"Gazeta" uwalnia internet

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

"Gazeta" uwalnia internet

Post autor: zDaleKi »

gazeta.pl pisze:Żeby bezpłatnie surfować, wystarczy przyjść w okolice redakcji "Gazety Wyborczej" i uruchomić laptopa albo włączyć internet w komórce.

Każdy, kto kiedykolwiek skorzystał z miejskich hot spotów, czyli darmowego, bezprzewodowego internetu, wie, jak to zrobić. Ci, którzy podłączą się do naszej sieci po raz pierwszy, nie będą mieli problemów. W kilku krokach wyjaśniamy, co trzeba zrobić.
[...]
Kiedy znajdziesz się w okolicach naszych redakcji, uruchom przeglądarkę internetową w laptopie lub komórce. Znajdź punkt o nazwie wyborcza.pl i zainicjuj połączenie. Natomiast jeśli nie jesteś pewien, czy w twoim mieście znajduje się Wi-Fi "Gazety", odwiedź np. z domu stronę www.wyborcza.pl/wifi Tam znajdziesz listę punktów, które "Gazeta" udostępnia swoim czytelnikom.

Cenna inicjatywa, oby coraz więcej firm decydowało się na bezpłatne hot-spoty.

Źródło: gospodarka.gazeta.pl
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Jo_gurt »

Ciekawe, bo np w Lublinie nie ma ichniego hot-spota wg. ich listy, ale chwalą się nieswoimi :P
ihsahn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-10-26, 11:50
Lokalizacja: mazowieckie

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: ihsahn »

Takie coś - OK. Ale "darmowy" (bo darmowy to on tylko z nazwy) internet fundowany przez Państwo na zasadzie wymuszania czegokolwiek przez Panią Streżyńską i spółkę to jest bardzo zły pomysł. Nie popieram teraz argumentami, chętnych zapraszam do dyskusji :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Jo_gurt »

ihsahn pisze:darmowy to on tylko z nazwy
Rozwiń myśl jak możesz.
ihsahn pisze:internet fundowany przez Państwo na zasadzie wymuszania czegokolwiek przez Panią Streżyńską i spółkę
Mówisz odnośnie gazety czy ogólnie?
ihsahn pisze:to jest bardzo zły pomysł
Ponownie - rozwiń myśl.
ihsahn pisze:Nie popieram teraz argumentami
A ja z chęcią argumenty usłyszę...
ihsahn pisze:chętnych zapraszam do dyskusji :)
...i podyskutuję :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: zDaleKi »

Jo_gurt pisze:Ciekawe, bo np w Lublinie nie ma ichniego hot-spota
Może będzie? U mnie będzie od 31. października.
Jo_gurt pisze:wg. ich listy, ale chwalą się nieswoimi
Tam są tylko linki do hot.spots.pl ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Jo_gurt »

BliSki pisze:Tam są tylko linki do hot.spots.pl
No właśnie :P
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: zDaleKi »

Tu masz listę o którą chodzi: Lista Hot-spotów Gazety Wyborczej
A to o czym pisałeś, to była lista pozostałych hot-spotów, które tam przy okazji zareklamowali ;)
Jo_gurt pisze:Ciekawe, bo np w Lublinie nie ma ichniego hot-spota wg. ich listy
Jak nie ma, jak jest: Lublin, Krakowskie Przedmieście 21
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: YaHooo »

Bardzo ładna inicjatywa :ok: Oby więcej firm się na to odważyło.
ihsahn pisze:"darmowy" (bo darmowy to on tylko z nazwy)
No czemu przecież ja korzystając z takiego internetu nie płacę za nic :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Jo_gurt »

http://wyborcza.pl/1,95090,5824137,Lubl ... potow.html patrzyłem na to :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: zDaleKi »

Jo_gurt pisze:patrzyłem na to
Tak wiem, też na początku na to trafiłem ;)
YaHooo pisze:Bardzo ładna inicjatywa :ok: Oby więcej firm się na to odważyło.
Dzięki temu szansa na dostęp do sieci może być coraz większa ;)

[ Dodano: 2008-10-27, 13:42 ]
Ponadto w linku z regulaminem też jest spis ich hot-spotów: http://wyborcza.pl/0,95090,5831655.html
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ihsahn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-10-26, 11:50
Lokalizacja: mazowieckie

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: ihsahn »

Już wyjaśniam.

