Gdzie są moje 32kbps? Play

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Blido »

paszczak pisze:Mylisz się :cfaniak: , ja przekroczyłem i nie przycięli :hyhy: Mam to nawet wyszczególnione na rachunku
Napisałem, że mogą przycinać jak chcą - również wcale nie przycinać :cwaniak: . O ile przekroczyłeś ten limit i na jaki czas przed końcem okresu rozliczeniowego? Raz się to zdarzyło czy częściej? Jeśli raz to nic specjalnego, Mi Era też się kiedyś spóźniła z przycięciem o prawie dwa tygodnie, przetransferowałem wtedy chyba ze 120GB. Zwykła, jednorazowa awaria systemu. Tyle.
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: temp333 »

U mnie przeoczyli 200MB po limicie. A juz sie cieszylem, ze mam net bez limitu ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: marens »

temp333 pisze:U mnie przeoczyli 200MB po limicie. A juz sie cieszylem, ze mam net bez limitu ;)
Dodam, że 1GB = 1024MB czyli 10GB = 10240MB
blue_orc_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-06-14, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: blue_orc_ »

ja.michal pisze:
YaHooo pisze:PS. wie ktoś czemu UKE kazała zdjąć limity dla TP?
Bo za dużo kasy chcieli? :P
...bo konkurencja (Netia, Dialog, Tele2) już dawno tego nie miała.
konkurencja, nie UKE
:ok:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: YaHooo »

blue_orc_ może i tak było ;) Nie wiem. Czyli widać konkurencja działa dużo :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: virek1987 »

Ja mam limit 10GB może dwa razy przekroczyłem limit i transfer wynosił u mnie 3-4 kilobajty/s więc chyba teoria spisku odpada? Może to wynika z niedoskonałości jakiegoś urządzenia czy systemu?
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: dziobak99 »

Panowie....na co wy w ogóle narzekacie???
Macie 10Gb za 45zl....teraz wyobraźcie sobie, że ja płacę 50zł za 500mb w erze....to dopiero okazja... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: krystianb »

dziobak99 pisze:teraz wyobraźcie sobie, że ja płacę 50zł za 500mb w erze....to dopiero okazja...
Też do niedawna płaciłem 60zł za iplusa... Niestety w plusie mieli pecha bo miałem przeczucie żeby umowy nie przedłużać, tak wyszło że play zdązył odpalić nadajnik coś koło daty wyjścia umowy plusa, to kulturalnie poszedłem do salonu przedłużyć, wyszedłem oczywiście z wymówieniem. Ale dużo nie brakowało, bo niestety play nie wszędzie ma zasięg, dlatego też jest taki tani. I też teraz 1Mb/s troche mi mało.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Sundance_kid »

dziobak99 ja nadal mam 1 GB za 60 zeta. Ale jak się nie ma tego co się lubi lubi sie to co się ma.
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: dziobak99 »

ja nadal mam 1 GB za 60 zeta. Ale jak się nie ma tego co się lubi lubi sie to co się ma.
Tyle że mi 1Gb by starczył na cały miesiąc, a 500Mb tylko na pół miesiąca, potem wiadomo jaka zawrotna prędkość przez dwa tygodnie :hyhy: :hyhy:
A do tego mam od ponad miesiąca umts, to przynajmniej jak dochodzę do tych 500Mb to jeszcze z 300 uda mi się ściągnąć zanim zablokują, na edge nie miałem takiej możliwości :/
Ale już niedługo, jeszcze pół roku umowy z erą :zdrowko:
Awatar użytkownika
Tomi 25
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-02, 12:09
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Tomi 25 »

Sundance_kid pisze:ja nadal mam 1 GB za 60 zeta
Sudance_kid a nie lepiej dopłacić te 15 zł i przejść na 3 GB?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Sundance_kid »

dziobak99 a może zwiększ abonament? Wtedy limit będzie chyba odpowiedni. Albo znajdź chętnego na cesję umowy :hyhy:
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Boras »

Czy to możliwe aby Play jednym przycinał do 16kbps a innym do 32? Ja mam zawsze te 32kb/s jeśli już zdarzy mi się przekroczyć limit.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: YaHooo »

Boras pisze:Czy to możliwe aby Play jednym przycinał do 16kbps a innym do 32?
Moim zdaniem nie. Bo tym się zajmuje system. Więc jak by to było możliwe, że jednym przydziela 16, innym 32kb/s?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Więc jak by to było możliwe, że jednym przydziela 16, innym 32kb/s?
Może 32 dostają ci co mają 10GB, albo płacą 80zł :rotfl: Mi się ostatnie nie udało do limitu dojechać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: temp333 »

