[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Jo_gurt pisze:Ja bym chciał jeszcze, żeby TNI wiedział jak używam SIMa pod Linuksem i te dane też zliczał
Wiesz to nie jest wcale bez sensu :) Jak się ma odpowiedni modem to jest to możliwe. Wyczytałem, że np. Huawei E630 ma taką opcję liczenia transferu oraz statystyk, więc nawet po zmianie systemu operacyjnego można liczyć poprawnie transfer, a dostęp do tych informacji realizowany jest poprzez komendy AT :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Jo_gurt »

YaHooo, to mnie zastrzeliłeś teraz ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Jo_gurt dlatego napisałem taką ciekawostkę :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

janek222 pisze: Myślę że da się zrobić ;) Osobiście nie widzę celu ale niech będzie :)
Już pisałem na ten temat:
Przeglądałem teraz oferty operatorów i zauważyłem jeden szczególik, który może powodować odchyłki:
niektórzy operatorzy sumują dane odebrane i wysłane dla danej sesji, a inni zliczają osobno pakiety wysłane i odebrane zaokrąglając każde z osobna do jednostki taryfikacyjnej i tak np. w skrajnym przypadku Ery - Opłata naliczana jest za każde rozpoczęte 100 kB, oddzielnie za dane wysłane i odebrane na poziomie protokołu internetowego (IP); 1kB= 1024B - czyli na start zużywamy 200kB, a nie 100kB.
jurekz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-28, 16:59
Lokalizacja: Dębica

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: jurekz »

Pokłony w podzięce za ten program.
Mam della E6400 z modułem GSM i iPlusa. Soft dellowy odinstalowałem na starcie bo nie dość że wielki jak kobyła, miesza się do wszytskiego to jeszcze nie pracuje jak powinien. I niestety nie potrafiłem ustawić połączenia do iPlusa. Potem rozgryzałem komendy AT i tak doszedłem tu.
Modem na dellu musi być zainicjowany - bez tego nie podejmie pracy (zapala się wtedy diodka na frontpanelu), inicjowanie jest jednokrotne ale trwa dosyć długo. Top_Netinfo można ustawić aby inicjował modem przed połączeniem ale nie bardzo ma to sens bo trzeba ustawić bardzo długi czas (który odlicza się za każdym połączeniem).
Ideałem było by inicjowanie modemu przy uruchamianiu programu - a takiej opcji niestety nie ma.
Czy mogę prosić o dopisanie takiej opcji?
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Pamoart pisze:Już pisałem na ten temat:
Przeglądałem teraz oferty operatorów i zauważyłem jeden szczególik, który może powodować odchyłki:
niektórzy operatorzy sumują dane odebrane i wysłane dla danej sesji, a inni zliczają osobno pakiety wysłane i odebrane zaokrąglając każde z osobna do jednostki taryfikacyjnej i tak np. w skrajnym przypadku Ery - Opłata naliczana jest za każde rozpoczęte 100 kB, oddzielnie za dane wysłane i odebrane na poziomie protokołu internetowego (IP); 1kB= 1024B - czyli na start zużywamy 200kB, a nie 100kB.
Możliwości programu można by rozbudowywać bez końca, pytanie tylko, czy Janek będzie chciał poświęcać na to aż tyle swojego czasu, oraz czy TNI nie stanie się z tego powodu wielką, ociężałą kobyłą.
Problem oddzielnego taryfikowania UL i DL można skutecznie ominąć przyjmując dwa razy wyższą od nominalnej wielkość pakietu taryfikacji.
Natomiast o wiele potrzebniejsze wydają mi się profile, o których pisał marens.
Sam w kraju używam na zmianę kilku kart różnych operatorów, a przy wyjeździe za granicę (tak, jak choćby teraz - jestem obecnie w Chorwacji), dochodzą następne. I za każdym razem przy zmianie karty wprowadza się nowe limity, a dotychczasowe obrachunki transferów trafiają do kosza.
Krzysztof
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zDaleKi »

Chris-Kr pisze:Natomiast o wiele potrzebniejsze wydają mi się profile, o których pisał marens.
Sam w kraju używam na zmianę kilku kart różnych operatorów, a przy wyjeździe za granicę (tak, jak choćby teraz - jestem obecnie w Chorwacji), dochodzą następne. I za każdym razem przy zmianie karty wprowadza się nowe limity, a dotychczasowe obrachunki transferów trafiają do kosza.
Ale to mozna ominac uruchamiajac TNI w nowym (innym) katalogu :)
O ile dobrze rozumiem problem.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

