Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Cyberix
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-11-11, 10:48
Lokalizacja: O?wi?cim

Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: Cyberix »

Witam.


W czym jest problem :( że raz iPlus manager pokazuje brak zasięgu, internet nie chodzi ale połacznie nie zrywa się :zly: Najdziwniejsze jest to że dzieje się tak jednego dnia co godzinę , a innego potrafi chodzić bez problemu. Zasięg według iPlus managera 6 kresek na 7 cały czas więc chyba OK.
W czym jest problem? czy w sprzęcie modemie, laptopie czy oprogramowaniu?
Dodam że próbowałem na różnych wersjach iPlus menagera, instalowałem system od nowa nawet zmieniałem firmwere modemu :/
Może poprostu to wina operatora i sieci że tak się dzieje bo raz zrywa raz wszystko OK.

Gdzieś czytalem na forum że w ustawieniach modemu można/trzeba dodać wpis AT jaki?
Może to pomoże? ( nie mogę znaleźść)

Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: ja.michal »

Ja miałem taki problem kiedyś z GT Combo EDGE na blueconnect. Poprawiło się jak kupiłem antenkę zewnętrzną. Miałem mały zasięg i modem się nagrzewał i pomagał mu jeszcze procesor umieszczony obok portu pcmcia (brawo HP).
Odpalałem znów ten modem z tym, że na stacjonarnym i się znów ten problem pojawił. Myślę, że to jakiś problem tych modemów.
Jaki masz firmware? U mnie to się zaczęło jak wgrałem nowe oprogramowanie ze strony optiona.
Cyberix
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-11-11, 10:48
Lokalizacja: O?wi?cim

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: Cyberix »

ja.michal pisze:Ja miałem taki problem kiedyś z GT Combo EDGE na blueconnect. Poprawiło się jak kupiłem antenkę zewnętrzną. Miałem mały zasięg i modem się nagrzewał i pomagał mu jeszcze procesor umieszczony obok portu pcmcia (brawo HP).
Odpalałem znów ten modem z tym, że na stacjonarnym i się znów ten problem pojawił. Myślę, że to jakiś problem tych modemów.
Jaki masz firmware? U mnie to się zaczęło jak wgrałem nowe oprogramowanie ze strony optiona.
Ale ja zasięg mam dobry praktycznie maxymalny :( więc nie wiem czy w tym tkwi problem choć także mam laptopa HP nx7400. Firmware mam 3.20 sciągnięty ze strony optiona link jest na forum a wcześniej miąłem 3.60 ( chyba nowszy) ale problem też występował :cry:
Zauważyłem że czesto te "zerwania" występowały podczas pobierania i instalacji aktualizacji windowsa choć może to zbieg okolicznosći :)
Czy instalacjia aktualizacji windows może mieć jakiś wpływ na to że trace zasięg?

Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: ja.michal »

Ja mam właśnie HP z tym, że nx9005. :] Karta teraz jest u koleżanki na acerze i z tego co wiem nic nie zrywa. :) Też plus.
Może to do mena HP? :niepewny:
Cyberix pisze:Zauważyłem że czesto te "zerwania" występowały podczas pobierania i instalacji aktualizacji windowsa choć może to zbieg okolicznosći :)
Próbowałeś ustawić coś innego do pobierania? Np jakiegoś linuxa z ftp?
Cyberix pisze:Czy instalacjia aktualizacji windows może mieć jakiś wpływ na to że trace zasięg?
Może coś pomieszała w zarządzaniu energią o karta ma za małe napięcie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: YaHooo »

A masz możliwość przetestowania modemu na innym laptopie? Bo jak się zrywał podczas ściągania aktualizacji Windowsa to możliwe jest, że modem się po prostu przegrzewa (może to być wina tak jak napisał ja.michal, lub samego modemu).
Po drugie to wywal iPlus Managera, a stwórz sobie połączenie dial-up, ewentualnie zainstaluj oprogramowanie producenta karty.
Po trzecie żeby wykluczyć problem z BTS'em pojedź z laptopem w inne miejsce miasta (najlepiej jak najbardziej oddalone od miejsca w którym masz kłopoty).
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Cyberix
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-11-11, 10:48
Lokalizacja: O?wi?cim

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: Cyberix »

YaHooo pisze:A masz możliwość przetestowania modemu na innym laptopie? Bo jak się zrywał podczas ściągania aktualizacji Windowsa to możliwe jest, że modem się po prostu przegrzewa (może to być wina tak jak napisał ja.michal, lub samego modemu).
Po drugie to wywal iPlus Managera, a stwórz sobie połączenie dial-up, ewentualnie zainstaluj oprogramowanie producenta karty.
Po trzecie żeby wykluczyć problem z BTS'em pojedź z laptopem w inne miejsce miasta (najlepiej jak najbardziej oddalone od miejsca w którym masz kłopoty).
Mógłbym przetestować ale wcześniej miałem GT MAXA na tym samym laptopie i nic takiego nie występowało.
OK wyrzucę iplus manager tylko czy gdy wyłącze PIN w telefonie to to ten PIN zostaje usunięty na zawsze?

