iPlus kilka pytań

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: bob »

daniel333x pisze:jeśli jest się w pobliżu dwóch BTS, to można liczyć na stabilność połączenia?
Przeczytaj to uważnie:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=5736
xiexie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-10, 11:57

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: xiexie »

Witam :)

Szukam i szukam, ale chyba się już pogubiłam w tym fachowym słownictwie, a chciałabym wiedzieć czy download wysokości ok 367 kbps (mierzone za pomocą programu Speedtest.net.pl - odnaleziony na tym forum) to dobra prędkość jak na korzystanie z UMTS (chmurka na ekranie telefonu jest!) czy powinna być większa?
Pomocniczo:
Telefon SE k800i (GPRS i UMTS)
wykupiona usługa iPlus za 60 zeta miesięcznie, ale ta gdzie telefon robi za modem.
Łączę się z PC zarówno za pomocą kabla USB (dołączony był do telefonu już przy zakupie + płytka z której ściągnęłam sterowniki), jak i przez BT (kupiony w sklepie jakiś Dong - 1 MG). Korzystam z internetu w Warszawie, Służew więc chyba powinna być w zasięgu UMTS (i jak już pisałam chmurka jest).
Na stronie iPlus przeczytałam, że w przypadku tej usługi i wykorzystania telefonu jako modemu z usługi iPlus korzystasz w ramach stałej opłaty miesięcznej niezależnej od ilości wysłanych lub odebranych danych
Czy to oznacza, że nie obowiązuje mnie limit 1GB, o którym wyczytałam, że jest przy opłacie 60 zeta (4GB - 110 zeta)?

Proszę o pomoc czy przy takich danych mogę wyciągnąć więcej i jak to zrobić?
Druga rzecz - jeśli nie i jest to problem samego iPlusa to czy zasadne będzie napisanie reklamacji w związku z zapewniem mnie przez konsultanta w salonie, że prędkość połączenia zależy tylko i wyłącznie od posiadanego telefonu i tego w jaką technologię jest on wyposażony (GPRS, EDGE czy UMTS itd).
A i jeszcze jedno. Do niedawna korzystałam z SE k700i jako modemu. Prędkością się nie przejmowałam, bo przy GPRS nie mogłam grymasić. Teraz tylko podmieniłam telefony, niczego nie zmieniając w ustawieniach. Komputer widzi (a raczej widział - bo już wyrzuciłam ten k700i nie odpalam w nim BT) oba telefony. Czy powinna dokonać jakiś szczególnych zabiegów, żeby mieć pewność, że korzystam tylko z k800i.
Po najechaniu na ikonkę połączeń telefonicznych i sieciowych mam 115,2 (jednostek nie pamietam, ale myślę, że wiecie o czym mówię) problem w tym, że to samo dokładnie pokazywało się przy korzystaniu z k700i i tylko z GPRS. Czy to ma jakieś znaczenie jeśli idzie o prędkość?

A i gdzie znaleźć kurs obrazkowy połaczeń USB, BT, ale dla Windows2000 professional. Znalazłam tylko ten dla XP, a on się różni nieco od tego co wyświetla mój komp. Jako zupełny "lajkonik" w te klocki nie bardzo mogę się połapać.

Pozdrawiam serdecznie i dzięki z góry.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Sundance_kid »

xiexie pisze:Czy to oznacza, że nie obowiązuje mnie limit 1GB, o którym wyczytałam, że jest przy opłacie 60 zeta (4GB - 110 zeta)?
Obowiązuje. Po limicie prędkość spadnie ale nadal będziesz mógła z niego korzystać bez zadnych dodatkowych kosztów.
xiexie pisze:download wysokości ok 367 kbps
Dobra prędkość o ile jest prawdziwa :] Zainstaluj np NetMetera i zobacz czy dane sie pokryją, przy okazji bedziesz miała licznik wysłanych i odebranych danych.
xiexie pisze:że prędkość połączenia zależy tylko i wyłącznie od posiadanego telefonu i tego w jaką technologię jest on wyposażony (GPRS, EDGE czy UMTS itd).
Od odległości od nadajnika, jego przeciążenia. Plus jeszcze w przypadku niektórych urządzeń klasa.
xiexie pisze:Czy powinna dokonać jakiś szczególnych zabiegów, żeby mieć pewność, że korzystam tylko z k800i.
Nie. Skoro tylko k800i ma właczony BT to jak z innych może korzystać? Poza tym we właściwościach połączenia masz wybrany modem.
xiexie pisze:Po najechaniu na ikonkę połączeń telefonicznych i sieciowych mam 115,2
Prędkość portu. Nie ma większego znaczenia.
xiexie pisze:A i gdzie znaleźć kurs obrazkowy połaczeń USB, BT, ale dla Windows2000 professional.
Chodzi Ci o dialup? Z tego co pamiętam rózni sie tylko początkiem. Poszukaj tam połączenia przez modem. A reszta jest bardzo podobna.
xiexie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-10, 11:57