1. "Darmowy", a Darmowy to wieeeelka różnica. YaHooo, mam pytanie. Pracujesz? Odprowadzasz podatek? W takim razie zapłacisz za to, żeby jakiś pryszczaty gówniarz z Pcimia Dolnego mógł sobie oglądać gołe laski czy robić inne durne rzeczy. Cieszysz się? Bo ja nie. Mówiąc krótko, jeżeli dojdzie do czegoś takiego, to wyjdzie na to, że będzie ogólnopolska zrzutka na coś, co de facto nie jest pierwszą potrzebą każdego człowieka.

2. Darmowość w rozumieniu rządu i UKE uderzy w interesy tysięcy operatorów WISP. I to na dwa sposoby. Po pierwsze, jeżeli ogłoszą przetargi na danych terytoriach, nie oszukujmy się - wygrają je największe molochy w tym kraju, czyli telepies, netia czy inne ustrojstwo. Małe firmy pożegnają się z klientami, pozamykają działalności i zajmą się sprzedażą brykietu na targu czy czymkolwiek innym. Tym samym spadną wpływy do budżetu państwa itd itd, wiadomo jaka to jest machina.

Jeżeli zostanie przeforsowany projekt, też mali operatorzy nie będą mieli słodko. Załóżmy, że jest sobie jakiś tam WISP działający na terenie gminy, powiatu czy jakiejś tam jednostki administracyjnej i nagle okazuje się, że przy jego obecnej infrastrukturze teoretycznie dociera do 70-80% ludzi na danej jednostce terytorialnej. I któregoś pięknego dnia ówże firma dostaje piękne pisemko z UKE NAKAZUJĄCE do udostępnienia darmowego internetu wszystkim mieszkańcom. Fajnie, tylko że ta firma dostanie tylko jakiś tam % dofinansowania, resztę musi pokryć sam. A inwestycja w sprzęt to jedno, a gdzie jeszcze utrzymanie poprawności działania takiej sieci? Absurd.

Podoba mi się pomysł, który niedawno się zrodził, że owszem - będzie darmowy, ale przepustowość maks 256 kbps, co pół godziny rozłączanie i zmiana IP, do tego limit 500 MB miesięcznie i wycięte p2p. I to jest spoko. Ci, którym ten net będzie naprawdę potrzebny, takie coś im wystarczy. A pryszczate nastolatki ściągające ** Zabronione **, filmy, muzykę, gry, naszo-klasiści, epulsowicze i inne gady niech korzystają z komercyjnego internetu.

I teraz, dajmy na to, że operator X ma świadczyć taką usługę, to wygląda to znacznie ciekawiej. Pan Kazio, który raz na ruski rok skorzysta z Internetu (tego darmowego) będzie zadowolony nikomu nie zaszkodzi. A za jakiś czas spodoba mu się ten Internet i przyjdzie do takiego operatora i kupi od niego normalną usługę.

Reasumując. Internet nie jest pierwszą potrzebą każdego człowieka. Naprawdę. No, ale naprawdę :D Dlaczego nie ma darmowej TV publicznej tylko trzeba bulić abonament. Dlaczego nie ma darmowej wody? Darmowego prądu? Można tak wyliczać w nieskończoność... Durni politycy nie mają co robić, tylko zabierać się za rynek, o którym nie mają zielonego pojęcia i tym samym chcą zyskać poparcie. Bo czym innym jest ta inicjatywa? To jest zwykłe polityczne zagranie. W żadnym kraju UE rząd nie zajmuje się regulowaniem rynku Internetu.

Ja jestem np. za tym, aby w miastach tworzyć darmowe hotspoty (baaardzo mocno ograniczone) pod budynkami publicznymi (oprócz szkół), albo dofinansowywanie kafejek tak, żeby można było skorzystać za przysłowiowego zeta, albo nawet za darmo. Ale nie darmowy w każdym domu. Koniec, kropka.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Jo_gurt »

ihsahn, że się tak zapytam - ty jesteś WISP lub udzielasz się na trzepaku? ;)
Rozpostarłeś tutaj troszkę górnolotną wizję mającą się nijak do uruchomienia paru hot-spotów w Polsce. :mrgreen:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: zDaleKi »

Ihsahn, Twoje tezy, to temat do szerszej dyskusji.

