automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

Siema
Czy istnieje możliwość wyłączenia automatycznego uruchomienia aplikacji Plusa przy podłączaniu modemu? Chcę się łączyć po prostu przez system, a nie zamulającą aplikację. Posiadam modem Huawei E398.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: YaHooo »

przemek20 z tego co pamiętam to w tle działa aplikacja która sprawdza czy modem został włożony. Wtedy uruchamia iPlus Managera. Tylko za nic nie mogę sobie przypomnieć nazwy procesu. Trzeba by go wywalić z autostartu i już.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:z tego co pamiętam to w tle działa aplikacja która sprawdza czy modem został włożony.
Wszędzie gdzie się z tym spotkałem działało to na zasadzie autostartu cdromu. Z prostych opcji są 2: wyłączenie autostartu bądź wyłączenie huawei'owego cdromu w menadżerze urządzeń.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Wszędzie gdzie się z tym spotkałem działało to na zasadzie autostartu cdromu.
Pierwszy modem jaki miałem to był Huawei E630 i on nie posiadał cd-romu. A mimo to iPlus Manager/Mobile Partner uruchamiał się po włożeniu modemu do PCMCIA. Więc chyba raczej to nie to ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Więc chyba raczej to nie to
Na e220 na szybko wyłączyłem cd rom i był spokój.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

YaHooo, wydaje mi się, że wszystko zbędne mam powyłączane przy autostarcie. Z resztą załączam w linkach (bo do załącznika screeny były za małe) zrzuty ekranu z Ccleanera. Proszę, looknij co mam jeszcze za dużo :)
http://i.imgur.com/xLeJHMF.png
http://i.imgur.com/QXv8FTB.png

krystianb, mógłbyś trochę bardziej wytłumaczyć mi ,,wyłączenie autostartu bądź wyłączenie huawei'owego cdromu w menadżerze urządzeń."? Gdzie dokładnie mogę to wyłączyć w menadżerze?
Ostatnio zmieniony 2013-07-26, 20:06 przez przemek20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: krystianb »

przemek20 pisze:Gdzie dokładnie mogę to wyłączyć w menadżerze?
Jak jest podłączony modem, to w napędach jest widoczny dodatkowy cdrom.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

Czyli mam wyłączyć stację ,,Huawei Mass Storage USB Device", tak jak w poniższym linku?
http://i.imgur.com/OzPOiOk.png
Nie będzie z tego żadnych skutków ubocznych i ta aplikacja wyłączy się na stałe?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: krystianb »

przemek20 pisze:Nie będzie z tego żadnych skutków ubocznych i ta aplikacja wyłączy się na stałe?
W każdej chwili możesz włączyć z powrotem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

krstianb, niestety Twój sposób nie działa. Aplikacja nadal się włącza. Jakieś inne pomysły?
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: berni »

YaHooo pisze:Pierwszy modem jaki miałem to był Huawei E630 i on nie posiadał cd-romu.
Icon 225 z iPlusa i GlobeSurfer z logo Orange też nie mają w sobie wewnętrznego instalatora a mimo to po podłączeniu do kompa uruchamiała się aplikacja operatora do łączenia z netem. Dopiero wyłączenie jej z Autostartu zmieniało reakcję po podłączeniu modemu.
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

berni, mógłbyś dokładnie opisać, jak to wyłączyłeś? Ja w autostarcie mam chyba wyłączone, co potrzeba, chyba, że to jeszcze gdzieś indziej się wyłącza :zdziwko:

