Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

moher pisze:Co nie zmienia faktu, że narzędzia "do pingowania" są legalne i naciski można spokojnie przekierować do /dev/null.
Ale już użycie do ciągłego pingowania już może służyć przeprowadzeniu ataku DDOS.
I myślę, że nie byłoby większego problemu z właśnie takim zakwalifikowaniem programu, który natychmiast po nawiązaniu połączenia z internetem zaczyna w ciągły sposób atakować jakiś serwer strumieniem pingów.
Przecież niech będzie 1000 użytkowników każdy da pakiey 100b i już można to podciągnąć pod próbę ataku DDOS ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: moher »

YaHooo pisze:Przecież niech będzie 1000 użytkowników każdy da pakiey 100b i już można to podciągnąć pod próbę ataku DDOS
I to jest wina autora programu? Nie chciałbym być producentem noży, już dawno siedziałbym w więzieniu.
YaHooo pisze:Ale już użycie do ciągłego pingowania już może służyć przeprowadzeniu ataku DDOS.
Linuksowy ping też domyślnie działa aż do momentu przerwania przez użytkownika - zdelegalizować.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

moher pisze:A ta opcja "wymuś HxSPA" nie działa właśnie w ten sposób?
Tutaj jest jedna, zasadnicza różnica: funkcję "Wymuś HSxPA" użytkownik musi każdorazowo świadomie uruchomić (podobnie jak pinga), natomiast funkcja którą dyskutujemy, raz uruchomiona, później już działa sama, z automatu.
W praktyce oznacza to, że użytkownik programu raz ustawi ciągłe pingowanie i o nim zapomni. A program już sam będzie pingował "do końca świata i jeden dzień dłużej", bez względu na to czy jest to potrzebne, czy nie.
Przed chwilą sprawdziłem, że pingowanie wywołane funkcją "Wymuś HSxPA" jest kontynuowane także po przerwaniu, a następnie ponownym nawiązaniu połączenia.
Zakończenie działania tej funkcji następuje dopiero w momencie zamknięcia TNI i jej ponowne uruchomienie (3 kliknięcia) jest potrzebne tylko wtedy, gdy ponownie uruchamiamy TNI.
Krzysztof
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: TheArt »

Witam, program działa, jak ustawić żeby wznawiał połączenie od razu a nie czekał minutę.
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: moher »

Chris-Kr pisze:świadomie uruchomić
Jaka część zwykłych użytkowników będzie miała pojęcie co tak naprawdę robi?

To Twoja decycja czy dodasz konkretną opcję czy nie, ale ustawienie automatycznego pingowania (podanie ip/hosta, wielkości pakietu czy interwału) jest tak samo świadome (a może nawet bardziej, bo nie maskuje pinga pod inną nazwą, nie jestem pewny czy jest to wyjaśnione) jak opcja "wymuś HxSPA".
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

moher pisze:To Twoja decycja czy dodasz konkretną opcję czy nie
Nie moja, lecz Autora programu.
ustawienie automatycznego pingowania (podanie ip/hosta, wielkości pakietu czy interwału) jest tak samo świadome (a może nawet bardziej, bo nie maskuje pinga pod inną nazwą, nie jestem pewny czy jest to wyjaśnione) jak opcja "wymuś HxSPA".
Przy funkcji "Wymuś HSxPA" też trzeba podać adres IP, nazwy hosta nie można podać.
Dodane: Właśnie zauważyłem, że jednak można podać nazwę hosta zamiast adresu IP.

