ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Gość

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Gość »

Czy ktoś z was ma w umowie informację że sieć np: Orange może obniżyć transfer po siągnięciu na Edgu 1 giga danych? Bo jaj mam umowei takiej klauzuli nie mam a został mi obniżony transfer!
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Szadzik »

Anonymous pisze:Czy ktoś z was ma w umowie informację że sieć np: Orange może obniżyć transfer po siągnięciu na Edgu 1 giga danych? Bo jaj mam umowei takiej klauzuli nie mam a został mi obniżony transfer!
Jeśli masz LicencjęEDGE lub BusinessEverywhereEDGE to na pewno masz taką klauzulę.
Back to the Future ;)
Gość

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Gość »

No właśnie nie mam! Miałem GPRS podpisany ponad rok temu i zadzwonił do mnie koleś czy chce EDGE i ja się zgodziłem imam edga ale bez takiej klauzuli! czytałem dokładnie umowę i nie mam takiej wzmianki!
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Szadzik »

Anonymous pisze:No właśnie nie mam! Miałem GPRS podpisany ponad rok temu i zadzwonił do mnie koleś czy chce EDGE i ja się zgodziłem imam edga ale bez takiej klauzuli! czytałem dokładnie umowę i nie mam takiej wzmianki!
W takim wypadku zadzwoń pod *800 (pomoc związana z usługami internetowymi Orange) i zapytaj czemu Ci tną transfery skoro nie masz tego w umowie.
Back to the Future ;)
Gość

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Gość »

a jaki jest koszt rozmowy jeżeli można wiedzie?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Szadzik »

Anonymous pisze:a jaki jest koszt rozmowy jeżeli można wiedzie?
Z numeru w Orange bezpłatne.
Back to the Future ;)
Gość

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Gość »

dzwoniłem i powiedzieli że pisać reklamację i faxem mam i przysłać! he he pewnie i tak mnie spławią? A jeszcze jedno jak jest napisane w umowei odośnie limitów?
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

W umowie nic nie ma, tylko w regulaminie. Jak podpisujesz umowę, to jest tam klauzula, że zapoznałeś się z regulaminem/warunkami świadczenia usług i że się zgadzasz. A jak powiesz, że nie czytałeś regulaminu albo sprzedawca cię nie uprzedził o tamtym czy siamtym, to i tak nie ma znaczenia, bo złożyłeś podpis pod tym oświadczeniem.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Szadzik »

Anonymous pisze:dzwoniłem i powiedzieli że pisać reklamację i faxem mam i przysłać! he he pewnie i tak mnie spławią? A jeszcze jedno jak jest napisane w umowei odośnie limitów?
Nie wiem jak jest napisane bo sam tego zapisu w umowie nie mam.
Pisałem im niedawno reklamację na ten temat. Obcinali mi transfer bez powodu. Poszukaj na forum wątku 'GC85 horror' i tam jest cały tekst tej mojej reklamacji. Po dziesięciu dniach dostałem odpowiedź, że mi odliczą opłaty za czas kiedy miałem utrudnienia.

P.S. Reklamację wysyłałem mailem, ale adresu nie pamiętam, ew. zapytaj na infolinii.
Back to the Future ;)
kemot

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: kemot »

Na gprs przy włączonym kompie na 24/7 w ciągu miesiąca ściągnełem 7GB. 8)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Szadzik »

U mnie na pięć dni przed końcem okresu rozliczeniowego mam ściągnięte 8,223GB i wysłane 4,846GB, do dziesięciu spokojnie dobiję. (EDGE GC85)
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Vipera »