[ Dodano: 2013-07-26, 21:37 ]
krystianb, może powinienem wyłączyć tą drugą stację: ,,Huawei SD Storage USB Device", zamiast ,,Huawei Mass Storage USB Device"?
Zobacz: http://imgur.com/nnl65RV
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: berni »

przemek20 pisze:mógłbyś dokładnie opisać, jak to wyłączyłeś?
Za chwilę zainstaluję Huaweia 367 w WinXP i sprawdzę jak można wyłączyć ten autostart, dam znać jak poszło.
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

ok, będę wdzięczny :) albo zobacz po prostu na linki z mojego pierwszego komentarza i powiedz co powinienem jeszcze wyłączyć
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: kmy »

ja mam wyłączony cd-rom w zarządzaniu komputerem system XP i win 7 (2 laptopy) i nic się nie uruchamia po włożeniu modemu
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

kmy, też mam to wyłączone a mimo wszystko ta aplikacja nie daje mi spokoju :(
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Na e220 na szybko wyłączyłem cd rom i był spokój.
To ja już nie mam pojęcia.
przemek20 pisze:Proszę, looknij co mam jeszcze za dużo :)
Tu nic takiego nie ma :)
przemek20 pisze:kmy, też mam to wyłączone a mimo wszystko ta aplikacja nie daje mi spokoju :(
A jakie masz aktywne procesy w Menadżerze Zadań?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: berni »

Zainstalowałem "Internet w Cyfrowym Polsacie" to brandowany MP 16.002.21.01.618 i tu w
Narzędzia->Opcje->Ogólne->domyślnie było zaznaczone "Uruchom, gdy urządzenie jest dostępne" -> to wyłączyłem, restart kompa i po podłączeniu modemu nie uruchamia się już aplikacja operatora, wszystkie te czynności na koncie Administratora, po przelogowaniu na swoje konto te ustawienia zostały. W załączniku zrzut.
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

YaHooo, zobacz tutaj:
http://i.imgur.com/jxmEQDl.png
http://i.imgur.com/YHo3osc.png
http://i.imgur.com/DUOF6B6.png

[ Dodano: 2013-07-26, 22:38 ]
berni, wszystko spoko, tylko ja mam aplikację Plusa i tam takiej opcji nie widzę ;)
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: berni »

przemek20 pisze: tylko ja mam aplikację Plusa
Z instalatorem od Plusa to pamiętam, był dołączony na płytce do Icona 225, tylko to była starsza wersja i co pamiętam, że był tam program, który ładował się w Autostarcie, jaka była jego nazwa już nie pamiętam, musiałbym sprawdzić. Tylko czy jest on w nowych wersjach, na zrzutach go nie widzę.

[ Dodano: 2013-07-27, 01:02 ]
Znalazłem winowajcę, który w iPlus Manager 1.94 (dołączony do Icona 225) po podłączeniu do kompa powodował uruchomienie tej aplikacji - to - iPlusChecker.exe . Wyłączyć go można w Ustawieniach->tu zdeaktywować "startuj razem z Windows" - musiałem zmieniać zarówno na koncie Administratora jak i na swoim zwykłym. Można też sprawdzić jego działanie: nic nie zmieniając, po restarcie przed podłączeniem modemu w Menedżerze zadań zakończyć ten proces i wtedy będzie on nieaktywny do następnego restartu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: YaHooo »

berni wszystko pięknie ładnie, ale przemek20 nie ma tego procesu, chyba że ja nie widzę.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

W ustawieniach mam już wyłączoną opcję ,,Startuj razem z Windows". W menadżerze zadań także nie mam procesu ,,iPlusChecker.exe" :\ Pewnie Plus w nowej wersji aplikacji (Plus Internet 2.4) się już wycwanił i chce, aby ta aplikacja zawsze była aktywna przy podłączaniu modemu. U Ciebie pewnie jest możliwe wyłączenie tego, bo masz starą wersję aplikacji - widoczenie w nowej zostało to poprawione.
Ma ktoś jakiś inny pomysł?
Ostatnio zmieniony 2013-07-27, 10:11 przez przemek20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: YaHooo »

przemek20 sprawdź jeszcze czy nie masz jakiejś podejrzanej usługi, bo tylko to mi jeszcze przychodzi na myśl.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: berni »