Ale wciąż nie rozwiązany pozostaje problem, o ktorym pisałem w poprzednim poście:
użytkownik programu raz ustawi ciągłe pingowanie i o nim zapomni. A program już sam będzie pingował "do końca świata i jeden dzień dłużej", bez względu na to czy jest to potrzebne, czy nie.
Jedyna nadzieja pozostaje w tym, że się w końcu zorientuje, że gdzieś mu megabajty z konta znikają ;)
Ostatnio zmieniony 2011-11-26, 15:30 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: moher »

Chris-Kr pisze:Nie moja, lecz Autora programu.
Sorry, kolor nicka mnie zmylił.
Chris-Kr pisze:Przy funkcji "Wymuś HSxPA" też trzeba podać adres IP, nazwy hosta nie można podać.
A czy jest w jakiś sposób wyjaśnione, że ta opcja to ping?
Chris-Kr pisze:Jedyna nadzieja pozostaje w tym, że się w końcu zorientuje, że gdzieś mu megabajty z konta znikają
Jeśli TNI ma ikonkę w trayu można dodać jakiś element/zmianiać ikonkę w momencie kiedy automatyczny ping jest włączony (i dodać dymek z ostrzeżeniem po najechaniu kursorem).
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

TheArt pisze:Witam, program działa, jak ustawić żeby wznawiał połączenie od razu a nie czekał minutę.
Ustawić to się nie da, ale być może Autor dałby ewentualnie radę skrócić nieco ten czas przez zmiany w programie.
Może to być trudne, bo w systemie są pewne stałe czasowe (czasy oczekiwania na odpowiedź modemu), których przeskoczyć się nie da.
Ale w tej sprawie wypowiedzieć się musi Autor programu.
Krzysztof
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: TheArt »

Modemy nie mają ograniczeń co do wznawiania połączenia, ręcznie można robić to od razu. W obecnym stanie program jest nieprzydatny w przypadku korzystania z pobierań z serwisów typu rs, hf gdyż bez natychmiastowego wznowienia połączenia (do 10-15 sekund) pobieranie jest anulowane i rozpoczyna się od nowa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

moher pisze:I to jest wina autora programu? Nie chciałbym być producentem noży, już dawno siedziałbym w więzieniu.
Nikt tu nie mówi o nożach.
moher pisze: Linuksowy ping też domyślnie działa aż do momentu przerwania przez użytkownika - zdelegalizować.
Nie mówię zdelegalizować, ale tak się składa (nie chcę wchodzić w szczegóły), ale znam przypadki kiedy to autor programu musiał chodzić do sądu i się gęsto tłumaczyć, bo użytkownik narozrabiał za pomocą jego programu. Więc nie jest dokładnie tak jak mówisz i się mylisz, gdyż na autorze też pozostaje wina za umożliwienie użytkownikowi dokonania przestępstwa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

TheArt pisze:W obecnym stanie program jest nieprzydatny w przypadku korzystania z pobierań z serwisów typu rs, hf gdyż bez natychmiastowego wznowienia połączenia (do 10-15 sekund) pobieranie jest anulowane i rozpoczyna się od nowa.
Obawiam się, że w tej sytuacji chyba wszystkie menadżery połączeń będą dla Ciebie nieprzydatne.
Ja chyba na palcach jednej ręki mógłbym policzyć przypadki gdy mi zerwało połączenie, więc jeśli Tobie się to tak często przydarza, to powinieneś raczej ustalić przyczynę zerwań, a nie domagać się modyfikowania programu pod swoje dość nietypowe potrzeby.
Jeśli masz bardzo słaby sygnał, to zapewne powinieneś pomyśleć o zewnętrznej antenie.
Jaką moc sygnału wyświetla Ci TNI?
Krzysztof
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

Ale połączenie w UMTS przecież naprawdę trudno zerwać. Jeżeli modem chwilowo traci zasięg to nie wywala całego połączenia tylko zawiesza chwilowo transmisje. Jeżeli tak się dzieje to coś masz z modemem albo praktycznie nie masz zasięgu.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: zDaleKi »

