Czy abonenci Ery są głupi ? Luźna dyskusja z DJ1910

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy abonenci Ery są głupi ? Luźna dyskusja z DJ1910

Post autor: YaHooo »

SQ08 pisze:Wystarczy spojrzeć na mapę zasięgu.
Niestety to mnie nie przekonuje, wolę test w laptopem i modemem w ręku.
SQ08 pisze:Lepiej 2 - 3 NodeB w mieście w którym mieszka około 50000 mieszkańców niż nic.
Wtedy raczej taki UMTS będzie chodził bardzo słabo i będzie tylko ma małym obszarze, więc jednak nie do końca jest prawdą co piszesz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Czy abonenci Ery są głupi ? Luźna dyskusja z DJ1910

Post autor: Sundance_kid »

Moja mama ma telefon w Erze. Kiedyś nie było problemu. Teraz jak z 10 lat temu kiedy się przeprowadzalismy na wieś, żeby porozmawiać trzeba wyjść w sumie na zewnątrz. Zapomnij o chodzeniu w czasie rozmowy. A i bez tego przerywa strasznie.

[ Dodano: 2008-07-17, 20:52 ]
Miałam Erę ale zrezygnowałam na rzecz orange. Poza wysokimi cenami telefonów i branych chyba z łapanki konsultantów nie mogę duzo zarzucić.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Czy abonenci Ery są głupi ? Luźna dyskusja z DJ1910

Post autor: SQ08 »

YaHooo pisze:
SQ08 pisze:Wystarczy spojrzeć na mapę zasięgu.
Niestety to mnie nie przekonuje, wolę test w laptopem i modemem w ręku.
SQ08 pisze:Lepiej 2 - 3 NodeB w mieście w którym mieszka około 50000 mieszkańców niż nic.
Wtedy raczej taki UMTS będzie chodził bardzo słabo i będzie tylko ma małym obszarze, więc jednak nie do końca jest prawdą co piszesz.

W takim mieście do 50000 mieszkańców ilość NodeB nie nie aż tak dużego wpływu na to jak UMTS/HSDPA będzie funkcjonować. Wszystko to zależy ile osób jest zalogowanych do NodeB.
W ogóle szczerze mówiąc to niema sieci bez wad, my tutaj mówimy ogólnie o Erze jaka beznadziejna jest... okay ale to też zależy gdzie, tam gdzie mieszkałem z Era nigdy nie miałem problemów jeżeli chodzi o zasięg i sprawy z tym związane, czego niestety nie mogę o Plusie powiedzieć.
Być może Era ma teraz jakieś problemy przejściowe związane z tym, że Era jak widać rozbudowuję swoją sieć, Plus z UMTS stoi w miejscu a o Orange to w ogóle lepiej nic nie mówię, jedynie Play robi coś jeszcze.
W moim przypadku dwa lata temu kiedy byłem w Tatrach w okolicach morskiego oka zasięg UMTS miałem tylko Ery i Plusa. W styczniu będąc we Wrocławiu zrobiłem test, N70 z kartą Orange i N95 z kartą Ery, obserwowałem zasięg na wyświetlaczach owych telefonów, Orange UMTS był tylko we Wrocławiu i głównych miejscach natomiast Era miała wręcz cały czas full UMTS i na dodatek gdy wyjechałem za Wrocław w kierunku Radwanic również miałem 3-4 kreski UMTS.
Moim zdaniem jeżeli chodzi o UMTS/HSDPA w Polsce to na razie można porównywać tylko Erę i Plusa, natomiast co to GPRS/EDGE to wydaje mi się, że Orange wygrywa bezapelacyjnie... To tylko takie moje osobiste doświadczenia. Wiadomo, że w innej części Polski może być zdecydowanie inaczej, ale według mnie Era to najlepsza sieć w Polsce i ma zawsze najnowsze i najtańsze telefony w ofercie, obsługę całkiem na poziomie no i ceny też niezłe... Tylko takie moje zdanie, a te problemy z siecią to nie przypadek i na pewno ma to związek z budowa/modernizacją sieci UMTS/HSDPA bo o problemach z GPRS/EDGE nie słyszałem...

Pozdrawiam.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy abonenci Ery są głupi ? Luźna dyskusja z DJ1910

Post autor: YaHooo »

SQ08, zgadzam się z Tobą. Nie chcę tylko wyrażać opinii na temat który operator jest dobry, a który nie. Z jednej prostej przyczyny. To, że u mnie jeden operator jest lepszy, nie oznacza, że na drugim krańcu Polski jest inaczej. Faktem jest natomiast że tylko jeden mój znajomy na telefon w Erze. Najwięcej natomiast ma w Orange.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Czy abonenci Ery są głupi ? Luźna dyskusja z DJ1910

Post autor: DJ1910 »

A co ty chciałeś super telefon warty kilkaset złotych w abonamencie za 20 zł. :hyhy:
Jaco, nie jestem dzieckiem neostrady by mieć takie wymagania. Po prostu w Erze wyglada to najgorzej, chociaz wiadomo ze wszyscy poza PLAYem przeginaja pałe w tym temacie.

Poza tym jest jakieś abo na stałe za 20 zł miesiecznie? w Orange nie ma, w Erze tez nie widzialem, w Playu na pewno nie ma...nie wiem jak w plusie :D :cfaniak:


Problemem ery jest to iż staneli w miejscu jakies 2 lata temu, a juz wtedy najlepsi nie byli...

Chociaz Orange z ofertą biznesową dla małych firm jak i nowe plany abo dla indywidualnych - to bym rzekł ze jakby krok w tył :zdziwko:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy abonenci Ery są głupi ? Luźna dyskusja z DJ1910

Post autor: marens »

DJ1910 pisze:nie wiem jak w plusie :D :cfaniak:
Tani abonament - 10 zł
Za 10 zł brutto miesięcznie otrzymasz 15 minut na połączenia do wszystkich sieci.

Bez telefonu
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Czy abonenci Ery są głupi ? Luźna dyskusja z DJ1910

Post autor: Jaco »

DJ1910 pisze:Poza tym jest jakieś abo na stałe za 20 zł miesiecznie?
Poszukaj bo jest : http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf ... ator_taryf :cwaniak:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy abonenci Ery są głupi ? Luźna dyskusja z DJ1910

Post autor: marens »

Nowa Era bez telefonu 15.
Abonament 15
Wliczone minuty 30
ODPOWIEDZ