List od plusa...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: List od plusa...

Post autor: Mikolaj211 »

I niestety nie zadzwonili do mnie dzisiaj... Może się obrazili na mnie w Plusie :)?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: List od plusa...

Post autor: bob »

Mikolaj211 pisze:Może się obrazili na mnie w Plusie :) ?
To raczej mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: List od plusa...

Post autor: Mikolaj211 »

bob pisze:To raczej mało prawdopodobne.
Nie no, oczywiście, że żartowałem. Ale jak nie chcą, żebym przedłużał umowę, to nie ma sprawy - myślę, że Era, albo Oragne mnie przyjmą do siebie ;)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: List od plusa...

Post autor: Blido »

Mikolaj211 pisze:myślę, że Era, albo Oragne mnie przyjmą do siebie
Nie warto być sentymentalnym i przywiązywać się do jakiegokolwiek operatora. Z innych twoich postów wyczytałem, że jesteś w zasięgu EDGE - może warto by sprawdzić, czy któryś z operatorów nie ma w twojej okolicy lepszej technologi? Np. ja zamierzałem wziąć Iplusa ze względu na spory limit w stosunku do ceny - 1GB. Tyle tylko, że w moim miejscu zamieszkania Plus ma jedynie GPRS, i to nienajlepszy. Tymczasem w Erze mam HSDPA.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: List od plusa...

Post autor: Mikolaj211 »

Na takiej wsi jak moja technologia lepsza niż EDGE może być jedynie wtedy, jeżeli znajduje sie ona blisko b. dużego miasta, a u mnie tak nie jest... Ale oczywiście i tak sprawdzałem i u innych jest tak samo (gdy brałem iplusa było inaczej, bo nie było u mnie EDGE, a i era i oragne wtedy mieli, ale wtedy to ja nic o tym nie wiedziałem, nie miałem dostępu do internetu w ogóle, żadnej kafejki). Więc lepiej na chwilę obecną chyba 2GB limitu i umowa na rok, niż 0,5GB limitu i umowa na dwa, nie?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: List od plusa...

Post autor: Jaco »

Mikolaj211 pisze:Więc lepiej na chwilę obecną chyba 2GB limitu i umowa na rok,
To chyba w Orange bo w Blueconnect jest:
usługę blueconnect1:
z opłatą abonamentową 79,00 zł netto (96,38 zł z VAT)
1 Operator zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu 5 GB transferu w danym Cyklu rozliczeniowym.
III. Czas trwania Umowy
1. W przypadku zawarcia Umowy w ramach niniejszej promocji zgodnym zamiarem Stron jest, aby świadczenie usług telekomunikacyjnych na podstawie Umowy,
trwało co najmniej przez okres 12 pełnych Cykli rozliczeniowych, licząc od dnia aktywacji. Po upływie tego okresu Umowa ulega przedłużeniu na czas
nieoznaczony, chyba, że jedna ze Stron złoży na 30 dni przed jego upływem oświadczenie o nie przedłużaniu czasu Umowy
Żródło: http://www.era.pl/repositories/era_pl_r ... _final.pdf
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: List od plusa...

Post autor: Mikolaj211 »

Jaco, ale tylko abonament 60zł/msc wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: List od plusa...

Post autor: Jaco »

Mikolaj211 pisze:myślę, że Era, albo Oragne mnie przyjmą do siebie
Tym się sugerowałem :hyhy:
Mikolaj211 pisze:abonament 60zł/msc wchodzi w grę.
Życzę powodzenia :)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: List od plusa...

Post autor: Patryk »

Mikolaj211 pisze:Więc lepiej na chwilę obecną chyba 2GB limitu i umowa na rok, niż 0,5GB limitu i umowa na dwa, nie?
Jasne,że lepiej - za rok to możesz u siebie na wiosce mieć już CDMA450 z TPSA - zerknij w harmonogram na forum "...pozostałe zagadnienia" :D
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: List od plusa...

Post autor: bob »

Dobra robota, Patryk_, ja podam jeszcze linka do tego co zamieściłeś :
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=10820
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: List od plusa...

Post autor: Mikolaj211 »

Dobra, nie wyjeżdżajcie mi tu z głupotami, bo szukam zdjęcia pewnej osoby :)

A tak na poważnie, to powiedzcie coś więcej na temat tej technologi, bo nawet w temacie o niej mało co jest...

[ Dodano: 2008-02-26, 13:01 ]
W moim powiecie ma to być wprowadzone 31.12.2008. Co prawda ja leżę na samym końcu powiatu, wiec może mnie nie dosiegnąć, ale w drugim powiecie ościennym też wtedy wprowadzają. Więc powinno mnie to dosięgnąć z którejś strony. Tylko o co tu dokładnie chodzi?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: List od plusa...

Post autor: Patryk »

Mikolaj211 pisze:Tylko o co tu dokładnie chodzi?
O coś,co definitywnie rozwiązuje problem "ostatniej mili" w telefonii stacjonarnej i internecie (w miarę) szerokopasmowym :D

Dawno,dawno temu :) istniała (a właściwie istnieje nadal,bo maszty stoją,sieć działa i ma w tej chwili niecały tysiąc abonentow [nie liczac abonentów TPSA podpiętych za pomocą FCT450,bo tych jest ponoć ok.200 tysięcy] - są to rybacy,pracownicy leśni,etc.) analogowa sieć komórkowa Centertel w systemie NMT450i.
Była to pierwsza sieć komórkowa w Polsce.
Pokrywa zasięgiem praktycznie całą Polskę - sięga tam,gdzie nie sięga GSM.