Nie znam ostatecznych założeń UKE (bo kto je zna "hyhy: ) ale cały sens tego przedsięwzięcia ma być taki, że ten darmowy dostęp ma być na tylko ograniczony jeżeli chodzi o transfer, że każdy kto potrzebuje internet do jakichś konkretnych zadań będzie i tak musiał wykupić prawdziwe łącze.
Jeżeli się mylę, to mnie poprawcie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: YaHooo »

ihsahn pisze:oglądać gołe laski czy robić inne durne rzeczy.
Takie rzeczy powinny być wycięte, tak samo jak p2p. Ale nie wiem czemu sądzisz, że każdy kto ma dostęp do internetu chce oglądać takie rzeczy.
ihsahn pisze:Małe firmy pożegnają się z klientami, pozamykają działalności i zajmą się sprzedażą brykietu na targu czy czymkolwiek innym.
Jakoś ja tego nie widzę aż tak czarno. Bo jak za dużo osób się podłączy do jednego hot spota to będzie tragedia z niego korzystać. I tak każdy sobie założy coś co będzie o niebo od tego lepiej działać.
ihsahn pisze:Bo czym innym jest ta inicjatywa?
Czym? Moim zdaniem ma to na celu rozwinięcie miasta. Co oznacza, że miasto ma sieć darmowych hot spotów. To, że jest rozwinięte i wtedy można w nie inwestować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: zDaleKi »

YaHooo pisze:I tak każdy sobie założy coś co będzie o niebo od tego lepiej działać.
O to właśnie chodzi, tak przynajmniej ja to oceniam.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: YaHooo »

BliSki pisze:O to właśnie chodzi, tak przynajmniej ja to oceniam
No właśnie moim zdaniem nie ma to być podstawowe łącze w domu. Ma to służyć jak sobie pójdziemy gdzieś po parku, pubu czy gdziekolwiek indziej, a nie możemy zabrać ze sobą kabla, a nie chcemy fundować sobie np. internetu poprzez GSM.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Blido »

ihsahn, W swoim długim przemówieniu chyba nieco przesadzasz. Hot spoty to jeszcze nie jest żaden darmowy internet, zwłaszcza że ma wiele niedogodności (mały zasięg chociażby i zazwyczaj wycięte p2p). Poza tym Hot spoty w większości przypadków są uruchamiane przez prywatne firmy w celach marketingowych. To forma reklamy.
ihsahn pisze:Dlaczego nie ma darmowej wody? Darmowego prądu? Można tak wyliczać w nieskończoność...
Z wodą się zgodzę, zwłaszcza że w wielu krajach zachodniej Europy woda jest za darmo. Ale prąd? No, teraz to dopiero wymyśliłeś. Nad Polską wisi zagrożenie, że prąd zacznie być reglamentowany. Polska energetyka bazuje głównie na węglu kamiennym, a jego wydobycie ciągle spada i ceny rosną. Do tego przez jakieś ludzkie fanaberie przerwano budowę elektrowni jądrowej i następna może powstać najbliżej za 20-25 lat. Wszystkie te opowiadania o energii odnawialnej typu wiatrowa, słoneczna, to zwykłe bajki. To nigdy nie zostanie wdrożone na wielką skalę, chyba że ktoś chce płacić kilka złotych za kWh.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Jo_gurt »

Blido, dużo prawdy mówisz poza jednym: nigdy nie mów nigdy.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: bob »

ihsahn pisze:pryszczaty gówniarz z Pcimia Dolnego
A lepszy z innej miejscowości? :zdziwko:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Patryk »

Blido pisze:Z wodą się zgodzę, zwłaszcza że w wielu krajach zachodniej Europy woda jest za darmo.
Jest "wliczona" w lokalne podatki :]
Za darmo to można mieć co najwyżej wodę z kałuży,albo słoną morską.

[ Dodano: 2008-10-27, 16:59 ]
Blido pisze:Wszystkie te opowiadania o energii odnawialnej typu wiatrowa, słoneczna, to zwykłe bajki.
W polskich warunkach na dużą skalę z odnawialnych jedynie energetyka wodna ma szanse powodzenia,ale i tak w razie czego zaczną się protesty nawiedzonych zielonych :dobani:

[ Dodano: 2008-10-27, 17:06 ]
ihsahn pisze:2. Darmowość w rozumieniu rządu i UKE uderzy w interesy tysięcy operatorów WISP.
Szczerze wątpię.
Darmowość wg UKE ma być obwarowana srogimi limitami,które nie każdemu będą obojętne :]