Szadzik pisze:U mnie na pięć dni przed końcem okresu rozliczeniowego mam ściągnięte 8,223GB i wysłane 4,846GB, do dziesięciu spokojnie dobiję. (EDGE GC85)
Sytuacja bardzo podobna z tym, że jeszcze 8 dni do końca okresu rozliczeniowego (Blueconnect na ES75 - limit 2 GB).
Zauważyłej jednak przeglądając ostatni rachunek szczegółowy połaczeń i zestawiając go z logami połaczeń, że Era do obliczania wielkości tranferu w Blueconnect'cie stosuje tą samą zasadę co przy normalnym połączeniu z internetem (poza abonamentem) czyli zaokrąglanie do pełnych 500 kilobajtów (w górę) osobno dla wysłanych i odebranych.
Wystarczy, że będzie kilka zerwań połaczeń (Całe szczęście, że ostatnio ten problem mnie omija) i łaczna ilość danych będzie sie znacząco różnić.
To już mój kolejny okres rozliczeniowy (w każdym przekraczam limit) i jak do tej pory nie obniżyli mi transferu.
Aktualnie prędkość transferu to ok 250 - 280 kb. Nie jest to max możliwości (zarówno modemu jak i usługi) ale od biedy wystarczy ;-)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Business Everywhere ,but not today

Post autor: bob »

Business Everywhere ,lokalizacja Katowice ,ograniczenie 2GB ,ostatnia faktura UL+DL=6,2GB
prędkość Netmet aprox. 70 kb-DL to jest UMTS (dziwne ,dzwoniłem do obiBOK ale trzeci tydzień nie ma odpowiedzi-dziwne z tą prędkością )odpaliłem teraz firmware z HSDPA i wyświetla 1,8Mbps tylko brakuje tej usługi.
bob :?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Szadzik »

Vipera pisze: Aktualnie prędkość transferu to ok 250 - 280 kb. Nie jest to max możliwości (zarówno modemu jak i usługi) ale od biedy wystarczy ;-)
A działasz na EDGE, czy UMTS, bo jeśli tylko EDGE to modem może max pociągnąć 240kbps a nie powyżej 280kbps.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Vipera »

Szadzik pisze:modem może max pociągnąć 240kbps a nie powyżej 280kbps.
Jak Twoja wiadomość przeszła przez ten modem to się obraził....

A na poważnie. Mam EDGE. Prędkość sprawdzam głównie w oknie gkrellm (wyśietla mi tam praktycznie wszystko co się się dzieje w systemie) oraz z My Net Monitor'a (mała aplikacja z Meandrke, która jednak działa prawidłowo w FC). Porównywnywałem nieraz oba wskaźniki i różnią się jednynie "poślizgiem" w pokazywaniu tych samych danych.
Maks który dotąd pokazały oba wskaźniki to 284 (a dokładniej 35.5 - w tej postaci mi wyświetla).
Sygnał max (do BTS kilka kroków) a M$ Windows nie spowalnia mi już neta.
andrzej.sul
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-02-07, 16:32
Lokalizacja: Kraków

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: andrzej.sul »

NA EDGE śCIąGNOłEM 1GB ALE TRANSWER BYł LIPNY A NA UMTS TRANSWER WYNOSIł 40KB ( śCIąGNAIA PLIKU
ktryk

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: ktryk »

<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> co się stało dzisiaj ,ale net z Orange za......cza jak szalony pierwszy raz w tym roku mam takie szybkości na edgeu na net meter hwilowo nawet pokazuje 35KB transfer przy ściąganiu przekracza 20KB a WM SE pokazuje swoją maksymalną prędkośc nawet .Jak za starych dobrych czasów kiedy ściągałem po 3 GB. Ostatnio to ledwo limit przekraczałem .Ciekawe jak długo to potrwa ale jusz się odzwyczaiłem od takich prędkości jakby tak było nadal to pewnie znowu bym ściągał po 3 GB jakby nie obcinali prędkości jak kiedyś. Czy komuś tesz tak śmiga net dzisiaj czy to tylko umnie coś na btsie się poprzestawiało.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Czarek88lol »

u mnie tez zaczał smigac:D coprawda nie to co u CIebie ale tez zadowolony:D

edge na ed77:D

dzisiejszy transfer:D
http://img136.imageshack.us/img136/4747/lol36vw.png

ile najwiecej wyciągacie na ed77??
pozdrawiam:D
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Demon »

W miesiacu lutym mój stan to 4.2GB na EDGE przez Orange.
Dla chcącego nic trudnego.Poczytaj rady na forum.

