Problem przy instalowaniu aero2

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Melon1920
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-24, 12:33
Lokalizacja: Polska

Problem przy instalowaniu aero2

Post autor: Melon1920 »

Witam

Jestem tutaj nowy i nie wiem za bardzo gdzie to miałem napisać.

Mam problem a mianowicie:
Mam karte Aero2 i chciałem sobie zrobić z telefonu router przez podłaczenie do komputera przez kabel usb.
Na początku spróbowałem połaczyć sie z komputerem poprzez Bluetooth.
Poczytałem trochę o aero i poogladałem filmiki zę muszę zainstalować sterowniki do telefonu
i tak uczyniłem,zainstalowałem samsung new pc studio,później podłączyłem telefon poprzez kabel usb do laptopa i chciałem ,,utworzyć" sieć nowa -skonfigurować połaczenie telefoniczne,
wpisałem wszystkie potrzebne dane i dałem połącz.
I tutaj się zaczał problem a mianowicie:
Modem (lub inne urządzenie łączące) jest już w użyciu lub ma niepoprawną konfigurację.

Teraz wiem ze niepotrzebnie próbowałem sie połaczyć poprzez bluetooth i to zajeło tak jakby miejsce Aero2 (powiedzmy szczerze ze nie jestem dobry w te klocki)

Co zrobić aby normalnie mogłem sie połaczyć z internetem,jak to naprawić?
Jak wchodzę aby zmienić ustawienia karty sieciowej i wybrać Aero2 to nie mogę sie połaczyć przez to połaczenie Bluetooth .

Pomożecie?


Z góry dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem przy instalowaniu aero2

Post autor: YaHooo »

Melon1920 z tego opisu wynika, że telefon jest sparowany z komputerem przez bluetooth. Na początek spróbuj usunąć te powiązanie i zrobić od nowa połączenie po USB. Po podłączeniu po USB telefon jest widoczny jako modem?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Melon1920
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-24, 12:33
Lokalizacja: Polska

Re: Problem przy instalowaniu aero2

Post autor: Melon1920 »

Usunąłem powiązanie i zrobiłem na nowo połaczenie poprzez USB.
Gdy telefon jest podłączony to wyskakuje jako modem,lecz znowu się nie chce połaczyć.Wyskakuję teraz błąd 734 - Protokół kontrolny połączeń PPP został zakończony.
dexter18

Re: Problem przy instalowaniu aero2

Post autor: dexter18 »

APN wpisany ? 3G rozumiem, że masz włączone i telefon obsługuje U900.
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem przy instalowaniu aero2

Post autor: KrissTofferr »

Najpierw sprawdź czy modem odpowiada na kwerendę.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem przy instalowaniu aero2

Post autor: YaHooo »

Melon1920 pisze:Gdy telefon jest podłączony to wyskakuje jako modem,lecz znowu się nie chce połaczyć.
Wygląda na jakiś problem albo ze sterownikami, albo w telefonie ustawienia USB są złe. Sprawdź radę KrissTofferr.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