s,0s,6s i STOP. Po tym muszę ręcznie włączyć i rozłączyć internet bo mimo że jest aktywne połączenie to nawet pingi nie lecą. Mam 18 giga na tym ścierwie i nie dam rady nawet tego wykorzystać bo nie widzę fizycznej możliwości. Brawo Orżnąć.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

Nie wiem co oni zrobili, ale w tej chwili rozłącza (zamraża) połączenie co kilka-kilkanaście sekund, nie da się korzystać z sieci.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

adamos22 pisze:Nie wiem co oni zrobili, ale w tej chwili rozłącza (zamraża) połączenie co kilka-kilkanaście sekund, nie da się korzystać z sieci.
Może sieć nie wyrabia i w ten sposób ratują sie

Ja ten pakiet już traktuję tylko jako rezerwę gdy się skończy limit w Plusie
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

U mnie jest to samo, zamraza polaczenie, zgloszone poprzez www pozniej tu na forum, niby cos poprawili w nadajniku, lecz zadnej poprawy. Zamraza sie bardzo czesto w dzien, wczoraj i dzisiaj kolo godzin 10-12 tragedia zamrazanie co minute, włozylem plusa. W godzinach nocnych to róznie czasami można pobrac 1GB a czasami tylko 120mega i to najczestsza granica miedzy 70 a 120 mega i freez.
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Zgrywus »

Andrzejz78 pisze:Może sieć nie wyrabia i w ten sposób ratują sie
Sąsiad w domu ma na abonament w Orżnąć i mu działa, u mnie (20 metrów od niego) sieć jest przeciążona i się ratuje tak że tylko rozłączenie i ponowne połączenie skutkuje. Nie da się ściągnąć nawet 3 megabajtów(a leci ponad 4 mb/s) bo zaraz blokada.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

Zgrywus pisze:Sąsiad w domu ma na abonament w Orżnąć i mu działa, u mnie (20 metrów od niego) sieć jest przeciążona i się ratuje tak że tylko rozłączenie i ponowne połączenie skutkuje
Widocznie wszystko idzie najpierw dla "abonamentowców" a jak coś zostanie to dla "pakietowców" ;)
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

piori, watchdog/watchcat mam taką opcję ale restartowanie całego routera nie jest chyba rozwiązaniem... Dziwi mnie, że on sam nie kończy połączenia i go nie wznawia. Gdybym jednak chciał skorzystać z watchdog to czy to nie niesie ze sobą niebezpieczeństw zbyt częstego restartowania sprzętu? Na abonamentowej karcie niemalże mnie nie rozłącza ale to ciekawa funkcja. Mam tam opcje pingu jakiegoś serwera trzeba rozumiem wpisać IP i jeżeli go nie osiągnie to nastąpi automatyczny restart routera?

Co do pakietu jest to w takim razie przegięcie te karty mają najniższy priorytet... To po co świadczyć taką usługę!!! Nie wiem żyjemy chyba faktycznie w kraju jak z Misia...

Najgorsze jest to, że zawsze mogą się idiotycznie tłumaczyć na zasadzie : " Wszystko zależy od wielu czynników jak miejsce, w którym znajduje się sprzęt, sprzętu, pogody itd..." Tylko to absolutna bzdura bo na karcie abonamentowej jest cudnie...

Mamy dla Ciebie drogi kliencie nową wspaniałą usługę ORANGE Disconnect. Teraz możesz bez ograniczeń łączyć się z naszą siecią. Nie limitujemy ilości sesji przekonaj się jak wspaniale jest wznawiać połączenia. :P Ciesz się nieustannym zawieszaniem sesji - twój Internet chodzi na wakacje...
Ostatnio zmieniony 2013-08-08, 14:05 przez szuki, łącznie zmieniany 1 raz.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

Panowie, popatrzyłęm przed chwilka na google i stwierdzam jedno Orange ma klientów w <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>"cenzura cenzura, fakt faktem :hyhy: ' pełno wpisów na forach od firmowego orange po tematyczne z telefonami o rozłaczaniu, zamrażaniu internetu z tego pakietu. Zawsze można włożyc karte play wlaczyc taryfe lubie to i miec rozlaczanie co 120mega :) przynajmniej nie rozlacza jak sobie chce mimo, ze idzie przez ten sam nadajnik, tu nie ma co ukrywac, iz play ma buga który pozwala ssac internet 24h od aktywaccji w tej taryfie, też wiedza i tez maja gdzies poprawki. Z tym, ze w tym internecie z play'a jest tak marny upload, że sie używać darmochy nie chce. Wole kupic np. w orange bo maja promocje ale niech to działa...Nie przemawia do mnie to że 'tanio to nie musi działąc jak trzeba' a były w tym temacie takie wypowiedzi, własnie powinno działać jak trzeba by operator dorobił się nowych klientów na abonament, tak to tylko odstrasza. Co z tego, ze limity mi się podobaja jak widze, iż ledwo to działa w pakietah wiec po co ma zawracać sobie głowe abonamentem, tak patrzy teraz potencjalny przyszly abonent
Ostatnio zmieniony 2013-08-08, 14:16 przez atento, łącznie zmieniany 1 raz.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

Mam telefon w play tam pakiet 2,5 GB którego nie wykorzystuje bo korzystam z BIS Blackberry. Ale jak kilka razy włożyłem kartę playa do modemu to naprawdę Internet działał bardzo wolno.... Gdzieś na początku przygody z mobilnym Internetem miałem umowę z play 2009 do 2010 na Internet bezprzewodowy pod koniec umowy działało już bardzo wolno. Dwa play ma to ograniczenie do 3 G dlatego w 2010 wybrałem abonament Orange Free i jestem, byłem zadowolony. Jeżeli chodzi o ten pakiet na karcie to jest jedna wielka porażka.

