Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: YaHooo »

Ale po co. Przecież mając Huawei'a możesz napisać do naszego kolegi rio bravo na forum i On Ci poda kod zdejmujący blokadę z modemu ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
fidodido
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2008-01-03, 14:29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: fidodido »

YaHooo pisze:Ale po co. Przecież mając Huawei'a możesz napisać do naszego kolegi rio bravo na forum i On Ci poda kod zdejmujący blokadę z modemu ;)
A to w takim razie jeszcze raz bardzo wielkie dzięki za info muszę się do kolegi rio bravo odezwać pozdrawiam życząc wszystkiego naj w nowym roku :zdrowko:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: YaHooo »

Nie ma sprawy :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: rio bravo »

fidodido pisze:Huawei e220 bo może bym sobie takie sprawił
YaHooo pisze:Przecież mając Huawei'a możesz napisać do naszego kolegi rio bravo na forum i On Ci poda kod zdejmujący blokadę z modemu ;)
Nie mam kodów do e220. Trochę cierpliwości życzę przy sposobie opisanym w tym temacie, a na pewno się uda.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: YaHooo »

rio bravo pisze:Nie mam kodów do e220.
Aha, zatem przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
virrek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-07, 16:26
Lokalizacja: chełmno

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: virrek »

mi też nie chciał odczytać tego bina (po wciśnieciu send cmd, ani lets go) poklikałem pare razy na GENETRIC QC i się udało :) odczytał SEND CMD i LETS GO, pozdrawiam
erni
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-08, 22:32
Lokalizacja: POLSKA

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: erni »

jak długo ładuje Nazwij go EFS.bin. Rozpocznie się generowanie pliku. Potrwa to kilka minut. bo ja nie mogę się doczekać
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

erni pisze:jak długo ładuje Nazwij go EFS.bin. Rozpocznie się generowanie pliku. Potrwa to kilka minut. bo ja nie mogę się doczekać
Język polska trudna? Przecież tego się czytać nie da.
Spróbuj zastosować rozwiązanie kolegi virrek (post powyżej).
mwyg69
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-01, 11:13
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: mwyg69 »

Witam wszystkich .Mam prośbę do kolegi rio_bravo o wygenerowanie kodu NCK z imei Imei podałem na PW. Za okazaną pomoc z góry dziękuję.
erni
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-08, 22:32
Lokalizacja: POLSKA

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: erni »

WITAM proszę kolegę rio brawo o pomoc w odblokowaniu mojego modemu dane wysłałem na pw
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: YaHooo »

mwyg69 pisze:Mam prośbę do kolegi rio_bravo o wygenerowanie kodu NCK z imei Imei podałem na PW
erni pisze:WITAM proszę kolegę rio brawo o pomoc w odblokowaniu mojego modemu
Jeśli chodzi Wam o Huawei'e E220 to niestety nie ma do nich kalkulatora. Trzeba to zrobić ręcznie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
anfy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-17, 07:48
Lokalizacja: Gliwice

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: anfy »

Blido, witam QC Mobile Analysis Tool próbuje to zrobić na moim e160g lecz ten program potrzebuje w pełnej wersji próbuje znaleźć lecz nie za bardzo wiem jak go "skraczyć" czy masz jakis pomysł? pozdrawiam A
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: YaHooo »

anfy pisze:próbuje to zrobić na moim e160g
Taka drobna uwaga, że ten sposób działa tylko na E220.
anfy pisze:nie za bardzo wiem jak go "skraczyć"
A na naszym forum nie popieramy piractwa :nienie:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janala
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-13, 15:49
Lokalizacja: Opole

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: janala »

Witaj "Blido"Udało się.Wspaniale jest zrobić coś samemu,oczywiście zgodnie z Twoją instrukcją.Teraz Era łączy już Playa.Pozdrawiam :brawa:
7michal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-24, 11:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: 7michal »

Proszę kolegę rio brawo o pomoc w odblokowaniu mojego modemu huawei e160g. Imei już wysłałem na pw. Z góry uprzejmię Dziękuję
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: wojteks »

7michal pisze:Proszę kolegę rio brawo o pomoc
Do 15 lutego jest na urlopie i nie pomaga.
Nie pomagam na PW!
medard6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-20, 20:59
Lokalizacja: Lublin

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: medard6 »