Sprawdzałem w innej miejscowośći i zrywało tak samo.


Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: ja.michal »

Cyberix pisze:Sprawdzałem w innej miejscowośći i zrywało tak samo.
Mi się wydaje, że z tymi Combo EDGE to jakiś problem jest. Mówię u mnie się tak też działo. Z tego co pamiętam Jaco coś mówił też na ten temat, ale co dokładnie to już nie pamiętam. :)
Cyberix
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-11-11, 10:48
Lokalizacja: O?wi?cim

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: Cyberix »

Unikamy cytatu w cytacie.
Ale ja nie mam combo samo EDEG :roll:

Ma ktoś jakieś inne propozycje w czy jest problem?
Ostatnio zmieniony 2008-04-22, 19:22 przez Cyberix, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: ja.michal »

Cyberix pisze:Ale ja nie mam combo samo EDEG
To widać, że rodzinka GT z EDGE miała takie problemy. ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: Jaco »

Ja miałem problem z GT MAX bo zawieszał mi lapa. Z GT Combo EDGE z WLAN miałem tylko problem po zmianie softu bo założył mi simlocka.
YaHooo pisze:Po drugie to wywal iPlus Managera, a stwórz sobie połączenie dial-up,
A to zrobiłeś. Zainstaluj same stery.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: YaHooo »

Cyberix pisze:gdy wyłącze PIN w telefonie to to ten PIN zostaje usunięty na zawsze?
Tak PIN zostaje usunięty na zawsze, ale nic nie stoi na przeszkodzie założyć go ponownie :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: Jaco »

Cyberix pisze:wcześniej miałem GT MAXA na tym samym laptopie i
A pozostałości po tym modemie usunąłeś?
Cyberix
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-11-11, 10:48
Lokalizacja: O?wi?cim

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: Cyberix »

Jaco pisze:Ja miałem problem z GT MAX bo zawieszał mi lapa. Z GT Combo EDGE z WLAN miałem tylko problem po zmianie softu bo założył mi simlocka.
YaHooo pisze:Po drugie to wywal iPlus Managera, a stwórz sobie połączenie dial-up,
A to zrobiłeś. Zainstaluj same stery.
A skąd mam wziąść same stery? Z iplus managera z katalogu gdzie zainstalowałem aplikacje?

[ Dodano: 2008-04-22, 22:17 ]
Jaco pisze:
Cyberix pisze:wcześniej miałem GT MAXA na tym samym laptopie i
A pozostałości po tym modemie usunąłeś?
Tak system stawiałem od początku :(
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: Jaco »

Cyberix pisze:A skąd mam wziąść same stery?
Sterowniki poszukaj tu OPTION GLOBETROTTER.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: Engelbert »

A propos GT EDGE, informacja ze wsparcia Della, ale w sumie główna informacja dotyczy także modemu:
Witam,

Inzynierowie z Teamtracka wspolnie z inzynierami Optiona potwierdzili, ze problem lezy po stronie tych kart.

Karty PCMCIA OPTION GLOBETROTTER EDGE ( dotyczy wszystkich
produkowanych do konca 2006 i prawdopodobnie wielu z tego roku ) sa
niezgodne ze standardem PCMCIA. Niezgodnosc dotyczy sprzetu czyli
karty jako takiej a z racji dobiegania konca zycia produktu karta nie
bedzie juz poprawiana. Uaktualnienie firmware'u w nowszych wersjach
tych kart jest tylko obejsciem problemu i pomaga w nielicznych
przypadkach.

Dell | Tech Support Poland

Grzegorz Smuniewski
Technical Support Analyst

Email: [email protected]
Phone: +48-22-57-95-700
Fax: +48-22-57-95-998
Intranet:
WWW: www.dell.pl
Dell Sp. z o.o.
"Orion"
ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa
Cyberix
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-11-11, 10:48
Lokalizacja: O?wi?cim

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: Cyberix »

Dzisjaj połączyłem się ok 7 i do teraz nie było rozłączenia (ponad 12 godz) ;) Może wpis ( AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl") coś pomógł :) do wczoraj nie miałem tego wpsanego.
Zobaczymy kiedy znowu zerwie :cry:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z GlobeTrotter EDGE iPlus

Post autor: YaHooo »

Cyberix pisze:do teraz nie było rozłączenia (ponad 12 godz)
Czasem bywają takie awarie, ale są one rzadkością. W razie takich problemów można spróbować dzwonić do BOK'u i żądać obniżenia abonamentu.
Cyberix pisze:Może wpis ( AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl") coś pomógł :)
Jak używasz samego dial-up'a to on musi być inaczej nie połączysz się, chociaż nie zawsze bo czasem modem może zapamiętać ustawienia, ale nie jestem tego pewien.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