Czy Orange przycina prędkość?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: ja.michal »

Dzwoniłem do Orange i się okazało, że wyłączyli na stacji możliwość logowania się kart internetowych do 3G na stacji bazowej. :facepalm:
Na telefonie mam 2G/3G, a Free Net tylko 2G. :facepalm:
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: adziu82 »

Ja.michal, ale to tylko u Ciebie?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: ja.michal »

Nie wiem gdzieś dalej również bo facet sprawdzał jak wygląda sytuacja na stacji, z którą się łączę.
Nawet reklamacji nie chciał przyjąć.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:Nawet reklamacji nie chciał przyjąć.
A mogą przyjąć reklamacje? Chyba raczej nie, z nimi nie wygra się, nawet jak masz racje to i tak nie masz racji.
Ale Ty masz problem z połączeniem się z 3G, a ja mam problem z prędkością ( chociaż jak wojteks napisał, może potrzebuje dla sportu tych prędkości, ale wymagam ) bo 3-5 Mb/s to chyba mało, nawet dla mnie, gościa co nie za dużo się zna technologii mobilnej.
Naprawdę myślałem, że tu będą osiągi jak na Hayah, że 10-12 Mb/s to będzie standard, a tu mam niemiłą niespodziankę.
A może ktoś mi podać osiągi na OFNK?
Bo może to moje tereny są jakieś liche? Ale Zielona Góra też?
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:bo 3-5 Mb/s to chyba mało, nawet dla mnie, gościa co nie za dużo się zna technologii mobilnej.
Co mają w takim razie powiedzieć klienci Plusa mający słabsze osiągi w LTE?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: adziu82 »

wojteks pisze:Co mają w takim razie powiedzieć klienci Plusa mający słabsze osiągi w LTE?
Ulala, tego nie wiedziałem. Ale jak, no przecież LTE jest super, do 150Mb/s ,to jakąś połówkę powinni mieć.
Ale wiem , że w Play chyba do 4 Mb/s robią, bo żona chciała wziąć (Chodakowska na rozkładówce była ,,for fri'' ) ale ja się nie zgodziłem.
Czyli, trzeba było brać coś w T. Za dwa latka pomyślimy.
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: ja.michal »

adziu82, nie przyjął, ale powiedział, żebym obserwował czy nadal jest problem. Jeśli nadal to dopiero reklamacja.
Karta abonamentowa głosowa ma dostęp do 3G, a internetowa abonamentowa nie.

[ Dodano: 2014-05-17, 19:51 ]
Siedzę na EDGE i jakoś działa chociaż to EDGE jak nie EDGE bo 6-10 kB/s.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:no przecież LTE jest super, do 150Mb/s ,to jakąś połówkę powinni mieć.
:rotfl:
adziu82 pisze:Ale wiem , że w Play chyba do 4 Mb/s robią,
W LTE do 15Mbps.
adziu82 pisze:Za dwa latka pomyślimy.
Co będzie za 2 lata to nikt nie wie dziś.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: adziu82 »

wojteks pisze:Co będzie za 2 lata to nikt nie wie dziś.
Wojteks,ale ja wiem, jak będzie to samo co teraz jest z Orange ( a dokładnie z netem ) to przejdę do T-Mobile. W Orange znalazłem fajny abonament z 400 minutami odebranymi lub wykonanymi w roamingu za granicą, ale jeżeli będę miał tak kulawy net, to sorry. 3-5Mb/s nie wystarcza mi, mam 4 Mb/s na radiówce i wiem, że nie mogę narzekać bo nie więcej, nic mniej nie będę miał, ale tu mam poniżej chyba minimum.

[ Dodano: 2014-05-17, 20:30 ]
ja.michal pisze:Siedzę na EDGE i jakoś działa chociaż to EDGE jak nie EDGE bo 6-10 kB/s.
Czyli rozumiem, że długo chyba starałeś się to napisać :facepalm:
Szczerze powiem Tobie, że moje EDGE naprawdę zaskakuje mnie, nie wiem czy to zasługa ,,Zetki'' czy wyjątkowo szybkiego EDGE w Orange, ale jest szybkie. Nie ma porównania, tak jak jakieś 6-7 lat temu wzięliśmy z bratem EDGE na abo w Orange, gdzie to chyba chodziło jak GPRS.

