mobilny internet

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hellboyek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-05-12, 18:11
Lokalizacja: Sosnowiec

mobilny internet

Post autor: hellboyek »

Witam serdecznie

Wkrotce zamierzam zakupic internet bezprzewodowy proponowany przez naszych rodzimych operatorow komorkowych. Chodzi mi o najtanszy abonament (jesli sie nie myle to w zaleznosci od operatora to koszt od 48 do 60 zl) i nie mowie o internecie "na karte".

Nie bardzo jestem obeznany w temacie. Internet potrzebny bedzie mi tylko do przegladania stron. Nie bardzo wiem jaki modem zakupic. Otoz mam w komputerze wejscie Express Card no i oczywiscie USB. Oprocz ceny, czym roznia sie tego typu urzadzenia?

Nie wiem ktorego z operatorow wybrac. Porownyalem mapki zasiegu, jednak niewiele mi to daje. Najlepiej sprawdzic osobiscie. Jesli sie nie myle, to Era ma limit rzedu 500 mb, a pozostale sieci wieksze. Czym jeszcze roznia sie najtansze oferty i co jeszcze powinienem wiedziec? Na wiele pytan odpowiedzialo mi FAQ forum =)

Prosze o wszelkie pomocne informacje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: mobilny internet

Post autor: YaHooo »

hellboyek pisze:Nie bardzo wiem jaki modem zakupic. Otoz mam w komputerze wejscie Express Card no i oczywiscie USB.
Zatem domyślam się że to jest laptop. W takim razie osobiście polecałbym EC. Dlaczego? Mianowicie daje Ci to większą mobilność. Niestety te modemy są nieco droższe. Ale można do nich o ile się nie mylę w łatwy sposób antenę jak wybierzesz model ze złączem antenowym. Tylko moja rada jak będziesz szedł do salonu to weź tego laptopa i niech Ci to skonfigurują i pokażą, że na Twoim sprzęcie to będzie działać.
hellboyek pisze:Czym jeszcze roznia sie najtansze oferty i co jeszcze powinienem wiedziec?
Tak naprawdę to te oferty nie różnią się niczym. Każda oferuje dostęp do internetu z odpowiednim limitem. Najlepiej będzie jak zaopatrzysz się w telefon z 3g/HSDPA i kupisz po zdrapce każdego operatora i zobaczysz jak działa to u Ciebie w miejscu gdzie będziesz z tego najwięcej korzystać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
hellboyek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-05-12, 18:11
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: mobilny internet

Post autor: hellboyek »

Dysponuje nokia 6300 tyle, ze jedyne co moge, to sprawdzic blue connect... Chyba, ze ktos mi pomoze, ale to juz inna bajka =)

"Ale można do nich o ile się nie mylę w łatwy sposób antenę jak wybierzesz model ze złączem antenowym" - tzn? bo chyba zabraklo jednego slowa...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: mobilny internet

Post autor: YaHooo »

hellboyek pisze:tzn? bo chyba zabraklo jednego slowa...
Rzeczywiście miało być: można do nich podłączyć w łatwy sposób antenę jak wybierzesz model ze złączem antenowym.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
hellboyek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-05-12, 18:11
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: mobilny internet

Post autor: hellboyek »

antena, jesli dobrze rozumiem, moze powiekszyc zasieg? moze jakis link? :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: mobilny internet

Post autor: YaHooo »

Wszystko jest w naszym forumowym <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a>, ale mam dziś dobry dzień :) , więc proszę >Jak dobrać antenę do naszego modemu/telefonu? Budowa anten.< Od tego możesz zacząć.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