Co lepsze iPlus czy blucconet?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: ja.michal »

pidsud pisze:i umowa na czas nieokreślony :D
Czyli opłata aktywacyjna...
pidsud pisze:Tylko te 500MB i 16kb/s po limicie przeraża... :niepewny:
... 100zł chyba więc też przeraża. :]
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

Niestety okazało się, że jestem skazana na Erę bo Plus też u mnie nie chodzi. Dzięki wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Sundance_kid »

Niestety okazało się, że jestem skazana na Erę bo Plus też u mnie nie chodzi
Długo to testowałaś? I jakim sposobem?
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

Sundance_kid pisze:Długo to testowałaś? I jakim sposobem?
Chodzi o testowanie Plusa? Jeśli tak, to próbowałam telefonem komórkowym z kartą Plusa i zrywało połączenie, byłam też w salonie Plusa i dowiedziałam się, że będzie u mnie działać ale tylko na zewnątrz budynku, więc bez sensu.
Awatar użytkownika
Los_Emilos
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2008-03-17, 02:01
Lokalizacja: Matrix

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Los_Emilos »

Można zawsze korzystać z anteny zewnętrznej. Takie coś kosztuje około 100-150zł a znacząco pomaga. Zależy jaką obsłuchuje ci technologie na danym terenie.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Sundance_kid »

donata internet testuje się przez parę dni a nie na moment. Ale cóż.
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

Witam serdecznie!
Wzięłam w końcu tego blueconneta w erze z modemem iCON 225 i jestem strasznie zawiedziona bo nie działa. Kilka dni czekałam bo powiedziano mi, że mają 7 dni na aktywacje karty, więc byłam cierpliwa, potem zaczęłam dzwonić i dopytywać co się dzieje. Najpierw pomogli mi zmienić ustawienia, nic nie dało, potem kazali oddać do serwisu modem. Po 10 dniach modem zwrócili i stwierdzili że jest sprawny i dalej nie działa. W końcu kupiłam antenę i też ciągle przerywa połączenie albo wcale go nie wykrywa. Nawet jak uda się już połączyć to działa to gorzej niż na moim k750i. W serwisie powiedziano mi że to słaby zasięg, ale komórki działają i na telefonie internet chodzi i to całkiem nieźle. Nie wiem co robić, czy w takiej sytuacji mogę zerwać umowę czy muszę przez dwa lata przekladać ciągle karty bo nie mam drugiego wolnego telefonu. Aha nie wiem też dlaczego na k550i też nie działa ale sądze że ma złe ustawienia bo dziecko się nim bawi a ja nie wiem jak to ustawić.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: krystianb »

donata pisze: Aha nie wiem też dlaczego na k550i też nie działa ale sądze że ma złe ustawienia bo dziecko się nim bawi a ja nie wiem jak to ustawić.
Na stronie ery jest konfigurator http://boa.era.pl/SMSconfig/getXML_new.asp wystarczy zaznaczyc ere wybrac telefon usluge wapgprs/blueconnect(dla k550i jest tylko wap ale powinno bc powinien dzialac tak samo, tak mi sie wydaje znając k610i) i zatwierdzic, przyjdzie cos w rodzaju smsa trzeba tak odpowiedziec.
donata pisze:kupiłam antenę
Do icon 225 z tego co wiem nie ma chyba złącza? w jaki sposob ta antena jest podlączona?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Jaco »

donata pisze:Aha nie wiem też dlaczego na k550i też nie działa ale sądze że ma złe ustawienia bo dziecko się nim bawi a ja nie wiem jak to ustawić.
Jest także i na naszym forum Konfiguracja telefonu, modemu do Internetu, spis APN, DNS :cfaniak:
krystianb pisze:w jaki sposob ta antena jest podlączona?
Myślę że z pomocą konektora uniwersalnego które można spotkać na Allegro.
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

antana jest przyklejana do modemu ale ja jej jeszcze nie przykleiłam bo facet w salonie powiedział że jak to nic nie pomoże to weźmie ją ode mnie z powrotem. Przyczepił mi ją za pomocą zwykłej gumki.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Sundance_kid »

donata pisze:jestem strasznie zawiedziona bo nie działa.
A dlaczego kazaliśmy Ci najpierw potestować? Żeby uniknąć takich sytuacji.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: ja.michal »

donata, jakiej aplikacji używasz do łączenia się?
Agnieszko

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Agnieszko »

Witam.
Przeczesałam forum w poszukiwaniu potrzebnych mi informacji. Wiele z nich znalazłam, za co już uznanie dla udzielających się tu i pomocnych forumowiczów.
Potrzebuję mobilnego internetu, który służył mi będzie w Zabrzu, gdzie studiuję. Po lekturze wielu tematów na forum i wysondowaniu znajomych zdecyduję się przetestować przez tydzień iPlusa. Według mapy zasięgu Plusa mogę się załapać co najwyżej na EDGE. Jak to będzie w praktyce niebawem się okaże, ale ja chciałabym zapytać o coś innego. Mam dostępne dwa plany abonamentowe: 1GB za 60 zł i 4GB za 110 zł. Interent służył mi będzie do przeglądania stron, ściągania poczty, rozmów gg i gier internetowych.
I tu moje pytanie. Czy jako zapalona skrablistka, która codziennie odwiedza serwis gier kurnikiem zwany wydolę z tym 1GB na miesiąc? Studiując oczywiście nie spędzam przed komputerem całego dnia, ale załóżmy, że co wieczór chcę grać przez jedną godzinę.
Liczę na poradę kogoś, kto w jakiś sposób orientuje się w temacie albo sam ma jakieś doświadczenia z iPlusem. Będę bardzo wdzięczna :)