Teraz TPSA,bedąca właścicielem Centertela,musi dokonać cyfryzacji tej sieci,przechodząc na system CDMA,w tym samym paśmie 450 MHz.Maszty zostaną stare,zmienią tylko sprzęt radiowy.
CDMA450,wraz z rozszerzeniem 1xEV-DO umożliwia transfer danych na poziomie 1 Mb/s.

I na bazie tej właśnie sieci TP zamierza świadczyć zarówno usługi telefonii stacjonarnej (już od dawna robi to na bazie starego NMT - za pomocą terminali FCT450i - Fixed Cellular Terminal,ale w związku na przechodzenie na CDMA nowych FCT NMT się już nie zakłada,a stare będa wymieniane),jak i internetu (zapewne pod marką Orange,wg źródel w TPSA cena CDMA 1 Mb ma być równa cenie "miedzianej" Neo 1 Mb).

Także internet w końcu ma szanse trafić (dosłownie) pod strzechy !

PS - ja tez czekam na CDMA...
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: List od plusa...

Post autor: Mikolaj211 »

Patryk_ pisze:nie liczac abonentów TPSA podpiętych za pomocą FCT450,bo tych jest ponoć ok.200 tysięcy
- to chyba ja się do nich zaliczam, bo telefon mam przez taki terminal, z kartą sim...
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: List od plusa...

Post autor: Patryk »

Mikolaj211 pisze:to chyba ja się do nich zaliczam, bo telefon mam przez taki terminal, z kartą sim...
Z kartą SIM ?
To raczej masz DGT 7400:
http://www.dgt.com.pl/gallery_thumbnail ... y_fullsize
albo FWT Mobiline 2000

I nie jest to NMT,tylko normalny GSM900 Orange :D
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: List od plusa...

Post autor: Mikolaj211 »

Właśnie, racja, to działa w GPRS-ie. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy... Pozakładali nam do tego anteny kierunkowe. W moim budynku są trzy telefony stacjonarne i każda antena w inną sronę ustawiona... Moja akurat na park :cfaniak:. Nie wiem jak to działa...

[ Dodano: 2008-02-26, 23:39 ]
To jest dokładnie ten z tego linku... Jakość rozmów :dobani:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: List od plusa...

Post autor: Patryk »

Mikolaj211 pisze:Pozakładali nam do tego anteny kierunkowe. W moim budynku są trzy telefony stacjonarne i każda antena w inną sronę ustawiona... Moja akurat na park :cfaniak: . Nie wiem jak to działa...
To jest właśnie kunszt 'insztalatorów radioodstępów' z tepsy :]

[ Dodano: 2008-02-26, 23:52 ]
Mikolaj211 pisze:To jest dokładnie ten z tego linku... Jakość rozmów :dobani:
Wiem,wiem...cieszę się,że mi tego nie zaproponowali...już chyba wstrzymali montaże wszystkich radiodostępów,i czekaja na CDMA...
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: List od plusa...

Post autor: Mikolaj211 »

No plus nie dzwoni... Myślałem, że w poniedziałek zadzwonią, a dziś środa i nic... Napiszę znowu SMS-a, jak jutro nie zadzwonią, to włożę kartę iplusa do telefonu i zadzwonię pod to 2699.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: List od plusa...

Post autor: Mikolaj211 »

Dzisiaj w końcu gadałem z nimi i mają wysłać pocztą nową umowę. Teraz zbieram na modem pieniądze. Tylko nie wiem jeszcze jaki, ale jakoś ciągnie mnie do firmy option...

[ Dodano: 2008-03-07, 22:47 ]
Aha, jeszcze jedno ważne pytanie, bo zapomniałem zapytać w plusie: Umowa kończy mi się 17 maja. Więc jak odeślę tą nową niedługo, to będzie 2Gb już od następnego okresu rozliczeniowego, czy dopiero od maja?
Jarek no.1

Re: List od plusa...

Post autor: Jarek no.1 »

Mikolaj211 pisze:to będzie 2Gb już od następnego okresu rozliczeniowego, czy dopiero od maja?
A jak masz w umowie napisane?
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: List od plusa...

Post autor: Mikolaj211 »

No dzisiaj dopiero się umówiłem, że wyślą umowę...
Jarek no.1

Re: List od plusa...

Post autor: Jarek no.1 »

Mikolaj211 pisze:dopiero się umówiłem, że wyślą umowę...
Bierzesz pod uwagę że po jej otrzymaniu coś ci się może w niej nie podobać i zwyczajnie jej nie podpiszesz?
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: List od plusa...

Post autor: yagi »

Wg mnie bedzie to od nowego cyklu... Beda mieli mniejszy bajzel w systemie rozliczenowym ;)
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: List od plusa...

Post autor: Mikolaj211 »

Bierzesz pod uwagę że po jej otrzymaniu coś ci się może w niej nie podobać i zwyczajnie jej nie podpiszesz?
Oczywiście biorę, ale raczej nie bardzo na mi co tam nie odpowiadać... Normalna umowa na czas nieokreślony, jednak nie krótszy niż 12msc. Limit transferu danych wysłanych odebranych 2GB na każdy okres rozliczeniowy.

Ciekaw jestem, czy na kolejne przedłużenie będą oferować 4GB... No chyba, ze przez ten czas zwiększą wszystkim limit, ale :]
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: List od plusa...

Post autor: Blido »

Mikolaj211 pisze:Normalna umowa na czas nieokreślony, jednak nie krótszy niż 12msc
W takim razie nie jest to umowa na czas nieokreślony.
ODPOWIEDZ