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: xiexie »

Sundance_kid pisze:
xiexie pisze:Czy to oznacza, że nie obowiązuje mnie limit 1GB, o którym wyczytałam, że jest przy opłacie 60 zeta (4GB - 110 zeta)?
Obowiązuje. Po limicie prędkość spadnie ale nadal będziesz mógła z niego korzystać bez zadnych dodatkowych kosztów.
Czy korzystanie z internetu sporadycznie (weekendy i ew. czasami wieczorem no powiedzmy, że jakieś 5 godzin, bez ściągania mp3, filmów itp. tylko przegladanie stron np. bez kabli :hurra: szybko wyczerpuje ten limit? I może lepiej wybrać inny rodzaj połączenia - zależy mi na tym, żebym mogła w każdej chwili się wypisać co daje właśnie opcja z telefonem jako modem. A może macie lepsze rozwiązanie :)
xiexie pisze:download wysokości ok 367 kbps
Dobra prędkość o ile jest prawdziwa :] Zainstaluj np NetMetera i zobacz czy dane sie pokryją, przy okazji bedziesz miała licznik wysłanych i odebranych danych.
A wiesz, że mam i ten NetMeter, ale teraz nie pamiętam danych (piszę z innego kompa z innym podłączeniem do neta). Coś było 5 ale co to nie pamietam. Sprawdzę i postaram się jutro wpisać.
xiexie pisze:że prędkość połączenia zależy tylko i wyłącznie od posiadanego telefonu i tego w jaką technologię jest on wyposażony (GPRS, EDGE czy UMTS itd).
Od odległości od nadajnika, jego przeciążenia. Plus jeszcze w przypadku niektórych urządzeń klasa.
Klasa urządzeń? Czyli co? Rodzaj telefonu? Czy nadajników Plusa?
xiexie pisze:Czy powinna dokonać jakiś szczególnych zabiegów, żeby mieć pewność, że korzystam tylko z k800i.
Nie. Skoro tylko k800i ma właczony BT to jak z innych może korzystać? Poza tym we właściwościach połączenia masz wybrany modem.
xiexie pisze:Po najechaniu na ikonkę połączeń telefonicznych i sieciowych mam 115,2
Prędkość portu. Nie ma większego znaczenia.
xiexie pisze:A i gdzie znaleźć kurs obrazkowy połaczeń USB, BT, ale dla Windows2000 professional.
Chodzi Ci o dialup? Z tego co pamiętam rózni sie tylko początkiem. Poszukaj tam połączenia przez modem. A reszta jest bardzo podobna.
Ok :) muszę sobie to wydrukować i jeszcze raz przejrzeć krok po kroku.

I bardzo dziękuję za pomoc.
Może powinnam była wybrać zamiast SE k800i Nokie 6120 (była w tej samej cenie przy przedłużaniu umowy). Prosiłam o telefon z jak najlepszym dostępem do netu i jak najszybszym i facet w salonie firmowym plusa dał mi właśnie "Eryka". Pytałam też o tę Nokię, ale z rozmowy wyszło, że działa ona w tej samej technologii 3G, natomiast ma słabszą baterię i słabszy aparat (tylko 2 Mpix, a nie 3,2 jak ma SE) i nie ma tego czy owego (np. pamięci kodów). No to skoro ta sama technologia i jeszcze słabsza w innych opcjach to wzięłam SE k800i. I chyba zrobiono mnie w bambuku :klnie: . Nokia ma 3.5G czyli jest lepsza. Ma EDGE czego nie ma SE i co powoduje spadek prędkości do GPRS, tam gdzie nie ma UMTS (tak tylko "spadło" by do EDGE). O tym, że EDGE niet dowiedziałam się juz po zakupie telefonu. Poszłam na skargę do salonu a facet mi na to, że przecież nie pytałam o to czy ma czy nie. A jak nie pytałam to on mi tego nie powiedział. Niby słusznie, ale skoro pytam o najlepszy dostęp do netu i mówiłam, że mam wykupionego iPlusa i telefon jako modem to chyba po to by korzystać z niego nie tylko w jednym miejscu. Samo hasło EDGE czy UMTS nie musi mi nic mówić.
Zapomniał też dodać, że wiele rzeczy w Nokii można po prostu dograć.

