Internet w Niemczech

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

acess pisze:
ale doladowania moge tylko kupic w aldicu tak ?
i w jakiej formie one są ? tak jak u nas w formie paragonu czy karty zdrapki sie kupuje ??
nie tylko w Aldiku ja dla karty z Aldika kupowałem np w Rossmanie z e-plusa w większości marketach masz takie doładowania przy kasie dla wszystkich sieci.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

acess pisze:ale doladowania moge tylko kupic w aldicu tak ?
Teoretycznie tak. Praktycznie "wchodza" wszystkie doladowania z e-plus, ale czasami aldi blokuje karte po doladowaniu obcym kuponem.
acess pisze:tak jak u nas w formie paragonu czy karty zdrapki sie kupuje ??
Paragon
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

key pisze:Teoretycznie tak. Praktycznie "wchodza" wszystkie doladowania z e-plus, ale czasami aldi blokuje karte po doladowaniu obcym kuponem.
Nie miałem problemu raz kupiłem Rossmanie a drugi raz w Kauflandzie i działało bez jakiś blokad. :)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-10-03, 16:19 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-10-03, 15:19 przez zefel, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

A ja raz przejechalem na czerwonym swietle i nie dostalem mandatu - czy to jest motywacja zeby robic to zawsze?
Nie pomagam na PW.
acess
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2012-08-15, 15:56
Lokalizacja: Wawka

Re: Internet w Niemczech

Post autor: acess »

a jeszcze mi powiedzcie mozna doladowywac z konta krótkim kodem doladowującym ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Zalezy od sieci. W Aldi tak, opis metod doladowania jest na paragonie.
Nie pomagam na PW.
djmanieck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-10-07, 09:43
Lokalizacja: Jjjj

Re: Internet w Niemczech

Post autor: djmanieck »

witam. mam jakis czzas kupiona karte w MOBILKA korzystam tutaj tylko z pakietu minut, czy ktoś mial internet z tego? czy sie opłaca jak działa? www.mobilka.de
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Sa tansze/lepsze alternatywy. Przeczytaj ostatnie pare stron tego watku.
Nie pomagam na PW.
Spicy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-10-12, 15:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Spicy »

Poratujcie mnie, bo nic już nie rozumem.. Czy by aktywować kartę Lidl trzeba mieć konto bankowe? Bo mój chłopak kupił taką kartę i doładowanie do niej, a jak próbuję doładować to wyskakuje mi by podać numer konta.. Więc jak to jest? Po co się kupuje doładowania skoro trzeba mieć konto w banku?
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

Spicy pisze:Czy by aktywować kartę Lidl trzeba mieć konto bankowe?
Nie. Rozumiem, że numer jest zarejestrowany https://lidl.fonic.de/freischalten .
jak próbuję doładować to wyskakuje mi by podać numer konta
Tzn. gdzie Ci wyskakuje?
OK. wszystko rozumiem, pan moderator nie przeniósł całego tematu http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=39222 . Pozycję konto bankowe przy rejestracji pomiń, bo akceptowane jest tylko niemieckie, a sam proces aktywacji trwa do 3 godzin.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

Witam, czy ktoś wie jak włączyć 24- godzinny internet za 1,99e? Loguję się na stronce Aldi Talk, ale nie mam możliwości włączenia tej opcji, są inne czyli S,M,L oraz XL.
A może jakiś kod ekspresowy w telefonie można wpisać aby włączyć tą opcję co mnie interesuje. Ewentualnie na numer 1155, to proszę o podanie które kolejno cyferki mam wpisywać.
acess
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2012-08-15, 15:56
Lokalizacja: Wawka

Re: Internet w Niemczech

Post autor: acess »

adziu82 pisze:Witam, czy ktoś wie jak włączyć 24- godzinny internet za 1,99e? Loguję się na stronce Aldi Talk, ale nie mam możliwości włączenia tej opcji, są inne czyli S,M,L oraz XL.
A może jakiś kod ekspresowy w telefonie można wpisać aby włączyć tą opcję co mnie interesuje. Ewentualnie na numer 1155, to proszę o podanie które kolejno cyferki mam wpisywać.
Kolego.. 24 godzinny net aktywuje Ci sie automatycznie jak wkladasz modem do kompa , dlatego nie masz wlaczenia tej opcji..

sam tak mialem .
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

No akurat ja lecę na routerku, ale mam nadzieję, że to bez różnicy. Czyli nic nie włączam i po prostu łączę się z internetem i za 1,99 e aktywuję się pakiet 24 godzinny, tak to rozumiem.
acess
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2012-08-15, 15:56
Lokalizacja: Wawka

Re: Internet w Niemczech

Post autor: acess »

tak mialem u siebie...
potem doladowalem konto za 5 E. i kupilem sobie pakiet miesieczny .
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

Ok, dzięki za pomoc. W przyszłym tygodniu sprawdzę to, jak przywiozę kartę Aldi.

