Jaki internet do laptopa?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aeiouy

Jaki internet do laptopa?

Post autor: aeiouy »

hemmm... mam problem... chce zakupić laptop i mieć stałe bezprzewodowe połaczenie z internetem... najlepiej zeby było jak najtansze... :P problem polega na tym ze kompletnie sie na tym nie znam.. sprawdzałam oferty orange i wydaje mi sie ze nowa oferta z umową jest korzystna... niepokoją mnie tylko jakieś ograniczenia... czy mógłby mi ktos pomoc i doradzic co zrobic?? bede naprawde bardzo wdzieczna...
Ostatnio zmieniony 2008-05-06, 15:55 przez aeiouy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: Sundance_kid »

aeiouy proszę Cię o poprawę postu i tematu! Tytuł tematu ma mówić o problemie. Dwie kropki wcale nie nadają urody postowi a zdania zaczyna się z dużej litery.

[ Dodano: 2008-05-05, 19:08 ]
aeiouy pisze:chce zakupić laptop i mieć stałe bezprzewodowe połaczenie z internetem...
Myślisz o internecie komórkowym czy może być np radiówka?
aeiouy pisze:najlepiej zeby było jak najtansze... :P
Potrzebujesz stałego łącza czy okazyjnie? Bo może korzystne dla Ciebie byłyby Orange Free na kartę lub Simdata. Ewentualnie jeśli posiadasz telefon w Plusie lub Orange może Twój telefon jako modem i internet jako usługa do abonamentu?

[ Dodano: 2008-05-05, 19:10 ]
Polecam do przeczytania ten temat:Chce mieć internet komórkowy, co wybrać?.

[ Dodano: 2008-05-05, 19:13 ]
aeiouy pisze:niepokoją mnie tylko jakieś ograniczenia...
Są to limity które wynoszą w najtańszych abonamentach 1 GB (Orange, Plus) i 0,5 GB (Era). Po przekroczeniu prędkość spada do poziomu (średnio ze wszystkich opów) do 32 kb/s bez znaczenia w jakiej technologii wcześniej byłaś (więc jak masz prędkość powiedzmy 5,5 Mb/s to prędkośc i tak Ci spadnie do tych 32 kb/s).

[ Dodano: 2008-05-05, 19:21 ]
aeiouy pisze:chce zakupić laptop i mieć stałe bezprzewodowe połaczenie z internetem...
Jeśli bierzesz umowę to masz do wyboru trzy typy modemów. Ze względu na "wejście" (słowo mi zgineło :( ) Express Card (głównie w nowszych laptopach, modemy z tym łączem są droższe, przynajmniej na wolnym rynku), PCMCIA (starsze i nowsze laptopy) oraz "uniwersalne" czyli na USB. Ewentualnie możesz uzyć telefonu jako modem.
aeiouy

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: aeiouy »

temat juz poprawiłam:D

no wiec mało rozumiem szczerze mowiac z tego co tam jest napisane.. :P ale tak.. potrzebuje stałego łacza wiec z tego co sie juz dowiedziałam z tego forum konieczny jest internet komórkowy.
co do llimitów dotyczą one tylko plików ściaganych z internetu czy do czego one się odnoszą? jak je kontrolowac?
mam telefon w Orange na jakiej zasadzie mógłby on funkcjonowac jako modem?
mam jeszcze pytanie co do opłat zwiazanyc z internetem komorkowym.. czy jest to stały niezmienny abotament czy zalezny od czegos:P??

mowiłam ze jestem totalnym laikiem w dziedzinie komputerów:P?

aha.. czy do zwykłego korzystania oferta Orange Free Standard jest wystarczająca?? Jak dokładnie przedstawiają sie tam koszty, jesli chce związać sie umową z laptopem?
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: DJ1910 »

Od razu powiem, iz oferta net+laptop u ktoregos z operatorów to najgorsze rozwiązanie jakie może być. Nie dosc ze laptopy nie za specjalne, to do tego wychodzą strasznie drogo w porownaniu z tym, jakby kupic takiego samego laptopa na raty w sklepie lub na allegro.

Jesli chodzi o prawdziwe stałe łącze, to wrecz NIEWSKAZANY jest internet komórkowy.

Napisz gdzie mieszkasz, jakie to miasto, to wtedy łatwiej bedzie wskazać Ci droge dalszego postepowania.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: Jaco »

aeiouy pisze:mowiłam ze jestem totalnym laikiem w dziedzinie komputerów:P?
Nie tylko bo piszesz jakbyś nigdy do szkoły nie chodziła i aż wstyd patrzeć i poprawiać byki jakie robisz. Najpierw więcej poczytaj <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a> bo to największy zbiór wiedzy na tym forum.Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: Sundance_kid »

aeiouy pisze:temat juz poprawiłam:D
o JAQ JAaaa CCCCYy bBbardz JEeEesTHEM FdZJENtSHnA
aeiouy pisze:co do llimitów dotyczą one tylko plików ściaganych z internetu czy do czego one się odnoszą? jak je kontrolowac?
Limity dotyczą każdej aktywności w internecie: gg, otwieranie stron, ściaganie plików, aktualizacje programów. A co do kontrolowania danych to Jaco napisał świetne opracowanie. Poczytaj, do wyboru do koloru: Programy do pomiaru łącza.

[ Dodano: 2008-05-05, 19:59 ]
aeiouy pisze:jesli chce związać sie umową z laptopem?
Lepiej idź do sklepu i kup normalnie laptopa i dokup do tego jak bardzo chcesz internet komórkowy tzn podpisz umowę. Bo jak kiedys patrzyłam te laptopy w stosunku do sklepów internetowych mogą być przepłacone o około 1000 złotych (to była chyba Era ale mogę się mylić).

