Smartphone z obsługą CSD Circuit-Switched Data

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dud|i
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-23, 08:04
Lokalizacja: Warszawa

Smartphone z obsługą CSD Circuit-Switched Data

Post autor: dud|i »

Cześć,
Od czasu do czasu potrzebuję wykorzystać komórkę jako modem do wykonywania data call.
Niestety nie mogę znaleźć żadnego nowoczesnego telefonu, który obsługuje tą technologię.
Chodzi o to żeby komendą atdXXXXXXXXX (bez średnika na końcu, który defuniuje połączenie głosowe) móc łączyć się z innym modemem.

Ostatnia Nokia jaka to wspierała to chyba E51. Próbowałem z kilkoma Samsungami na Androidzie i nici.

Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Smartphone z obsługą CSD Circuit-Switched Data

Post autor: YaHooo »

dud|i obawiam się, że za pomocą nowych sprzętów nie uzyskasz połączenia CSD. Co więcej takie coś jest nieopłacalne. Bo takie połączenie naliczane jest za czas połączenia, a nie za przetransmitowane dane i to z zawrotną prędkością 9.6kb/s. Ja na Twoim miejscu szukałbym innego rozwiązania. A jaki jest cel tego doświadczenia?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Smartphone z obsługą CSD Circuit-Switched Data

Post autor: ja.michal »

dud|i, jeszcze operator i dana taryfa musi umożliwiać CSD.
dud|i
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-23, 08:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartphone z obsługą CSD Circuit-Switched Data

Post autor: dud|i »

Dzięki za odpowiedzi.
Połączenie takie nie ma mi służyć bynajmniej jako sposób dostępu do Internetu. Potrzebuję w ten sposób łączyć się zdalnie z serwerami podpiętymi pod linie telefoniczne. Archaiczne rozwiązanie ale nic na to nie poradzę. Chyba kupię nową komórkę a starą podepnę pod serwer i będę używał jako "bramki".

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Smartphone z obsługą CSD Circuit-Switched Data

Post autor: YaHooo »

dud|i pisze:Potrzebuję w ten sposób łączyć się zdalnie z serwerami podpiętymi pod linie telefoniczne.
Jaki to serwer? Bo może warto rozważyć połączenie po IP? Wtedy problemu by nie było. A tak to musiałbyś szukać starych sprzętów. Innej rady nie ma.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