Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jaku89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-08, 21:41
Lokalizacja: Łódź

Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Post autor: jaku89 »

Mam laptopa gericom oraz neta orange BE z kartą zte mf 330, po tygodniu szczęśliwego użytkowania nagle prędkość spadła, testy na speedtest.net wykazują 15kbps!! limit ok, dodatkowo wczoraj net "padł" tzn w okienku orange połączenie trwało dalej, w "stan połączenia'' również ale gg się zmieniło status na niedostępny a strony przestały się wczytywać, najprawdopodobniej nie mam wirusów bo moje logi były sprawdzane sprawdzałem prędkość odpowiedzi (znalazłem to gdzieś na forum wpisywałem polecenie do "uruchom") i wyszło coś koło 600, bardzo proszę o pomoc, jezeli to zły dział to proszę o przeniesienie i przepraszam

[ Dodano: 2007-11-09, 18:19 ]
zapomniałem dodać zasięg 3g 1-3kreski
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Post autor: Jaco »

Odpowiedzi mogą być różne.
1) Wyczerpałeś limit (nie zapominaj że biorąc usługę w połowie miesiąca limit jest rozliczany nie zawsze od dnia zawarcia umowy)
2) Awaria nadajnika
Awatar użytkownika
djwyrebas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-02, 20:22
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Post autor: djwyrebas »

weż nie słuchaj takich rad bo niektórzy piszą tylko żeby pisać anie żeby pomóc.
miałem taki sam problem jak ty a wręcz identyczny.
założyłem tu temat "niski transfer w orange" i g***o mi poradzili.
Spróbuj "Download Accelerator Plus (DAP)" jako menadżer pobierania i dodatkowo do zwiększenia szybkości "internet turbo".
mi pomogło i teraz mi zawala jak diabli download 18kB/s na EDGE
pozdro
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Post autor: zDaleKi »

djwyrebas pisze:założyłem tu temat "niski transfer w orange" i g***o mi poradzili.
:nienie: Sądziłeś, że wystarczy założyć tutaj temat a my fundujemy Tobie BTSa z HSDPA za oknem? :nienie:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Post autor: Jaco »

djwyrebas pisze:g***o
Kolego jak jeszcze raz tak napiszesz dostaniesz ostrzeżenie. Poczytaj regulamin sobie i będziesz wiedział jakich słów nie należy używać.
djwyrebas pisze:teraz mi zawala jak diabli download 18kB/s na EDGE
Coś mało masz bo ja jak miałem zainstalowany DAP i BC transfer sięgał nawet 30 kB/s na EDGE.

[ Dodano: 2007-11-09, 20:28 ]
Tu jak było na Nokii 6230 http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=32598#32598
Awatar użytkownika
djwyrebas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-02, 20:22
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Post autor: djwyrebas »

tylko wiesz :nienie: ja mieszkam na <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> :nienie: gdzie powinien być co najwyżej GPRS
:hyhy:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Post autor: Jaco »

djwyrebas pisze:ja mieszkam na <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>
Żebyś wiedział na jakim ja mieszkam <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> to byś się zdziwił.
jaku89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-08, 21:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Post autor: jaku89 »

dziękuje za szybką odpowiedź, zainstalowałem "internet turbo" lecz to raczej nie pomogło, po jakimś czasie pojawił się komunikat żeby go odinstalowac bo cos było nie tak, jednak w czasie ściągania prędkość downloadu nagle skoczyła rekordowo do 10kB/s (na jakieś 15s) a potem znów spadła do 1,7-1,9 kB/s i tak już zostało(czy to cos znaczy ze rosnie a potem spada ??),2. Czy moze mi pomóc dial-up?? Jutro spróbuje też przenieść się w okolice innego nadajnika. A co do limitu to to jeżeli zadzwonię do wsparcia technicznego albo BOKu to oni udzielą mi informacji? (z doświadczenia z telefonem wiem ze bardzo niechętnie mowia tam cokolwiek) licznik wskazuje mniej niz 0,5gb.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-11-10, 09:39 ]
Post wysłał Ci się trzy razy. Wyciąłem zbędne duplikaty.
Ostatnio zmieniony 2007-11-10, 09:37 przez jaku89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
djwyrebas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-02, 20:22
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Post autor: djwyrebas »

Jaco pisze:Czy było to po tym jak zrobiłeś dial-up ?
nie, poprostu zainstalowałem internet turbo i kilka razy konfigurowałem aż osiągnąłem skutek.

[ Dodano: 2007-11-10, 08:41 ]
jaku89 pisze:ainstalowałem "internet turbo" lecz to raczej nie pomogło
zainstaluj go ponownie i konfiguruj pare razy a potem sprawdzj wynik na www.speedtest.pl
mi ponogło po..... :/ 5-7 konfiguracji....

[ Dodano: 2007-11-10, 08:46 ]
jaku89 pisze:zapomniałem dodać zasięg 3g 1-3kreski
z pokazywaniem zasięgu w aplikacjach jest różnie :dobani: bo normalnie to mam 85-90% EDGE ;)
ale jak coś odwali Business Everywhere to mam 50% GPRS'a :zdziwko: albo nawet 90% 3G :zdziwko:
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomoc

Post autor: mar_kow »

jaku89 pisze:[...] najprawdopodobniej nie mam wirusów bo moje logi były sprawdzane [...]
Ja sprawdziłbym jeszcze kompa pod względem spyware gdyż rozwiązanie problemu powiększenia transferu może być chwilowe. Przeinstalowanie managera czy ustawienie dial-up daje chwilowe polepszenie jakości połączenia - później wszystko wraca do normy. Czasami reinstalacja systemu jest właściwym rozwiązaniem.
Co do modemu ZTE MF 330 - znam osobę która nie ma o nim dobrego zdania :(
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Post autor: Sundance_kid »

djwyrebas albo przestaniesz pisać w ten sposób albo sie pożegnamy, łamiesz nagminnie regulamin forum.

jaku89 raczej tutaj przychylam sie do wypowiedzi jaco. Spróbuj jeszcze jak masz możliwość przenieść się z laptopem w inne miejsce, najlepiej żebyś korzystał z innego nadajnika. Wiem, że może trochę roboty w tym ale to da odpowedź czy wina lezy po stronie nadajnika czy coś jest nie tak z Twoim komputerem/modemem.
jaku89 pisze:zasie ściągania prędkość downloadu nagle skoczyła rekordowo do 10kB/s (na jakieś 15s) a potem znów spadła do 1,7-1,9 kB/s
Czym to sprawdzałeś? Bo jak sugerowałeś się, ta prędkością która pokazuje Mozilla to tak bywa. Mi na GPRSie pokazywało 20 KB/s :] też przez parę sekund.
djwyrebas pisze:sprawdzj wynik na www.speedtest.pl
Lepiej używac programów do pomiaru szybkości łącza a nie stron.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wielki problem z prędkością internetu orange BE!!! pomocy!!!

Post autor: zDaleKi »

Dyskusja o djwyrebas, wydzielona tu -> >KLIK<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