[ Dodano: 2008-05-05, 20:00 ]
aeiouy pisze:potrzebuje stałego łacza wiec z tego co sie juz dowiedziałam z tego forum konieczny jest internet komórkowy.
A radiówce słyszałaś?
aeiouy

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: aeiouy »

mam jeszcze jedno pytanie... mam w domu zwykły komputer stacjonarny podłaczony do internetu radiowego.. czy inteje mozliwosc podpiecia laptopa do tego internetu i korzystania z niego przez dwa komputery jednoczesnie??
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: Jaco »

aeiouy pisze:czy inteje mozliwosc podpiecia laptopa do tego internetu i korzystania z niego przez dwa komputery jednoczesnie??
:faq: :faq: :faq: :faq: :faq: :faq:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: bob »

aeiouy pisze:mam jeszcze jedno pytanie... mam w domu zwykły komputer stacjonarny podłaczony do internetu radiowego.. czy inteje mozliwosc podpiecia laptopa do tego internetu i korzystania z niego przez dwa komputery jednoczesnie??
Tak oczywiście spójrz tu:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=19009#19009
aeiouy

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: aeiouy »

wydaje mi sie, iz prosiłam o pomoc a nie kasliwe uwagi:P a do szkoły chodziłam... do ortografii nigdy jakoś nie przywiązywałam wiekszej uwgi.. no coż.. zawsze wolałam pisac po ang...


wracając do mojego problemu
no ok teraz juz przyjajmniej wiem coś więcej:D
mozecie mi jeszcze doradzić która z ofert aktualnie obecnych jest najlepsza?
dziekuje za pomoc:*
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: bob »

aeiouy pisze:mozecie mi jeszcze doradzić która z ofert aktualnie obecnych jest najlepsza?
Takiej nie ma bo wszystko zależy jak sprawuje się operator na Twojej ziemi. Tak więc idź do kiosku kup zdrapki od każdego operatora wsadź do telefonu, telefon podłącz do kompa ( jest w <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a> jak to zrobić ) i dowiedz się sama, który najlepszy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: Jaco »

aeiouy pisze:do ortografii nigdy jakoś nie przywiązywałam wiekszej uwgi..
Rejestrując się na forum czytałaś regulamin.Jeśli nie to zapraszam do zapoznania się z Regulaminem i Netykieta naszego forum .
DJ1910 pisze:Napisz gdzie mieszkasz, jakie to miasto, to wtedy łatwiej bedzie wskazać Ci droge dalszego postepowania.
Najpierw odpowiedz na to pytanie gdyż będzie łatwiej dobrać ci operatora. Ja mogę polecić ci BC z roczną umową i limitem 4 GB ale nie jestem pewien czy on czasem nie wzrósł. Opłaty 100zł na miesiąc i musisz mieć własny modem. Pasuje?
rekin27
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2008-03-07, 18:48
Lokalizacja: Lodzkie

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: rekin27 »

Limit wzrósł i wynosi 5GB
rekin
aeiouy

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: aeiouy »

Mieszkam niedaleko Zawiercia.. Po dłuższej analizie wydaje mi się jednak, że chyba lepszy bedzie internet radiowy... Mam w domu takie łącze.. Możecie mi powiedzieć na jakiej zasadzie podpiać laptopa do tego łącza?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: zDaleKi »

aeiouy pisze:chyba lepszy bedzie internet radiowy... Mam w domu takie łącze.. Możecie mi powiedzieć na jakiej zasadzie podpiać laptopa do tego łącza?
Proszę bardzo:
> Dzielenie internetu radiowego WiFi na dwa i więcej komputerów <
> Konfiguracja routerów do podziału łącza internetowego - tutorial z obrazkami by Jo_gurt <
> Jak najprościej skonfigurować router do podziału łącza internetowego <
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: bob »

aeiouy pisze:Po dłuższej analizie wydaje mi się jednak, że chyba lepszy bedzie internet radiowy...
:ok:
Co dokładnie masz to znaczy jaki sprzęt i usługę jakiego providera ?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: Jo_gurt »

aeiouy pisze:do ortografii nigdy jakoś nie przywiązywałam wiekszej uwgi.. no coż.. zawsze wolałam pisac po ang...
Nie ma sie co chwalic, ze sie nie zna ojczystego jezyka :getlost2:
rad74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-08, 20:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: rad74 »

Myślę nad kupnem bezprzewodowego modemu w iplusie do laptopa mozecie doradzic jaki wybrać

[ Dodano: 2008-05-08, 21:43 ]
myslałem nad modemem ICON 225 w technologi HSDPA 7,2 Mb/s- warto kupić :papa:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: zDaleKi »

rad74 pisze:Myślę nad kupnem bezprzewodowego modemu w iplusie do laptopa mozecie doradzic jaki wybrać
na początku napisz jakie laptop ma złącze. PCMCIA czy Express Card?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
rad74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-08, 20:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: rad74 »

laptop ma złącze Expres card

[ Dodano: 2008-05-09, 07:11 ]
to jest dell inspiron1526
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Jaki internet do laptopa?

Post autor: canidy »

A może coś takiego? Jest to modem na MiniPCI Express. W Twoim modelu jesta taka możliwość.
Sprawdź czy masz zamontowaną antenę oraz port SIM (pod baterią po prawej stronie). Jeżeli będziesz miał problem ze znalezieniem to poczytaj w podręczniku i poszukaj haseł SIM oraz WWAN.
ODPOWIEDZ