[ Dodano: 2013-10-20, 15:57 ]
Nutzung von GPRS-Anwendungen innerhalb des E-Plus-Mobilfunknetzes (Achtung: es darf nicht der Zugangspunkt (APN) tagesflat.eplus.de eingestellt sein, da mit Eintrag des APN „tagesflat.eplus.de“ automatisch die 24 Stunden Internet Flat abgerechnet wird.)

Tu coś jest że automatycznie się aktywuje, ale nie rozumiem dlaczego 1MB kosztuje 0,24 centa,jak to się włączyć automatycznie i będzie 1GB za 1,99e czyli nie będzie rozliczane za 0,24 centy za 1MB.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

adziu82 pisze:Kolego.. 24 godzinny net aktywuje Ci sie automatycznie jak wkladasz modem do kompa , dlatego nie masz wlaczenia tej opcji..
Bzdura. 24h ma IIRC inny APN - tagesflat.eplus.de

Jesli dasz standartowy APN (internet.eplus.de) placisz za MB.
Nie pomagam na PW.
acess
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2012-08-15, 15:56
Lokalizacja: Wawka

Re: Internet w Niemczech

Post autor: acess »

key pisze:Bzdura. 24h ma IIRC inny APN - tagesflat.eplus.de

Jesli dasz standartowy APN (internet.eplus.de) placisz za MB.
żadna bzdura..

tagesflat (APN) dostajesz, od razu z automatu gdy po raz pierwszy wlozysz modem z kartą do lapka.

wiem, bo jestem na świeżo.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-10-21, 18:31 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-10-21, 17:31 przez acess, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

acess pisze:tagesflat (APN) dostajesz, od razu z automatu gdy po raz pierwszy wlozysz modem z kartą do lapka.
No to chyba sam już sobie odpowiedziałeś na moje pytanie. Dostałeś z automatu. Ja nie dostałem, tylko włączyłem 5GB na miesiąc.
Po drugie key według mnie ma racje, miałem aktywny pakiet 5GB, dwa razy przedłużył mi sę automatycznie ( kasa była na koncie ) ale za trzecim razem już nie poszło z automatu i zjadło mi 20e, więc dlaczego nie dostałem z automatu dniówkę 1GB za 1,99 e?

Key a powiedz mi czy jest możliwość inna niż ta co opisujesz żeby zmienić APN, bo ja mam taki jakiś dziwny telefon, że nie mam możliwości. Automatycznie dostaję APN, więc teraz mam na miesiąc. Da rade np koda wysłać, czy esemesa? Ewentualnie zadzwonic i aktywują mi w Aldi Talk dniówki?

[ Dodano: 2013-10-21, 12:42 ]
Acess, to tak do tego co mówił key, ja rozumiem że, Ty kupiłeś SIM-a razem z modemem, jak tak to już odpowiedź jest, miałeś APN ustawiony na ,,dniówkę''.

http://infoneto.blogspot.de/2012/01/htt ... uropa.html

Tylko jak mam to wpisać w telefonie. Chyba będzie trzeba modem sobie sprawdzić, bo E-Plus u mnie ma słaby zasięg i do routerka nie będę wkładał bo żadnego prawie zasięgu na nim nie ma.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet w Niemczech

Post autor: krystianb »

acess pisze:agesflat (APN) dostajesz, od razu z automatu gdy po raz pierwszy wlozysz modem z kartą do lapka.
To jest dopiero bzdura. Twierdzisz, że APN sam się ustawił w konfiguracji modemu na kompie, dobre <a href="http://www.youtube.com/watch?v=8kOs3J0a2aI" target="_blank">»ROTFL«<a> Może jak kupiłeś modem razem z kartą to i był ustawiony.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

krystianb pisze: Może jak kupiłeś modem razem z kartą to i był ustawiony.
Tak by wychodziło, zresztą mój kolega też tak miał. Od razu miał ,,dnióweczki'' jak zakupił modem z SIM-em. Później zmieniał na miesięczne rozliczenia.
Key, moje pytanie dalej aktualne, chodzi mi o uruchomienie tej ,,dnióweczki'' czy jest możliwość pisząc sms-a, czy jakiś szybki kod. Lub może coś innego?
RAW
acess
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2012-08-15, 15:56
Lokalizacja: Wawka

Re: Internet w Niemczech

Post autor: acess »

krystianb pisze:To jest dopiero bzdura. Twierdzisz, że APN sam się ustawił w konfiguracji modemu na kompie, dobre »ROTFL« Może jak kupiłeś modem razem z kartą to i był ustawiony.
tak to byl swiezy zakup sticka z doladowaniem .