[ Dodano: 2008-10-27, 17:13 ]
ihsahn pisze:Internet nie jest pierwszą potrzebą każdego człowieka. Naprawdę. No, ale naprawdę
A to prawda.
Telewizja cyfrowa też nie jest darmowa,a jednak nawet na "ubogich" domach widać las anten Polsatu czy innej Cyfry.
Na ogłupiającą TV,na papierosy czy na halbę kasa zawsze się znajdzie,więc czemu nie miała by się znaleźć na internet,skoro ktoś chce korzystać w innych celach niż np.poszukiwanie pracy czy korzystanie z e-urzędów ?
ihsahn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-10-26, 11:50
Lokalizacja: mazowieckie

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: ihsahn »

Liczyłem na taką dyskusję :)

Jo_gurt - tak, przejrzałeś mnie. Reprezentuję WISP :)

BliSki -
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,85488, ... olsce.html
http://www.fkn.pl/1,351,1835475,1,wiadomosc.html
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... ernet.html
http://wiadomosci.onet.pl/1820343,18,item.html

Takie informacje można mnożyć, szkoda, że większość linków z biznes.onet.pl wygasła....
YaHooo pisze:Takie rzeczy powinny być wycięte, tak samo jak p2p. Ale nie wiem czemu sądzisz, że każdy kto ma dostęp do internetu chce oglądać takie rzeczy.
Uogólniłem, chodziło mi o bzdety w stylu epuls, nasza klasa, youtube, lewa muzyczka, lewe filmiki, gierki, programiki itp

YaHooo pisze:No właśnie moim zdaniem nie ma to być podstawowe łącze w domu.
Ale o to właśnie chodzi naszemu kochanemu rządowi!
Blido pisze:ihsahn, W swoim długim przemówieniu chyba nieco przesadzasz. Hot spoty to jeszcze nie jest żaden darmowy internet, zwłaszcza że ma wiele niedogodności (mały zasięg chociażby i zazwyczaj wycięte p2p). Poza tym Hot spoty w większości przypadków są uruchamiane przez prywatne firmy w celach marketingowych. To forma reklamy.
Masz rację, to nie jest nic złego. Ale rządowe plany mówią zupełnie o czymś innym. Poruszyliście artykuł Agory na temat hotspotów, ale chciałem po prostu rozwinąć temat

OK, na chwilę obecną kończę, bo zamykam biuro, dokończę w domu :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Blido »

ihsahn pisze:Masz rację, to nie jest nic złego. Ale rządowe plany mówią zupełnie o czymś innym.
Na razie mówią tylko o łączu 256kb/s z limitem 500MB/miesiąc i rozłączaniem co 30min. W dodatku nie będzie to ogólnodostępne, bo ma bazować na infrastrukturze lokalnych firm, których pewnie i tak powstanie tyle co kot napłakał i to za parę lat znając życie. Przecież UKE dopiero ogłosiła przetarg na częstotliwości z zastrzezeniem że 20% pasma ma iść na darmowy internet. A mało to już UKE porozdzielała częstotliwości które nie są wykorzystywane?
Gdyby owe "rządowe plany" dotyczyły np. dostarczania darmowego internetu poprzez CDMA450, które wkrótce ma zostać wdrożone, to wówczas można mówić o jakiejś socjalistycznej utopii. Ale teraz?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: zDaleKi »

Ihsahn, nie do końca rozumiem po co te linki dałeś ze wskazaniem do mnie. Możesz rozwinąć?
ihsahn pisze:Poruszyliście artykuł Agory na temat hotspotów, ale chciałem po prostu rozwinąć temat
No to rozwijajmy, bo temat jest interesujący ;)
Blido pisze:Na razie mówią tylko o łączu 256kb/s z limitem 500MB/miesiąc i rozłączaniem co 30min.
Dokładnie, dla mnie taki internet to tylko substytut. Każdy kto będzie chciał mieć przyzwoite łącze, to i tak musi wykupić usługę u ISP. Np. nie wyobrażam sobie pracy VoIPa na takim łączu, zwłaszcza, że co 30-20 minut ma być rozłączenie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Patryk »

Blido pisze:Przecież UKE dopiero ogłosiła przetarg na częstotliwości z zastrzezeniem że 20% pasma ma iść na darmowy internet.
Poza tym jeszcze pozostaje pytanie - kto zapłaci za sprzęt do "odbioru" takiego darmowego Internetu ?
To mają być częstotliwości "wimaxowe",a wiadomo,że sprzęt do tego kosztuje,to nie wifi,że za 150 PLN ma się przyzwoite CPE.
A nikt o zdrowych zmysłach więcej za końcówkę kliencką nie zapłaci.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: bob »

