automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: YaHooo »

przemek20 pisze: To na pewno nie ,,Mobile Partner". To inna aplikacja.
Ok.
przemek20 pisze: Może to to zaznaczone na szaro?
Nie, to nie to.
przemek20 pisze:Jak zwykle podsyłam screeny :hyhy: Może to to zaznaczone na szaro?
Musi ona się włączyć sama. Wtedy klikasz na nią prawym przyciskiem myszy -> Properities. Jest tam wartość Owner/Parent (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa). Będzie tam nazwa procesu która uruchomiła iPlus Menedżera.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: berni »

Sprawdziłem aplikację Plus Internet w Win7 i tutaj po zainstalowaniu jej i restartach cały czas zaraz po załadowaniu Windows wyskakiwało okno "Kontrola konta użytkownika" -> Czy chcesz zezwolić następującemu programowi ... (to ten PlusInternetChecker.exe) i obojętnie jaką dawałem odpowiedź to zawsze się ono włączało po restarcie. W procesach brak było tego programu. Dlatego też uruchomiłem msconfig.exe -> Konfiguracja systemu -> Uruchamianie -> zdezaktywowałem Plus Internet - na zrzucie jest jeszcze aktywny. Po restarcie już nie wyskakuje ta uciążliwa "Kontrola konta użytkownika".
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

Mamy ten proces! ,,DCSHelper.exe(2708)" Tylko co teraz? Jak wyłączyć ten proces aby nie włączał się przy każdym starcie systemu? Oczywiście jest on w menadżerze zadań. Nawet dwa razy ;)

berni, ja mam to cały czas zdeaktywowane i nie włącza się przy starcie sytemu, ale przy podłączaniu modemu owszem

[ Dodano: 2013-07-30, 21:52 ]
Cel osiągnięty! Zmieniłem nazwę aplikacji, która uruchomiana była przez ten proces, dzięki czemu ten proces jej ,,nie widzi" (DTSHelper.exe). Aplikacja Plusa już się nie uruchamia :D Wielkie dzięki

Jeszcze jedno, jest jakaś różnica w łączeniu się z internetem pomiędzy ,,Połączenie telefoniczne i sieć VPN", a ,,Komórkowe połączenie szerokopasmowe" ? Mam połączenie Plusa w obu tych kategoriach...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: YaHooo »

przemek20 pisze:Mamy ten proces! ,,DCSHelper.exe(2708)" Tylko co teraz? Jak wyłączyć ten proces aby nie włączał się przy każdym starcie systemu? Oczywiście jest on w menadżerze zadań. Nawet dwa razy ;)
Najprościej wyłączyć z autostartu. To gdzie się uruchamia to dla mnie najwygodniej się sprawdza tu http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysi ... 63902.aspx Od razu może Cię przekierować do odpowiedniego rejestru skrótu itp.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

Już sobie z tym poradziłem. W poprzednim komentarzu napisałem jak, ale mam jeszcze jedno pytanie żeby nie zakładać nowego tematu.

Jest jakaś różnica w łączeniu się z internetem pomiędzy ,,Połączenie telefoniczne i sieć VPN", a ,,Komórkowe połączenie szerokopasmowe" ? Mam połączenie Plusa w obu tych kategoriach i oba działają...
http://i.imgur.com/0Z7UijF.png
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: YaHooo »

przemek20 szczerze to nie mam pojęcia odnośnie różnicy. Może ktoś inny się wypowie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: berni »

przemek20 pisze: ja mam to cały czas zdeaktywowane i nie włącza się przy starcie sytemu, ale przy podłączaniu modemu owszem
U mnie gdy zdezaktywowałem, po restarcie kompa, to po podłączeniu modemu (Huawei E376) nic się nie włączało i było OK.
przemek20 pisze:Mamy ten proces! ,,DCSHelper.exe(2708)"
a ten proces dopiero się pojawił gdy wyinstalowałem Plus Internet (RevoUninstaler nie wyczyścił w Rejestrze wpisu Plus Internet - w załączniku zrzut) i zainstalowałem Internet Cyfrowego Polsatu zawarty w E367. Po wyinstalowaniu RevoUninstalerem "Cyfrowego Polsatu" - już tego procesu nie było, i po ponownym zainstalowaniu Plus Internet to msconfig.exe pokazał dwa wpisy Plus Internet w Uruchamianiu - od razu zdezaktywowałem go i po restarcie, po podłączeniu modemu jest OK - nic się nie uruchamia. W Plus Internet mam powyłączane aktualizacje.
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

Ok. Ten problem rozwiązany. Dzięki za wasze zainteresowanie i poświęcony czas. Ciekawi mnie jeszcze tylko różnica w w/w połączeniach. Jeśli ktoś wie, to proszę, aby się wypowiedział. Pozdrawiam
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: berni »

przemek20 pisze:Jest jakaś różnica w łączeniu się z internetem pomiędzy ,,Połączenie telefoniczne i sieć VPN", a ,,Komórkowe połączenie szerokopasmowe" ?
Połączenie telefoniczne i sieć VPN - to RAS - połączenie poprzez port modemu.
Komórkowe połączenie szerokopasmowe - to NDIS - połączenie poprzez kartę sieciową.
U mnie gdy w Huaweiu E367 wyłączyłem port karty sieciowej (komenda at^setport="A1,A2;1,2,3,A1,A2") to aplikacja Plus Internet nie łączyła z netem, pokazywał się komunikat: Brak urządzenia wspierającego NDIS.
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

berni, a mógłbyś mi to przetłumaczyć na polski? :P W sensie co zyskuję, a co tracę łącząc się w dany sposób, bo oba mi działają
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: berni »

Potestuj te dwa sposoby łączenia z netem i porównaj, w którym połączenie jest stabilniejsze, szybsze. Jeśli u siebie osiągasz prędkości pobierania ponad 25 Mb/sek i jesteś w zasięgu LTE to wtedy najlepiej sprawdzają się te porównania. Ja u siebie niestety na chwilę obecną takich prędkości nie widziałem.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: YaHooo »

przemek20 pisze:W sensie co zyskuję, a co tracę łącząc się w dany sposób, bo oba mi działają
Ogólnie moim zdaniem tryb NDIS jest fajniejszy. Nie wiem jak w innych modemach, ale mamy na forum materiały które pokazują, że wczesne Optiony w trybie NDIS mają lepsze osiągi. Ale to było już jakiś czas temu, więc od tego czasu mogło się to zmienić i tych różnic już nie musi być. Bo teoretycznie sposób łączenia nie powinien mieć wpływu na połączenia, chyba że sterowniki są źle napisane.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