Chris-Kr pisze: Problem oddzielnego taryfikowania UL i DL można skutecznie ominąć przyjmując dwa razy wyższą od nominalnej wielkość pakietu taryfikacji.
Z matematyki to chyba nigdy za dobry nie byłeś.
razem przy zmianie karty wprowadza się nowe limity, a dotychczasowe obrachunki transferów trafiają do kosza.
Z kolei idąc twoim rozumowaniem, to przecież możesz sobie notować w pliku *.txt transfery z innych kart, potem ustalając nowy okres rozliczeniowy spisać ostatnią wartość z pliku, lub np. sprawdzić przy pomocy USSD. Tak w sumie to wszystkie transfery można przeliczać zresztą na +/- bo mniej więcej ile było to przeważnie się pamięta i nie potrzeba do tego żadnych profili.

Mam też problem techniczny, problem nie dotyczy TNI bezpośrednio, ale może w TNI jest opcja która mi pomoże, a której nie znam.
Jestem od pewnego czasu w zasięgu dwóch stacji BTS, wcześniej miałem słaby sygnał z jednej stacji, teraz doszedł sygnał z tej drugiej. Sygnał z tej drugiej stacji jest strasznie niestabilny w przeciągu ułamków sekund mam wartość maksymalną CSQ i minimalną, co się wiąże z ciągłym rozłączaniem modemu ponieważ tak wysoka wartość jest wyższa od tej słabej ale stabilnej stacji, czy jest jakiś sposób na zablokowanie BTSa tak jak to robi np. Net Monitor w telefonie, lub czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie niestabilnego BTSa? Może też jakaś wartość do ustawienia np. wartość CSQ sąsiedniej stacji musiałaby się utrzymywać przez zadany okres czasu żeby się na nią przełączyć?

[ Komentarz dodany przez: bob: 2009-06-29, 08:58 ]
Poprawa błędu.
Ostatnio zmieniony 2009-06-29, 07:57 przez Pamoart, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

BliSki pisze:Ale to mozna ominac uruchamiajac TNI w nowym (innym) katalogu :)
Nie wpadłem na to, ale ten sposób faktycznie może rozwiązywać problem.
Wypróbuję przy najbliższej zmianie operatora :)

[ Dodano: 2009-06-29, 11:47 ]
Pamoart pisze:Chris-Kr napisał/a:
Problem oddzielnego taryfikowania UL i DL można skutecznie ominąć przyjmując dwa razy wyższą od nominalnej wielkość pakietu taryfikacji.

Z matematyki to chyba nigdy za dobry nie byłeś.
Nie jest to aptekarska dokładność, ale zdaje egzamin.
Przy jednym połączeniu TNI nieco zaniży transfer, przy drugim zawyży, ale statystycznie wynik uzyskuje się mniej więcej zgodny z tym, co liczy operator.
Krzysztof
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

Chris-Kr pisze:Nie jest to aptekarska dokładność, ale zdaje egzamin.
Przy jednym połączeniu TNI nieco zaniży transfer, przy drugim zawyży, ale statystycznie wynik uzyskuje się mniej więcej zgodny z tym, co liczy operator.
Coś kompletnie mi się ta Twoja wersja nie klei, jeżeli przykładowo pobiorę z Netu plik który waży 300MB i na UL zużyję tylko pakiety negocjacyjne + inicjacyjny do pobrania tego pliku, to w rzeczywistości na UL mógłbym się zmieścić w 100kB, no może góra 300kB, rozliczając te wartości symetrycznie musiałbym naprawdę sporo wysyłać przy następnych połączeniach żeby to wyrównać. Z kolei jeżeli w danym okresie rozliczeniowym wysyłałem sporo np. zdjęć z wakacji, a w internecie otwierałem tylko witryny sporadycznie szala może się przesunąć znacznie w stronę UL i tak przykładowo w pierwszym przypadku zamiast mieć wartość 300,293MB będę miał wartość 600MB odchyłka wynosi 99,8%, to naprawdę sporo. Wiadomo też że częściej korzystamy z DL, stąd pojawił się przecież pomysł łącz asymetrycznych (ADSL, HSDPA)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Pamoart pisze:i tak przykładowo w pierwszym przypadku zamiast mieć wartość 300,293MB będę miał wartość 600MB odchyłka wynosi 99,8%, to naprawdę sporo.
A niby skąd ma się wziąć 600MB???
Jeśli 300,293 MB taryfikowane przez operatora co 100 KB (osobno UL i osobno DL) ztaryfikujesz łącznie co 200KB, to będziesz miał policzone za 300,4 MB, a nie za 600 MB!
Policz sobie przypadek z sumą transferu taką samą jak podałeś:

1. UL i DL liczone osobno:
DL=300,01 MB - po taryfikacji co 100KB -> 300,1 MB
UL=0,283 MB - po taryfikacji co 100 KB -> 0,3 MB
DL+UL=300,293 MB po odrębnej taryfikacji co 100 KB -> 300,4 MB

2. UL i DL liczone łącznie:
300,293 MB - po łącznej taryfikacji co 200 KB -> 300,4 MB

Czyli bez względu na to jak liczysz, czy osobno po 100 KB, czy łącznie po 200 KB, to wynik uzyskujesz dokładnie ten sam, a ewentualne odchyłki nie przekraczają 0,1 MB!
Krzysztof
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zDaleKi »

Chris-Kr pisze:Nie wpadłem na to, ale ten sposób faktycznie może rozwiązywać problem.
Wypróbuję przy najbliższej zmianie operatora
Czekamy zatem na rezultat testów ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
batee
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-06-29, 15:03
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: batee »

Fajny programik, ale mam problem, przy próbie włączenia komend AT dotyczących siły sygnału pojawia się komunikat "brak odpowiedzi modemu" co jest nie tak?
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: przemox.1 »

Można by można było dodać kody ekspresowe do ładowania pakietów internetowych :)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

BliSki pisze:Ale to mozna ominac uruchamiajac TNI w nowym (innym) katalogu :)
Dokładnie tak, to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie z którym nie powinno być problemów. Uwaga! Aby uruchomić program z innej lokalizacji należy najpierw go zamknąć. Dodatkowo można usunąć program z autostartu aby np. odruchowo nie nawiązać połączenia w innej kopii niż mamy zamiar.
batee pisze:przy próbie włączenia komend AT dotyczących siły sygnału pojawia się komunikat "brak odpowiedzi modemu" co jest nie tak?
Za mało danych aby pomóc. Jaki modem, jaka nazwa portu? Nazwę portu najlepiej skopiować.
jurekz pisze:Ideałem było by inicjowanie modemu przy uruchamianiu programu - a takiej opcji niestety nie ma.
Przed zainicjowaniem port do komend AT działa? Ile sekund się inicjuje?
przemox.1 pisze:Można by można było dodać kody ekspresowe do ładowania pakietów internetowych :)
Jakich brakuje?

PS. Widzę że oczekiwania rosną :) Niestety mam ograniczone możliwości. W najbliższym czasie postaram się spędzić trochę czasu przy TNI. Niestety rodzina zaczyna mi się buntować że program ważniejszy od niej i wcale się nie dziwię bo TNI zabiera mi sporo czasu, który mógłby być jej poświęcony. Ze względu na to a także na sytuację finansową prawdopodobnie dodam opcję dobrowolnych wpłat. Może to rozwiąże chociaż częściowo te problemy. Program oczywiście nadal będzie darmowy (freeware) i tego mam zamiar nie zmieniać.
Ostatnio zmieniony 2009-06-29, 22:18 przez janek222, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam
Janek
batee
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-06-29, 15:03
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: batee »

Modem ED77; COM8:Serial port Com8 dokładny komunikat to: nie otrzymano prawidłowej odpowiedzi portu
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

batee pisze:Modem ED77; COM8:Serial port Com8 dokładny komunikat to: nie otrzymano prawidłowej odpowiedzi portu
Ten port prawdopodobnie nie jest portem związanym z tym modemem. Z tego co pamiętam to ED77 nie ma specjalnego portu do komunikacji AT. Ze względu na to komunikacja AT może odbywać się tylko na porcie "modem", kiedy połączenie z internetem nie jest ustanowione.
Pozdrawiam
Janek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zDaleKi »

janek222 pisze:Dokładnie tak, to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie z którym nie powinno być problemów.
Co nie zmienia faktu, że można ewentualnie podpiąć statystyki pod wybrany APN?
Zmieniamy APN i mamy nowe statystyki. Co Ty na to Janek?