Witam, jestem dość nowy na tym forum, ale przestudiowałem je troche i niestety nie wychodzi mi zdjecie simlocka z mojego modemu, robiąc według instrukcji ze strony 1. Co prawda jest to modem Huawei e220 który działa w iPlusie gdzie simlocków nie ma, podobno. Ale znalazłem kilka postów gdzie ludzie piszą że z takowych modemów simlocki zdejmowali. Problem mam taki że nie moge znaleźć klucza (53642C00) w pliku FSN.bin, za każdym razem niezależnie od zmiany wielkości, różnych aktualizacji. Proszę o podpowiedź albo o radę co mam zrobić aby mój modem zaczął działąć w sieci Play.
Pozdrawiam i czeklam z niecierpliwością :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

medard6 pisze:Co prawda jest to modem Huawei e220 który działa w iPlusie gdzie simlocków nie ma, podobno.
Tak, w większości przypadków nie ma. Ale np. konsultanci Plusa zapytani o simlock z całym przekonaniem mówią że jest.
medard6 pisze:Problem mam taki że nie moge znaleźć klucza (53642C00) w pliku FSN.bin
Więc najwyraźniej simlocka nie masz.
medard6 pisze:Proszę o podpowiedź albo o radę co mam zrobić aby mój modem zaczął działąć w sieci Play.
Czy sprawdzałeś już czy modem działa w tej sieci? Jakiego programu używałeś do połączenia się? Za pomocą iPlus Managera się nie połączysz, nawet jak nie masz simlocka. Tak jak napisałem w instrukcji, potrzebujesz oryginalnego softu producenta, tj Mobile Connect lub Mobile Partner. Ew. możesz użyć <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> lub skonfigurować <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> .
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: wojteks »

Blido pisze:Za pomocą iPlus Managera się nie połączysz.
Dlaczego?

Żona ma iPlus managera 2.0 i z Play łączy się bez zmiany jakichkolwiek ustawień (wczesniej miała starszego i też działało). Co prawda ma inny modem ale to tylko kwestia sterowników a manager jest ten sam.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

wojteks pisze:Dlaczego?
Z bardzo prostego powodu - ta wersja iPlus Managera która jest wgrana jako dashboard dla E220 nie ma możliwości zmiany APN :] . Jest na stałe ustawione domyślne, plusowskie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: wojteks »

Blido pisze:Jest na stałe ustawione domyślne, plusowskie.
Ale APN Plusa i Playa to "internet". Przecież można zainstalować iPlus managera w wersji 2.0 i po problemie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

wojteks pisze:Przecież można zainstalować iPlus managera w wersji 2.0 i po problemie.
Można, ale jeśli już coś instalować, to dlaczego akurat iPlus Manager? Są dużo lepsze aplikacje, jak choćby <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> . Mobile Connect moim zdaniem też jest dużo lepszy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: wojteks »

Blido pisze:Są dużo lepsze aplikacje,
Tego nie neguję, każdy instaluje co chce/lubi
Nie pomagam na PW!
medard6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-20, 20:59
Lokalizacja: Lublin

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: medard6 »

Witam, modem działa tylko w iPlusie, nie wykrywa innych kart. Co prawda korzystałem z iPlus Managera w sieci Plus. Moja dziewczyna korzystała przez chwile z tego modemu w sieci Play, ale już nie wykrywa karty z Playa :(. może programy te które mi podałeś pomogą. Jak ktoś będzie miał jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać a za dotychczasowe dziekuję :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marianosum
Stały użytkownik forum
Posty: 101
Rejestracja: 2008-12-30, 01:07
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: marianosum »

medard6 pisze:Witam, modem działa tylko w iPlusie, nie wykrywa innych kart. Co prawda korzystałem z iPlus Managera w sieci Plus. Moja dziewczyna korzystała przez chwile z tego modemu w sieci Play, ale już nie wykrywa karty z Playa :(. może programy te które mi podałeś pomogą. Jak ktoś będzie miał jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać a za dotychczasowe dziekuję :) Pozdrawiam

Najprościej wejdz na stronę play-a z działu internet -instalacja pobierz sobie Oprogramowanie do instalacji modemu dla systemu Windows zainstaluj zamknij iplus manager o otwórz play-a wejdz w aplikacji narzędzia -wybierz urządzenie powinien świecić sie E220 wybierz go i wio powinno hulać :cfaniak:
zajrzyj na stronę www.polskilotos.pl
Globetrotter
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2009-09-17, 21:05
Lokalizacja: WEB

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Globetrotter »

Proste jak budowa cepa. Wgraj firmware

Kod: Zaznacz cały

http://www.link.wylaczony/?d=68DSYEPJ
Instrukcja jak to sie robi na podstawie e160, wszystko wyglada tak samo

Kod: Zaznacz cały

http://www.link.wylaczony/?d=HC6SS17D
I nastepnie dashboard z Mobile Partnerem

Kod: Zaznacz cały

http://www.link.wylaczony/?d=XY1FKVZJ
Problem z glowy odpalisz kazda karte po uprzednim zalozeniu profilu w opcjach i poprawnym wpisaniu bramy dostepu APN i numeru wybierania *99#. Mozesz tez probowac automatycznie pobrac dane ale lepiej wpisac manualnie i sobie nie zawracac glowy.
Spotkalem sie z programami wgranymi w modem przez operatorow ktore blokuja mozliwosc pracy karty innego operatora chociaz modem nie posiada SimLock, chodzi tu o NetLock.

