[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

Ja nie używałem managerów ani innych takich wynalazków. Pin nie mam. Stosowałem dialup poprostu. Po obejrzeniu kilku managerów doszedłem do wniosku, że więcej z tym problemu niż pożytku.

Wczoraj zainstalowałem z ciekawości. Bo coś co wzbudziło 18 stronicową debatę musi być coś warte. I co? Doszedłem do wniosku, że lubię już managery. Janek222 jesteś BOSKI!!!!

Jak by co to chętnie się włączę w ten projekt. Tymczasem takie moje uwagi - skoro projekt jest taki super to warto zrobić jeszcze superaśniej:
1. Błąd jak nie ma jeszcze konfiguracji i się wybiera modem - radio-lista po prawej jest inicjowana poza zakresem (tak się domyślam - uruchom bez plików konfiguracji i sprawdź)
2. By się dało smsy zaznaczyć wiele na raz i kasować. A najlepiej też przenosić gdzieś albo kopiować w formacie tekstowym coś w stylu:
>rok/miesiąc/dzień godzina/minuta/sekunda czy_wysłany/odebrany numer_tel._nadawcy/odb nazwa_z_książki_tel_nad./odb
>Treść smsa w nowej linii
3. By dało się gdzieś klikaczem zlikwidować opcje zamknij system i uruchom ponownie - bo się ciągle boję, że je włączę przypadkiem jak tyle rzeczy poodpalanych.

A może by tak jeszcze wzbogacić o VPN - by można bezpiecznie.. :)
Przydatna też mogłaby być funkcja śledząca czy jest połączenie, a nejlepiej czy jest ping pod wybrany adres i jak nie ma przez jakiś czas to rozłączająca połączenie. I taka która wykrywa, że jest rozłączone i od razu z automatu łączy. Razem dawały by coś takiego co utrzymuje stale połączenie.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

@pgoral
Cieszę się że już lubisz managery :)
Dzięki za sugestie, niestety ostatnio mam mało czasu na szybki rozwój programu. Teraz wyjeżdżam, wrócę koło wtorku. Wtedy to postaram się więcej czasu spędzić przy TNI, uwzględnić twoje propozycje.
Pozdrawiam
Janek
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

Jak by co to chętnie mogę pomóc - tylko musiałbym się wprowadzić w projekt.
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: giepol »

janek222 - pytanie czy w TNI w komendach AT oznaczenie : SIMLOCK:AT+CLK="PN",2+CLCK:0 OK oznacza że modem jest bez simlocka? :?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: YaHooo »

giepol pisze:0 OK oznacza że modem jest bez simlocka?
Dokładnie. Tu masz dwa posty na ten temat http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=101853#101853
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: giepol »

Dzięki, to znaczy że nie ma.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: zDaleKi »

Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
adnim

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: adnim »

Witam , a może ktoś mi podpowiedzieć jak wymuscić HSDPA na modemie huwei e169 z playa ? Próbowałem ale nie ma w zakładkach mojego modemu i jakos nie daje rady , proszę o pomoc
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: krystianb »

adnim pisze:Witam , a może ktoś mi podpowiedzieć jak wymuscić HSDPA
Można wymusić tylko 3g, w play z wiadomych przyczyn niepotrzebne. Nie da sie ustawić ciągłego hsdpa, włącza się samo przy transferze.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
adnim

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: adnim »

Dzięki wielkie ;)
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: viktor »

Witam wszystkich niezależnie od przekonań i koloru skóry
Mam pytanie do autora oprogramowania Topnetinfo ver. 3.10 beta.
Czy autor przewiduje możliwość dodania w konfiguracji oprogramowania Ustawienia - Wybierz modem - modem E169? Niezależnie od różnych opinii na temat tego modemu uważam że chyba nie powinno się tego modemu skreślać. Jest wielu użytkowników co stosuje tego rodzaju modem.
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

On bardzo dobrze działa z ustawieniami E220. Ale faktycznie nie bardzo wiadomo co wybrać :)
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: viktor »

pgoral pisze:On bardzo dobrze działa z ustawieniami E220. Ale faktycznie nie bardzo wiadomo co wybrać :)
Dziękuję za podpowiedz. Nie próbowałem z wyborem E220 spróbuje. Wybrałem Inne
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

Teraz z kolei ja mam pytanko. Co program robi od czasu do czasu takiego, że wykazuje w managerze zadań obciążenie procesora? Czy to jest rzeczywiste obciążenie czy siedzi w jakichś bibliotekach?