[ Dodano: 2014-05-17, 20:33 ]
wojteks pisze:W LTE do 15Mbps.
Poważnie, 15 Mb/s jest w LTE? To jak mają w Heyah 10-12 Mb/s nazwać ? Super H+. , bo mają parametry porównywalne do LTE z Plusa?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:ale tu mam poniżej chyba minimum.
Będziesz miał mniej jak pojawi się więcej użytkowników.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: ja.michal »

adziu82 pisze: Czyli rozumiem, że długo chyba starałeś się to napisać :facepalm:
Pisałem szybko, dłużej się wysyłał. :hyhy:

Ciągnę na Playu. Tylko 4 Mb/s, ale stabilnie.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: adziu82 »

wojteks pisze: Będziesz miał mniej jak pojawi się więcej użytkowników.
Ale już pisałem o tym ( może się mylę ) na naszym nadajniku nie ma za dużo użytkowników, chyba że liczymy osoby które wykonują rozmowę, wysyłają sms-y i korzystają z neta w danym momencie, bo nie wiem dokładnie na czym to polega.
Czy Ty piszesz tylko o osobach korzystających z internetu i wtedy będzie to wolniejsze, czy wszyscy razem korzystają i mam także wolniejszy net.
Bo wiem, że u nas masę ludzi korzysta z radiówki która weszła jakieś 6 lat temu i mało kto się przesiadł.
Np powiem Ci, że jakiś rok temu sąsiadka weszła na CDMA, bo jej zaproponowali w Orange, 1Mb/s gdzie od pół roku było u nas HSDPA+. Takie jaj proponują w salonach, gdzie nie wiedzą jaka technologię mamy. Zresztą wczoraj byłem w salonie i pewna Pani mi powiedziała że w naszym powiecie ( Żary ) nie mamy HSPA+ , w ogóle nie mamy 3g :facepalm:

[ Dodano: 2014-05-17, 20:47 ]
ja.michal pisze:Pisałem szybko, dłużej się wysyłał. :hyhy:
No w sumie o to mi chodziło :ok: A miałem mieć Play, żona na Chodakowska się uparła ale te 4 Mb/s mnie odstraszyło i jej wyperswadowałem :cwaniak:
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: ja.michal »

adziu82 pisze: chyba że liczymy osoby które wykonują rozmowę, wysyłają sms-y i korzystają z neta w danym momencie
Dokładnie to + wszyscy, którzy są zalogowani do stacji.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:Dokładnie to + wszyscy, którzy są zalogowani do stacji.
Aha, ale to w sumie i tak na nasz gminny nadajnik nie dużo biorąc pod uwagę jakieś miasto 40-to tysięczne, więc wydaje mi się że jadąc do Zielonej Góry będzie nadajnik bardziej obciążony niż u mnie, ale prędkości są takie same czyli 3-5 Mb/s :(
Chyba,że w Zielonej są jakieś anteny, nadajniki zamontowane lepsze, z jakimś przesyłem lepszym czy jakoś tak, z jakąś większą ilością kanałów ( może przesadziłem z tą znajomością, ale po prostu kombinuję i próbuję sobie wytłumaczyć , dlaczego tak jest że tu mam to samo co w Zielonej )
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:więc wydaje mi się że jadąc do Zielonej Góry będzie nadajnik bardziej obciążony niż u mnie
Może też być mniej obciążony, tego nie da się przewidzieć.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: adziu82 »

wojteks pisze:Może też być mniej obciążony, tego nie da się przewidzieć.
I taka opcja też jest możliwa. Ja po prostu myślę, że Orange ucina do 5 Mb/s internet, może się mylę, może nie, ale dla mnie zwykłego zjadacza chleba jest to nie wytłumaczalne, że mogę mieć DO 42 Mb/s ,gdzie powinno być te 10-20 Mb/s a mam 3-5 Mb/s.
Może ktoś napisze swoje osiągi z Orane i z jakiej miejscowości, wiem że to nic nie da ,ale tak po prostu .......
Dziękuję za zainteresowanie :D
RAW
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: notsure »

Ja tam nie wiem co orange przycina bądź nie ale wygląda jakby cała opolszczyzna miała w HSPA 10-20KB/s. ja.michał jesteś z tego rejonu ?