Aha, jeszcze jedno. Czy taki mobilny internet ma szansę zapewnić odpowiednio niskie pingi coby taką rozgrywkę w ogóle uskutecznić? Tak może żeby nie trzeba było minutę siedzieć i czekać na jakąkolwiek reakcję ;)
Rozumiem, że pingi byłyby niższe gdybym miała dostęp do HSDPA. Jeśli źle rozumiem, to proszę mnie uświadomić.
Ostatnio zmieniony 2008-09-04, 22:02 przez Agnieszko, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: ja.michal »

Nie wiem jak dynamiczne jest granie na niektórych grach na kurniku. Ja w scrabble grałem na EDGE i było bez problemu. Dłużej się ładuje po prostu niż na 3G. Sądzę, że na GPRSie też dałoby radę pograć.
Jaki limit Ci potrzebny będzie to najlepiej jak jeszcze to testujesz zainstalować program do pomiaru danych (jest w FAQ) i sprawdzić ile w ciągu 24H zeszło danych. Pomnożysz sobie przez 30 i będziesz miała czy 1GB wystarczy. ;)

Nie próbowałaś Playa? W Zabrzu jest zasięg z tego co sam Play pisze. Inna sprawa gdzie się znajdujesz z tym Zabrzu i czy będziesz w podróży gdzieś chciała z internetu korzystać.
W Play masz 5GB za 45zł i też możesz na próbę na 7 dni wziąć.

[ Dodano: 2008-09-04, 23:01 ]
Zobacz sama. No i Play to 3G do 1Mbs.
http://internet.playmobile.pl/maps/
Agnieszko

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Agnieszko »

O świetnie, właśnie takiej odpowiedzi potrzebowałam. Co do skrablów- ewentualnie nie będę grać sprinterskich partii po 3 minuty tylko się przerzucę na dłuższe i powinno wobec tego dać radę. Co do Play- wielkie dzięki za podpowiedź. Szczerze mówiąc, nie miałam pojęcia, że oni też mają w ofercie internet. Na pewno sprawdzę. No i ten program do pomiaru transferu- cud, miód, orzeszki ;)
W czasie jazdy samochodem pilnuję kierownicy, więc surfowanie w grę nie wchodzi.
Internet potrzebny mi będzie w mieszkaniu, ewentualnie na uczelni.
Wielkie dzięki za pomoc.

Widzę, że Play jednak odpada. Pech, że żadne z dwóch studenckich osiedli w Zabrzu nie jest objęte ich zasięgiem. Cóż, będziem iPlusa testować.
Ostatnio zmieniony 2008-09-04, 22:21 przez Agnieszko, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: ja.michal »

Agnieszko pisze:Co do skrablów- ewentualnie nie będę grać sprinterskich partii po 3 minuty tylko się przerzucę na dłuższe i powinno wobec tego dać radę.
To są gry we flash lub javie z tego co się orientuję. Dobrze mówię?
Wtedy dłużej ładuje, ale gra się normalnie jeśli chodzi o przecięcie.
Agnieszko pisze:Internet potrzebny mi będzie w mieszkaniu, ewentualnie na uczelni.
Uczelnia już wiemy gdzie a zamieszkanie jaka miejscowość? Czy tam Play jest.
Agnieszko

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Agnieszko »

Dobrze się orientujesz, w javie.
ja.michal pisze: Uczelnia już wiemy gdzie a zamieszkanie jaka miejscowość? Czy tam Play jest.
Zarówno mieszkanie, jak i uczelnia w Zabrzu. I jak jedno, tak drugie bez zasięgu od Play. W domu, w tym w tej chwili na przykład, korzystam z radiowego. A to już Częstochowa jest.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: ja.michal »

Agnieszko, to które to Zabrze? Nie to na śląsku niedaleko Gliwic?