[ Dodano: 2009-06-29, 23:19 ]
janek222 pisze:Ze względu na to a także na sytuację finansową prawdopodobnie dodam opcję dobrowolnych wpłat.
Popieram :ok:
janek222 pisze:Program oczywiście nadal będzie darmowy (freeware) i tego mam zamiar nie zmieniać.
To się chwali :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

BliSki pisze:Zmieniamy APN i mamy nowe statystyki. Co Ty na to Janek?
Wydaje mi się że to nie jest dobry pomysł. Wyobrażam sobie usera, który żongluje ustawieniami i z dedykowanego APN zmienia sobie np. na "internet" mając nadzieję że coś będzie lepiej. Później patrzy a tu mu się statystyki posypały. Mógłby nawet nie wpaść że to od tego a jeżeli by wpadł to mógłby nie pomyśleć że jest to odwracalne.
Swoją drogą wolałbym nie duplikować statystyk, mogły by wyniknąć z tego jeszcze inne problemy - większość danych jest wczytywanych tylko podczas startu programu.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: bob »

janek222, a możliwe statystyki dla konkretnej karty sim z osobna?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

bob pisze:janek222, a możliwe statystyki dla konkretnej karty sim z osobna?
Myślałem o tym, niestety pomysł ma wady:
1. Gdy włącza się program podczas trwania połączenia. Jeżeli modem nie ma specjalnego portu do komunikacji AT to nie można odczytać numeru seryjnego karty SIM.
2. Niektóre modemy mogą nie obsługiwać komend pozwalających zidentyfikować kartę.
3. Gdyby pojawił się błąd podczas identyfikacji karty zaczynają być tworzone niepotrzebnie nowe statystyki lub program przestaje poprawnie funkcjonować.
4. Brak standardów (wbrew pozorom) co do komend AT.
5. Część użytkowników może nie chcieć aby tak się działo a zauważam że przebrnięcie przez wszystkie ustawienia i ich interpretacja to nie dla wszystkich takie łatwe zadanie.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: bob »

janek222, dzięki za wyjaśnienie. :)
janek222 pisze:Niektóre modemy mogą nie obsługiwać komend pozwalających zidentyfikować kartę.
A jeszcze jedno czy orientujesz się jak jest z Option GE0301?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

bob pisze:A jeszcze jedno czy orientujesz się jak jest z Option GE0301?
Nie znam komendy, AT+CGSN zwraca tylko IMEI i SN o ile się nie mylę ale modemu a nie karty SIM. Jak znasz lub ktoś zna komendę to mogę sprawdzić.
Ostatnio zmieniony 2009-06-29, 23:07 przez janek222, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Janek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zDaleKi »

janek222 pisze: Wydaje mi się że to nie jest dobry pomysł. Wyobrażam sobie usera, który żongluje ustawieniami i z dedykowanego APN
Masz racje, faktycznie nie jest to dobry pomysl.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: bob »

janek222 pisze:Jak znasz lub ktoś zna komendę to mogę sprawdzić.
Jak znajdę coś to podam. :)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Jest komenda AT+CIMI podająca w moim przypadku kod operatora z fragmentami SN karty SIM (to pewnie przypadek) i czymś jeszcze.
AT+CIMI zwraza kod IMSI zapisany na karcie SIM ale co to za kod to jeszcze nie wiem.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: bob »

janek222 pisze:Jest komenda AT+CIMI podająca w moim przypadku kod operatora z fragmentami SN karty SIM
Tu teraz nie sprawdzę. Ale zainteresuję się tym bo może zrobić coś takiego w postaci patcha do programu dla wybranych modemów... :?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

AT+CIMI daje IMSI - unikalny numer przypisany do każdej karty SIM.
bob pisze:może zrobić coś takiego w postaci patcha do programu dla wybranych modemów...
Do tej pory starałem się unikać rozbieżności między modemami. Obawiam się jeszcze tylko stabilności rozwiązania, czy aby nie będzie sytuacji, kiedy to zadziała nie tak jak byśmy tego chcieli.
Aby to można było ładnie (od strony kodu) zaimplementować będzie trzeba restartować program przy wymianie karty SIM.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: bob »

janek222 pisze:Obawiam się jeszcze tylko stabilności rozwiązania,
janek222 pisze:Aby to można było ładnie (od strony kodu) zaimplementować będzie trzeba restartować program przy wymianie karty SIM.
Ewentualnie jakąś alfę na testy podstawić z ostrzeżeniem. Oczywiście to luźny pomysł bo wiadomo, że takie eksperymenty wymagają czasu i pracy a tego pierwszego zawsze mało.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

bob pisze:jakąś alfę na testy podstawić z ostrzeżeniem
OK, jak tylko coś w tej kwestii zrobię to od razu daję znać.
Pozdrawiam
Janek
Zablokowany