Pozdrawiam:)))
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: kemott1 »

Demon pisze:W miesiacu lutym mój stan to 4.2GB na EDGE przez Orange.
Dla chcącego nic trudnego.Poczytaj rady na forum.

Pozdrawiam:)))

Przeczytaj pierwszą stronę tego postu, to zobaczysz ile sciągnełem na gprs hehe :D
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Artur_prezes »

Ja mam 5 dni do końca okresu rozliczeniowego, ściągnąłem 1,4 GB, mając limit 1 GB i transfer został przy 1GB zmniejszony, ale jeszcze te około 400Mb zostało ściągnięte po przycięciu transferu, i normalnie z przyciętym netem zostawiam kompa na noc i większe pliki wtedy ściągam.
CLEARW'RE
Broadband
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Demon »

W grudniu 2006 r sciągnolem uwaga az 17GB i brak przyciecia transferu.Moj Apn to VPN a nazwa i haslo to "internet" a zalecaja nazwe i haslo vpn dlaczego?jak tak tez dziala i moim zdaniem o wiele lepiej.

Modem Techlab ed77 operator orange i zasieg edge.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: bob »

Ciekaw jestem ile ściągniesz w lutym ?
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Artur_prezes »

Demon, a teraz Orange zrobi ci zonka i w prezencie przytnie ci transfer aż do końca tego roku :D (żart oczywiście). Ja tez bym tak chciał, ale iPlus chyba bardziej pilnuje przestrzegania limitu transferu. a masz 3G czy cos wolniejszego?? Bo GPRS'em ściągnąc 17 GB to byłbyś jak Kopperfield :D .
CLEARW'RE
Broadband
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Demon »

ALE NAROBILEM A CO TO PRAWDA.
MAM TYLKO EDGE ANTENE KIERUNKOWA I NIE SADZE ZE MOGA MI COS WCZESNIEJ ZROBIC TO ICH KASA A MOJA KOMBINACJA.
W LUTYM NAPISZE ILE UDALO SIE SCIAGNAC Z KOMBINACJA I Z OGRANICZENIEM LIMITU -TAK PISZE ALE JA MAM TO W KOSMOSIE.


POWODZENIA DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZOW . TO FORUM JEST NAJLEPSZE W SIECI.
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Artur_prezes »

A możesz mi zdradzić tajnik twojej kombinacji na zrobienie takiego limitu:)??Jesli nie na forum, to napisz mi na PW, bo tez bym coś pokombinował z iPlusem,może tez poskutkuje.
CLEARW'RE
Broadband
Tytkins
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-01-13, 13:00
Lokalizacja: Poznań

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Tytkins »

ja ściągam miesięcznie na umts ok 6GB , a wysyłam od 2-3 , brak limitu na transfer , czekam na hsdpa w poznaniu :) -jestem ciekaw tej usługi , bo edge zaczyna mnie wkurzać !!!!!! życze dużych transferów
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: bazyl »

Na iPlusie i samym GPRS co miesiąc ściągam ok 2GB co do wysyłania nie wiem.
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Artur_prezes »

Jak wyglądają wasze szybkości wysyłania przy obciętym transferze?? Ja korzystając z torrenta mam 4-5kB DL i około 5-6 UL - jak to jest możliwe skoro obcięcie transferu w iPlusie waha się między 4-5kB dla UL i DL ?? Chyba, że ja mam złe informacje,ale przy przeglądaniu strona nie mam większego przesyłu jak te wspomniane 4-5kB. Wy tez tak macie?
CLEARW'RE
Broadband
demek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-01, 14:43

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: demek »

pierwszy okres w orange limit 500 mb - po tygodniu transfer siada i praktycznie nie da sie nic robic nawet stron prostych przegladac
pani na infolinni mowi ze bloka dali bo licza proporcjonalnie czyli w 1 okresie (niecale 2 tyg) mialem proporcjonalnie do dlugosci okresu mniej w limicie - zenada - dali by choc taka predkosc zeby mozna bylo strony przegladac
ODPOWIEDZ