I zaraz po połączeniu - zarówno po tym programie, jak i po dialup jest takie jakby zamrożenie powłoki. Co to jest?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

pgoral pisze:Co program robi od czasu do czasu takiego, że wykazuje w managerze zadań obciążenie procesora?
Ustawienia -> AT i PIN -> AT - okno główne programu , można te ustawienia wyłączyć - obciążenie się zmniejszy. O ile jest ustawione powiadomienie o nowych SMSach to są sprawdzane co jakiś czas. Po za tym jest odczytywany, zapisywany i wyświetlany transfer. Wbrew pozorom program ma trochę roboty.
pgoral pisze:zarówno po tym programie, jak i po dialup jest takie jakby zamrożenie powłoki
Wydaje się to być jakąś przypadłością systemu - program też korzysta z połączeń Dial-Up.
Pozdrawiam
Janek
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

No ale czasem manager pokazuje kilkadziesiąt procent przez chwilę - choć nie jest to jakoś odczuwalne. O ile nie ma tam jakichś pętli czy coś to sam nie wiem co to może powodować.


A masz jakiś pomysł co zrobić na tą przypadłość systemu? Czy wszyscy tak mają? Przy wifi czy kablu tak nie ma. A przy modemach jest.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: YaHooo »

pgoral pisze:Czy wszyscy tak mają?
A masz może sprawdzanie meili włączone? Jakiś czas temu bawiłem się tym programem i w tym czasie program używał nieco więcej CPU.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

Nie mam sprawdzania włączonego.

W sumie samo to zużycie jak jest wszystko ok to przy minimalnym taktowaniu procesora czasami wskakuje na 1 czy 2%. Jak coś się sypie to wtedy pojawia się większe.

Bardziej mi przeszkadza to, że zawsze kilkanaście sekund po połączeniu do pół minuty muszę czekać aż komp zacznie normalnie działać. Ale to rozumiem, że coś z systemowym dialupem nie tak jest.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: YaHooo »

pgoral pisze:Bardziej mi przeszkadza to, że zawsze kilkanaście sekund po połączeniu do pół minuty muszę czekać aż komp zacznie normalnie działać.
No to raczej wina systemu. Ja jeszcze się nigdy z czymś takim nie spotkałem. Robiłem już dużo połączeń dial-up i na żadnym tak nie było.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

No ale żeby na każdym co używam. Może coś trefnego w sterownikach mam.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: YaHooo »

Nie wiem, w czym tkwi problem. A próbowałeś zmienić sterowniki?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

Tak. Co ciekawe i w modemie Huaweii na USB się to dzieje i w Merlin na PCMCIA i w Option na PCMCIA.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: krystianb »

Obciążenie procesora związane jest z komunikajcą at, wystarczy odpalić windowsowy hyper terminal i zobaczyć ile to procesora zjada.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Obciążenie procesora związane jest z komunikajcą at
Rzeczywiście brzmi to sensownie :ok: Spróbowałem i okazało się, że podczas wysyłania komendy nieco się zwiększa użycie procesora.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.11 beta.
W programie Topnetinfo od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Dodano możliwość zmiany wyświetlania transferu
(chodzi o różnice np. przedrostka kilo, czy ma być 1000 czy 1024):
Ustawienia -> Ogólne -> Wyświetlanie wielokrotności bajtów
2. Dodano możliwość ustawienia alarmu przekroczenia transferu:
Ustawienia -> Okres rozliczeniowy -> Alarm przekroczenia...
3. Do Ustawienia -> GPRS/UMTS -> Wybierz modem dodano modem Huawei E169.
4. Dodano trochę do Pomocy.

[ Dodano: 2008-12-24, 01:04 ]
Zapomniałem jeszcze o jednym a mianowicie zmieniono trochę licencję, usunięto pewne obostrzenia.
Pozdrawiam
Janek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: zDaleKi »

Tradycyjnie plik dodam zaraz do pierwszego posta.