Nie sazdze zeby to bylo zalezne od oplat. Po przekroczeniu limitu dostaje SMS ze transfer jest ograniczony do 32kbps, a w rzeczywistosci jest polowa z tego.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: ja.michal »

krystianb, a to nawet nie głupie. :] W Orange chyba tak robią.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Może 32 dostają ci co mają 10GB, albo płacą 80zł
Nie wiem, wszytko jest możliwe ;)
temp333 pisze:Po przekroczeniu limitu dostaje SMS ze transfer jest ograniczony do 32kbps, a w rzeczywistosci jest polowa z tego.
Więc nie wiem, może to jest jakiś problem występujący lokalnie. Próbowałeś łączyć się z innym BTS'em po limicie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Tomekm91
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2009-03-26, 16:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Tomekm91 »

Witam,

Podłączam się do wątku ponieważ jestem pierwszy raz po limicie w PLAY. Przeglądając strony WWW nagle otrzymałem SMS że przekroczyłem limit i transfer zostaję zmniejszony uwaga uwaga "DO 32kb/s".(bardzo podchwytliwe, ponieważ można różnie rozumieć tego SMSa).Czyli nie 32kb/s, tylko DO czyli równoważnie może byc 1kb/s-32kb/s. Jestem bardzo nie zadowolony ponieważ mój transfer nie przekracza 2KB/S. Hmmm co tu więcej mówić dałem się nabrać na to że transfer po limicie to gwarantowane 32kb/s. Powiedziałem sobie, "a co tam przekrocze limit to i tak będe mieć 32kb/s. A tu co?.... Jak będe w domu to wyślę wam screeny(również otrzymanego SMS-a od PLAY), na razie nie mam takiej możliwości bo nie ma mnie w domu. Ciekawa sprawa....

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 08:59 przez Tomekm91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Jo_gurt »

Tomekm91, na prawdę między 32kbps a 16kbps (które masz) jest niewielka różnica :P

Co do słówka "do" to nikt nigdy nie twierdził inaczej. Tak samo masz u każdego konsumenckiego dostawcy Internetu - prędkości "do". Za gwarancję pasma się słono płaci.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jo_gurt, łącznie zmieniany 1 raz.
illumanti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2009-06-02, 17:45
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: illumanti »

Musisz w takim razie albo odnowić limit, albo zadzownic na bok (choć i tak pewnie to nic nie da) Taki urok tej umowy, nie masz nic gwarantowanego, rzucasz sie na głęboką wode :dobani:
:)
Orange - bez limitów :hyhy:
Plus - pakiety (35zł 500mb)
Era - BlueConnect 79 zl
Awatar użytkownika
Tomekm91
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2009-03-26, 16:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Tomekm91 »

No spoko, tylko jak dzwonie do BOK-u to mam wrażenie że rozmawiam z robotami, poniważ ciągle słysze te same formułki. No nic poczekam jakoś do tego 20 :cry:
Ale to nie fair ze strony Play, ale ja zwykły człowiek nic nie poradze. Dziwne jest to co sie dzieje bo transfer momentami mam 200 BAJTÓW, śmieszne, śmieszne i jeszcze raz żałosne.

PS.
Potem wyślę screeny to zobaczycie jakiego fajnego SMSa dostałem od play.

Ale uuuu, czy 32kbps to transfer 32kb/s czy szybkość łącza 32kbps ?? Nic już z tego nie rozumiem.

Pozdrawiam.
Brudsien
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-06-04, 13:28
Lokalizacja: Katowice

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Brudsien »

rossoneri1899 pisze:No spoko, tylko jak dzwonie do BOK-u to mam wrażenie że rozmawiam z robotami, poniważ ciągle słysze te same formułki. No nic poczekam jakoś do tego 20 :cry:
Ale to nie fair ze strony Play, ale ja zwykły człowiek nic nie poradze. Dziwne jest to co sie dzieje bo transfer momentami mam 200 BAJTÓW, śmieszne, śmieszne i jeszcze raz żałosne.

PS.
Potem wyślę screeny to zobaczycie jakiego fajnego SMSa dostałem od play.

Ale uuuu, czy 32kbps to transfer 32kb/s czy szybkość łącza 32kbps ?? Nic już z tego nie rozumiem.