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-10-21, 18:32 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-10-21, 17:32 przez acess, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

acess pisze:dostajesz, od razu z automatu gdy po raz pierwszy wlozysz modem z kartą do lapka.
To zalezy od ustawien modemu, nie karty.
adziu82 pisze:Key, moje pytanie dalej aktualne, chodzi mi o uruchomienie tej ,,dnióweczki'' czy jest możliwość pisząc sms-a, czy jakiś szybki kod.
Daj mi troche czasu, jestem w zupelnie innej strefie czasowej.

Sposob uruchomienia opisalem pare postow wyzej:
key pisze: 24h ma inny APN - tagesflat.eplus.de
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

key pisze:Daj mi troche czasu, jestem w zupelnie innej strefie czasowej.
Po godzinie dodania postu, widzę że coś późną masz organizację :D
key pisze:Sposob uruchomienia opisalem pare postow wyzej:
Czytam dokładnie co piszesz i wiem, że trzeba zmienić APN, ale ja mam właśnie problem, ponieważ używam nokii n900 i ona nie ma androida, tylko maemo i nie mam możliwości zmiany APN-u. Może jest jakaś aplikacja, muszę popytać.
Więc dlatego pytałem o jakiś expresowy kod, co może przestawić jakoś to automatycznie, jeżeli coś takiego jest, ewentualnie wysłanie jakiegoś sms-a.
RAW
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Nie ma zadnego kodu. po to jest wlasnie APN. Musisz miec mozliwosc ustawienia, karty Aldi (przynajmniej do niedawna) nie mialy zadnych ustawien.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

key pisze:Musisz miec mozliwosc ustawienia
To będę musiał przerzucić na androida.
RAW
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Jo_gurt »

adziu82 pisze:To będę musiał przerzucić na androida.
Albo poklikać w CLI:
https://bugs.maemo.org/show_bug.cgi?id=5791#c16
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

Nie lubię korzystać z terminala.
Zresztą znalazłem, ale masakra gdzie to było. Powinno być tam gdzie są sieci, a było ze wszystkimi połączeniami wi-fi jakie telefon po odświeżaniu znalazł i gdzieś na szarym końcu :szok: była ikonka od połączeń z pakietem danych, dałem edycje i jest.
joker77
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2011-09-09, 08:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: joker77 »

Witam,
moje pytanie zmierza ku prędkościom wysyłania u poszczególnych operatorów, oczywiście mówimy o prepaidach.
U którego operatora na terenie Berlina (teren dosyć otwarty bo boisko z niskimi trybunami) najlepiej wybrać usługę transmisji danych.
Prędkość która by mnie zadowoliła to minimum 1,5 mbits, w sumie prześlę około 3GB.
Mam nadzieje, że ktoś poleci dobre rozwiązanie.
Cena za GB ma drugorzędne znaczenie.
Posiadam i modemy i routery LTE ale z tego co się zorientowałem nie ma jeszcze oferty prepaid.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

W zasadzie nie ma znaczenia kogo wybierzesz, w taryfach prepaid wiekszosc ISP limituje do 7.2 Mbps.
joker77 pisze:Posiadam i modemy i routery LTE ale z tego co się zorientowałem nie ma jeszcze oferty prepaid.
O2 ma taryfy ktore mozna wypowiadac po 30 dniach, iirc.
Nie pomagam na PW.
joker77
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2011-09-09, 08:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: joker77 »

key pisze:W zasadzie nie ma znaczenia kogo wybierzesz, w taryfach prepaid wiekszosc ISP limituje do 7.2 Mbps.
Nie czytasz ze zrozumieniem - pytałem o UPLOAD, bo to że większość do 7,2 limituje DOWNLOAD to ja wiem.
Chętnie poznam opinie osób które wysyłały dane i na jaki poziom mam się przygotować.
Bo to wygląda mało zachęcająco.
ODPOWIEDZ