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=74921

Chyba nie dotrwam do 1-ej w nocy aby sprawdzić czy to odblokowują jak ktoś pisał na forum orange. W każdym bądź razie 3-5 Mbitów to dla mnie tylko marzenie :)

Takie strony jak youtube czy twitch nie startują prawie, buforują z prędkością 5-15 KB/s (w tle mi NetWorx pokazuje wykres). Tylko tutaj łaczy po 3G ping dobry, wysyłanie 2-3 Mbity a odbiór jak z czasów modemów...
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: adziu82 »

A ja może dziś poczekam do 1 czy 2 w nocy, chociaż jutro wyjeżdżam do Niemiec. Jak uda mi się odczekać i zrobić kilka testów ( w grę wchodzi tylko Zetka, bo na modemie słaby zasięg jest ) to zobaczymy czy rzeczywiście w nocy jest internet lepszy, ale wątpię,myślę że max 5 Mb/s jak było tak będzie.
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: notsure »

Jak masz jechać to się lepiej wyśpij bo rano będziesz miał takie :szok: oczy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: ja.michal »

Trzeba pamiętać jeszcze o jednym. Modernizacji sieci jako takiej jeszcze się nie zakończyła. Może się coś gdzieś przytykać na szkielecie.

Jak to dzisiaj usłyszałem - internet idzie innym korytem. No i się koryto zapchało. :rotfl:
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: atento »

Co do koryta to je widać gołym okiem w T robiąc traceroute karty prepaid, internetowej i biznes internetowej z zewnetrznym IP mają inne trasy i 'dodatki' , ta ostatnia pierwszego hopa ma z ip mopera.net jakiejs japonskiej firmy :D i ma najmniej przeskoków do celu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: ja.michal »

Oj przydałby się kabel... :(
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: wojteks »

ja.michal pisze:Oj przydałby się kabel
Kabel to podstawa sieci, weź to wytłumacz tym co mogą mieć kabel a biorą mobilny narzekając na prędkości, zasięgi, obciążenie sieci, limity itp.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: adziu82 »

Oj, żebym miał możliwość wzięcia kabelka, u mnie już od ponad pół roku kabel leży, ale nikt się nie kwapi do tego żeby coś robić z tym dalej.
Pisałem jakiś czas temu tu na forum, czy może nie wiecie gdzie napisać, żeby coś się dowiedzieć kto wygra(ł) przetarg i kto będzie ,,gospodarzem'' w naszym regionie jako dostawca.
Korzystam z ,,radiówki'' nie narzekam ogólnie, bo naprawdę poprawiło się od czasu jak wziąłem to.
Ping aż się zdziwiłem w ,,godzinach szczytu'' nawet poniżej ,,50''. Tylko jest jeden problem, płacę za 4Mb/s a mam 3 Mb/s.
Rozmawiam z technikiem a on mi mówi, że to jest tak DO, 4Mb/s, no jak bym miał mobilny :facepalm: tylko nie mam limitów.
Ostatnio zmieniony 2014-05-18, 08:12 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:4Mb/s, no jak bym miał mobilny
Każde rozwiązanie ma wady i zalety, za chwilę okaże się że mobilny będzie miał niższe osiągi niż przyzwoita radiówka (zresztą już jest blisko).