Pozdrawiam.
Nie fair ?
Czy ty w ogole czytales umowe przed podpisaniem bo widze ze chyba nie, druga sprawa znajoma jakis czas temu podpisała umowe na play online gdy przekroczyla limit i dalej uzywala neta to przyszedl jej rachunek na 500zl bo po limicie play nalicza 0,03gr/100kb, ale pewnosci nie mam bo umowy na play online nigdy nie widzialem
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Jo_gurt »

Ale uuuu, czy 32kbps to transfer 32kb/s czy szybkość łącza 32kbps ?? Nic już z tego nie rozumiem.
I transfer i szybkość łącza (bo w tej sytuacji mówimy o tym samym). Tylko zapewne trzeba wyjaśnić - mówimy cały czas o kilobitach na sekundę. Play też się to jednostką posługuje.
Brudsien pisze:druga sprawa znajoma jakis czas temu podpisała umowe na play online gdy przekroczyla limit i dalej uzywala neta to przyszedl jej rachunek na 500zl bo po limicie play nalicza 0,03gr/100kb, ale pewnosci nie mam bo umowy na play online nigdy nie widzialem
To trzeba reklamować, bo tak być nie powinno.
Awatar użytkownika
Tomekm91
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2009-03-26, 16:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Tomekm91 »

Brudsien pisze:Czy ty w ogole czytales umowe przed podpisaniem bo widze ze chyba nie, druga sprawa znajoma jakis czas temu podpisała umowe na play online gdy przekroczyla limit i dalej uzywala neta to przyszedl jej rachunek na 500zl bo po limicie play nalicza 0,03gr/100kb, ale pewnosci nie mam bo umowy na play online nigdy nie widzialem
Czytalem
A co do drugiego, to nie obraź się, albo kłamiesz, albo coś Ci się pomyliło.

Czytam teraz tego SMS-a od play i to jest jego treść:
"Wykorzystales juz 100% miesiecznego limitu szybkiej transmisji danych. Dalszy transfer danych odbywa sie z predkoscia do 32kb/s."

A nie z prędkością 32kb/s tylko DO.

Play zrobiło to bardzo cwanie bo transfer aktualnie mam 600bajtow/s, daliby przynajmniej to 16kb/s .

Wyślę screeny potem bo u mnie w domu google wchodzą w 2minuty więc o zuploadowaniu screena mogę pomarzyć.


Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.
Brudsien
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-06-04, 13:28
Lokalizacja: Katowice

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Brudsien »

rossoneri1899 pisze:
Brudsien pisze:[...]
Czytalem
A co do drugiego, to nie obraź się, albo kłamiesz, albo coś Ci się pomyliło.

Czytam teraz tego SMS-a od play i to jest jego treść:
"Wykorzystales juz 100% miesiecznego limitu szybkiej transmisji danych. Dalszy transfer danych odbywa sie z predkoscia do 32kb/s."

A nie z prędkością 32kb/s tylko DO.

Play zrobiło to bardzo cwanie bo transfer aktualnie mam 600bajtow/s, daliby przynajmniej to 16kb/s .

Wyślę screeny potem bo u mnie w domu google wchodzą w 2minuty więc o zuploadowaniu screena mogę pomarzyć.


Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.
Nie obrazaj mnie, mowie jak koleżanka mi powiedziala, a ona nie miala zadnego powodu klamac, co do predkosci to operator podaje predkosc w bitach, a nie w bajtach wiec podziel sobie sobie 32 przez 8 i wyjdzie ci jakies 1kbajt/s

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-06-08, 12:31 ]
Wycinam zbędny autocytat.
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 11:30 przez Brudsien, łącznie zmieniany 1 raz.
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Suzan »

rossoneri1899 pisze: Czytalem.
Chyba słabo czytałeś.
rossoneri1899 pisze:Dalszy transfer danych odbywa sie z predkoscia do 32kb/s."
Bardzo dobry fragment wytłuściłeś

Poniżej fragment z "Cennik oferty Play Online"

4.2.Gdy Abonent przekroczy limit przesyłanych danych w jednym Okresie Rozliczeniowym
Operator zastrzega prawo do wprowadzenia, trwającego do końca danego Okresu
Rozliczeniowego, ograniczenia prędkości przesyłania danych. W takim przypadku Abonent
będzie miał moŜliwość przesyłania danych z największą prędkością, jaka jest moŜliwa do
osiągnięcia w danych warunkach technicznych, jednakŜe nie większą niŜ 32 kb/s (górna
granica prędkości). Limity przesyłanych danych opisuje Tabela nr 4.

I tak jest chyba we wszystkich sieciach.
blue connect/Huawei E160
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: adixm »

A w ktorych sieciach mozna te realna gorna predkosc polimitowa uzyskac??
tomian
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2009-01-04, 22:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: tomian »

Brudsien pisze:co do predkosci to operator podaje predkosc w bitach, a nie w bajtach wiec podziel sobie sobie 32 przez 8 i wyjdzie ci jakies 1kbajt/s
32/8 = 4

Coś słabo u ciebie z matematyką :hyhy:


Ktoś uzyskał 4 kilobajty? Jak nie, to trza pobluzgać na blogu i Gruszka zajmie się interwencją. Może faktycznie automat ustawili na 16 a nie 32kilobity.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: zDaleKi »

Panowie, proszę bez zbędnych docinek.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