[wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: yagi »

Ja po testach Kasperskyego i Nod32 wybralem Noda... Jak za rok licencja bedzie wygasac to wtedy mysle ze bede mial cos wiecej do napisania ;)

W pracy Nod 3 RC1 ostatnio przepuscil trojana ale podczas skanu go usunal...

Jakos Kaspersky (zwlaszcza wersja 7) mnie irytowal i z czasem potrafil przy wiekszej ilosci reinstalek zglupiec i rozpieprzyc system (ochrona proaktywna)...

Noda mniej odczuwam w systemie (nawet jak sie aktualizuje). Kaspersky przymulal komputer jak sciagal bazy wirusow :(

Co do skanerow on-line to polecam Pande - kiedys uratowal kompa w pracy jak sie tam zagniezdzily trojany i net dzialal tylko przez jakas pierwsza minute. Po ilus tam uruchomieniach i skanowaniach wyczyscil caly syf. Dodam ze wtedy nie bylo tam zadnego antywira...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

yagi pisze:...Jakos Kaspersky (zwlaszcza wersja 7) mnie irytowal i z czasem potrafil przy wiekszej ilosci reinstalek zglupiec i rozpieprzyc system (ochrona proaktywna)...

...Niestety 7-mka bardziej złożone mechanizmy zabezpieczeń i kto wcześniej nie używał wersji 6.0 będzie niemile zaskoczony. Używanie natomiast ochrony podstawowej nie zabezpiecza w pełni komputera. Jeżeli NODA "doposażą" w firewalla to faktycznie będzie spora konkurencja dla Kasperkiego...
...Nie mówiąc że 7-mka znacznie spowolniała w stosunku do 6-stki pod względem szybkości skanowania. Mając doświadczenia z NOD'em z jego wcześniejszymi wersjami to pewnie również teraz programiści nieźle go skompilowali...
...Z Pandą mam natomiast niemiłe doświadczenia i chyba po nią sięgnę tylko w akcie rozpaczy... :lol:
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: Demon »

Kiedyś miałem Activevirusshield (AVS) niestety już go nie ma a jak ktoś go ma jeszcze zainstalowanego to niestety ma brak uaktualnienia bazy.

Kilka dni testowałem różne programy i po pewnym czasie wybrałem AVG free edition (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=30&id=425) , a do usuwania spyware, adware, wirusów, koni trojańskich, keylogerów i innego typu szkodliwego oprogramowania z komputera Spyware Terminator ( http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=82&id=1742 ).
Nigdy nie miałem żadnych problemów co do zgodności pracy ,skanowania w czasie rzeczywistym i brak zawieszeń obu programów nawet jak skanowały jednocześnie.Aktualizacje programów i ich baz są na bieżąco i nie ma z tym żadnych problemów podczas aktualizacji.Najważniejsze jest jeszcze to że brak wysokiego obciążenia procesora.

Polecam programy 100% free ,ale skuteczne.Korzystam również z przeglądarki Firefox tz liska i polecam ustawić : narzędzia-opcje-prywatność-Ciasteczka-Przechowuj i tu ustawić : do zamknięcia programu Firefox. :D
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
ODPOWIEDZ