Linki ktore podalem u gory umozliwiaja sciagniecie oprogramowania ktore wgralem do okolo 130tu modemow E220 z róznych stron swiata i ktore sa do dzisiaj uzywane w polsce i nie bylo ani jednej reklamacji w ciagu ostatnich 10cui miesiecy.
System sciagniecia blokady pokazany na pierwszej stronie tego tematu nigdy mi nie wyszedl i po kilku probach wolalem kupic klucz do DC Unlockera i sprawa stala sie o wiele prostrza i blyskawiczna.

Jak sprawdzic czy modem posiada blokade simlock? najprosciej sciagnac DC Unlockera ze strony

Kod: Zaznacz cały

http://www.dc-unlocker.com/
Program po odpaleniu i nacisnieciu lupki wyszuka zainstalowany modem i poda nam jego zawartosc przyklad wyglada tak na podstawie mojej dzisiejszej zmory:

Kod: Zaznacz cały

DC - Unlocker 2 Client 1.00.0401

Detecting card :

selection :
manufacturer - Huawei datacards
model - Auto detect

Found modem         : E5830
Model               : Huawei E5830/E583x
IMEI                : 354xxxxxxxxx1
Firmware            : 666.11.81.07.106
Dashboard version   : UTPS11.302.04.08.156
Serial NR.          : Y84Cxxxxxxxxxx80
SIM Lock status     : unlocked
Wiadomo ze modem jest odblokowany po statusie SIM. W tym przypadku byla wlozona karta operatora od ktorego kupilem modem, po wyciagnieciu tej karty modem pokazuje status SIM Locked czyli blokada jest i nie przyjmie innej karty niz operatora od ktorego kupilem sprzet ale z tym problemem radzi sobie moj wierny klucz do DC Unlockera. Ku mojemu zaskoczeniu w tym przypadku sciagniecie SIMLOCKA trwa znacznie dluzej i czasami wyskakiwaly bledy odczytu modemu w nastepstwie ktorych modem nie byl wykrywany przez komputer. Ale po wyciagnieciu i wlozeniu baterii problem znika i modem jest widziany. Powodem blednego odczytu modemu byla popszednia wersja oprogramowania DC Unlocker. Po zainstalowaniu najnowszej wersji problem natychmiast zostal pozegnany i DC odczytuje dane nadal dlugo ale bez zadnych problemow.

Pozdro

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-02-01, 05:40 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=229313#229313" target="_blank">»IMEI«</a>
Ostatnio zmieniony 2010-02-01, 05:39 przez Globetrotter, łącznie zmieniany 1 raz.
labik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-15, 15:15
Lokalizacja: Gryfice

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: labik »

manszek pisze:Modem podłączony, przez QC wykryty
Klikam 'lets go' po uprzednim wybraniu read EFS,
czekam, czekam... niebieskie pasek sie nie przesuwa, a po paru minutach 'Please register' i koniec pracy,a efs'a nie ma w pliku :/
any ideas ?
Mam dokładnie to samo. Poradziłeś sobie z tym jakos ??
radzio2400
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-15, 19:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: radzio2400 »

charzoj91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-20, 22:14
Lokalizacja: Bardo

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: charzoj91 »

Witam mam internet Iplusa i płace abonament chyba 45zł lub 50zł i dostałem modem Huawei E220, który pracował w erze i udało mi sie złamac simlocka jak opisane było w instrukcji działa na_pewno. Chodzi mi o to czy jak włoze karte z Iplusa do E220 i jak sie polącze z internetem to bedzie nadał korzystało z abonamentu nie bedzie innych opłat??
I jeszcze jedno nie wiem jakie ustawienia zrobic w Mobile partner zeby łaczył sie z internetem w ustawieniach plusa. Szukałem na plus.pl ustawien ale nie moge ich znaleźc tam.
Jak ktos moze by podał ustawienia do plusa.
Dzieki z góry

[ Dodano: 2010-02-21, 10:32 ]
Znalazlem ustawienia dla iplusa, tylko teraz nie_wiem jakie beda dobr, zeby sciagało z abonamentu a nie zeby byly inne koszta za neta.
Iplus zew. dynamiczny.
Iplus zeb stały.
Ktore z podanych ustawien beda prawidłowe dla plusa?
Prosze o odp dzieki z góry:)

[ Dodano: 2010-02-21, 10:46 ]
Ustawienia ktore podalem, nie dzialaja pokazuje sie jakis błąd w połaczeniu.
Ustawiłem recznie inne ustawienia jakie mialem w programie iplusa i teraz działa internet przez mobile parter ale nie bedzie dodatkowch opłat??

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-02-21, 11:03 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 11:03 przez charzoj91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: krystianb »

charzoj91 pisze:Ustawiłem recznie inne ustawienia jakie mialem w programie iplusa i teraz działa internet przez mobile parter ale nie bedzie dodatkowch opłat??
Jakie dokładnie ustawienia? Jeśli nie wpisywałeś numeru dostępowego csd tylu 601123321 lub jakiego skróconego 123 czy jakoś tak to nie będziesz płacił dodatkowo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