Chris-Kr pisze:Natomiast jeśli zwykłym "myszkoklikaczom" udostępni się funkcję pingowania bez ich udziału, a często nawet bez ich świadomości, może to doprowadzić do awantury.
Wielu administratorów serwerów jest uczulonych na pingi i wyłącza u siebie odpowiedzi na pinga. Jeśli ciągłe pingowanie stanie się nagminne, to większość adminów wyłączy u siebie odpowiedzi na pinga i w ten sposób wylejemy dziecko wraz z kąpielą.
Przyłącze się do takiej opinii.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

Witam,

tak się właśnie przyglądam całej tej dyskusji o pingach. Osobiście uważam że należy umożliwić korzystanie z tej opcji skoro komuś jest to potrzebne i ułatwia życie. Skoro pojawia się kwestia nieświadomych nadużyć to czy nie prościej by było gdyby ta opcja była wprost opisana i po prostu resetowana przy każdym wyjściu z programu (podobnie jak opcja wyłącz komputer o godzinie)? Wtedy przed połączeniem ten komu to potrzebne zaznaczał by sobie tą opcję i tyle, ewentualnie w okienku połącz dodać opcję coś w rodzaju połącz z pingiem.

Pozdrawiam
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

unpublished pisze:Skoro pojawia się kwestia nieświadomych nadużyć to czy nie prościej by było gdyby ta opcja była wprost opisana i po prostu resetowana przy każdym wyjściu z programu (podobnie jak opcja wyłącz komputer o godzinie)?
Więc właśnie do tej pory tak było. Funkcja pingowania była aktywna tak długo, dopóki TNI nie został zamknięty. Co więcej, nawet w przypadku ponownego nawiązania połączenia, pingowanie dalej działało, jeśli tylko TNI nie zostało zamknięte w międzyczasie.
Krzysztof
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: viktor »

Chris-Kr pisze: Więc właśnie do tej pory tak było. Funkcja pingowania była aktywna tak długo, dopóki TNI nie został zamknięty. Co więcej, nawet w przypadku ponownego nawiązania połączenia, pingowanie dalej działało, jeśli tylko TNI nie zostało zamknięte w międzyczasie.
Zgadzam się z wypowiedzią BliSki,Chris-Kr, YaHooo w tym temacie. Często korzystam z Funkcji pingowania i nie stanowi dla mnie problemu włączenie czy też wyłączenie tej Funkcji. Doceniam i szacunek dla Autora że można z niej korzystać. Jestem za pozostawieniem obecnego stanu natomiast jestem przeciwny opcji automatycznej. Po za tym nie może być tak aby jedna osoba wymuszała na Autorze oprogramowania dokonywania zmian nie zgodnych z literą prawa.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2011-11-27, 15:26 ]
Poprawiłem cytowanie.
Ostatnio zmieniony 2011-11-27, 15:26 przez viktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: moher »

viktor pisze:nie zgodnych z literą prawa
Podasz jakieś szczegóły, czy tylko Ci się wydaje, że jest tak jak myślisz? Poza tym nikt na nikim niczego nie wymusza, każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania na ten temat.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

Po za tym nie może być tak aby jedna osoba wymuszała na Autorze oprogramowania dokonywania zmian nie zgodnych z literą prawa.
Pozwij mnie skoro "wymuszam na autorze dokonywanie zmian" :rotfl: Po pierwsze zanim napiszesz taką głupotę, to przeczytaj dokładnie jeszcze raz ostatnie strony i pokaż gdzie tu jest WYMUSZENIE, bo ja tutaj widzę tylko sugestię dotyczącą funkcjonalności, która została z resztą dokonana. Zostało też napisane, że nie będę nalegał, jeżeli funkcja ta zostanie usunięta ze względu na jej kontrowersyjność. Więc proszę tutaj bez pomówień i zakrzywiania rzeczywistości. No i na końcu - pokaż mi paragraf skoro sądzisz, że jest to niezgodne z literą prawa.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: zDaleKi »

Panowie, tylko spokojnie. :cfaniak:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

TNI 3.59h (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Plik programu top_netinfo.exe należy zastąpić plikiem z archiwum, w tym czasie program musi być wyłączony.

