Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: Andrzejz78 »

matek451, to na 3G bywa szybciej ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: matek451 »

A teraz im bliżej szczytu jest tak http://www.speedtest.net/my-result/3789534779 Na terenie obejmującym około 100km2 miasta Łodzi i przedmieścia od 3 lat działa tylko jeden BTS LTE1800Mobylandu i jeden UMTS900Aero2. UMTS2100 Plusa w tym rejonie nie uświadczysz. Brak nawet pozwoleń. W tym czasie inni operatorzy zbudowali od podstaw sieć LTE, Networks i zasięgiem biją "lidera LTE" :D na głowę . Ten teren to okolice węzła autostradowego Stryków, największego w Polsce. Mapa zasięgu Plusa/CP w tym rejonie to iluzja. Jak widać grupa Solorza dostała zadyszki, z nowymi BTS-ami w ostatnim czasie cieniutko.
Puma1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2014-09-02, 17:29
Lokalizacja: Janowice Duże

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: Puma1985 »

http://www.speedtest.net/my-result/3791970351
Teraz widzę że mieliście rację :)
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA PODPOWIEDZI
Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: ja.michal »

Puma1985, co się zmieniło, że takie osiągi? Zmieniłeś ustawienia anteny?
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: varico »

Tez jestem ciekaw.
Puma1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2014-09-02, 17:29
Lokalizacja: Janowice Duże

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: Puma1985 »

Cóż, wszystko byłoby pięknie ale niestety po pobraniu 60 GB danych Polsat wziął się za okradanie zasłaniając się regulaminem promocji którego w umowie nie ma i na oczy go nie widziałem... Przestrzegam przed Polsatem NIE BIERZCIE TEGO BADZIEWIA !!!!
Efekt: sygnał na poziomie -56 db a transfer? :
http://www.speedtest.net/my-result/3833010334
brak słów... przez 24 miesiące mogą robić co chcą a ja mogę według UOKiK im skoczyć, a płacić trzeba i to w najwyższym dostępnym abonamencie BEZ LIMITÓW ! :/
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: ja.michal »

Puma1985, no i masz bez limitu danych z limitem prędkości. ;)

Wiadomo było, że tak się to skończy. Brak limitów z niejasnościami w regulaminie niczego dobrego nie zwiastuje. Niektórzy narzekają na pozostałych operatorów z limitami, ale tam wiadomo co się dostaje.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: darekka »

Obadaj jeszcze ty testem http://www.lte-anbieter.info/test/lte-speedtest.php ponoć jest zoptymalizowany pod łącza mobilne.
U mnie Obrazek a wg.speeedtest.net Obrazek
darekka
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: Andrzejz78 »

darekka, najlepszym testem jest zassanie jakiejś większej paczki ftp://speedtest.tele2.net/ to wtedy bedziesz miał obraz realnej predkości internetu
Speedtesty nie są wiarygodne ale na forum można się nimi pochwalić ;)
Puma1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2014-09-02, 17:29
Lokalizacja: Janowice Duże

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: Puma1985 »

ja.michal pisze:Puma1985, co się zmieniło, że takie osiągi? Zmieniłeś ustawienia anteny?
Kupiłem antenę Sorensen 17db

Niestety sytuacja jeszcze się pogorszyła na chwilę obecną pracuję na modemie bez umowy z Biedronki, bo Polsat po przekroczeniu ruchu sieciowego wysokości 95GB założył lejek na 32kb i nie da się już z niego korzystać... Aż wstyd i 100zł jeszcze przez 2 lata... :/ To już ten z biedrony jest za 30 zł za miesiąc bez umowy i mogę zassać 80GB bez problemów... brak mi słów do tej naszej polsatowej polski... Okradają cię w biały dzień w białych rękawiczkach i to oni są na prawie a konsument w d...pie
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: onken »

Ta z Biedronki oferta działa chyba na T-mobile ?

Nie widzę na ich stronie oferty LTE i 80 GB danych... ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: YaHooo »

Puma1985 pisze:Cóż, wszystko byłoby pięknie ale niestety po pobraniu 60 GB danych Polsat wziął się za okradanie zasłaniając się regulaminem promocji którego w umowie nie ma i na oczy go nie widziałem...
Jeśli jesteś pewny, że nie pokazali Ci tego regulaminu podczas podpisywania umowy, to pisz reklamację albo idź do rzecznika praw konsumenta. Być może uda Ci się zerwać umowę bez ponoszenia kosztów jak Ci się nie podoba tak mocno.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Puma1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2014-09-02, 17:29
Lokalizacja: Janowice Duże

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: Puma1985 »

onken pisze:Ta z Biedronki oferta działa chyba na T-mobile ?