Na razie operatorzy modernizują sieci (Networks!, trochę Play) lub prawie zatrzymali ich rozwój (Plus i pochodne). Osiągnęli duże pokrycie dzięki UMTS900, zwiększają pokrycie LTE ale to nie znaczy że będą jakoś istotnie zagęszczać stacje bazowe w UMTS900/2100 bo to kosztuje i to duże pieniądze a ceny dla klienta końcowego spadają albo za tyle samo mamy więcej. Jak sama nazwa wskazuje internet mobilny z założenia jest mobilny a nie domowy.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: matek451 »

O przepraszam, w Plusie/CP internet mobilny jest również domowy. Sprzedają ODU-IDU do LTE i wyraźnie reklamują jako domowy. Inna sprawa, że w ciągu roku prędkości na LTE i działanie sieci poleciało strasznie w dół. U mnie osiąga poziom słabego HSPA+. Nachalne reklamy LTE przy braku rozwoju sieci zrobiły swoje.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 371
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: kordirko »

wojteks pisze:Kabel to podstawa sieci, weź to wytłumacz tym co mogą mieć kabel a biorą mobilny narzekając na prędkości, zasięgi, obciążenie sieci, limity itp.
A ja mam odmienne zdanie na temat kabla.
Miałem wiele lat kabel, i miałbym nadal, gdyby nie pazerność operatora Toya,
który promocje daje dla nowych klientów, a starych i wiernych goli do oporu.
U nich rok temu musiałem za łącze 16MBit płacić ok. 80 zł,
więc im podziękowałem i przeniosłem się do Orange na mobilny za 50zł.
Teraz po roku mam nagrodę za staż od Orange i płacę 21 zł :D
35 GB z darmowymi nockami mi starcza, prędkość 20 / 5 MBit też, to po co mam przepłacać za kabel?
Za kabel 16/1 MBit "w promocji" płaciłbym teraz 45, a "po promocji" 65zł.
Ponad 100% więcej.

Wrócę na kabel tylko wtedy, jak obniżą ceny do <= 20 zł za miesiąc.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-05-18, 13:01 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-05-18, 12:01 przez kordirko, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: adziu82 »

wojteks pisze:Jak sama nazwa wskazuje internet mobilny z założenia jest mobilny a nie domowy.
No dokładnie, dla mnie mobilny to jest internet do smartfonika, jakiś limit,ale wystarcza żeby coś przejrzeć, sprawdzić pocztę itp.
Trochę używałem mobilny do gry online, bo na radiówce ping był długi,więc 1GB danych mi wystarczał.
Jak skończę budowę domu ( może w tym roku uda się wprowadzić ) myślałem nad mobilnym z Orange ( bo będzie DO 42 Mb/s , więc tak samo jak teraz z abonamentem do telefonu, myślałem że ,,połówkę'' osiągnę ) ale teraz zdecydowanie myślę, że po tych 3-5Mb/s co mam w telefonie, to na pewno nie wezmę do domu, myślałem o 35GB i nockach od 24 do 8 bez limitu. Ale na pewno zostanę przy radiówce teraz, chyba że coś się ruszy z kablem.
A mobilny......... no zostanie w smartfonie dla mnie i żony.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: wojteks »

matek451 pisze: w Plusie/CP internet mobilny jest również domowy.
To tak jak CDMA miało być internetem domowym. CP/Plus musi kredyty spłacać więc wciska swoje LTE komu się da.
kordirko pisze:35 GB z darmowymi nockami mi starcza, prędkość 20 / 5 MBit też,
Skoro wystarcza to OK ale pamiętaj że dziś jest 20/5 jutro może być 2/0.5 a pojutrze ...
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Orange przycina prędkość?

Post autor: ja.michal »

wojteks pisze: Kabel to podstawa sieci, weź to wytłumacz tym co mogą mieć kabel a biorą mobilny narzekając na prędkości, zasięgi, obciążenie sieci, limity itp.
Niektórzy niestety nie tak to analizują. Sam nie mam na razie wyjścia.
kordirko pisze:A ja mam odmienne zdanie na temat kabla.
Miałem wiele lat kabel, i miałbym nadal, gdyby nie pazerność operatora Toya,
który promocje daje dla nowych klientów, a starych i wiernych goli do oporu.
Mieszasz sprawę techniczną (łącze kablowe, bez limitów) z usługą, a dokładniej z dostawcą.
ODPOWIEDZ