"Gazeta" uwalnia internet

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: bob »

Patryk_ pisze:I takie działania mają sens,bo kto chce,to przyjdzie,skorzysta,i pójdzie.
Całkowicie za darmo.
I to się nazywa cywilizacja.
ihsahn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-10-26, 11:50
Lokalizacja: mazowieckie

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: ihsahn »

Patryk_ pisze:A tak w ogóle,to moim zdaniem najlepiej inwestować w darmowe "kafejki internetowe" w domach kultury,w remizach strażackich,w bibliotekach publicznych i innych tego rodzaju miejscach użyteczności publicznej.
:zdrowko: Dobrze Pan prawisz :)

Jestem tego samego zdania. Internet za darmo - OK, ale nie do zabawy. Za rozrywkę niech płacą. A za darmo niech będzie dla naprawdę potrzebujących. Patryk, też jestem za taką opcją, dotować kafejki, miejsca publiczne (szkoły, biblioteki), żeby można było sobie skorzystać za przysłowiowego zeta.

Z hotspotami raczej byłbym ostrożny. Za dużo hotspotów na 2,4 = zonk i koniec działania netu. A tym bardziej, jeżeli wykona to firma UrynaNET.


Bob, przykro mi, trafiłeś na zwykłą garażową urynę :( Ale proszę, nie uogólniaj i nie wrzucaj lokalnych ISP do jednego wora, bo w tym momencie obrażasz np. mnie :) Niech UKE lepiej przeznaczy część tych pieniędzy dla siebie, na kontrolowanie tego, co się dzieje na lokalnych rynkach. Ciągle się słyszy (wśród wispów) o kontrolach, pomiarach eirp itepe. Ale to chyba taka sama fikcja, jak rzekome naloty policji o 6 rano do pryszczatych nastolatków (ale się uczepiłem :D ). W naszym, prawie trzydziestotysięcznym mieście działają oprócz nas 2 spore firmy (ok. 300 klientów), przez które schodzimy kompletnie z 2,4. Na 2,4 wszystko stoi w miejscu. Na szczęście na 5Ghz nie przechodzą, bo CPE jest za drogie :D:D (tym bardziej, że ich cpe to "aktywna antena z yagi.pl" :super:

Na jednym naszym nadajniku (mały patyk z cyberbajtu 11 dBi) jak zrobiłem w zeszłym tygodniu skan eteru, to o mało nie spadłem z krzesła. Było słychać sieć na sygnale 89 z miasta oddalonego o... 20 km! Tym się w pierwszej kolejności UKE powinno zająć. Tymi urynami, które psują opinię o radiówce.

A z tym prądem, to faktycznie wyskoczyłem jak filip z zabronione. Jakoś tak palnąłem bez zastanowienia głębszego, a problem na rynku energetycznym znam dobrze. Sorry :]
bob pisze:Pamiętam jak zwracałem się do jednego z nich przed laty (ledwo go namierzyłem) i jakoś nie był zainteresowany moją osobą a chciałem sobie internet w mieszkaniu podłączyć.


My niestety też czasem tak robimy. Jeżeli jest jakiś chętny z miejscowości, w której musielibyśmy stawiać nadajnik i jest tylko jedna osoba, no to sorry. Dla jednego ludka 3k wydawać się po prostu nie opłaca. No, chyba że sam pokryje koszty :) Chociaż te 3k to i tak nie jest dużo, Multimedia jednemu naszemu klientowi za doprowadzenie 200m kabla krzyknęła 5k :))

--------------
psioczyłem na UKE, a tu masz :) news z dzisiaj :) Za mało Panowie takich akcji, za mało... No i widać, do czego zdolna jest urynaNET http://wiadomosci.wp.pl/drukuj.html?wid ... caid=16dd8
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: bob »

ihsahn pisze:My niestety też czasem tak robimy.
Centrum Katowic. Kwestia podłączenia ale musieliby się zabrać za to a przecież niby mieli czas. Niewiele konkurencji było tylko TPSA, Netia, 3G - Orange, Plusa, Ery i jakieś radiówki... ;) Oni obsługują (obsługiwali) nasze osiedle - ale pewnie im klienci topnieją. :]

[ Dodano: 2008-10-28, 16:15 ]
ihsahn pisze:Ale proszę, nie uogólniaj i nie wrzucaj lokalnych ISP do jednego wora
Oczywiście kieruję to do tego potencjalnie mojego. :)
ODPOWIEDZ