Nie widzę na ich stronie oferty LTE i 80 GB danych... ?
nie wiem, pokazuje mi zasięg tu biedronka 3.7G
Pisałem już że specjalista ze mnie żaden... :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: onken »

ok, ale skąd to 80 GB :) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: ja.michal »

YaHooo, nic to nie da. Podpisał, że dostał, zapoznał się i zaakceptował.
Puma1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2014-09-02, 17:29
Lokalizacja: Janowice Duże

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: Puma1985 »

onken pisze:ok, ale skąd to 80 GB :) ?
To nie czasy atari, usiądzie żona obejrzy coś, dzieci bajkę sobie pooglądają i dziennie 5 GB jak nic, a czasem nawet i ponad (nie używam torrentów emuli ani żadnych <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>).
Jakbym wg Polsatu potrzebował internetu tylko do facebooka lub sprawdzania skrzynki nie brałbym "bez limitu" za bezmała 90 zł miesięcznie bo za taką cenę jest wiele innych operatorów NIE ZŁODZIEI !
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:YaHooo, nic to nie da. Podpisał, że dostał, zapoznał się i zaakceptował.
W takim razie pozostaje tylko "płać i płacz".
Puma1985 pisze:To nie czasy atari, usiądzie żona obejrzy coś, dzieci bajkę sobie pooglądają i dziennie 5 GB jak nic,
I właśnie jeśli ktoś tak bardzo intensywnie korzysta z internetu i do tego dzieli na kilka osób branie internetu komórkowego jako zastępnika internetu stacjonarnego jest dla mnie wielką pomyłką. To są dwie zupełnie różne usługi i są przeznaczone do innych grup odbiorców. A to, że reklamy twierdzą inaczej to już inna sprawa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: wojteks »

YaHooo pisze:A to, że reklamy twierdzą inaczej to już inna sprawa.
Do wielu to nie dociera, 2 złote taniej to weźmy 3g/lte a potem płacz i zgrzytanie zębów.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: matek451 »

Zamiast oglądać reklamy czytajcie regulaminy, szczególnie te z Plusa/CP. Ale kto w dzisiejszych czasach to robi że o ich rozumieniu nie wspomnę. Do ludzi przemawiają tylko obrazki, czytanie wydaje się niepotrzebnym trudem.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: robertnik »

Np do mnie nie trafiają. Większości z tych zapisów nie rozumiem, muszę je analizować, sprawdzać z tabelą klauzul zabronionych, pytać po forach prawnych...
Pogratulować Koledze bystrości i biegłości w prawie.
Ostatnio(to już prawie 2 lata temu) podpisywałem umowę przedłużeniową z Netią, w której był zapis że jeśli Abonent nie zaingeruje na co najmniej 30 dni przed jej końcem to przedłuża się automatycznie na kolejne 12m-cy na dotychczasowych warunkach.
Przez ten czas UE wpisało taką politykę do klauzul zabronionych...
No można było nie podpisywać, wziąć gorszą Neostradę, choć nie wiem jakie tam były zapisy w umowie...
Tak czy siak pogratulować biegłości. Kolega prawnik praktykujący?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: matek451 »

W przypadku Power LTE nie było sensu zagłębiać się w jej regulamin. Po przeczytaniu punktów o FUP od razu ją zdyskwalifikowałem. Śmierdziało na kilometr, w CP regulamin zmienili po jednym dniu. Zapisy o FUP i 32kb/s były tak pokrętne że przeciętny użytkownik powinien się trzymać z daleka o ile regulamin przeczytał. Niestety ale większość uwierzyła w reklamy i zapewnienia konsultantów-kłamców i nawet ich nie widziała.Nie jestem prawnikiem ale zanim podpiszę umowę pobieram jej regulamin i analizuję. Posiłkuję się podobnie jak ty. Trwa to trochę ale umowę podpisuję świadomie lub ją odrzucam.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z transmisją LTE na antenach YAGI.PL

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze: Do wielu to nie dociera, 2 złote taniej to weźmy 3g/lte a potem płacz i zgrzytanie zębów.
Niestety taka prawda, a potem płacze, lamenty i żale na forum...
matek451 pisze:Zapisy o FUP i 32kb/s były tak pokrętne że przeciętny użytkownik powinien się trzymać z daleka o ile regulamin przeczytał.
Zwłaszcza, że nie ma jasnych wytycznych kiedy ma być stosowane. Może zostać zastosowane kiedy tylko Plusowi się podoba. Od takich rzeczy trzeba się trzymać z daleka. No chyba, że się nie przekracza limitów. Ale jeśli się z góry zakłada, że będzie się backupować internet albo dzielić na 10 urządzeń to delikatnie mówiąc jest to nieco naiwne, że nie dotknie nas FUP.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