Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcin123xxl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-24, 10:20

Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Post autor: marcin123xxl »

Witam bardzo serdecznie. (jeśli nie chce ci się czytać przejdź do pkt. 1)
Mam problem z internetem bezprzewodowym ,ale może od początku
Jakiś czas temu miałem internet Orange CDMA z Axesstel MV410,tak przykro mi to pisać ,ale takie czasy. Potem będąc w domu przez przypadek nie wyłączyłem transferu w telefonie i moim oczom ukazało się wspaniała literka "H" obok sygnału, tańcom i swawolą nie było końca. Poszedłem do Orange wymieniłem kartę cdma na taką fajną obsługującą moją literke "H". Nie miałem pieniędzy na ruter ,a w orange proponowali jakiś tam router axesstela za 400 zł ,nie chciałem o tej firmie nawet słyszeć (a może przygniotła mnie cena). Wykminiłem ,że czemu nie udostępniać internetu przez telefon. Było to jakieś rozwiązanie ,ale dość kłopotliwe z uwagi na przekładanie karty itd.. "Musze kupić jakiś sprzęt" pomyślałem. Na pewniej stronie z ogłoszeniami znalazłem Huawei B683 miał 3G kosztował 50zł (tu trzeba zaznaczyć że był bez anteny),więc myślałem więcej mi do szczęścia nie potrzeba. I tak właśnie było, rekord przy ściąganiu nocnym z dobrego torrenta 1,5mb/s, byłem dumny (w końcu mogłem pochwalić się w szkole jak mi się szybko ściąga). Ale od tego roku ( coś koło może 10 stycznia) z internetem zaczęły dziać się dziwne rzeczy,początkowo w wieczornych godzinach strony się nie włączały, często się rozłączał, no ogólnie nie dało się korzystać komfortowo. Może router, zrestartowałem, no faktycznie szybciej ale zaraz znów zwolnił. Na telefonie działy się podobne rzeczy. "Nie to musi być ich wina" dzwonie do Orange a oni "U nas działa" ,a i poradzili mi zrestartować router... :facepalm: Odkopałem starego Axesstel i różnie raz szybszy jest axess raz huawei ale najlepiej wypada telefon i tu przechodzę już do meritum.
1.
Jaki wybrać router ? zaznaczę ,że wieża Orange jest ode mnie oddalona no może 1km. Na stronie http://zasieg.orange.pl/?ticaid=61689b# mój dom jest w zasięgu 3G a jakieś może 0,5 km od mojego domu jest zasięg 4G. Natomiast nigdy na telefonie nie wyświetliło się LTE więc traktuje to z przymrożeniem oka. Najczęściej telefon łączy się z siecią przez "H" rzadko przez "H+". Myślałem jeszcze o kupieniu jakieś anteny do tego Huawei B683 którego posiadam.Słabo się na tym znam proszę o taką "indywidualną" pomoc (bo rozumiem ,że podobne tematy już na forum się pojawiły).
Dzięki za wszelką pomoc :D
Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Post autor: dzejk »

beta.btsearch.pl - tu masz mapę pozwoleń nadajników, po wejściu zaznacz koniecznie UKE.
Jaki masz telefon?
marcin123xxl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-24, 10:20

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Post autor: marcin123xxl »

Wcześniej Sony Xperia SP teraz HTC ONE M8
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Post autor: dzejk »

pokaż na mapie lub podaj miejscowość.
marcin123xxl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-24, 10:20

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Post autor: marcin123xxl »

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 02&zoom=14
Orange (26003) ID: 3976
Racławice, dz. nr 293
GPS: 50,332500,20,216944
Mój dom oddalony o ok. 1,20km od tej stacji
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Post autor: matek451 »

Rejon to przysłowiowa czarna dziura jeśli chodzi o internet mobilny i dotyczy to wszystkich operatorów. BTS UMTS900 Networks w Racławicach jedyny w promieniu 10km więc nic dziwnego, że przeciążony. Na dodatek korzystają z niego użytkownicy T-mobile i Orange a pasmo jest współdzielone. Antena 900MHz ustawiona na niego nie rozwiąże problemu. Na jakiejś skutecznej można by próbować połączyć się z BTS-ami UMTS900 NetWorks Słaboszów, Pałecznica czy Dziekanowice ale trudno powiedzieć jak obciążone są te BTS-y. Jakimś ratunkiem byłby też UMTS2100 Orange z wyżej wymienionych BTS-ów. Na UMTS2100 każdy z partnerów Networks posiada własne pasmo i pracuje w HSPA+DC. Wtedy potrzebna antena na 2100MHz o dużym zysku ale bez gwarancji powodzenia. Poza tym B683 nie działa w HSPA+DC, tylko HSPA+.
marcin123xxl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-24, 10:20

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Post autor: marcin123xxl »

Dzięki za odpowiedz. A co jeśli próbować się "podpiąć' pod nadajnik w Słaboszowie na UMTS2100 jest najbliżej mnie 10km ( czyli kupić jakąś antenę router )poza tym jest to mniejsza miejscowość niż Racławice może by to zadziałało.
Jaki sprzęt bym musiał kupić i czy jest szansa że to będzie działać ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Post autor: matek451 »

Warto by najpierw zrobić test UMTS2100 z DC w pobliżu tego BTS-a w Słaboszowie, np. na telefonie. Odległość 10km więc nawet na antenie panelowej Cybertecha 2100MHz o zysku 17dBi może być problematycznie( trzeba maksymalnie ograniczyć dł. kabli). Antenę można użyć do B683 ale bez DC uzyskasz połowę prędkości.
marcin123xxl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-24, 10:20

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Post autor: marcin123xxl »

A jak wymusić łączenie się telefonu za pomocą hspa+dc ? Domyślam się żeby testy przeprowadzić o różnych porach.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Post autor: matek451 »

W pobliżu BTS-a telefon powinien połączyć się z UMTS2100 w HSPA+DC. Zainstaluj na nim np. Network Signal Info , pokaże ci technologię. Na telefonie nie wymusisz UMTS2100. Taka możliwość istnieje na modemach Huawei za pomoca programu TopNetInfo.
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego orange

Post autor: Piotrek24 »

A jaki masz telefon/ smartfon? Zależy na jakim, ja na swoim LG Spirit mogę wymusić co chce również UMTS 900 lub 2100.
ODPOWIEDZ