Zmiany:
1. Usunięto: Ustawienia -> Start programu -> Automatyczne pingowanie
2. Dodano: menu górne -> Sieć -> Włącz pingowanie
3. Umożliwiono zmianę czasu po rozłączeniu przed automatycznym połączeniem:
Ustawienia -> Start programu -> Próbuj automatycznie połączyć...
Pozdrawiam
Janek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: zDaleKi »

janek222 pisze:Zmiany:
1. Usunięto: Ustawienia -> Start programu -> Automatyczne pingowanie
:ok: Myślę, że dobrze :]
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: ezaq »

janek222 pisze:TNI 3.59h (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
W linku jest nadal wersja 3.59g.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

ezaq pisze:W linku jest nadal wersja 3.59g.
Dzięki za zwrócenie uwagi, już zmieniłem.

[ Dodano: 2011-11-27, 17:48 ]
Może być tak, że przeglądarka zapisuje plik z własnego cache a nie ściąga go z internetu, mam nadzieję że ten skrót pomoże:
http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip?1
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

OT: Pobieranie plików z cache przeglądarki

Post autor: Chris-Kr »

Czy na pokładzie jest ktoś, kto zna się na przeglądarkach?
ezaq pisze:W linku jest nadal wersja 3.59g.
Ja też ściągnąłem starą wersją TNI.
I także później, gdy na serwerze już na pewno była nowa wersja programu, to mój Firefox za każdym razem "ściągał" starą wersję, oczywiście pobierając ją z cache'a.
Kilkakrotnie spotkałem się z takim efektem, ale po raz pierwszy mi się to zdarzyło przy pobieraniu pliku archiwum TNI, chociaż takich plików ściągnąłem już chyba setki, czasami w odstępie kilku minut jeden od drugiego.
Czy ktoś się orientuje, od czego to zależy, czy przeglądarka pobierze plik z serwera, czy z pamięci cache?
Wiem, że widok strony WWW można odświeżyć skrótem [Ctrl+R], ale czy jest sposób by to samo zrobić z plikiem pobieranym z linku?
Krzysztof
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: yaro11 »

Zastanawiam się,czy odświeżenie listy modemów w TNI przyniosło by jakiś pożytek?
Lista modemów,które się tam znajdują powoli już chyba staje się nieaktualna.Może umieszczenie na liście nowszych modemów i dopasowanie do nich odpowiednich komend dało by jakieś wymierne korzyści użytkownikom?
Nie znam się na tym i może to nic nie da,ale od tak sobie taka propozycja do autora TNI. :P
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

viktor pisze:Często korzystam z Funkcji pingowania i nie stanowi dla mnie problemu włączenie czy też wyłączenie tej Funkcji.
Moim zdaniem jeśli ktoś chce mieć automatyczne pingowanie niech sobie napisze bata o treści:

Kod: Zaznacz cały

ping 74.125.39.105  -t -l 100 
Wrzuci to do autostartu i sprawa z głowy. Pingi zaczną iść nawet jeśli bat będzie uruchomiony przy rozłączonym internecie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: OT: Pobieranie plików z cache przeglądarki

Post autor: TheArt »

Chris-Kr pisze:Czy ktoś się orientuje, od czego to zależy, czy przeglądarka pobierze plik z serwera, czy z pamięci cache?
Usuń cache przeglądarki bądź użyj pobierania bezpośrednio wspomagaczem pobierania.
Awatar użytkownika
3k12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-11-20, 19:50
Lokalizacja: Wwa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: 3k12 »

CTRL+F5 odświeża stronę i cache przeglądarki
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

3k12 pisze:CTRL+F5 odświeża stronę i cache przeglądarki
U mnie na FF zadziałało od razu bez odświeżania. A mam inny pomysł, może to proxy operatora internetowego?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: yaro11 »

A co z TNI? ;)
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