Wiem, że to może nie jest wątek o samych telefonach, ale nowego już nie będę zakładać.
Czy to podchodzi pod nierzetelną informację handlową i czy jest sens składania reklamacji?
Od zakupu minął miesiąc, ale o tym, że Nokia ma wyższą klasę dowiedziałam się dwa dni temu.
Ostatnio zmieniony 2008-03-17, 15:56 przez xiexie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Sundance_kid »

xiexie pisze:Klasa urządzeń? Czyli co? Rodzaj telefonu?
Np Nokia 6021 ma EDGE ale tylko klasę 6. Więc wyciągnie maxymalnie 177 kb/s. A Nokia 6230 ma Class 10i wyciagnie 236.8 kbps. Teoretycznie.
xiexie pisze:Może powinnam była wybrać zamiast SE k800i Nokie 6120
Powinnas głównie z tego powodu, że k800i ma tylko GPRS i UMTS a 6120 ma GPRS, EDGE, UMTS i HSDPA.
Czy to podchodzi pod nierzetelną informację handlową i czy jest sens składania reklamacji?
Ciężko bedzie. Poszukaj na forum, było kilka takich spraw.
xiexie pisze:Czy korzystanie z internetu sporadycznie
Powinno wystarczyć. Zresztą po limicie w Plusie da sie bezproblemowo korzystać. Tylko wiecej cierpliwości trzeba :]. Poza tym Plus daje mozliwośc dokupienia pakietu który przywraca normalna prędkość.

A co do telefonu to w ostateczności mozesz go sprzedać, dołozyć stówkę z hakiem i kupić np tą Nokię.
xiexie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-10, 11:57

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: xiexie »

Wielkie dzięki. :) Poszukam.
Świnie :klnie: Miał być najlepszy, a jest średni :zly:

[ Dodano: 2008-03-17, 16:59 ]
Sprzedać mówisz? A ktoś by go kupił? I za ile?
Ostatnio zmieniony 2008-03-17, 16:58 przez xiexie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Jaco »

Polecam Nokię 6230 którą osobiście używałem i nie ma z nią żadnych problemów. :cfaniak:

[ Dodano: 2008-03-17, 17:02 ]
xiexie pisze:Sprzedać mówisz? A ktoś by go kupił? I za ile?
Jeśli to nowy fon spróbuj zamiany w komisie na opisywane przez nas.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Sundance_kid »

Sprzedać mówisz? A ktoś by go kupił? I za ile?
Alledrogo np. A nówka jest za 5 stów. Ewentualnie komisy ale tam to mniej dostaniesz?
xiexie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-10, 11:57

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: xiexie »

Sundance_kid pisze:Alledrogo np. A nówka jest za 5 stów. Ewentualnie komisy ale tam to mniej dostaniesz?
Wielkie dzięki.

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-03-19, 22:14 ]
Nie stosuj podwójnych cytatów. :nienie:
Ostatnio zmieniony 2008-03-19, 22:14 przez xiexie, łącznie zmieniany 1 raz.
krzys

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: krzys »

Witam,

Osobiście potrzebowałem jakiegoś rozwiązania do korzystania z Internetu popołudniami w w weekendy.

Padło na iPlus 60 karta (umowa na 12 miesięcy bez modemu, limit danych 1GB).

Kupiłem modem Option Globetrotter 3G QUAD (UMTS/GRPS).

Jestem w zasięgu UMTSa (siła sygnału UMTS - 20%, siła sygnału GRPS - 60%; zatem ustawiłem sobie obsługę 'UMTS only', żeby mi nie przeskakiwało pomiędzy UMTS a GPRS) . Teoretyczne prędkości dla UMTS z wykorzystaniem tego modemu to 384kbps/128kbps.

Wyniki osiągane na speedtest.pl: 359kbps/59kbps.

Niemniej jednak stało się - przekroczyłem limit danych 1GB.

Najpierw otrzymałem smsa na SIMa z iPlusem:
"Uwaga, wkrotce nastapi obnizenie predkosci transmisji. Pozostalo ponizej 50 MB, wiecej na www.iplus.pl.

Następnie:
"Uwaga, predkosc transmisji zostala obnizona. Zwieksz predkosc, zamow dodatkowe MB."

Spostrzeszenia po ograniczeniu:

1. Nadal używam technologii UMTS - myślałem, że po ograniczeniu zostanie zmieniona technologia z UMTS na GPRS i tyle a tu niespodzianka - mam nadal UMTS.

2. Wyniki osiągane na speedtest.pl: 30kbps/59kbps - wydawało mi się również,, że ograniczenie będzie dotyczyło downspeed i upspeed a tu kolejna niespodzianka - ograniczenie dotyczy tylko pobieranych danych.


PS. Ogólnie jestem w miarę zadowolony. Ciekawe jak będzie dalej ...

