Play i Plus w telefonie z dual sim

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cintal
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-01-05, 13:07
Lokalizacja: PL

Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: cintal »

Witam,

Zamierzam kupić telefon z możliwością umieszczenia dwóch kart sim i dlatego mam pytanie jak to jest w praktyce z działaniem. Posiadam numer w plusie na kartę oraz internet w play i chciałbym używać tak, aby z numeru plusa tylko dzwonić a że w playu mam abonament to wyrobię dodatkową kartę za 5zł i mieć internet. Czy jest taka możliwość, aby podczas połączeniu z internetem zawsze łączenie było wyłącznie z karty play?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: key »

Zalezy od telefonu. W wiekszosci ustawiasz z ktorej karty ma byc realizowane polaczenie z netem.
Nie pomagam na PW.
cintal
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-01-05, 13:07
Lokalizacja: PL

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: cintal »

Jeśli ktoś może polecić jakiś sprawdzony model telefonu, który dobrze spisuje się z dwiema kartami to proszę o napisanie.

Osobiście zastanawiałem się nad jakąś tanią nokią ale wolę aby ktoś mi doradził w wyborze.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: key »

Galaxy S Duos (gt-s7562) - pomijajac ze android jest ochydny.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: matek451 »

Jeśli jesteś w zasięgu UMTS900 w Play to musisz kupić coś dual-sim z jego obsługą . Na rynku jest wiele telefonów z dwurdzeniowymi lub czterordzeniowymi prockami. Popatrz na Allegro na te duale z obsługą Aero2. Sam zamówiłem u Chińczyka na AliExpress Lenovo A820 z MTK6589 za 140$ do BDI Aero2. Czekam na przesyłkę. Inny wart zainteresowania to ZTE V987. Koszt ok.230$.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: trybun »

cintal pisze:Jeśli ktoś może polecić jakiś sprawdzony model telefonu, który dobrze spisuje się z dwiema kartami to proszę o napisanie.

Osobiście zastanawiałem się nad jakąś tanią nokią ale wolę aby ktoś mi doradził w wyborze.
Eksperymentuję już z czwartym dualsimowcem, i jedyne co do tej pory odkryłem to jest to że chyba nie ma dobrych/zadowalających fonów z takim gadżetem. I jeżeli już jesteś zdecydowany to raczej chyba Nokia, bo dualsim w parze z Androidem to sporo problemów. Pytanie tylko czy w Nokii ich nie ma..?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: key »

trybun pisze:to sporo problemów
A konkretnie?
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: trybun »

key pisze:
A konkretnie?
Cała masa programów z Google Play nie jest kompatybilna z telefonami wyposażonymi w układ dualsim. Choćby takie do sms/mms-owania. Podkradanie środków przez połączenia z netem z karty którą ma się zaznaczoną jako tylko do rozmów i wiadomości sms. Oj mógłbym tak długo.. Jednym słowem - z czystym sumieniem odradzam zakup telefonu z systemem dualsim... Swoje zdanie opieram na osobistych doświadczeniach z telefonami wyposażonymi w system Android. Jak jest z tym w aparatach firmy Nokia, to nie mam pojęcia.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: key »

Tylko ze to nie jest problem dual -sima a syfiastego softu ktory sam sobie zainstalowales.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: wojteks »

Nie jest tak przypadkiem w telefonach DualSim że jeżeli nawiążemy połączenie po jednej z kart to druga przestaje być widoczna (tak przynajmniej jest w Nokii 301 DualSim). Nie sprawdzałem czy połączenie data się rozłączy jeżeli nawiążemy z drugiej karty połączenie głosowe. Żeby 2 SIMy działały równocześnie w pełnym zakresie trzeba by mieć nie zwykły DualSim a telefon z 2 pełnymi torami radiowymi (2 telefony w jednej obudowie).
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: key »

Proponowany powyzej ma dwa radia, jedno kombi (GSM/UMTS a drugie tylko GSM).

Dual Sim jest uzywane jako opis mozliwosc wlozenia dwoch kart, nie mowi nic na temat radii.
Nie pomagam na PW.
hista22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-11, 17:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: hista22 »

To trzeba wpisać w ustawieniach i taka możliwość będzie, a jeśli będą jakieś kłopoty, radzę podejść do operatora.
budowa-info.pl - forum o budowie domu jednorodzinnego
kredyt-forum.pl - forum o kredytach
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: Play i Plus w telefonie z dual sim

Post autor: kris_kjk »

matek451 pisze:Jeśli jesteś w zasięgu UMTS900 w Play to musisz kupić coś dual-sim z jego obsługą . Na rynku jest wiele telefonów z dwurdzeniowymi lub czterordzeniowymi prockami. Popatrz na Allegro na te duale z obsługą Aero2. Sam zamówiłem u Chińczyka na AliExpress Lenovo A820 z MTK6589 za 140$ do BDI Aero2. Czekam na przesyłkę. Inny wart zainteresowania to ZTE V987. Koszt ok.230$.
Też się przymierzam do tego Lenovo A820 z Aliexpress, nie przepadam za smartfonami i ich krótkiej pracy na baterii, ale najwyżej zamówię sobie z drugą baterią, wyjdzie ok. 150$.
Ten A820 ma dobre opinie i nie ma się co oszukiwać, za te pieniądze Samsung, SE, czy inny będzie sporo słabszym modelem (starszy Android, mniej pamięci, słabszy procesor, itd.).
ODPOWIEDZ