Wczoraj napisałem reklamację ale pewnie nic to nie da...
Ostatnio zmieniony 2013-08-08, 14:26 przez szuki, łącznie zmieniany 2 razy.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

Ja korzystam z GargoylePL i mam opcję automatycznego wznawiania połączenia, ale to nie rozwiązuje problemu, samo nawiązanie połączenia trochę trwa, a jeśli połączenie wstrzymuje co kilkanaście sekund albo co kilka minut, to nie jest zbyt wesoło. Na razie u mnie jest spokój, ale rano była masakra. Sprawdzałem prędkości i w sumie zawsze jest ok. 3-4 Mb/s więc nie chodzi raczej o przeciążenie sieci, tylko raczej prewencyjnie o utrudnienie pobierania plików/oglądania Youtube.
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Zgrywus »

Dac 6 giga w pakiecie na dwa miesiace do używania z gg :facepalm: To nawet jak chwile poleży nie ruszane(zero ruchu w obie strony) to samo zdycha. Pogratulować telekomunie :ok:
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

Zgrywus pisze: jak chwile poleży nie ruszane(zero ruchu w obie strony) to samo zdycha
:rotfl:

Jak by nie ruszał to i tak zdechnie ;)
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Zgrywus »

Nawet jak po ustanowieniu połączenia nie są ściągane żadne pliki ani nie jest generowany żaden ruch to połączenie i tak ulega "zamrożeniu". Lepiej?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

Zastanawia mnie dlaczego nasz "Pomarańczowy Ekspert" nie wypowiedział się jak dotąd konstruktywnie w tej sprawie
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Zgrywus »

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26151
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

Zgrywus pisze:Dlatego.
Widzę że masz jakieś uprzedzenie do Orange.

Pracowników nikt nie zmusza do pracy w takiej firmie/na takich warunkach. To wolni ludzie i mogą przecież robić coś innego u innego pracodawcy czy na własny rachunek.

Co do jakości usług to wiele osób nie ma zastrzeżeń, na forach piszą tylko niezadowoleni a ilu ich jest w przeliczeniu na ogół klientów Orange?
Nie pomagam na PW!
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

wojteks, Zgrywus, chyba napisał to żartobliwie:) Fakt faktem należy być obiektywnym infrastrukturę Orange ma chyba najlepszą - ale trzeba też pokazywać problemy. Nie można brać pieniędzy za coś co nie działa, a jak widać bardzo dużo osób zgłasza problemy.

Ja osobiście jestem wkurzony na nich jak nigdy. Gdybym sam miał taki problem rozumiem mam pecha ale widać sprawa jest powszechna a odzew zerowy - za dobrze to o nich nie świadczy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26151
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

szuki pisze:chyba napisał to żartobliwie
Nie zauważyłem w tym nic żartobliwego no ale ja może jestem wyprany z humoru.
szuki pisze:ale widać sprawa jest powszechna a odzew zerowy
Co Ci po odzewie "pracujemy nad rozwiązaniem problemu" a pewnie nie jest to tylko kilka kliknięć na ekranie komputera nadzorującego.
Nie pomagam na PW!
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Zgrywus »

wojteks, jakiś problem? Wkleił bym tu cytat Josepha Goebbelsa na temat kłamstw ale sobie daruję.

szuki, bo klient jest dla nich nikim, liczy się kasa.

[ Dodano: 2013-08-08, 17:39 ]
wojteks pisze:Nie zauważyłem w tym nic żartobliwego no ale ja może jestem wyprany z humoru.
Bo tu się nie ma nad czym śmiać tylko płakać, wydaje mi się jakbym to Ciebie obraził? Jesteś Orange?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26151
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

Zgrywus pisze:ale sobie daruję.
I dobrze ponieważ milczenie jest złotem.
Zgrywus pisze:Jesteś Orange?
Nie jestem tylko mam dość czytania wiecznego narzekania jaki to ten czy tamten jest zły i niedobry bo przerwy nie powala przedłużyć, kawy co pół godziny pić czy co godzinę do WC wychodzić.
Nie pomagam na PW!
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Zgrywus »

wojteks, Panie kolego ja tu narzekam że zapłaciłem za usługę i nie mogę z niej korzystać... :(
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Kilka razy na forum było to poruszane - ten pakiet to najlepsza możliwość sprawdzenia sieci po modernizacji.
ODPOWIEDZ