Pozdrawiam
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Engelbert »

krzys pisze:Nadal używam technologii UMTS - myślałem, że po ograniczeniu zostanie zmieniona technologia z UMTS na GPRS i tyle a tu niespodzianka - mam nadal UMTS
To standard. Ograniczenie dot. prędkości, a nie tego, że nie można się zalogować do stacji obsługującej 3G. Pokutuje przekazywanie dosyć uproszczonej informacji w punktach.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Blido »

krzys pisze:Wyniki osiągane na speedtest.pl: 30kbps/59kbps - wydawało mi się również,, że ograniczenie będzie dotyczyło downspeed i upspeed a tu kolejna niespodzianka - ograniczenie dotyczy tylko pobieranych danych.
Kiedyś wygooglowałem, że podobno ograniczenie UL w internecie komórkowym jest technicznie niemożliwe, tylko dlatego masz normalny uplink, to nie żaden prezent od operatora.
krzys pisze:PS. Ogólnie jestem w miarę zadowolony. Ciekawe jak będzie dalej ...
Podziwiam twój optymizm. Kiedy zakupiłem Blueconnect i po przekroczeniu limitu ujrzałem 32kb/s (zamiast dotychczasowych 2,5-3Mb/s na HSDPA) doznałem szoku. Byłem przekonany, że prędkość spadnie do UMTS, tj. 384kb/s, zresztą tak mnie poinformował konsultant w salonie.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Patryk »

Blido pisze:Kiedyś wygooglowałem, że podobno ograniczenie UL w internecie komórkowym jest technicznie niemożliwe, tylko dlatego masz normalny uplink, to nie żaden prezent od operatora.
Ale HSUPA wyłączają :(
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Blido »

Patryk_ pisze:Ale HSUPA wyłączają :(
I się nie dziwię, bo dopiero by im ludzie nabili transferu. Np. ja jestem bardzo trudnym klientem, i w ramach zemsty za tak drastyczne ograniczanie DL robię sobie regularnie backup twardziela na Adrive . Gdybym miał to robić na HSUPA, to wyrabiałbym chyba kilkaset GB miesięcznie.
A swoją drogą wiecie jakie mam ratio w statystykach uTorrenta? Ponad 14 :D
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Engelbert »

Blido pisze:ja jestem bardzo trudnym klientem, i w ramach zemsty za tak drastyczne ograniczanie DL robię sobie regularnie backup twardziela
Tak naprawdę nie robisz na złość operatorowi, a innym userom zalogowanym do tej samej stacji ;) Ale co tam ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: bob »

Engelbert pisze:Tak naprawdę nie robisz na złość operatorowi, a innym userom zalogowanym do tej samej stacji
Engelbert - empatia i internet gsm ? ;)
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Engelbert »

bob pisze:empatia i internet gsm
I wszystko to w jednym ;)
Dla ścisłości - jeśli ktoś mówi internet GSM to mi na myśl przychodzi tylko CSD ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: bob »

Taką tu mamy trochę staromodną nomenklaturę, która ma swój jednak urok. ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: YaHooo »

Blido pisze:ja jestem bardzo trudnym klientem, i w ramach zemsty za tak drastyczne ograniczanie DL robię...
A ja myślałem, że to ja jestem trudnym klientem, gdyż ostatniego dnia poprzedniego okresu rozliczeniowego pobrałem 1.2GB, zaś wysłałem 800MB. (w całym miesiącu transfer się zamknął w 2.8GB na 1 limitu, co najfajniejsze bez przycięcia :D ) Myślę, że jak płacę ciężkie pieniądze to mogę naciągnąć operatora ile wlezie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Blido »

YaHooo pisze:w całym miesiącu transfer się zamknął w 2.8GB na 1 limitu, co najfajniejsze bez przycięcia :D
U mnie zamyka się mniej więcej w granicach 20GB przy limicie 500MB, z tym że download to zaledwie 10% z tego. Zawsze mam pod koniec miesiąca wielokrotnie większy UL niż DL. Efekt niemożności ograniczenia UL przez operatora oraz seedowania torrentów i backupowania dysku przeze mnie.
YaHooo pisze:Myślę, że jak płacę ciężkie pieniądze to mogę naciągnąć operatora ile wlezie.
Święte słowa...
M_K_S
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-02, 20:03
Lokalizacja: Warszawa | Wyszków

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: M_K_S »

a jak limit już wszedł? Słyszałem, ze mozna go jakoś zwiększyć, ale nigdzie nie mogę się doszukać jak to zrobić. Czy mogę np smsem go zwiększyć lub przelewem, czy tylko na rachunku będzie większa kwota?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus kilka pytań

Post autor: Sundance_kid »

Z samego źródła: http://www.iplus.pl/indywidualni-promoc ... extra.html

[ Dodano: 2008-04-02, 21:17 ]
A doliczają do rachunku.
ODPOWIEDZ