Szczerze to śmiać mi się chce jak czytam psioczenie lokalnych operatorów. :rotfl:
Pamiętam jak zwracałem się do jednego z nich przed laty (ledwo go namierzyłem) i jakoś nie był zainteresowany moją osobą a chciałem sobie internet w mieszkaniu podłączyć. Chodziło coś o 512kbps na prawie stówę. Oczywiście wielka łacha, że w ogóle mogliby podłączyć więc ich pogrzebałem. Teraz wciskają mi jakieś obskurne ulotki, że są najlepsi i w ogóle nie do pokonania bo mają 2,3 i 6 mega. :rotfl: Wypisują instrukcje jak można zerwać z UPC i to nie podpisując się (dziwnie łączy się z ich kampanią reklamową) a wygląda ona jakby to UPC o sobie informowało.
Panowie, trochę za późno na refleksję jak się przez lata w kulki leciało. Wszedł duży i pozamiatał. :hyhy:

I mam gdzieś, że to z podatku idzie na powstające inicjatywy darmowego internetu i że ktoś może z tego skorzystać w Pcimiu czy na Pradze Północ w Warszawie czy w Bytomiu czy w Skarżysku. Przynajmniej tu będzie można zobaczyć na co te podatki idą.
Jeśli nie potraficie dostarczać tego medium to faktycznie zajmijcie się czymś innym. ;)
Proszę mnie tylko nie zaskakiwać i straszyć, że ZUS, który płacę za siebie i pracowników może być użyty w odpowiednich częściach na ochronę zdrowia i przyszłą emeryturę :P
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Jo_gurt »

bob pisze:Proszę mnie tylko nie zaskakiwać i straszyć, że ZUS, który płacę za siebie i pracowników może być użyty w odpowiednich częściach na ochronę zdrowia i przyszłą emeryturę :P
Jakby tak było to nie było by źle :rotfl: Ale na razie to faktycznie było by zaskakujące ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: bob »

Jo_gurt pisze:Jakby tak było to nie było by źle
Załatwiłem dwie sprawy w tym zdaniu. ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Jo_gurt »

Wydajny z ciebie człowiek :rotfl:

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-10-27, 20:16 ]
A jakże. :rotfl: :rotfl:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: zDaleKi »

Patryk_ pisze:To mają być częstotliwości "wimaxowe",a wiadomo,że sprzęt do tego kosztuje
Takie samo pytanie sobie zadałem, czyli kto zapłaci za końcówki abonenckie.
bob pisze:Pamiętam jak zwracałem się do jednego z nich przed laty (ledwo go namierzyłem) i jakoś nie był zainteresowany moją osobą a chciałem sobie internet w mieszkaniu podłączyć.
Też miałem kiedyś takie "zdarzenie", wiec rozumiem bob Twoje stanowisko :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: "Gazeta" uwalnia internet

Post autor: Patryk »

BliSki pisze:Takie samo pytanie sobie zadałem, czyli kto zapłaci za końcówki abonenckie.
I dlatego ten pomysł padnie.
Jakikolwiek sens miało by rozpowszechnianie darmowego internetu tylko w paśmie ISM,w którym pracują urządzenia tanie,popularne i łatwo dostępne.
Poza tym jeszcze trzeba mieć komputer :]

A tak w ogóle,to moim zdaniem najlepiej inwestować w darmowe "kafejki internetowe" w domach kultury,w remizach strażackich,w bibliotekach publicznych i innych tego rodzaju miejscach użyteczności publicznej.
W mojej gminie jest to przyzwoicie rozwiązane - w bibliotekach każdej z czterech wiosek można skorzystać z Internetu za friko,podobnie w remizach OSP.
Jest też hotspot i kiosk internetowy (co prawda z ograniczoną zawartością) w urzędzie gminy w ramach SITBB (System informacji turystycznej Bielska-Białej i powiatu bielskiego).
A największy okoliczny prowider WiFi dokłada też coś od siebie:
-parę stanowisk komputerowych do korzystania za darmo w swojej siedzibie;
-dostarcza Internet za darmo (wraz z darmowym wynajmem CPE) rodzinom korzystającym z pomocy społecznej,w których są uczące się dzieci;
-dwumegabitowy hotspot na plaży nad Jeziorem Międzybrodzkim (co prawda to już nie moja gmina,nawet nie mój powiat,ale to bezpośrednie sąsiedztwo :) )

I takie działania mają sens,bo kto chce,to przyjdzie,skorzysta,i pójdzie.
Całkowicie za darmo.
ODPOWIEDZ