[ Dodano: 2008-12-24, 13:47 ]
Plik z naszego forum ściągnięto już 763 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tps4
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2008-12-09, 11:19
Lokalizacja: my się znamy

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: tps4 »

Witam
Jestem początkujący w temacie Top_NetInfo - poczytałem trochę, choć przyznaję, że na razie jeszcze nie cały temat - jest obszerny Obrazek
Moje pytanie jest takie - w jaki sposób skonfigurować ustawienia - czy jest taka możliwość , by korzystając z telefonu jako modemu i połączenia bluetooth pokazywało : operatora, poziom sygnału itd. - dodam, że nie mogę włączyć komunikacji AT - po "chęci" zaptaszkowania okienka nic się nie dzieje - ptaszek się nie pojawia i program się zawiesza.
W miarę możliwości prosiłbym o ewentualny opis jak dla początkującego, lub wskazanie takiego opisu w temacie - choć wyszukiwarka nic nie znalazła na ten temat...

pozdrawiam
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

tps4 pisze:nie mogę włączyć komunikacji AT - po "chęci" zaptaszkowania okienka nic się nie dzieje
Na szybko przychodzi mi tylko:
- uruchomiony jest jeszcze jakis manager (czasami widoczny tylko w procesach),
- wybrano nie ten port,
- modem niepoprawnie pracuje w tym slocie PCI, USB (konflikt sprzętowy),
- modem jest uszkodzony,
- antywirus, firewall lub inne oprogramowanie blokuje ten program,
- w systemie jest jakiś wirus.

[ Dodano: 2008-12-25, 11:50 ]
Jeżeli została zaznaczona opcja Staraj się utrzymać na wierzchu... to może pojawiać się komunikat za wyświetlanym oknem. Aby to sprawdzić można przed zaznaczeniem "Komunikacja AT" przesunąć okno aby na środku ekranu był widoczny pulpit lub po chwili zawieszenia wcisnąć Enter co powinno zamknąć ukryty komunikat.
Pozdrawiam
Janek
tps4
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2008-12-09, 11:19
Lokalizacja: my się znamy

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: tps4 »

Witam i dziękuję za odpowiedź.
janek222 pisze: - wybrano nie ten port,
Jak sprawdzić , który dokładnie powinien być , jeśli w menedżerze urządzeń wszystkie są opisane jako: Bluetooth serial port (com xy) - od 3 do 13, 2 pierwsze comy to fizyczne com 1 i 2.
Korzystam do połączeń z telefonu i IVT Corporation Bluesoleil , jako programu do połączenia z bluetooth na usb.
Z kolei w Panelu Sterowania w "opcjach telefonu i modemu" jest : Bluetooth Dun Modem na com 12 i są jeszcze zajęte porty 10, 11, i 13
janek222 pisze: - modem niepoprawnie pracuje w tym slocie PCI, USB (konflikt sprzętowy),
- modem jest uszkodzony,
- antywirus, firewall lub inne oprogramowanie blokuje ten program,
Modem w telefonie pracuje poprawnie, bo codziennie się nim łącze - do tej pory poprzez IVT Bluesoleil, jak również bez otwierania go poprzez- Top_NetInfo, gdzie mam ustawione:
Nazwa połączenia dial up - Bluetooth DUN Modem
Modem - Bluetooth DUN Connection
i to działa, jednak komunikacji AT nie mogę zaptaszkować jak pisałem - po wybraniu któregokolwiek z portów com od 3 do 13 ( wszystkie opisane jako : Port Bluetooth Serial Port (Com XY) ) nic się nie dzieje - tzn. w tym małym okienku pojawia się jakby cień , a po chwili program nie odpowiada, przy czym nawet jak zamknę program z menedżera zadań windows to połączenie z siecią cały czas jest...
Jeśli to ten program do obsługi bluetooth - IVT Bluesoleil blokuje , to jak wybrać inny port?

Dodam, że nawet jak nie otwieram IVT Bluesoleil, tylko łączę się bezpośrednio z Top NetInfo to i tak program się musi odpalić, bo zarządza samym bluetoothem... i to chyba on nie pozwala na AT?

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

tps4 pisze:Modem w telefonie pracuje poprawnie
Jaki telefon? Jak nie udostępnia portu do komunikacji AT to może być problem. W niektórych przypadkach można włączyć komunikację AT tylko na porcie modemu gdy połączenie nie jest ustanowione.
Testować porty można: Ustawienia -> AT i PIN -> Test portów Najpierw należy wybrać port, potem kliknąć Połącz. Jak się uda połączyć to można testować port - wysyłać polecenia AT (przycisk Wyślij). Jak modem odpowiada to jest OK.
tps4 pisze:Korzystam do połączeń z telefonu i IVT Corporation Bluesoleil
Może w tym programie trzeba jakoś podłączyć port, sparować czy coś w tym rodzaju. Ja z bluetooth w stacjonarnym nie korzystam tak że tu nie pomogę.
Pozdrawiam
Janek
Zablokowany