Pobrałem ze strony Plusa wersję Plus_Internet_E398.exe ver. 2.4 (ok. 8,4 MB) i po wyinstalowaniu starej, zainstalowałem tą nową, Huawei e367 został prawidłowo wykryty i zainstalowały się wszystkie sterowniki - łączy z netem bez problemu (jest tylko jeden mankament - na koncie Administratora po podłączeniu E367 włącza sie jego instalator - anuluj i nic nie instaluje). Tutaj odpowiednikiem iPlusChecker.exe jest program PlusInternetChecker.exe - u mnie domyślnie był wyłączony. Po uaktywnieniu w Narzędzia->Ustawienia->"Startuj razem z Windows" i restarcie kompa był już w Menedżerze zadań i pasku zadań, i po podłączeniu Huaweia automatycznie uruchamiał się "Plus Internet" i to zarówno na koncie Administratora jak i zwykłym.
Gdy zdezaktywizowałem "Startuj razem z Windows" - na koncie Administratora to po restarcie i podpięciu Huaweia nie urchamiał się już Plus Internet (na swoim koncie tez usunąłem tą aktywację).
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

U mnie nadal nie ma tego procesu :\ Już nie mam pojęcia co z tym zrobić...
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: berni »

przemek20 pisze:U mnie nadal nie ma tego procesu
Sprawdź jeszcze w ten sposób, u mnie jest OK, modemu w ogóle nie podpinaj, wszystko na koncie Administratora:
restart kompa, uruchom "Plus Internet", zaaktywizuj "Startuj razem z Windows", całkowite wyjście z "Plus Internet" -> Plik -> Zakończ, restart, uruchomienie msconfig (u mnie w WinXP jest w C:\WINDOWS\pchealth\helpctr\binaries\msconfig.exe) pojawi się Narzędzie konfiguracji systemu -> Uruchamianie -> jest PlusInternetChecker -> można diagnostycznie wyłączyć i sprawdzić po restarcie - pomijając ten krok, wyjście z msconfig, sprawdzenie w Menedżerze zadań czy jest PlusInternetChecker.exe -> wyłączyć go, tu powinna też zniknąć ikonka Plus Internet z prawego końca paska zadań, podpięcie modemu i tu nie powinno być już żadnej reakcji typu samoczynne uruchomienie aplikacji Plus Internet.
Ja dodatkowo w Menedżerze urządzeń wyłączyłem HUAWEI Mass Storage USB Device aby nie startowała instalacja z E367.
Jeszcze co zauważyłem to każdorazowe uruchomienie aplikacji Plus Internet" powoduje usunięcie w procesach PlusInternetChecker.exe.
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

Robiłem krok po kroku, jak napisałeś i nadal nie ma tego ,,PlusInternetChecker" :\ Być może jest to spowodowane innym systemem ?? Dzięki za pomoc, ale chyba nic z tego nie będzie :cry:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: YaHooo »

przemek20 pisze:YaHooo, zobacz swoim fachowym okiem ;)
Widzę tu taką usługę jak Mobile Partner . Ru Ale to chyba nie o to chodzi.
przemek20 pisze:Dzięki za pomoc, ale chyba nic z tego nie będzie :cry:
To próbuj wyłączać wszystkie po kolei procesy/usługi po jednej i jak się nie włączy po włożeniu modemu to będzie oznaczać, że to jest to. Ewentualnie można by próbować jeszcze inaczej. Pobierz to http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysi ... 96653.aspx tam we właściwościach danego programu być może będzie podany Parent (rodzic) dla procesu. Wtedy będzie wiadomo co go uruchamia.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
przemek20
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2012-12-03, 21:02
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: automatyczne uruchomienie aplikacji przy podłączaniu modemu

Post autor: przemek20 »

YaHooo pisze:Widzę tu taką usługę jak Mobile Partner . Ru Ale to chyba nie o to chodzi.
To na pewno nie ,,Mobile Partner". To inna aplikacja.
YaHooo pisze:Ewentualnie można by próbować jeszcze inaczej. Pobierz to http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysi ... 96653.aspx tam we właściwościach danego programu być może będzie podany Parent (rodzic) dla procesu. Wtedy będzie wiadomo co go uruchamia.
Jak zwykle podsyłam screeny :hyhy: Może to to zaznaczone na szaro? Te zrzuty robiłem, gdy aplikacja Plusa była wyłączona.
http://i.imgur.com/G86Yi6t.png
http://i.imgur.com/0C4PfzL.png
ODPOWIEDZ