[ Dodano: 2008-09-05, 00:05 ]
Ale aż tak oddalony ten Play od tych osiedli czy jak? Biorąc Playa na próbę kosztuje Cię to tylko 9zł (koszt aktywacji). Za modem zwracają całość. Oczywiście trzeba się wyrobić w 7 dni, żeby umowa dalej nie przeszła na 1rok.
W Plusie brać umowę na 2 lata to szkoda. Ja mam Plusa i nie jestem zadowolony. Mieszkam w Warszawie dość blisko centrum a jakość internetu nie jest super o obsłudze nie wspomnę.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Biorąc Playa na próbę kosztuje Cię to tylko 9zł
Tez popieram kolege, jesli tylko w jednym miejscu to warto play najpierw przetestowac, czesto mapy zasiegu mają sie nikaj do rzeczywistosci.
Nawet jesli nie bedzie, mozna sprobowac dowiedziec sie kiedy planują postawienie nadajnikow, i jesli niedlugo, to moze warto przeczekac na prepaidzie i telefonie komorkowym tylko trzeba wyłaczyc aktualizacje systemu bo mozna przez to zbankrutowac. Edge na dluzszą mete to nie najlepszy pomysl, to raczej ostatecznosc.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Agnieszko

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Agnieszko »

Jasne, że o Zabrze na Śląsku chodzi, ale z mapy zasięgów Play wynika, że osiedla Rokitnica i Helenka nie są tymże zasięgiem objęte. Niemniej do salonu pójdę i na pewno zapytam.
Według zasięgów iPlusa następna przecznica łapie się na HSDPA, ja tylko na EDGE. Czy antena może mi w jakiś sposób w takim przypadku pomóc?
Te kombinacje z pre-paidami i telefonem jakoś nie za bardzo mi się uśmiechają, szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia jak miałabym to realizować i do kogo się po taką ofertę udać w sytuacji gdyby mi się ten iPlus nie sprawował na 7-dniowym teście. No i zdaje się, że telefon też ma znaczenie. Nie wiem czy moja Nokia 7900 Prism będzie tu funkcjonalna. Może ktoś podpowie?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: bob »

Agnieszko, na Śląsku dobrze sprawuje się Orange i jeśli chcesz zrobić testy to mogę Ci pomóc (PW). Zapomnij o Play przynajmniej na ten czas. Najlepsze pokrycie terenu i stabilność oraz prędkość mają inni operatorzy. ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: ja.michal »

bob pisze:Najlepsze pokrycie terenu i stabilność oraz prędkość mają inni operatorzy. ;)
To się zgadza. Cena tylko inna niestety. :(
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: bob »

ja.michal pisze:Cena tylko inna niestety.
Cena np. Orange 49 zł netto i śmigać będzie lux ale Agnieszko, musi to sprawdzić sama a ja mogę jej to udostępnić. Co do limitów i reszty to najlepiej na PW napisze bo ja nie potrzebuję już kolejnej aktywacji. ;)

EDIT

Poprawione z brutto na netto. Za wprowadzenie w błąd przepraszam.
Ostatnio zmieniony 2008-09-06, 09:58 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: krystianb »

bob pisze:Orange 49 zł brutto
Nie slyszalem o takim abonamencie, a przynajmniej nie jest dostepny dla zwyklych smiertelnikow;P
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: bob »

krystianb pisze:Nie slyszalem o takim abonamencie, a przynajmniej nie jest dostepny dla zwyklych smiertelnikow;P
krystianb, masz rację, moja pomyłka. :dostal:
Chodzi o 49 zł netto. :ups:
p.s.
Już poprawione.
Agnieszko

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Agnieszko »

Bob
Dzięki za informację. Przetestuję najpierw iPlusa, za którym przemawiają względy ekonomiczne i opinia znajomych mieszkających niedaleko- oni dają rade, więc i ja sprawdzę jak to jest. Jeśli nie będę zadowolona, to na pewno napiszę PW i będę szukać dalszych możliwości :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: bob »

Agnieszko pisze:Jeśli nie będę zadowolona, to na pewno napiszę PW i będę szukać dalszych możliwości
Ok, przetestuj sobie a jak faktycznie nie będziesz zadowolona to służę moją bez-limitową kartą Orange (o ile ktoś jej nie weźmie ode mnie). :)
Agnieszko

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Agnieszko »

Rozszerzyła nam się oferta Plusa. Pojawiły się też nowe modemy i teraz moje pytanie- na jakiej podstawie mam dokonać wyboru modemu? Lepszy USB czy ExpressCard? Może któryś polecacie? Dodam, że taki modem ma współpracować z laptopem Toshiba Satellite L40-14G.
A może nie każdy będzie odpowiedni i zdać się na pracowników Plusa, którzy dobiorą modem do mojego laptopa?
Pomocy... :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: krystianb »

Podstawa jest taka, żeby przed podpisaniem umowy sprawdzić modem czy współpracuje z laptopem, jakim modem: ciężkie pytanie, tak moim zdaniem nie pojawił się żaden nowy modem, tylko stare w nowych obudowach... Osobiście jeśli miałbym uzywac modemu tylko z laptopem to wziąłbym expreescard jeśli w laptopie jest takie gniazdo, choć slyszalem że bardz łatwo te modemy wypinają sie ze slotu 54mm. Ale prosze nie sugerować sie moim wyborem, to tylko moje zdanie i dobre doświadczenia z poprzednikiem expresscard (jak widać mam GT 3G+ na pcmcia)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: ja.michal »

Agnieszko, zawsze lepiej coś z wyjściem antenowym. W razie czego można się antenką większą poratować. :)
ODPOWIEDZ